Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Patrycja7777  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-03-28, 18:02   Jan PaweÅ‚ II

Witam zakłądam nowy temat ponieważ zastanawia mnie pewna rzecz co czuliście kiedy usłyszeliście o śmierci naszego Papierza Rodaka? i jakie uczucia wam towarzyszyły kiedy ogłoszono że 1 maja będzie Ojciec ¦więty wyniesiony na Ołtarze??Kim dla Was był Jan Paweł II??
Ja pamiętam miałam wtedy 10 lat kiedy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca poczułam wtedy taką pustke myślałąm że życie nie ma sensu nie mogłąm uwierzyć że najbardziej bliska mojemu sercu osoba zostanie pochowana i nigdy jej już nie zobaczę na żywo. Ale po pewnym czasie czułam obecnosc i to nawet bliższą jak jeszcze żył ¦więtego i pomyślałam że On był darem po to aby tyle nie wierzących się nawróciło. Ojciec był dla mnie zawsze ¦więtym i nikt mi nigdy nie wmówi że tak nie jest ale gdy ogłosili datę 1 maja 2011 r to byłam szczęśliwa tak bardzo i pomyślałam że dla nas dla wierzących On zawsze jest, był i będzie ¦więtym ale wynoszą na Ołtarze Go dla niedowiarków... Ojciec Swięty jest mi najbliższą Osobą naśladuję Jego postawę jest mi nawet bliższy od rodziny...
Wyraźcie Swoje zdanie na temat Jana Pawła II Pozdrawiam ;)
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-03-28, 18:16   

Było mi smutno, no bo raz, ze nasz rodak na jednym z bardziej prestiżowych międzynarodowych stanowisk to jeszcze wszędzie go było pełno. Nie było tygodnia w wiadomościach bez JPII. Natomiast co czuję teraz? Czuję rozgoryczenie tym, że Polacy zawłaszczają sobie go, robią w okół jego postaci mitologię, a ponadto bezmyślnie robią z niego złotego cielca.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Elisah  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-03-28, 18:31   

Lubiłam go, zwłaszcza za nastawienie do dzieci i młodzieży. Ale nie podoba mi się podejście ludzi, wychwalających nadmiernie i do przesady, z uwielbieniem jego osobę i życiorys, nie znając twórczości, dzieł i Encyklik. W każdym bądź razie, zasłużył na to, by wynieść go na ołtarze. Mam jedynie nadzieję, że tam na Placu nie będą się prali i przepychali o miejsca, zaproszenia i tym podobne...
 

Patrycja7777  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-03-28, 18:50   

Mam jedynie nadzieję, że tam na Placu nie będą się prali i przepychali o miejsca, zaproszenia i tym podobne... wiesz mam rowniez taka skromna nadzieje...

a ponadto bezmyślnie robią z niego złotego cielca. Tak z jednej strony macie racje Elisah i Isairzachowanie polakow wychwalanie go i ciogle prozby do Niego nie znajac Jego encyklik sa niepokujace ale z drugiej strony po to Bóg zesłał Ojca Swiętego żeby był wysłannikiem sprawa do poważniejszego przemyślenie;)
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2011-03-29, 17:37   

Nie jestem żadnym antyklerykałem, ale nigdy nie przepadałem za "naszym" Papą.

Patrycja7777 napisa³/a:

Papierza Rodaka?


Papieża.

Patrycja7777 napisa³/a:

co czuliście kiedy usłyszeliście o śmierci


Oglądałem wtedy Falę Zbrodni. Był ciekawy odcinek więc się nieco zdenerwowałem, że przerwali.

Patrycja7777 napisa³/a:

i jakie uczucia wam towarzyszyły kiedy ogłoszono że 1 maja będzie Ojciec ¦więty wyniesiony na Ołtarze?


Całkiem niesłusznie. JP2 nic nie zrobił dla świata. Jedyne argumenty na wielkość Wojtyły to to, że jeździł po świecie, uprawiał sporty, jadł kremówki, znał kilka języków i dużo się uśmiechał, czyli był normalnym człowiekiem. Ignorował także skandale pedofilskie dotyczące księży. Pontyfikat Jana Papieża II nie był dla KK niczym specjalnym.

Patrycja7777 napisa³/a:

Kim dla Was był Jan Paweł II?


Nikim ważnym. Mógł być pedofilem, członkiem PZPR, a równie dobrze faktycznie świętym. Nie znam Go jako człowieka, a jedynie jako przekaz polskich (co ważne) mediów.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-03-29, 17:55   

Cytat:

JP2 nic nie zrobił dla świata



Na to akurat nie masz dowodów. Musiałbyś zapytać każdego człowieka z osobna, co postać JPII wniosła w jego życie i na tej podstawie można wyciągać jakieś wnioski. Nie chce mi się ani kłócić ani rozpisywać ale polecam encykliki oraz publikacje na temat Papieża Polaka, nie tylko polskie, ale i zagraniczne.

Cytat:

Oglądałem wtedy Falę Zbrodni. Był ciekawy odcinek więc się nieco zdenerwowałem, że przerwali.



Nie zrozum tego co teraz napiszę jako ataku na Ciebie, posłużę się Twoim cytatem, ale chce się podzielić pewnym wrażeniem, wielu młodych butnie tupało nogą po śmierci JPII - chodziłam wtedy do liceum i słyszałam na szkolnych korytarzach, jak niejedna panienka czy młodzieniec oburzali się (ech młode a jakie wygadane to było, koszmar, mleko pod nosem a wszystkie rozumy to pozjadało rozumiesz ;) ) że przez jakąś tam śmierć nie mogą iść na imprezę w mieście czy coś. Bardzo dobrze, że przerwali programy tv i odwołali imprezy, bo nie patrząc już nawet na stronę "wiary" jednak dla Polski był osoba ważną. Osoby tak wygadane wtedy na tych moich szkolnych korytarzach powinny były to wiedzieć ;) . I wracam do Ciebie. Po co wypisywać takie rzeczy, masz 21 lat, jesteś dorosły. Jak my, ludzie dorośli nie będziemy trzymać poziomu, to biada naszej przyszłości. Tak samo dalej co piszesz:

Cytat:

Nikim ważnym. Mógł być pedofilem, członkiem PZPR, a równie dobrze faktycznie świętym. Nie znam Go jako człowieka, a jedynie jako przekaz polskich (co ważne) mediów.



Czy potrzebne były takie wywody, nie można ograniczyć się do słów "nikim ważnym"? Czujesz się fajniejszy, bo odważyłeś się napisać słowo JPII obok słowa pedofil?

Jeszcze raz - nie traktuj tego jako atak tylko jakoś przykro mi się zrobiło, że dorosły facet pisze takie rzeczy. Trochę pokory nie zaszkodzi, dzisiaj cierpimy na jej niedobór, a JPII to wielki nauczyciel właśnie pokory.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-03-29, 21:27   

Na pewno po śmierci Jana Pawła II podzielił się kościół w Polsce i nawet już to widać nie tylko wśród wiernych, ale wśród duchownych hierarchów. Denerwuje mnie też, że co 2 plac i co 2 pomnik jest Jana Pawła II. Wydaje mi się to puste i nadmuchane. Z kolei protesty w obronie świeckości, czyli absolutny zakaz nazewnictwa ulic jego imieniem itd. mnie nie przekonuje.

A słabe też są kazania, gdzie non stop się wałkuje jego słowa. Nie mówię, żeby nie wspomnieć, no ale bez przesady. Są setki świętych, których można przywołać. Poprzez iście na łatwiznę księży robi się taka pseudoreligijna rzygowina.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2011-03-29, 21:53   

Gdy umarł Jan Paweł II, było smutno. Ale generalnie byłam na to nastawiona . Do tego, że jest święty, nie potrzebowałam żadnych specjalnych papierów czy potwierdzeń. Ja to po prostu czuję. Oczywiście, gdy cały świat poznał datę beatyfikacji, zrobiło się jakoś...lżej ?
Ludzie po śmierci Papieża zjednoczyli się, kibicie przeciwnych drużyn pogodzili się. Wszyscy byli razem. A teraz ? Nikt już chyba o tym nie pamięta. Co przeciętny Polak wie o nauczaniu Papieża ?! Wie tyle, że po maturze chodził na kremówki. Zamiast bezmyślnie go wychwalać (nie mówię, że się nie należy !), chwycilibyśmy książkę autorstwa Jana Pawła II i powoli poznawali to, co nam zostawił. Bo Jan Paweł II, według mnie, jest człowiekiem nieśmiertelnym. Zawsze będzie.
A ja osobiście polecam Jego poezję.
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-03-29, 22:08   

Pamiętam duży smutek. To był na swój sposób niezwykły czas. Swoją drogą skłonił mnie do zgłębienia myśli Karola Wojtyły. A jest ona cenna i powinno się do niej sięgać często. Ale w sposób pełen, a nie fasadowy. Co do tej fasadowości, to ciężko mi mieć pretensje. Polacy fasadowo przeżywają prawie wszystko. Historię, religię, życie rodzinne. Zresztą nie tylko Polacy.

Irytują mnie ulice, które powinny nosić imię Karola Wojtyły, a nie Jana Pawła II. To pewna ograniczająca kategoryzacja jednego z najważniejszych Polaków drugiej połowy XX wieku.
_________________
#truestory
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-03-30, 18:00   

Nic nie czułam. Wojtyła był i pozostanie mi raczej obojętny.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-04-02, 17:59   

cappuccino napisa³/a:


Bardzo dobrze, że przerwali programy tv i odwołali imprezy, bo nie patrząc już nawet na stronę "wiary" jednak dla Polski był osoba ważną.


Nie. Dowiedziałem się tego po tym gdy zrozumiałem, że nie ma żadnego boga. Kiedyś za dzieciaka fajnie było myśleć, ze polak jest papieżem, ale potem... był tak obojętną osobą, jak prezydent obcego kraju, a wierz mi, nie przejąłbym się zbytnio śmiercią takiej osoby nawet jeżeli byłaby głową państwa któregoś z sąsiadujących krajów.
Umarł, szkoda człowieka, tyle.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-02, 18:44   

Jan Paweł II - dobry człowiek w złym miejscu - w kościele, w instytucji a nie w społeczności. Jan Paweł II jako pierwszy z papieży pokazał, że kościół to właśnie społeczność ludzi wierzących w jednego Boga, ale także społeczność otwarta na innych wyznawców. Jan Paweł II był wyjątkiem w regule "Religia dzieli, wiara łączy", to właśnie on pokazał, że kościół to coś więcej niż monarchia absolutna.
Niestety tak mało ludzi starało się naprawić stare błędy kościoła...
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

Patrycja7777  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-04-02, 19:44   

Nie. Dowiedziałem się tego po tym gdy zrozumiałem, że nie ma żadnego boga. Kiedyś za dzieciaka fajnie było myśleć, ze polak jest papieżem, ale potem... był tak obojętną osobą, jak prezydent obcego kraju, a wierz mi, nie przejąłbym się zbytnio śmiercią takiej osoby nawet jeżeli byłaby głową państwa któregoś z sąsiadujących krajów.
Umarł, szkoda człowieka, tyle.


nic nie czułam. Wojtyła był i pozostanie mi raczej obojętny.

Wiecie co denerwują mnie takie wypowiedzi przecież Wojtyła był osobą niesamowitą...
Prosze polecam film dzis 2 kwietnia o 21:20 na TVP2 prosze obejrzyjcie i przemyślcie to co piszecie...
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-04-02, 21:05   

Patrycja7777 i co myślisz, ze wpatrując się w obrazek zmieni zdanie?
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-04-02, 23:33   

@Patrycja7777

Piwko było ważniejsze, sorki. Zanudziłbym się na śmierć.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com