Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sayuri  

Stały User



Do³±czy³a: 23 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-08-12, 15:59   Jak wyglÄ…daÅ‚ Wasz kurs na prawo jazdy kat. B ?

Ile płaciliście za cały kurs/ badania ?
Jaki był Wasz instruktor/ egzaminator ?
Za którym razem zdaliście ?
W ciągu ilu tygodni wyjeździliście obowiązkowe godziny, etc. ?
Jakie wrażenia z WORD'u ?

:)
_________________
Nie prowokuj mych ust czerwieni.

Nie jesteśmy sobie przeznaczeni.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-08-12, 18:22   

Za kurs zapłaciłam około 1 tys zł. Może mniej. Kurs w moim mniemaniu odbył się bez żadnych zarzutów. Godziny wyjeździłam w trzy, może cztery tygodnie.

Instruktorów miałam dwóch. Mężczyznę oraz kobietę. Jeden instruktor szlifował ze mną technikę jazdy, z drugim zaś zapoznawałam się z wieloma sytuacjami na drogach (ale także z obsługą samochodu- zmiana kół, tankowanie).

W ramach kursu miałam także okazję skorzystać z placu manewrowego w Wordzie i skorzystać ze wskazówek egzaminatora przed odbyciem egzaminu.

Zdałam za pierwszym razem.
Egzaminator z wizerunku pasował do tego typowego schematu "stary, który oblewa wszystkich". Z pozoru nie był sympatyczny, lecz rzeczywiście przyczynił się do tego, że zdałam prawo jazdy.
_________________
Drugs&hugs.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2011-08-12, 18:29   

Sayuri napisa³/a:

Ile płaciliście za cały kurs/ badania ?

Już nie pamiętam... Niedużo ponad 1000 zł.

Sayuri napisa³/a:

Jaki był Wasz instruktor/ egzaminator ?

Instruktora miałem świetnego, niesamowity człowiek. Zero stresu.
Co do egzaminatora - miałem szczęście. Albo on miał dobry dzień. Był chyba trochę wyrozumiały, bo egzamin wg mnie nie poszedł mi najlepiej. Jakaś kobieta co chwilę do niego dzwoniła, ten musiał podać jej numer do żony. Poza tym, na tylnym siedzeniu miałem praktykanta.

Sayuri napisa³/a:

Za którym razem zdaliście ?

Za drugim. Podczas pierwszego egzaminu oblałem test - 3 błędy. Nie przygotowałem się dobrze.

Sayuri napisa³/a:

W ciągu ilu tygodni wyjeździliście obowiązkowe godziny, etc. ?

Nie pamiętam.

Sayuri napisa³/a:

Jakie wrażenia z WORD'u ?

Jakie wrażenia, pff... Bez wrażeń.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

MrDj  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Lut 2010

   

Wys³any: 2011-08-12, 18:43   

Sayuri napisa³/a:

Ile płaciliście za cały kurs/ badania ?



1100 za kurs / 50 za badania.

Sayuri napisa³/a:

Jaki był Wasz instruktor/ egzaminator ?



Miałem 3 instruktorów podczas robienia prawka, wszyscy mega wyluzowani i z pozytywnym podejściem i pozwalający przycisnąć w granicach rozsądku o ile widzieli, że w miarę wiesz co robisz i umiesz to robić. Na egzaminie Pan przyjemny, bawiąc się telefonem prosił o wykonanie zadania, podczas egzaminu wspomniał coś że pogoda nie za bardzo i pod koniec powiedział "Wynik egzaminu pozytywny, dziękuję bardzo i życzę bezkolizyjnych jazd".

Sayuri napisa³/a:

Za którym razem zdaliście ?



Jak wyżej - za 1 w jeden dzień. Teoria jakieś 5 minut (wyszedłem pierwszy), praktyka 38 min.

Sayuri napisa³/a:

W ciągu ilu tygodni wyjeździliście obowiązkowe godziny, etc. ?



Od września do grudnia, ale można o wiele szybciej jeśli czas goni.

Cytat:

Jakie wrażenia z WORD'u ?



Nie mam zastrzeżeń. Tylko szkoda mi tych ludzi, którzy jedli i pili co mogli aby tylko uspokoić nerwy. Więcej luzu i zdacie za pierwszym :)
_________________

 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-08-12, 21:15   

Kurs-1300zł, badania-50zł
Instruktora miałem zajebistego. Dla wszystkich kursantów był jak stary kumpel. Było się z czego śmiać, o czym pogadać (w sumie to ciągle była gadka na różne tematy). W dniu mojego egzaminu założył się ze mną i z moim kumplem o to, czy zdam. Przegrał i stawiał nam obu piwo :p
Egzaminator był cholernie wkurzający. Starszy, ciągle walił suchary w stylu Strasburgera, a do tego rozwalił się tak na siedzeniu, że znacznie utrudniał mi obsługę drążka skrzyni biegów. Na czerwonym sobie otwierał szybkę i ze znajomym na drugim pasie gawędził. Ale mogłem trafić gorzej.
Zdałem za pierwszym. Jeździć zacząłem w połowie sierpnia, egzamin miałem w połowie października.
Wrażenia z WORDu? Jeżeli w poczekalni grał telewizor, to zawsze trafiałem na "Daleko od noszy" i "Kawe czy herbate", co mi po jakimś czasie nijak zbrzydło.
_________________
There can be only one
 

Dorn  

Stały User


ImiÄ™: Radek

Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-08-13, 00:16   

Ja płaciłem 1200 zł włącznie z lekarzem.

Miałem beznadziejnego instruktora. Nie umiał tłumaczyc, wymagał że mam już umiec. Wrzeszczał nie raz. Raz mi numer wyciął że mi godziny skreślił bez mojej wiedzy i jak głupi przyjechałem na kurs i sie dowiedziałem że w ten dzień na tą godzinę nie mam zajęc, jak mu zwróciłem uwagę że tak sie nie robi, to zachował się dośc arogancko.
NA wewnętrznym darł się niemiłosiernie, darł się potem o to że sie stresuje, na koniec powiedział żebym se brał leki na uspokojenie i żebym nie podchodził do egzaminu bo sie nie nadaje.

Jeżeli ktoś mieszka w katowicach to odradzam szkołę Supelmen ;)
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-08-13, 00:21   

Jakby ktoś miał na mnie krzyczeć za moje własne pieniądze to bym z tej usługi szybciutko zrezygnował. Powiedziałbym że ja dziękuję za takie lekcje i przeniósł się do innej szkoły.
 

Dorn  

Stały User


ImiÄ™: Radek

Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-08-13, 00:24   

szostol napisa³/a:

Jakby ktoś miał na mnie krzyczeć za moje własne pieniądze to bym z tej usługi szybciutko zrezygnował. Powiedziałbym że ja dziękuję za takie lekcje i przeniósł się do innej szkoły.




Chciałem zrezygnowac ale nie chcieli mi od ręki przydzielic innego.
To powiedziałem że chce z szefem gadac, to powiedziano mi kiedy i gdzie moge z nim sie spotkac.
Ale w domu miałem gadanie, żeby nie zmieniac, że oni mi problemów tylko za to narobią, że jestem przewrażliwiony itp. Jeszcze tata mnie zjechał, że to moja wina bo za dużo opowiadam :znudzony: Chociaż do dziś nie rozumiem o co mu chodziło, ale ok...
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-08-13, 01:13   

Można też zmienić nie samego instruktora a szkołę :)
 

Dorn  

Stały User


ImiÄ™: Radek

Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-08-13, 11:07   

szostol napisa³/a:

Można też zmienić nie samego instruktora a szkołę :)



W zasadzie tak... i może bym zmienił gdyby nie namawianie w domu, żebym nic nie robił. I tak potem musiałem chodzic na dodatkowe jazdy już w innej szkole.
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-08-13, 13:26   

Mój kurs prawa wyglądał tak, że już od samego początku nie musiałem się uczyć zbytnio jazdy samochodem, bo wcześniej uczyłem się na samochodzie mojego taty, brata itd;p
Jednak miałem pecha, zdarzył mi się mały wypadek na światłach, w sumie nie z mojej winy;)
Zdałem za pierwszym razem, tylko kategorię A musiałem zdawać drugi raz przez swoją głupotę:)
Płaciłem coś ok. 1400 chyba z obiema kategoriami, do tego jeszcze na starych zasadach i czekałem chyba ze 2 miesiące na egzamin. Egzaminatora miałem w porządku, widać było, że motocyklista i na koniec powiedział tylko że jazda bardzo dobra, 0 błędów.
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

Stratocaster  

Hiper wymiatacz

Simple man



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Kwi 2011

Sk±d: Sunshine Village

   

Wys³any: 2011-08-13, 21:39   

ja zapłaciłem jak większość ok 110zł z badaniami, kurs trwał ok1.5 tyg i zdałem za pierwszym razem, jednego dnia teorię i praktykę. Zarówno sam kurs i egzamin przebiegały bezstresowo, bo jako fan motoryzacji od dziecka znałem przepisy, a praktykę trenowałem od 14 roku zycia w aucie taty. najfajniejszym wspomnieniem była osoba instruktora. kiedyś zabrałem do micry swoją płytę, bo brakowało anteny, więc radio nie działało. instruktor, gdy usłyszał piosenkę "brothers in arms" dire straits tylko na mniej spojrzał i ze łzami w oczach powiedział, że ostatni raz słyszał tą piosenkę na plaży w ustce wiele lat temu jak był w wojsu i ze przypomnialem mu tamte czasy:)

zakumplowalismy siÄ™ i wiekszosc czasu gadalismy o muzyce, motocyklach...
_________________
Make a joke and I will sigh and you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel and love to me is so unreal
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2011-08-19, 10:06   

Dość miło wspominam. Jeździłam z czterema instruktorami, z jednymi mi się jeździło lepiej, z innymi gorzej, ale wiadomo, że ludzie są różni. Jakichś większych problemów nie miałam, do egzaminu przygotowali mnie w miarę solidnie, bo zdałam za pierwszym razem i to w czasach gdy na egzamin czekało się 2 miesiące, co zresztą było niedorzeczne;). Pomogło mi wtedy na pewno dość duże przeziębienie, bo egzaminator także był chory;p.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2011-08-19, 13:09   

Zapłaciłem 900 złotych z kurs wraz z badaniami, choć to akurat była cena mocno zniżkowa (po znajomości). Kurs odbył się na przestrzeni 2 miesięcy, z dwoma instruktorami. Jeden ostro drący na mnie ryja, choć faktycznie więcej mnie nauczył, drugi jego syn, przez cały czas gadał, ale to w taki sposób, że przez całą jazdę cieszyłem michę. A co do egzaminów nie poszło najlepiej bo zdałem za trzecim razem. Co do wrażeń z WORDu kupa zestresowanych ludzi, w sumie też się do nich zaliczałem, płacz po niezdaniu wielu kobiet nie napawał optymizmem, ale w końcu zdałem.
 

kisssmyasss  

User

KissMyAss



ImiÄ™: Czarna ;)

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Sie 2011

Sk±d: st±d ;>

   

Wys³any: 2011-08-19, 14:18   

kurs 1300zł + 50zł badania..
nie zdałam za pierwszym razem, na dniach wpłacam na kolejny egzamin..

Instruktorów miałam dwóch, obydwoje spoko. Jeden bardziej na luzie, trochę czasem nawet bajerował ;P drugi spokojny i ciągle jadł banany :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com