Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-03-30, 22:53

Autor

Wiadomo¶æ

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-15, 22:15   

Ogólnie pojęta ślepota
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-06-15, 23:43   

Paraliż
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-06-16, 00:30   

Oślepnięcie byłoby nie fajne.
 

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 39

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-16, 01:57   

Witam, jestem nowy na forum jeśli ktoś mnie nie kojarzy.

No cóż jeśli o mnie chodzi to według mnie najbardziej przerażającą i straszną chorobą jest AIDS.
Jesteśmy na niego ciągle narażeni, bo przecież ciężko żyć bez bzzykania albo bez lekarza i np. szczepionek albo pobierania krwi. Ponad to AIDS zabrało mojego idole Freddiego Mercury, rozprawiło się z nim w nie całe 5 lat, więc według mnie to jest największy dramat jaki może dotknąć każdego z nas.
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-06-16, 02:06   

Ile odnotowano w ostatnich latach przypadków zarażenia przy pobieraniu krwi?
 

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 39

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-16, 02:24   

nie wiem, nie śledzę tego tak dokładnie, ale np. w śród narkomanów jakieś 70% ma AIDS przez używanie jednej igły, zasada działania przy pobieraniu-szczepieniu jest taka sama.
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-06-16, 10:15   

BartekTEO1908 napisa³/a:

zasada działania przy pobieraniu-szczepieniu jest taka sama.


Ta bo jak wszyscy wiemy w punktach krwiodawstwa używa się jednej igły... Igły są jednorazowe, więc nie ma zagrożenia zarażeniem chorobom przenoszoną drogą krwi.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-06-16, 15:24   

BartekTEO1908 napisa³/a:

nie wiem, nie śledzę tego tak dokładnie, ale np. w śród narkomanów jakieś 70% ma AIDS przez używanie jednej igły, zasada działania przy pobieraniu-szczepieniu jest taka sama.


Człowieku, ale pieprzysz jak przekupa na targu! siejesz takie bzdury, aż tyłek żal ściska.
Wszystkie igły, sprzęt medyczny, który wykorzystuje się przy pobieraniu jest jednorazowy. Co więcej, nawet przy Tobie pielęgniarka otwiera zamkniętą strzykawkę czy igłę.

I nie łącz ćpunów z pobieraniem/oddawaniem krwi.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 39

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-16, 16:09   

Mizantrop Dobrze jeżeli nie pasuję ci pobieranie krwi, chociaż jest to możliwe aby się tą drogą zarazić to przy przetaczaniu krwi jest to możliwę, tak samo jak np. u dętysty, jeśli ktoś przed tobą miał AIDS a jakiemuś doktorkowi albo pielęgniarce nie chciało się wyparzyć lub w inny sposób odkazić np, wiertełka to masz AIDS bankowo, no i co??

Nie powiedziałem że tą drogą jest najłatwiej się zarazić, powiedziałem tylko że jest to możliwę.
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-06-16, 21:20   

BartekTEO1908 napisa³/a:

Mizantrop Dobrze jeżeli nie pasuję ci pobieranie krwi, chociaż jest to możliwe aby się tą drogą zarazić to przy przetaczaniu krwi jest to możliwę, tak samo jak np. u dętysty, jeśli ktoś przed tobą miał AIDS a jakiemuś doktorkowi albo pielęgniarce nie chciało się wyparzyć lub w inny sposób odkazić np, wiertełka to masz AIDS bankowo, no i co??


Po pierwsze, wyparzyć to możesz sobie naczynia. Po drugie, zapoznaj się z pojęciami HIV i pełnoobjawowy AIDS, bo masz troszkę mylne pojęcia. Po trzecie, zarazić to możesz się bakteriami, a wirusami się zakaża. Po czwarte, ryzyko zakażenia wirusem HIV przy transfuzji istnieje, ale w krajach Azji, Algierii, Rumuni i byłych krajach ZSRR. W europie zachodniej, Polsce i USA są zbyt rygorystyczne wymogi sanitarne.

BartekTEO1908 napisa³/a:

Nie powiedziałem że tą drogą jest najłatwiej się zarazić, powiedziałem tylko że jest to możliwę.


To nie udzielajmy pierwszej pomocy nikomu komu leci krew, bo wtedy też możesz zakazić się wirusem HIV, a nie AIDS !!
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Vengeance

Wymiatacz


Do³±czy³: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-16, 22:06   

Cytat:

Po pierwsze, wyparzyć to możesz sobie naczynia. Po drugie, zapoznaj się z pojęciami HIV i pełnoobjawowy AIDS, bo masz troszkę mylne pojęcia. Po trzecie, zarazić to możesz się bakteriami, a wirusami się zakaża. Po czwarte, ryzyko zakażenia wirusem HIV przy transfuzji istnieje, ale w krajach Azji, Algierii, Rumuni i byłych krajach ZSRR. W europie zachodniej, Polsce i USA są zbyt rygorystyczne wymogi sanitarne.




No Mizo ma dużo racji, ale nie do końca.
To tak dla wszystkich, AIDS to złożone stadium choroby po którym szybko się umiera, z kolei HIV to nazwa splotu DNA wirusa, który po dostaniu się do do organizmu tak bardzo nie szarżuje. Można z nim żyć, ale nie jest za lekko.. np osłabia układ immunologiczny przez to wpadamy często w inne infekcje.
A z czym nie ma racji, z tymi zakażeniami.
Co prawda ze względu na warunki społeczne i niskie standardy sanitarne w ubogich krajach na pewno szybciej o choróbska na szeroką skale, ale w Polsce jednak zakażenia przez strzykawkę z wirusem HIV również się zdarzają i to nie rzadko, bo mamy około 40k zarażonych - w tym 15% drogą kropelkową.

Tak samo nie mylcie zakażenia z zarażeniem o czym Mizo wspomniał.
Zakazić można się przez np igłe z wirusem, a zarazić przez uprawianie seksu, kaszel, katar drogą wsiewaną itd..
W ogóle "zarazić" to pojęcie szeroko powszechne można byłoby inaczej jeszcze to rozpatrywać.
Chodzi o to że zarażamy kogoś mimowolnie np właśnie kichając itd wtedy roznosimy różne zarazy, a jeśli zakażamy to przez własną głupotę zazwyczaj.
Wirusy nie mogą przeżyć poza organizmem więc zakażenie np poprzez kichnięcie i wydostaniu się wirusa w atmosfere, natychmiast go zabija. Jeśli chodzi o bakterie to jest na odwrót nie są tak bardzo szkodliwe ale wytrzymują w ekstremalnym dla nich środowisku.
 

Ostatnio zmieniony przez Vengeance 2010-06-16, 22:16, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-06-16, 22:16   

Vengeance napisa³/a:

To tak dla wszystkich, AIDS to złożony stadium choroby po którym szybko się umiera, a HIV to nazwa splotu DNA wirusa, który jest w organizmie ale za bardzo nie szarżuje - można z nim żyć, ale nie jest za lekko.. np osłabia układ immunologiczny przez to wpadamy często w inne infekcje.


AIDS jest następstwem zakażenia się wirusem HIV. Człowiek może z wirusem HIV chodzi przez kilka lat nim pojawi się u niego pełnoobjawowy AIDS. Wyróżnia się cztery etapy, które po sobie następują, aż do pełnoobjawowego AIDS. I nie oznacza, że się umiera szybko. W XXI wieku terapia HAART, czyli wysokoaktywna terapia antyretrowirusowa wydłuża życie średnio o 13 lat.
Jeśli się dorwie szybko wirusa, to jest możliwe trzymanie go w rydzach przez stosowanie farmakologii, które uniemożliwi mu namnażanie i infekowanie kolejnych komórek.
A infekcje inne tzw. oportunistyczne pojawiają się w 4 etapie gdzie nie istnieje prawie układ immunologiczny człowieka.

Vengeance napisa³/a:

Co prawda ze względu na warunki społeczne w ubogich krajach na pewno szybciej o choróbska na szeroką skale, ale w Polsce jednak zarażenia przez strzykawę HIV również się zdarzają i to nie rzadko, bo mamy około 40k zarażonych - w tym 15% drogą kropelkową.


Podaj źródło tych zakażeń.

Vengeance napisa³/a:

Zakazić można się przez np igłe z wirusem, a zarazić przez uprawianie seksu, przez kaszel, katar itd..


Pieprzenie kotka za pomocą młotka. Nie można się zarazić wirusami na Boga! Czy to przez igłę czy przez seks, to dochodzi do ZAKA¯ENIA.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Vengeance

Wymiatacz


Do³±czy³: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-16, 22:20   

Mizantrop napisa³/a:

IDS jest następstwem zakażenia się wirusem HIV. Człowiek może z wirusem HIV chodzi przez kilka lat nim pojawi się u niego pełnoobjawowy AIDS. Wyróżnia się cztery etapy, które po sobie następują, aż do pełnoobjawowego AIDS. I nie oznacza, że się umiera szybko. W XXI wieku terapia HAART, czyli wysokoaktywna terapia antyretrowirusowa wydłuża życie średnio o 13 lat.
Jeśli się dorwie szybko wirusa, to jest możliwe trzymanie go w rydzach przez stosowanie farmakologii, które uniemożliwi mu namnażanie i infekowanie kolejnych komórek.
A infekcje inne tzw. oportunistyczne pojawiają się w 4 etapie gdzie nie istnieje prawie układ immunologiczny człowieka.



Racja, ale to na wikipedii można się dowiedzieć tak czy siak nawet ścislej, ogólnie chciałem napisać, a kto będzie zainteresowany i tak przeczyta dokumentacje na temat tego wirusa..

Cytat:

Podaj źródło tych zakażeń.


Nie mam źródła, możesz mi wierzyć lub nie, ale moja nauczycielka od biologii niedawno nam o tym mówiła - ja jej wierzę.

Cytat:

Pieprzenie kotka za pomocą młotka. Nie można się zarazić wirusami na Boga! Czy to przez igłę czy przez seks, to dochodzi do ZAKA¯ENIA.


Może przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem :)
Przecież napisałem, że wirusy nie wytrzymują poza organizmem, szybko giną.
Pisząc o zakeżeniu nie miałem na myśli wirusa nawet o nim nie napisałem, tylko bakterie. Pzdr
 

Ostatnio zmieniony przez Vengeance 2010-06-16, 22:23, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

BartekTEO1908  

Wymiatacz


Wiek: 39

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-16, 22:22   

Vengeance napisa³/a:

No Mizo ma dużo racji, ale nie do końca.
To tak dla wszystkich, AIDS to złożony stadium choroby po którym szybko się umiera, a HIV to nazwa splotu DNA wirusa, który jest w organizmie ale za bardzo nie szarżuje - można z nim żyć, ale nie jest za lekko.. np osłabia układ immunologiczny przez to wpadamy często w inne infekcje.
A z czym nie ma racji, z tymi zakażeniami.
Co prawda ze względu na warunki społeczne i niskie standardy sanitarne w ubogich krajach na pewno szybciej o choróbska na szeroką skale, ale w Polsce jednak zakażenia przez strzykawkę z wirusem HIV również się zdarzają i to nie rzadko, bo mamy około 40k zarażonych - w tym 15% drogą kropelkową.

Tak samo nie mylcie zakażenia z zarażeniem o czym Mizo wspomniał.
Zakazić można się przez np igłe z wirusem, a zarazić przez uprawianie seksu, przez kaszel, katar itd..
W ogóle "zarazić" to pojęcie szeroko powszechne można byłoby inaczej jeszcze to rozpatrywać.
Chodzi o to że zarażamy kogoś mimowolnie np właśnie kichając itd wtedy roznosimy różne zarazy, a jeśli zakażamy to przez własną głupotę zazwyczaj.
Wirusy nie mogą przeżyć poza organizmem więc zakażenie np poprzez kichnięcie i wydostaniu się wirusa w atmosfere, natychmiast go zabija. Jeśli chodzi o bakterie to jest na odwrót nie są tak bardzo szkodliwe ale wytrzymują w ekstremalnym dla nich środowisku.



Człowieku!! Lecz się!! Nie stwierdzono przypadku zarażenia się HIV/AIDS przez drogę kropekową!!!!!! Ani przez kaszel a tym bardziej przez katar!!!! Nawet jeśli całował byś się z dziewczyną zakażoną HIV/AIDS to przy zachowaniu podstawowych zasad chigieny i zachowaniu bezpieczeństwa nie masz na to szans!!!!!!!!! Więc nie pieprz głupot!!!!

Mizantrop napisa³/a:

Po pierwsze, wyparzyć to możesz sobie naczynia. Po drugie, zapoznaj się z pojęciami HIV i pełnoobjawowy AIDS, bo masz troszkę mylne pojęcia. Po trzecie, zarazić to możesz się bakteriami, a wirusami się zakaża. Po czwarte, ryzyko zakażenia wirusem HIV przy transfuzji istnieje, ale w krajach Azji, Algierii, Rumuni i byłych krajach ZSRR. W europie zachodniej, Polsce i USA są zbyt rygorystyczne wymogi sanitarne.



Jak widać niektórzy ufają za bardzo danym statystycznym i badaniom WHO.
Zarazić HIV można się w każdym kraju na globie!!!!!!!!!!
_________________
Nie chcę iść do nieba! W piekle można spotkać ciekawszych ludzi
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-06-16, 22:26   

Vengeance napisa³/a:

Racja, ale to na wikipedii można się dowiedzieć tak czy siak, ogólnie chciałem napisać.


Tak czy siak, z wikipedi tego nie brałem ;]

Vengeance napisa³/a:

Nie mam źródła, możesz mi wierzyć lub nie, ale moja nauczycielka od biologii niedawno nam o tym mówiła - ja jej wierzę.


Niestety nie wierze. Jeśli nie ma żadnych badań statystycznych, to nie ma o czym mówić. Coś jest albo białe albo czarne.

Vengeance napisa³/a:

Przecież napisałem, że wirusy nie wytrzymują poza organizmem szybko giną.


Nie, że nie wytrzymują tylko nie wykazują cech życia.

BartekTEO1908 napisa³/a:

Jak widać niektórzy ufają za bardzo danym statystycznym i badaniom WHO.
Zarazić HIV można się w każdym kraju na globie!!!!!!!!!!


Po pierwsze, nie irytuje się tak człowieku, bo Ci żyłka pęknie zaraz. Ufam doktorowi, który wykładał mi biologie, jest seksuologiem.
Czy ja gdzieś napisałem, że zakażenia wirusem dotyczy tylko tych państw ?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com