Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-03-30, 22:53

Autor

Wiadomo¶æ

J.L.B  

Wymiatacz

Oponent :)



ImiÄ™: Patryk x]

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: LOP

   

Wys³any: 2008-11-01, 19:15   

Oczywiste że 'rak', jeżeli za puźno wykryjesz tą chorobe praktycznie juz nie żyjesz.

Jest taka choroba zwana Schizofrenią. Wydaje Ci sie że przedmioty do Ciebie mówią, słyszysz głosy, objawiają Ci sie dziwne rzeczy. Jest to choroba psychiczna, nie chciał bym doświadczyć czegoś takiego.
_________________
Na ulicy słowo, droższe od pieniędzy[...] Ja nie zbiednieje, lamus dużo więcej straci.

Podnoszę głowe patrze na niebo, by choć przez chwile nie czuć się jak dnia każdego...
[url=http://tnij.com/Niespe_nioneObietnice]HG - Niespełnione Obietnice]
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-11-02, 23:11   

J.L.B napisa³/a:

Jest taka choroba zwana Schizofrenią. Wydaje Ci sie że przedmioty do Ciebie mówią, słyszysz głosy, objawiają Ci sie dziwne rzeczy. Jest to choroba psychiczna, nie chciał bym doświadczyć czegoś takiego.

Nie tylko na tym schizofrenia polega. To mały pikuś wśród mnogości objawów. Występują odmiany tej choroby bez objawów pozytywnych tj. urojeń czy omamów. Cała psychika legnie w gruzach. Człowiek robi co innego niż by chciał, dziwnie się zachowuje, nie potrafi ustosunkować się do sytuacji. W ogóle ciężko mu żyć. A co najgorsze nie wierzy innym, że jest chory i da się to wyleczyć. Straszna choroba.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-11-03, 16:10   

J.L.B napisa³/a:

Oczywiste że 'rak', jeżeli za puźno wykryjesz tą chorobe praktycznie juz nie żyjesz.



Tu nie masz racji. Lance Armstong kolarz w młodości miał późno wykrytego raka jąder (od jazdy na rowerze). Wszyscy lekarze mówili że umrze że nic się nie da zrobić, a jak widać pokonał raka i żyje do tej pory bo podstawa to motywacja. Możesz brać leki, chemie itp. ale jeżeli będziesz sobie powtarzać ciągle ze umrzesz to umrzesz.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

J.L.B  

Wymiatacz

Oponent :)



ImiÄ™: Patryk x]

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: LOP

   

Wys³any: 2008-11-03, 17:04   

Fakt, ale to jest 1 taki przypadek na 1000...
Więc nie strzelaj tutaj jakichś głupich teori, ze kazdy kto będzie wierzył w siebie to wygra z tą chorobą, czasami choroba jest silniejsza.
Znam to ;) oczywiście nie jeżeli chodzi o Raka, ale wierz mi, nie raz i nie dwa byłem chory :)
_________________
Na ulicy słowo, droższe od pieniędzy[...] Ja nie zbiednieje, lamus dużo więcej straci.

Podnoszę głowe patrze na niebo, by choć przez chwile nie czuć się jak dnia każdego...
[url=http://tnij.com/Niespe_nioneObietnice]HG - Niespełnione Obietnice]
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-11-03, 17:35   

Chcesz fakt z życia? Ok. Moja babcia znała kobietę pielęgniarkę, która opiekowała się chorymi na raka. Chodziła do domów i podawała chemię. Chodziła również do starej kobiety. Była tak bardzo chora że błagała ją by coś zrobiła by ją nie bolało. Ona nic prócz podania chemii robić nie mogła. Potem wpadła na pomysł. Podała kobiecie placebo, podawała jej sól fizjologiczną mówiąc że to lekarstwo. Po tygodniu kobieta jej powiedziała "Dziękuję, to lekarstwo pomaga czuje się lepiej".

Więc nie mów że pozytywne myślenie nic nie daje. To nie teoria tylko fakt z życia. Jeżeli człowiek wierzy w to że wyzdrowieje czuje się lepiej może i choroba nie ustępuje nie ma jej zaniku z tego powodu, ale chęć walki sprawia że człowiek czuje się zdrowszy.

Zresztą nie porównuj jakiegoś tam przeziębienia z poważną chorobą. Porównaj sobie skalę obu problemów.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-04, 19:02   

Sagad napisa³/a:

ale chęć walki sprawia że człowiek czuje się zdrowszy.


No właśnie, czuje się. To, że uwierzy w fakt, iż może pokonać chorobę, nie znaczy, że ją pokona.
Chcesz przykład z życia? Mój pradziadek, gdy dowiedział się, że ma raka w przedostatnim stadium, zaczął się leczyć u znajomego lekarza. I lekarz stwierdził, że nigdy nie widział człowieka, który tak, jak mój pradziadek wierzył, iż wyzdrowieje. Wszystkim dookoła mówił, co zrobi, jak skończą mu chemię, dokąd pojedzie, że nareszcie będzie mógł skończyć remont. I wiesz co? Odwiedzam go teraz na Malborskiej.
Placebo może zmotywować do walki z chorobą, ale na pewno nie wyleczy.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2008-11-04, 19:30   

Sagad napisa³/a:

Podała kobiecie placebo, podawała jej sól fizjologiczną mówiąc że to lekarstwo. Po tygodniu kobieta jej powiedziała "Dziękuję, to lekarstwo pomaga czuje się lepiej".


Placebo bardzo często stosuje się przy chorobach psychicznych. A w przypadku tych chorób najważniejsza jest wiara, że sie uda je pokonać. Bez tego nawet najlepsze leki nie pomogą.
 

KwaÅ›na Cytrynka  

Stały User



Do³±czy³a: 29 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2008-11-04, 20:13   

Ja w swoim życiu już, że tak powiem 'przeżyłam' (ale nie chcę mówić jaką) i najbardziej boję się jej nawrotu...
_________________
Nie pytaj czemu takie kwaśne jest życie....
I choć udajesz , że czasem smakuje...
I tak wiesz , że o cytrynowym smaku jest...
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-11-08, 11:58   

Eliara napisa³/a:

Placebo bardzo często stosuje się przy chorobach psychicznych. A w przypadku tych chorób najważniejsza jest wiara, że sie uda je pokonać. Bez tego nawet najlepsze leki nie pomogą.

Jeszcze nie słyszałam o czymś takim. Ale chętnie bym poczytała. Skąd masz te informacje? Chętnie się zaznajomię. Nie wyobrażam sobie np. leczenia schizofrenii placebo. W nerwicach może pomóc, ale to nie choroba. W niektóych przypadkach depresji może być skuteczne, ale tylko niektórych. Zatem uprzejmie proszę o jakieś źródła i dodadtkowe informacje. Interesują mnie te tematy.
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2008-11-08, 12:03   

Też sie tym interesuje, ale nie pamiętam gdzie o tym czytałam.

laven napisa³/a:

Nie wyobrażam sobie np. leczenia schizofrenii placebo.


nie chodziło mi o wszystkie choroby psychiczne, a niektóre. Nie wiem jak jest w przypadku schizofrenii, bo nie czytałam dużo o tej chorobie.

laven napisa³/a:

W nerwicach może pomóc, ale to nie choroba. W niektóych przypadkach depresji może być skuteczne, ale tylko niektórych.


Nerwica jest chorobÄ… psychicznÄ…, zapewniam Cie w 100%:).
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2008-11-08, 13:15   

Jeszcze przeraża mnie rak krwi.
Ostatnio dużo mamy o tym na zajęciach.
Straszna choroba.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-11-08, 15:04   

Nerwica jest zaburzeniem psychicznym. Określenie choroba psychiczna jest rzadko używane, jeśli już to w przypadku psychoz, schizofrenii, chorób afektywnych.
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2008-11-08, 15:05   

Alkoholizm... to mnie przeraża...
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-11-08, 17:34   

miczka napisa³/a:

Alkoholizm... to mnie przeraża...


Ee spoko jak nie zaczniesz pić to nie będziesz chora, są choroby które atakują tzw. niewinnych czyli choroby genetyczne na które nie mamy wpływu te są najgorsze
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2008-11-08, 19:01   

Niby masz racje Justencja, ale dużo przeszłam w związku z tą chorobą i to może dlatego tak się jej boję. Może to już przewrażliwienie...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com