Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Sitttek  

User


Imię: Arek

Doczy: 20 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-21, 20:46   

Bez przesady tak jak on to ja nie używam wulgaryzmów... Troche zawsze trzeba powyzywać ale nie zamierzam pisać o JP, ***** policjii itp.
Dzięki za rady zacznę pisać o sobie i o róźnych wartościach.
Wiecie skąd brać bity?
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Doczy: 19 Cze 2014

Skd: z zaświatów

   

Wysany: 2014-06-21, 20:55   

Hmm, wiesz, ja się w to nie zagłębiałem. Może sam coś ułóż na kompie? Posłuchaj jakiś kawałków raperów, np. Slums Attack-evergreen. Jak tak się wsłuchać, to melodia jest bardzo prosta, trwa z 5s i pętla. Mimo to, słucha się fajnie.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Sitttek  

User


Imię: Arek

Doczy: 20 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-21, 21:06   

Nie moje klimaty te Slums Attack ale dzięki ;)
Jutro dam kolejny tekst, myśle, że bedzie o niebo lepszy ;)

[ Dodano: 2014-06-21, 21:37 ]
1.Piszę ten tekst już 3 godzinę
nie wiem jak Ci powiedzieć
KOCHAM CIÊ
Ja już zrobiłem ten pierwszy krok
a ty nie masz skrupółów
by mi powiedzieć,
że jestem idotą
Nie wiesz ile czasu poświęciłem
by Ci to powiedzieć
Dowiedziałem się
że jestem panienką do towarzystwa
Nie szukasz nikogo na stałe
Dla ciebie ważny jest tylko hajssssss
Robisz to za pare groszy
a ja czekałem i nie wiedziałem

ref. Jesteś głupią 16 latką
Nie wiesz co to jest "życie"
próbujesz zarobić na nowe "najki"
Lubisz obleśnych facetów.

2.Popadam już w depresję
nigdy nie zostałem tak upokorzony
nie mam sił by cię wyklinać,
chcę ci pomóc a ty nie odbierasz.
Chcesz zarobić?
popracuj utrzciwie
Nie rób tego więcej
ona odpowiada "spie**** leszczu"
Odpuściłem ;(

ref : Jesteś głupią 16 latką
Nie wiesz co to jest "życie"
próbujesz zarobić na nowe "najki"
Lubisz obleśnych facetów.

A to już lepsze chociaż trochę? starałem się, o miłości :hyhy: . Teraz nad czym mam popracować? nad rymami?
 

Kamisiek  

User


Imię: Kamila

Wiek: 27

Doczya: 16 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-21, 21:48   

To ma być kawałek o miłości? Jak dla mnie to jest tekst o dziewczynie, która lubi się puszczać, bo o miłości to może jest coś jedynie w pierwszej zwrotce.
http://www.youtube.com/wa...MjkK9sdyw&hd=1# - To jest rap o miłości i tego chce się słuchać... Ale twórz dalej, ja już się nie wypowiadam..
_________________
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself, and then make a change". - M.J.
 

Sitttek  

User


Imię: Arek

Doczy: 20 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-21, 22:05   

Ale ten tekst jest lepszy niż poprzedni? czy tak samo debilnyy.
Proszę o mówienie prawdy, bo wtedy wiem co mam poprawić. ;)
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Doczy: 19 Cze 2014

Skd: z zaświatów

   

Wysany: 2014-06-21, 22:23   

Refren to dno :-D pamiętaj o dokładnych rymach. Natomiast zwrotki zdecydowanie lepsze, mają sens. Ja akurat bardzo lubię Slu, aczkolwiek napisałem ci o ich kawałku żebyś zobaczył, jaka tam jest prosta melodia, a mimo to nadaje się.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Sitttek  

User


Imię: Arek

Doczy: 20 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-21, 23:25   

refren był na szybko a nad zwrotkami sporo myslałem :D Ale rymy mogą być? i jak znaleźć dobre bity? Co tu poprawić jeszcze?
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2014-06-22, 02:09   

Sitttek napisa/a:

Dzięki za rady zacznę pisać o sobie i o róźnych wartościach.



A co ty wiesz o wartościach.

Powinieneś przedewszystkim dużo czytać. To się tyczy wszystkich ludzi bez względu na wiek, a w Twoim wieku w szczególności.

Sitttek napisa/a:

i jak znaleźć dobre bity?



"Bity" są tak skrajnie prymitywnym elementem muzycznym że najprościej po prostu samemu nauczyć się je robić.

Sitttek napisa/a:

Teraz nad czym mam popracować? nad rymami?



Przedewszystkim nie nad rymem ale nad rytmem. W rapie się mówi do rytmu wyznaczanego przez podkład perkusyjny, czyli to co nazywasz "bitem". Nieważne czy piszesz piosenkę czy tekst do rapowania, słowa muszą pasować do przyjętej rytmiki.
Najlepiej odpuść sobie i znajdź inne zajęcie, albo zacznij od zapisania się na warsztaty z emisji głosu.
Wielkim artystą na 99% i tak nie zostaniesz, a rapu jest za dużo i jest to jedna z najbardziej upośledzonych dziedzin tzw. sztuki.
 

Sitttek  

User


Imię: Arek

Doczy: 20 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-22, 08:59   

Nie chcę zostać jakimś "wielkim artystą" tylko pisać teksty i dzielić się nimi na youtubie ;)

[ Dodano: 2014-06-22, 09:00 ]
Nie chcę zostać jakimś "wielkim artystą" tylko pisać teksty i dzielić się innymi na youtubie itp. ;)
Nie odpuszczę sobie za żadne skarby :)
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Doczy: 19 Cze 2014

Skd: z zaświatów

   

Wysany: 2014-06-22, 11:43   

W takim razie skup się na tekstach, napisz chociaż kilka dopracowanych, o sensownej długości (z 3x 16 wersów+ refren), a potem pomyśl nad nagrywkami, dobrym mikrofonem itd. Tylko poświęć 1 kawałek 1 tematowi, nie rób chaosu ;) Jak napiszesz jeszcze jakiś tekst, to wrzuć go tu :idea: .
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Sitttek  

User


Imię: Arek

Doczy: 20 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-22, 12:41   

ok dziś jeszcze chyba zdąże jak się postaram. Znajomi mi mówili, że dobrze rapuje więc z tym mnieszy kłopot. ;)
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2014-06-22, 20:52   

https://www.youtube.com/watch?v=1NGmi6l0X5k <- Twoja twórczość przypomina mi to, przy czym "to" ma jakiś rytm, a u ciebie nadal go nie widzę.

Zerknij do Mickiewicza. Otwórz "Pana Tadeusza" (ewentualnie "Ballady i romanse" bądź inne "Dziady") i czytaj NA G£OS (nie musisz czytać długo, ważne, żebyś złapał rytm). Wówczas zrozumiesz, co sprawia, że twoje teksty nie nadają się do niczego (jak na razie, bo masz duże chęci, a to już coś).
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Sitttek  

User


Imię: Arek

Doczy: 20 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-22, 22:10   

Znowu coś napisałem ;)
Mam 14 lat więc się naucze, ale ciągle myśle nad tekstem ;>
Naprawde "Pan Tadeusz" jest dobry, pełno rymów, dzięki bardzo :)
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2014-06-22, 22:42   

Logan128 napisa/a:

W takim razie skup się na tekstach, napisz chociaż kilka dopracowanych, o sensownej długości (z 3x 16 wersów+ refren), a potem pomyśl nad nagrywkami, dobrym mikrofonem itd. Tylko poświęć 1 kawałek 1 tematowi, nie rób chaosu ;) Jak napiszesz jeszcze jakiś tekst, to wrzuć go tu :idea: .



Porady do niczego. Narażasz go na koszty które nie przyniosą żadnych efektów.
Zanim zacznie pisać dopracowane teksty, potrzebna mu lekcja rytmiki.

Sitttek napisa/a:

ie chcę zostać jakimś "wielkim artystą" tylko pisać teksty i dzielić się nimi na youtubie

I powiększysz tylko zanieczyszczenie powodowane przez elektrownie które produkują prąd dla serwerów YT.
Nikomu niepotrzebne są nieudolne wypociny, ani twoje ani czyjekolwiek inne.
O YT i jakichkolwiek publikacjach zapomnij bo to strata prądu, oraz czasu twojego i innych. Jeśli chcesz rzeczywiście rapować, to wpierw musisz kilka lat poświęcić na naukę.
Pisanie tekstów nie ma sensu póki nie będziesz wiedział jak słowa połączyć z rytmiką. A do tego celu musisz wpierw nauczyć się rytmiki, co zajmie najmarniej kilka tygodni, a bardziej prawdopodobne że kilka miesięcy.
Poza tym nawet jeżeli coś napiszesz, to za kilka lat będziesz się wstydził tej treści. Każdy człowiek który się rozwija, mając 18 lat uważa 14 letniego siebie za debila, mając 21, 18letniego siebie za debila... Nie warto tracić czas na pisanie rzeczy których się będziesz wstydził przed samym sobą, zwłaszcza jeżeli będzie robił to źle i nic się przy tym nie nauczysz.
 

Sitttek  

User


Imię: Arek

Doczy: 20 Cze 2014

   

Wysany: 2014-06-22, 23:02   

Dobra to zapisuje się na lekcje rytmiki :)
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com