Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Jenni  

User

Zwykła dziewczynaImię: Jennifer

Wiek: 17

Dołączyła: 05 Cze 2016

Skąd: Jelenia Góra

   

Wysłany: 2016-11-22, 21:53   Jakakolwiek wiara?

Witajcie! :-)
Chcialabym poruszyc temat jakiejkolwiek wiary. Czy cos takiego w ogole istnieje? Czy jest cos takiego jak ''wlasciwa wiara''? Jezeli tak, to Bog wcale nie jest milosierny. Wezmy np. wiare chrzescijanska. Zalozmy, ze 2 miliardy ludzi na ziemi ja wyznaje, a pozostale 5 jest innej wiary lub zadnej. W takim razie 1 miliard to ci ludzie, ktorzy ida do ''nieba'' a drugi miliard do ''piekla'' bo popelnili jakies ciezkie grzechy. Co wiec dzieje sie z tymi ludzmi, ktorzy wyznawali inna wiare lub nie wyznawali zadnej? Ktorzy nie chodzili codziennie do chrzescijanskich swiatyn i ktorzy nie mieli chrzestu? Ida do ''piekla''? Jezeli tak, to Bog nie jest milosierny, bo np. ludzie z Afryki mogli nawet nie wiedziec o takiej wierze. Jezeli natomiast ida do ''nieba'' Bog nie jest sprawiedliwy, bo wyznaczyl rzeczy, ktorych nalezy prestrzegac... dziwne, prawda? Czy ktos ma jakas ciekawa teorie na ten temat?? :-)

Pragne podkreslic, iz ten post nie ma na celu nikogo urazic, wysmiac lub nie wiem o czym tam jeszcze mogliscie pomyslec. Przepraszam za brak polskich znakow, ale mieszkam aktualnie w Niemczech ;)
 

Abotage

Stały User


Dołączył: 13 Wrz 2016

   

Wysłany: 2016-11-22, 22:25   

Cytat:

Jezeli tak, to Bog nie jest milosierny, bo np. ludzie z Afryki mogli nawet nie wiedziec o takiej wierze.Z tego co mi wiadomo, wg. religii chrześcijańskiej osoba która jej nie wyznawała z powodu niewiedzy nie popełnia grzechu. Grzech popełniają osoby, które znają religię chrześcijańską i jej nie wyznają.

Cytat:

Czy jest cos takiego jak ''wlasciwa wiara''?Każda z religii twierdzi, że to właśnie ich bóg jest tym prawdziwym. Począwszy od dużych znanych religii po lokalne wierzenia. Dlatego katolik będzie mówił Ci o chrześcijaństwie, muzułmanin o islamie itp. Proponuję zagłębić się w historię i system wierzeń różnych religii. Można się ciekawych rzeczy dowiedzieć.
Ja myślę, ze nie ma czegoś takiego. Ludzie wymyślili sobie religie, by uzasadnić swoje istnienie na świecie i różne zjawiska, które w dzisiejszym świecie są naukowo wyjaśnione.
 

Pół litra czystej  

User

Obłęd


Imię: Szczery

Wiek: 21

Dołączył: 08 Kwi 2016

Skąd: Z Malezji

   

Wysłany: 2016-11-22, 23:13   

Jenni napisał/a:

Witajcie! :-)Siemka

[ Dodano: 2016-11-22, 23:15 ]

Jenni napisał/a:

Czy cos takiego w ogole istnieje?


jasne ze istnieje, ale niektórzy chca odebrać nam wiare i sprowadzic ludzi do małpy albo jeszcze gorzej ;P

[ Dodano: 2016-11-22, 23:18 ]

Jenni napisał/a:

Czy jest cos takiego jak ''wlasciwa wiara''? Jezeli tak, to Bog wcale nie jest milosierny. Wezmy np. wiare chrzescijanska. Zalozmy, ze 2 miliardy ludzi na ziemi ja wyznaje, a pozostale 5 jest innej wiary lub zadnej. W takim razie 1 miliard to ci ludzie, ktorzy ida do ''nieba'' a drugi miliard do ''piekla'' bo popelnili jakies ciezkie grzechy. Co wiec dzieje sie z tymi ludzmi, ktorzy wyznawali inna wiare lub nie wyznawali zadnej? Ktorzy nie chodzili codziennie do chrzescijanskich swiatyn i ktorzy nie mieli chrzestu? Ida do ''piekla''? Jezeli tak, to Bog nie jest milosierny, bo np. ludzie z Afryki mogli nawet nie wiedziec o takiej wierze. Jezeli natomiast ida do ''nieba'' Bog nie jest sprawiedliwy, bo wyznaczyl rzeczy, ktorych nalezy prestrzegac... dziwne, prawda? Czy ktos ma jakas ciekawa teorie na ten temat?? :-)

ojej poruszyłasz tu wiele tematów to dobrze, ja jesem chcrzescjianskim serferem i nie uznaje żadnych swiatyń bo w bibli napisane jest ze nic co jedt zbudowane reka ludzką nie bedzie nigdy swiatynia Boga.

[ Dodano: 2016-11-22, 23:22 ]

Jenni napisał/a:

Czy jest cos takiego jak ''wlasciwa wiara''?"Szukajcie a znajdziecie" Mat 7;7

[ Dodano: 2016-11-22, 23:28 ]
nie wiem kto trafi do nieba a kto nie.

wiem ze zbawienie jest za darmo wystarczy uwierzyć w to ze Jezus jest Bogiem przezy całe swoje zycie na ziemi bez żadnego grzechu i umarł na golkocie za twoje grzechy. składajac jedyną doskonała ofiare za nie.

[ Dodano: 2016-11-22, 23:30 ]
wiec nie trzeba chodzi do kosicoła na msze czy robić dobre ucznki zeby być zbawionym

[ Dodano: 2016-11-22, 23:30 ]
bo to mija sie z celem

[ Dodano: 2016-11-22, 23:34 ]
Co do ludzi z Afryki tam jest teraz wiecej chrzescijan niz w europie. mówije tu o prawdziwych a nie tych co sie tylko podszywja pod chrzescjanstwo.
Kto szuka ten znajdzie. Jezus kołacze koło kazdego człowieka. kto szuka ten znajdzie nawet w Afryce

[ Dodano: 2016-11-22, 23:38 ]
polecam wykłady kenta https://www.youtube.com/watch?v=Cnq2vbLbSy0
Cóż można jeszcze dodać i życzyć - wytrwałości w szczerych poszukiwaniach i więcej wiary!
_________________
zycie poezja jest
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2016-11-22, 23:43   

Jenni napisał/a:

Czy cos takiego w ogole istnieje?Wiara czyli przekonanie o bezwzględnej prawdziwości jakiegoś poglądu lub wizji. - w tym sensie istnieje.

Jenni napisał/a:

Czy jest cos takiego jak ''wlasciwa wiara''?Mam powody by sądzić że nie ma, nawet jeżeli jakaś wiara o samej sobie twierdzi inaczej.

Jeżeli uważasz że coś jest prawdziwe, ale dopuszczasz możliwość że się mylisz, to to jest założenie- założenia są bezpieczne, bo jeżeli się okazuje że nie masz racji, możesz porzucić błędne założenie.
W przypadku wiary nie dopuszczasz możliwości pomyłki, więc nawet jak zetkniesz się z czymś co przeczy Twojej wierze, musisz to zignorować, bo wierzysz w swoje przekonanie.

Dlatego np. w chrześcijaństwie jest tak że "błogosławieni są ci którzy nie widzieli, a w uwierzyli". Czyli przekaz jest taki: jak wierzysz bezpodstawnie, to dobrze.
Jak znajdujesz przesłankę potwierdzającą to co mówi Biblia, to masz do czynienia z cudem. Jak znajdujesz przesłankę, albo wręcz dowód na to że Biblia się myli, to chrześcijanie mówią "Bóg jest tajemniczy". A jak modlitwa nie działa to: "Niezbadane są wyroki boskie".
Tak samo jest w Islamie.

Ten sam problem mają ideologie. Np. wg. bolszewików, Lenin był największym z geniuszy, więc nie mógł się mylić. Po nim Stalin.
U nazistów Fuhrer miał rację. Nie wyrażano tego tak wprost, ale ponieważ była cenzura i mordowano wrogów politycznych, to de facto nie dopuszczano do głosu innego zdania niż to jakie miał Hitler.
U Maoistów, Mao był największym geniuszem i nie można było się z nim nie zgodzić, bo można było za to zginąć. A jak działo się coś wbrew przewidywaniom Mao, to mówiono że winni są zachodni imperialiści, kontrrewolucja, dywersanci albo klęska żywiołowa.

Nigdzie indziej się czegoś takiego nie robi.

Powiedzmy że chcesz coś znaleźć w ciemnym pokoju.
Najpierw do niego zaglądasz.
Ponieważ nic nie widzisz, to zaczynasz szukać po omacku albo i szukać tego węchem (czyli zmieniasz metodę). Możesz też wynajdywać narzędzia które pozwolą Ci w inny sposób tę rzecz znaleźć, np. użyć ognia żeby to miejsce oświetlić, zbudować latarkę, czy użyć magnesu, jeżeli np. sądzisz że ten przedmiot którego szukasz, jest żelazny.
Jeżeli wypróbujesz wszystkie te metody i go znajdziesz ,ale okaże się że część metod była pomocna, a część nie, to dowiesz się czegoś o tym przedmiocie i o metodach- np. jeżeli magnes na niego nie działał to że nie był żelazny, albo że źle użyłaś magnesu.
Jeżeli tego przedmiotu nie znajdziesz, to znaczy że myliłaś się co do niego- albo go tam nie ma, albo jest inny niż sądziłaś- np. za mały by go znaleźć przy tych narzędziach które do tej pory wymyśliłaś, i dowiadujesz się przy tym że Twoje założenie było błędne: bo tego przedmiotu albo tym pokoju nie ma, albo jest on zupełnie inny niż się spodziewałaś.
Natomiast jeżeli będziesz wierzyć że on tam jest, podczas gdy go tam nie ma, to zarazem go nie znajdziesz i nigdy nie wyjdziesz z pokoju.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Pół litra czystej  

User

Obłęd


Imię: Szczery

Wiek: 21

Dołączył: 08 Kwi 2016

Skąd: Z Malezji

   

Wysłany: 2016-11-22, 23:52   

philosophus napisał/a:


Wiara czyli przekonanie o bezwzględnej prawdziwości jakiegoś poglądu lub wizji.npwiara w to ze rzekomo człowiek pochodzi od małpy lol

[ Dodano: 2016-11-22, 23:55 ]

philosophus napisał/a:


Mam powody by sądzić że nie ma, nawet jeżeli jakaś wiara o samej sobie twierdzi inaczej.(...)


kocopoły
_________________
zycie poezja jest
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2016-11-22, 23:59   

Pół litra czystej napisał/a:

npwiara w to ze rzekomo człowiek pochodzi od małpy lolJeszcze raz: NIKT NIGDY NIE TWIERDZIŁ ŻE CZŁOWIEK POCHODZI OD MAŁPY!
Naśmiewasz się z nauki, a nawet nie znasz podstawowych faktów o teorii ewolucji.
Sama ewolucja jest udowodnionym faktem, a teoria ewolucji ma dowody na to że człowiek i małpa mają wspólnego przodka. Są to skamieliny oraz podobieństwo DNA i fakt że DNA naczelnych jest bardzo niestabilne i podlega dużym wariacjom międzypokoleniowym- więc w zmiennym środowisku jest niemożliwe istnienie niezmiennego człowieka w bardzo długim okresie czasu.

Biały diabeł, jak chcesz polemizować, to z argumentami i logicznie, a nie nabijając się z rzeczy których nie rozumiesz i nie chcesz przyjąć do wiadomości.

Aha, zapomniałem że jeszcze nigdy nie dokazałeś takiego wyczynu.

To jest właśnie przykład człowieka wierzącego. Można mu 10 razy udowodnić że się myli, a on w kółko to samo. Nawet nie rozumie dowodu.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Pół litra czystej  

User

Obłęd


Imię: Szczery

Wiek: 21

Dołączył: 08 Kwi 2016

Skąd: Z Malezji

   

Wysłany: 2016-11-23, 00:01   

[Wczoraj 22:52] Biały diabeł: "Ponieważ jest napisane: Zniszczę mądrość mądrych, a rozum rozumnych odrzucę. Gdzież jest mądry? Gdzie uczony w Piśmie? Gdzie badacz tego wieku? Czyż Bóg nie uczynił głupią mądrości tego świata?" 1Mat 1:19-20

[ Dodano: 2016-11-23, 00:03 ]
Pamiętajcie iż Boże królestwo nie jest z tego świata, a ludzka mądrość jest głupotą u Boga. I to niestety nie jest przenośnia - to jest fakt, czego najlepszym dowodem jest wiara chociażby naukowego świata w ewolucję pomimo braku rzeczywistych dowodów i tysięcy sprzecznych informacji.

[ Dodano: 2016-11-23, 00:03 ]
"Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma". Łk. 8;16-18

Pamiętaj, my małpy zawsze wygramy
_________________
zycie poezja jest
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2016-11-23, 00:04   

Pół litra czystej napisał/a:

czego najlepszym dowodem jest wiara chociażby naukowego świata w ewolucję pomimo braku rzeczywistych dowodów i tysięcy sprzecznych informacji.Kłamiesz.
Jest osobny temat od tego. Produkowałeś się tam długo i ani jednego dowodu obalającego czy to teorię ewolucji, czy fakt ewolucji (to się dwie różne rzeczy), nie podałeś.

skarbówka, mogłeś mu dać jednego warna za treści niezgodne z tematem i niską wartość pierwszego postu. Ja pozostałych nie zgłaszałem!
Teraz wyjdzie na to, że cenzurujemy jak Lenin, a przecież tę dyskusję można po prostu przenieść do odpowiedniego tematu gdzie wypisywał swoje "mądrości" na temat ewolucji do woli.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

Moderator

Najwyższy AutorytetDołączył: 08 Paź 2013

   

Wysłany: 2016-11-23, 10:43   

philosophus napisał/a:

Teraz wyjdzie na to, że cenzurujemy jak Lenin, a przecież tę dyskusję można po prostu przenieść do odpowiedniego tematu gdzie wypisywał swoje "mądrości" na temat ewolucji do woli.


Jaka cenzura?
To jest multi-konto, a tego regulamin zabrania - nie mogę tolerować, że ktoś pisze oficjalnie z kilku loginów - i jeszcze trolluje.
Złamał regulamin, dostał bana, jak każdy z kilkoma kontami, a nie za poglądy.
Niech nawet idzie do Strasburga. :-D
 

stasiu26

User


Dołączył: 30 Wrz 2018

   

Wysłany: 2018-09-30, 17:07   

W zasadzie każdy człowiek w coś wierzy, to jest wpisane w naszą naturę. Jeden wierzy w Boga, drugi w coś innego, a trzeci wierzy, że danego Boga niema, co technicznie też jest wiarą, tylko że czegoś niema.
_________________
bogulandia.pl
 

Biały diabeł  

Hiper wymiataczWiek: 24

Dołączył: 16 Maj 2012

Skąd: z Polski

   

Wysłany: 2018-10-08, 15:42   

Jenni napisał/a:

Witajcie! :-)
Chcialabym poruszyc temat jakiejkolwiek wiary. Czy cos takiego w ogole istnieje? Czy jest cos takiego jak ''wlasciwa wiara''? Jezeli tak, to Bog wcale nie jest milosierny. Wezmy np. wiare chrzescijanska. Zalozmy, ze 2 miliardy ludzi na ziemi ja wyznaje, a pozostale 5 jest innej wiary lub zadnej. W takim razie 1 miliard to ci ludzie, ktorzy ida do ''nieba'' a drugi miliard do ''piekla'' bo popelnili jakies ciezkie grzechy. Co wiec dzieje sie z tymi ludzmi, ktorzy wyznawali inna wiare lub nie wyznawali zadnej? Ktorzy nie chodzili codziennie do chrzescijanskich swiatyn i ktorzy nie mieli chrzestu? Ida do ''piekla''? Jezeli tak, to Bog nie jest milosierny, bo np. ludzie z Afryki mogli nawet nie wiedziec o takiej wierze. Jezeli natomiast ida do ''nieba'' Bog nie jest sprawiedliwy, bo wyznaczyl rzeczy, ktorych nalezy prestrzegac... dziwne, prawda? Czy ktos ma jakas ciekawa teorie na ten temat?? :-)


Pragne podkreslic, iz ten post nie ma na celu nikogo urazic, wysmiac lub nie wiem o czym tam jeszcze mogliscie pomyslec. Przepraszam za brak polskich znakow, ale mieszkam aktualnie w Niemczech ;)
Cześć mieszkając w Afryce masz większe szanse na poznanie swojego Boga niż np mieszkając w Polsce. innczej mówiac kto szuka ten znajdzie.
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com