Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

SyntetycznaPomarańcza^^

User


Do³±czy³: 03 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-03, 16:12   Jakie technikum wybrać ?

Siemanko, jestem nowy na forum (jeśli zły dział to proszę o przeniesienie).
Tak jak w temacie , nie wiem jakie technikum wybrać, w którym jest ''nakład'' na jakiś przedmiot ? Piszcie swoje opinie o poszczególnych, po jakim technikum można znaleźć dobrą pracę :D z góry dzięki
InteresujÄ… mnie technika o profilach:
technik pojazdów samochodowych
technik mechanik
technik logistyk
technik ekonomista
technik handlowiec
technik informatyk

Chyba, że polecacie jakieś inne to piszcie :)
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-04-03, 16:45   

t. pojazdów samochodowych i t. mechanik są fajne, bynajmniej ja bym je wybrała mogąc cofnąć czas
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-04-07, 01:15   

Przyjrzyj się temu technikowi-logistykowi, u mnie w mieście ten kierunek jest o profilu wojskowym.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

borys614  

User



Wiek: 27

Do³±czy³: 28 Lut 2015

Sk±d: ¦wiêtokrzyskie.

   

Wys³any: 2015-04-07, 12:38   

Nie polecam technika informatyka. Sam byłem na tym kierunku i straszna kicha. Nie wiem jak w innym mieście, ale w tej szkole w której byłem i w innych pozostałych (info od kolegów) nic nie uczyli i z tego co wiem, nadal nie uczą. Większość osób z którymi miałem styczność przyszła tam tylko dlatego, że lubili grać. Ja przyszedłem z nadzieją, że się czegoś nauczę, a tu zonk. Wypisałem się po 2 miesiącach do zawodówki gastronomicznej, przez co musiałem siedzieć całe ferie i całe wakacje by odrobić praktyki. W tym roku zdają oni pierwszą część egzaminu zawodowego, a nie umieją kompletnie nic. Ja nie wiem jak sobie poradzą, dlatego odradzam ten kierunek. W dodatku informatyków na dzień dzisiejszy jest od groma i musiałbyś być na prawdę dobry by się przebić.

Co do technika mechanika i technika pojazdów samochodowych, jeśli chodzi o technikum - polecam ten drugi. Mam dwóch znajomych na mechaniku, jeden w technikum, drugi w zawodówce i uwierz mi, że bez konkretnej praktyki może być ciężko (chyba, że załatwisz ją sobie gdzieś po ukończeniu szkoły). Teoria której uczą w technikum teorią, ale praktyka w tym zawodzie jest niezmiernie ważna. Ten drugi znajomy co chodzi do zawodówki bardzo sobie chwali, a temu w technikum po prostu brakuje praktyk, które będzie miał w trzeciej klasie tylko przez jeden miesiąc.

A ja polecałbym technika logistyka. Jak to po gimnazjum, każdy wybrał inny (swój) kierunek i czasami jak się wraca ze szkoły, spotyka się znajomych. Tak się składa, że znam osoby, które są na tym profilu. Uczysz się tutaj przede wszystkim o transporcie i spedycji. Przy przedmiotach zawodowych niezmiernie ważna jest matematyka. Z tego co mówili koledzy, uczą ich przede wszystkim szybkiego liczenia w pamięci i zamieniania jednostek, np. w celu obliczenia długości trasy. Oprócz tego masz jeszcze takie przedmioty zawodowe jak: Planowanie, Magazyn, Ekonomia, Język angielski typowo pod logistykę i jakieś tam jeszcze. Wybacz, ale nie pamiętam. Całkiem dobra kasa jest po tym. Możesz zawsze zrobić prawo jazdy C+E na tira i porządnie wyuczyć się języka, a wtedy mógłbyś się załapać do jakiejś firmy międzynarodowej. Porządnie się nad tym zastanów, bo kierunek dość ciekawy, tylko postaw sobie pytanie, czy Cię to interesuje.
 

SyntetycznaPomarańcza^^

User


Do³±czy³: 03 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-08, 00:30   

Dzięki za odpowiedzi, ale jak ktoś może jeszcze polecić to proszę :) borys614 a według Ciebie , tech pojazdów samochodowych czy tech logistyk ? Oba technika mnie się podobają i mam dylemat, które jest przyszłościowe :/ a może co sądzicie o technik żywienia, tech ekonomik , tech handlowiec ? Z góry dziękuję :)
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2015-04-08, 13:15   

Czy ty wzieles wszystkie technika jakie masz w miescie?
widzisz sie za kilka w ktoryms z tych zawodow chociaz?
 

borys614  

User



Wiek: 27

Do³±czy³: 28 Lut 2015

Sk±d: ¦wiêtokrzyskie.

   

Wys³any: 2015-04-08, 17:46   

Nie zrób tego błędu co ja i nie wybieraj kierunku zbyt pochopnie, wiem po sobie. Na szczęście w porę się obudziłem gdy nie było zbyt za późno i się przepisałem.

Jeżeli znasz się trochę na samochodach i wiesz, że to jest to co chciałbyś robić to śmiało. Jeżeli jednak nie jesteś w tym temacie obeznany i się wahasz, nie idź. Do tego trzeba mieć na prawdę smykałkę.

Ja osobiście celowałbym w logistykę. Kierunek ciekawy, przyszłościowy i dobra praca może być po tym. Zależy jeszcze jak do tego wszystkiego podejdziesz.

Jeśli chodzi o technika żywienia i usług gastronomicznych, to jest to kierunek na którym uczysz się o jedzeniu, potrawach i gotowaniu. Zapewne dużo chemii i biologii. Przedmioty zawodowe też raczej niezbyt łatwe. Zależy jeszcze dla kogo.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com