Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

80jinfu  

User


Wiek: 30

Dołączyła: 06 Sie 2018

   

Wysłany: 2018-08-06, 14:01   Jak zacząć przygode z kryptowalutami

Ktoś mi powie czy i gdzie bez drogiego sprzetu zacząć kopać kryptowaluty? Która? A Wy kopiecie je ? Dlaczego nie? Co myślicie o kopaniu kryptowalut?
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence griseImię: Łukasz

Wiek: 24

Dołączył: 07 Sty 2010

   

Wysłany: 2018-08-08, 11:45   

Bez drogiego sprzętu (chyba) się nie da. Oczywiście "drogi" jest tutaj bardzo subiektywnym pojęciem, ale w praktyce potrzebujesz czegoś, co będzie te obliczenia wykonywać. Najlepiej robić to na karcie graficznej lub czymś wyspecjalizowanym. Bez tego może się okazać, że zysk nie przekroczy kosztów prądu. Dużo zależy od kryptowaluty, w szczególności algorytmów i liczby wygenerowanych wcześniej coinów.

No i jedna uwaga - radzę Ci poczytać, jak wygląda sprawa podatków. Kopanie samo w sobie nie jest zbyt problematyczne, ale operacje związane ze sprzedażą i zakupem kryptowalut są opodatkowane. Wiem, że był ostatnio jakiś straszny płacz o wysokość tych kwot.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com