Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

atlantyd123

User


Do³±czy³: 10 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-17, 17:15   Jakie bÄ™dzie kino przyszÅ‚oÅ›ci?

Niedawno gdy byÅ‚em w kinie, przed seansem zobaczyÅ‚em zwiastuny trzech może czterech filomów wykonanych w technice 3D. WidzÄ™, że powoli filmy 3D wchodzÄ… do kin na staÅ‚e. Niedawno Disney i Pixar ogÅ‚osiÅ‚y, że wszystkie ich nowe filmy bÄ™dzie można zobaczyć w 3D. Poza tym James Cameron pracuje nad wysokobudżetowym filmem sci-fi w 3D pod tytuÅ‚em Avatar (premiera w tym roku). Pozycja obowiÄ…zkowa .

TrochÄ™ o teorii kina 3D – o co w tym chodzi?
W skrócie, film 3D jest utrwalany w dwóch klatkach - jednej dla prawego i jednej dla lewego. Projektor buforuje potoki danych dla prawego i lewego oka, a następnie wyświetla je z prędkością 144 klatek na sekundę, stosują technikę "potrójnego odtworzenia", która polega na wyświetlaniu każdej klatki trzykrotnie. Pozwala to na zachowanie pełnej płynności.
Według prognoz za cztery do pięciu lat kino w 3D bedzie już standardem.

Co o tym myślicie? Byliście już na filmie w 3D?
Mam nadzieję, ze wywiąże nam się ciekawa dyskusja na temat przyszłości kina :)
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2009-01-20, 20:31   

Ja byłem parę razy na 3D-ku :]

Fajne uczucie takie przestrzenne :-P :mrgreen:
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

Peterxp  

Mega wymiatacz

Peterxp



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 27

Do³±czy³: 11 Kwi 2008

Sk±d: siê bior± dzieci?

   

Wys³any: 2009-01-21, 17:54   

Na 3d byłem.Ostatnio ze szkołą byłem w jakimś kinie interaktywnym,czy jak to się tam to nazywa.Fotele się ruszają,rośliny pachną,czujesz wodę itp.
_________________

 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-01-22, 13:05   

Byłam byłam , ale..wolę jednak oglądać filmy w kinie w tradycyjny sposób. Kreskówki nawet fajnie jest obejrzeć w 3d ,ale co do innych filmów to narazie nie wyobrażam sobie tego.
_________________
Drugs&hugs.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-01-22, 23:42   

3d? No nie za ciekawie. Bajki wydają się w porządku, ale np. nie wyobrażam sobie za parę lat Władcy Pierścieni 3d.
_________________
ona umrze martwa.
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-23, 01:26   

Wątpię żeby zagościły filmy 3D. Prędzej na ekrany zagoszczą dopieszczone do granic możliwości animacje komputerowe. Animacja komputerowa, grafika itp. już jest na kolosalnym poziomie. Wystarczy spojrzeć na grę Crysis. Silnik graficzny Cryengine 2 użyty w tym odwzorowuje bardzo realnie fizykę. Oczywiście mowa tu o grze ale przypomnijmy sobie scenę z LOTRA w kopalni gdy drużyna ucieka przed Balrogiem a schody się rozpadają. Graficy skiepścili sprawę bo walące się gruzy nie wyglądają powalająco. Co jeśli zamiast ręcznego przesuwania "klocków" rzucić piłeczkę i patrzeć jak domino samo leci?
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-23, 01:36   

Sagad napisa³/a:

Silnik graficzny Cryengine 2 użyty w tym odwzorowuje bardzo realnie fizykę.

Jak zagrałam w demo Crysisa, to teraz żadna gra mi się nie podoba. xD
Nie wiem co będzie w kinie przyszłości. Ja bym wolała, zamiast na formę, zwrócić uwagę na treść. Bo coraz więcej kiczu nic nie wartego się produkuje.
Czasem można się zabawić, ale bez przesady.
Byłam kiedyś w kinie 3D. Wraz z efektami typu trzęsące się fotele, nadmuch powietrza, krople wody itp. Pocieszne. Fajna zabawa. Ale żeby tak regularnie chodzić, to by było nudne.
A czytałam, że ostatnio Sony coś kombinuje by na Playstation wprowadzić 3D. Robią także LCD umożliwiające odbiór obrazu 3D. Chyba w tym kierunku technologia jednak idzie. A jak to się sprzeda - czas pokaże.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-23, 01:58   

Hmmm tak idąc za fantazją to myślę że nie głupim pomysłem byłby filmy gdzie widz jest postacią. Tzn zakładasz gogle i tam jest puszczany film z pierwszej osoby. Nie patrzysz na głównego bohatera z innej perspektywy widząc jego twarz itp. ale zamiast tego widzisz jego ręce, nogi, wszystko to co normalnie widzi osoba czy też kamera ;P Całkiem fajne mogłoby to być ^^
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com