Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2018-02-21, 23:06   

zależy co masz na myśli, jeśli chodzi o licencje pilota to zbierasz ze 300 tysięcy albo szkoła lotnicza jak wyżej napisano
Jeśli natomiast chodzi ci o zawód pilota, to jest to właściwie niemożliwe o ile nie masz w rodzinie kogoś ze struktur linii lotniczych bądź innego pilota
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2018-05-19, 21:06   

Przede wszystkim musisz mieć perfekcyjne zdrowie - zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Tu żaden przekręt nie przejdzie, testy są bardzo dokładne i wymagające. Jeśli jesteś osobą w stu procentach zdrową, musisz się zastanowić jakim pilotem chciałabyś być. Możesz zostać pilotem turystycznym (niekomercyjnym) z uprawnieniem na małe samoloty, ale będzie Cię to kosztowało... ponad 28 tysięcy złotych. Wszystkie następne licencje są o wiele droższe, więc jeśli chciałabyś zostać np. pilotem liniowym, to musiałabyś znacznie więcej pieniędzy wyłożyć z własnej kieszeni - które w dodatku nie zwracają się, jeśli przerwiesz szkolenie bądź zawalisz egzaminy. Wszystko idzie z własnej kieszeni. Dopiero gdy zaczniesz zarabiać jako pilot, z czasem te wydatki Ci się zwrócą.
Są też szkoły wyższe kształcące pilotów - zarówno cywilnych, jak i wojskowych, ale żeby do takowej się dostać prócz idealnego zdrowia musisz mieć bardzo wysokie wyniki na maturze, szczególnie z matematyki i fizyki rozszerzonej. Jeżeli przedmioty ścisłe nie są Twoim konikiem, nie poradzisz sobie na takiej uczelni, nawet jeśli byś się na nią dostała. Najlepsze uczelnie, które kształcą pilotów, z tego co się orientuję, to Politechnika Rzeszowska i Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie.
 

PrzemQ  

Hiper wymiatacz



Wiek: 28

Do³±czy³: 23 Lut 2009

   

Wys³any: 2018-05-20, 21:51   

Na Politechnice Rzeszowskiej (na której studiuje) można studiować kierunek Lotnictwo i Kosmonautyka, jest na niej specjalność pilotaż, na który dostają się najlepsi studenci którzy dodatkowo spełniają wymogi dotyczące zdrowia i sprawności fizycznej. Niestety nie mam żadnych znajomych stamtąd, ale z tego co słyszałem na całym kierunku jest niezły wyścig szczurów, prawdziwa rywalizacja. Ale trudno się dziwić, skoro elita dostaje za darmo kurs pilotażu, który jak wspomniała Hella, kosztuje grube pieniądze. Tak więc musisz nieźle zdać maturę z fizyki i matmy, a w dodatku być wyróżniającym się studentem.
_________________
„ZdolnoÅ›ci specjalne – kowalstwo mentalne
Najbardziej nierealne wizje przekujÄ™ ci w plan
Nie uwierzysz mi i tak, ale to już twój problem
¯e podbijać rzeczywistość potrafisz tylko na kompie.”
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com