Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Formaasl  

User


Do³±czy³: 24 Lut 2017

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2017-02-24, 13:06   

Obojętnie, woda i tak nie ma smaku.
 

Waleria20  

User


Do³±czy³a: 12 Mar 2017

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2017-05-14, 21:04   Woda źródlana.

DeSade, ja też nie pijam wody z kranu. Dokładnie tak jak opisujesz, jak już muszę się jej napić, to nie mogę przestać ze względu na niekończące się pragnienie... Ale słyszałam, że woda gazowana zaspokaja je. Iwoniczanka zawiera właściwą ilość minerałów i do tego oczyszcza organizm. Myślicie, że warto ją zamówić - http://iwoniczanka.pl/zamowienie/ ?
 

Bodrooof  

User


Wiek: 26

Do³±czy³: 25 Maj 2017

   

Wys³any: 2017-05-25, 14:21   

Gazowana kropla beskidu lub Muszynianka.
 

Brushyy  

User


Wiek: 36

Do³±czy³: 07 Cze 2017

   

Wys³any: 2017-06-07, 13:25   

Dla mnie to bez różnicy. Woda i tak nie ma smaku, jedynie można patrzeć na zawartość.
 

pawel8246  

User


Imię: Paweł

Do³±czy³: 09 Cze 2017

Sk±d: Tarnów

   

Wys³any: 2017-06-21, 09:23   

Aqua, Oaza, San Terra (średnio gazowana). Te najtańsze jak się kupuje większe ilości. A jak pojedyncze to różnie ciśnienia, piwniczanka, kropla Beskidu jest ok tez (nie jest aż tak gazowana). Ogólnie najistotniejsze w wodzie jest to czy gazowana czy nie i jak mocny jest gaz. A smaku nie ma żadnego :p
 

kornelia  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 16 Cze 2009

   

Wys³any: 2017-11-20, 12:01   

Nie przepadam za samą wodą, ale jeśli już piję to muszyniankę. Moja mama ją kupuje, więc raz na jakiś czas gwizdnę jej butelkę :-)
 

gosialuka

User


Do³±czy³: 15 Sty 2018

   

Wys³any: 2018-01-15, 15:44   

Ja pije tylko wode przegotowana z czajnika,czasem z cytryna i wode mineralna niegazowana.Staram sie unikac napoji gazowanych,herbat owocowych nie pije,nawet ziol nie pije choc kedys czesto.Nie pije alkoholu.
 

kornelia  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 16 Cze 2009

   

Wys³any: 2018-02-15, 12:06   

My w domu mamy filtr wraz z mineralizatorem. Woda najpierw jest oczyszczana odwróconą osmozą, a następnie mineralizowana, żeby nie była taka jałowa.
Ja od jakiegoś czasu zaczęłam pić przegotowaną wodę z cytryną. Samej wody nie lubię ale z cytryną jest pyszna :-D
 

wydziarana

User



Do³±czy³: 03 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-09-14, 13:00   

Na szczęście jakaś mądra osoba wymyśliła dzbanki z filtrem, więc używam tylko filtrowanej wody. Cieszę się, że nie muszę zaśmiecać środowiska butelkami po wodzie (i też wydawać niepotrzebnie pieniądze). Będąc poza domem używam bidonu z filtrem. Poza tym nie mogę normalnie fukcjonować bez wypicia pół litra wody z cytryną z rana.
Jeżeli naprawdę nie mam ochoty na zwykłą wodę, to raz od wielkiego dzwonu zdarza się, że kupię gazowaną wodę mineralną.
_________________
¡Chambea, jala, cabrón ya no te quedan balas!
 

dorota_k

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 04 Lut 2009

   

Wys³any: 2018-11-01, 08:26   

Ostatnio H2Owoc. Jestem raczej przeciwniczką wód smakowych, ale to zupełnie co innego, woda z sokiem owocowym, bez dodatkowego cukru.
_________________
:)
 

wydziarana

User



Do³±czy³: 03 Cze 2018

   

Wys³any: 2018-11-02, 12:06   

dorota_k napisa³/a:

Jestem raczej przeciwniczką wód smakowych, ale to zupełnie co innego, woda z sokiem owocowym, bez dodatkowego cukru.



Prawie pięknie, ale nie do końca. Dobrze, że wreszcie ktoś się wysilił i zrobił produkt bez dodawania cukru, a tym bardziej słodzików.
Jednak biorąc pod lupę skład jednego ze smaków mamy: woda, soki z zagęszczonych soków z: jabłek (42%), ananasów (2%) i truskawek (2%), witamina C, aromaty
Wchodząc chociażby na wikipedię możemy przeczytać w jaki sposób uzyskuje się zagęszczone soki - poprzez odparowywanie wody z owoców pod zmniejszonym ciśnieniem przy użyciu wyparek. Więc idąc tym tropem dowiadujemy się, że owoce są poddane obróbce termicznej - a jak wiadomo na im wyższe temperatury wystawiamy jedzenie, tym więcej wartości odzywczych ono traci.

Tak więc nie zachwycałabym się specjalnie tymi owocami w wodzie, bo zapewne mają one znikomy dobry wpływ na nasz organizm.
Zastanawia mnie też wzmianka o witaminie C. Nie wiadomo czy dodają ją osobno do napoju, czy ma ona pochodzić z owoców (jeżeli z owoców to też możemy jej powiedzieć baj-baj jako, że witamina C źle znosi działanie temperatur).

No i końcowe - aromaty. Nie wiadomo nawet jakie, ale na pewno nic dobrego, jako że jakiekolwiek aromaty są sztucznie wytwarzane przez człowieka i zdecydowanie nic dobrego nam do organizmu nie wnoszą.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Proszę nie brać do siebie mojego rozpisku dorota_k, chcę po prostu pokazać jak firmy próbują robić z nas głupków pisząc jaki to ich produkt nie jest dobry. Nic nigdy nie będzie lepsze od zwykłej wody wymieszanej z domowo wyciśniętym sokiem z owoców i warzyw.
_________________
¡Chambea, jala, cabrón ya no te quedan balas!
 

jagadda

User


Do³±czy³: 17 Sie 2018

   

Wys³any: 2019-01-08, 12:03   

Wiadomo wszytko z rozsądkiem ale lepiej dziecku które w ogóle nie chce wodyć pić podać taką wodę z sokiem, kilka fajnych pojawiło się na rynku, sama popijałam ;0 wiem że kubuś tez ma u siebie taki miks. To zdrowsza alternatywa niż dosładzane napoje, ja w zimie nie lubię pić wody. Wiadomo najlepiej to by było wszystko samemu robić, ale kto ma na to czas i kasę, żeby zainwestować w sprzęt typu wyciskarka (bo przecież sokowirówki tez nie są takie super, mało soku się nimi uzyskuje), potem znaleźć dobre owoce, najlepiej bio to jednak nie jest tak kolorowo, nie dziwię się więc ze ludzie wolą kupić gotowy sok
 

bajka

Stały User


Do³±czy³: 11 Gru 2010

   

Wys³any: 2019-05-28, 09:17   

Staram się wypijać ok 1,5 wody, oprócz tego soki 100% najchętniej pomarańczowy tymbark, ale lubię też i soki warzywne
 

Jarek_WÅ‚adca_Zmywarek  

User

WÅ‚adca Zmywarek


ImiÄ™: Jarek

Do³±czy³: 28 Kwi 2019

Sk±d: Ziemia

   

Wys³any: 2019-06-01, 21:44   

Dowolną od kranowej po butelkowaną z gazem. Co się nawinie. Właściwie nie robi różnicy.
_________________
Tylko się nie denerwuj, że się z Tobą nie zgadzam. To mój naturalny stan. Robię to niejako dla sportu. ;)

Poza tym jestem typowym Heretykiem...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2019-06-02, 10:28   

SzungitkÄ™ robiÄ™.
Oczyszcza wodę także z hormonów obecnych w wodzie z kranu (!) O czym obecnie nikt nie mówi!
A butelkowych nie pijÄ™ z racji plastiku.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com