Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-10-05, 00:16   Janusz L. WiÅ›niewski


Janusz Leon WiÅ›niewski (ur. 18 sierpnia 1954 w Toruniu) – naukowiec i pisarz polski, magister fizyki, magister ekonomii, doktor informatyki, doktor habilitowany chemii. Mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje w miÄ™dzynarodowej firmie informatycznej zajmujÄ…cej siÄ™ tworzeniem oprogramowania dla chemików. Współautor pierwszego w Å›wiecie programu komputerowego AutoNom do automatycznego tworzenia systematycznych nazw organicznych zwiÄ…zków chemicznych na podstawie ich wzorów strukturalnych. Ojciec dwóch córek: Joanny i Adrianny. Jako pisarz zadebiutowaÅ‚ w roku 2001 powieÅ›ciÄ… S@motność w Sieci.TÅ‚umaczenia jego książek jak dotychczas ukazaÅ‚y siÄ™ w Rosji, WÅ‚oszech, Chorwacji, Czechach, na Ukrainie, w BuÅ‚garii, Albanii, Wietnamie, na Litwie i na £otwie.

Bibliografia:
- 2001, S@motność w Sieci
- 2002, Zespoły napięć
- 2003, Martyna
- 2003, S@motność w Sieci. Tryptyk
- 2004, Los powtórzony
- 2005, 10 x miłość
- 2005, Intymna teoria względności
- 2005, Opowieści wigilijne
- 2005, 188 dni i nocy
- 2006, Opowiadania letnie, a nawet gorÄ…ce
- 2006, Molekuły emocji
- 2007, Czy mężczyźni są światu potrzebni?
- 2008, Listy miłosne
- 2008, Arytmia uczuć
- 2008, Sceny z życia za ścianą
- 2008, Między wierszami
- 2008, W poszukiwaniu najważniejszego. Bajka trochę naukowa
- 2009, Arytmie
- 2009, Bikini
- 2009, Bajkoterapia
- 2010, Zbliżenia
(Wikipedia)


Temat oficjalny o pisarzu. Czytaliście jego książki? Co o nich myślicie? Zapraszam do wypowiadania się, głównie o książce S@motność w sieci.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

coca.cola  

Hiper wymiatacz

Oh. Wow. Lovely.



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-10-05, 01:22   

Jimmy FoX napisa³/a:

Czytaliście jego książki?


Póki co jedna, Samotność w sieci, połknęłam jednego popołudnia. Zachęciła mnie do zapoznania się z resztą Jego twórczości. Niebawem.

Jimmy FoX napisa³/a:

Zapraszam do wypowiadania się, głównie o książce S@motność w sieci.


Co tu dużo mówić? Książka jest przesycona emocjami, nie ma strony by nie dało się odnaleźć w niej części siebie. Zakochałam się od pierwszego zdania. To inne, lepsze i głębsze przedstawianie miłości.
Tęsknota, ból, żal, gniew - zaledwie ułamek uczuć jakie można tam znaleźć.
Główny bohater został pokazany w taki sposób, że zaczęłam tęsknić za podobnym do niego mężczyzną przy sobie. Czy to możliwe, by ktoś taki istniał w rzeczywistości? Sprzedałabym duszę diabłu, by móc zakosztować z Nim codzienności. Niedościgniony ideał.
Fascynuje mnie sposób w jaki autor opisał najzwyklejsze czynności, rzeczy na które nie zwracamy uwagi. Nutka erotyzmu...

Nie polecam na samotne wieczory, chyba że łaknie się agonii. Wzmaga smutek i to nieokreślone coś, co dziabie nas po żebrach, zabierając oddech. Ręka sama sięga po alkohol.
_________________
- Chyba się w panu zakochała, bo przeklinała pana całymi tygodniami.

Tumi Amar...
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-10-05, 12:53   

Nic mądrzejszego na temat tej książki nie wymyślę niż w temacie "Ostatnio przeczytałam/-em"

http://www.e-mlodzi.com/o...m-vt449,930.htm

Po prostu geniusz. S@motność w sieci jest jak Biblia naszych czasów. Wszystko, co powinno być tam zawarte- jest. Każde jedno uczucie, to dobre, to złe. Fantastyczna lektura.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-10-05, 23:25   

W zasadzie, do tej pory przeczytałem mało książek, ale moim ulubionym pisarzem jest właśnie Janusz L. Wiśniewski. Póki co, nie znam pisarza, który tak pięknie opisywałby uczucia, przeżycia, tworzył historie ludzi zakochanych i ludzi nieszczęśliwych. Przy jego książkach można się uśmiechać, ale równie dobrze płakać. Przy winie.
Na razie przeczytałem jedynie S@motność w sieci i Molekuły emocji.
S@motność w sieci jest moją ulubioną książką, kochaną, najukochańszą. Jest mi bardzo bliska. Utożsamiam się z głównym bohaterem. Jest to powieść o internetowej miłości, miłości pociągającej, tęskniącej, ciepłej, by na końcu stać się nieszczęśliwą. Znajdziemy w niej opis każdego uczucia - od radości, przez m.in. podniecenie, do cierpienia. Jest to także hołd składany nauce, bowiem wiedza autora np. o chemii, którą prezentuje na kartkach powieści jest imponująca i interesująca. Uważam, że po tą książkę powinien sięgnąć każdy.
Molekuły emocji zaś jest zbiorem opowiadań o różnych ludziach. I z tej książki również biją uczucia. I pozytywne i negatywne.
Janusz L. Wiśniewski ma głowę pełną wiedzy i serce pełne uczuć. Możemu mu jedynie zazdrościć. I zdecydowanie powinniśmy mu dziękować. Dziękować za to, że dzieli się z nami wiedzą, uczuciami. Potrafi zmienić człowieka. Wiem to, ja jestem przykładem.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-10-06, 13:13   Re:

@Jimmy

To nie lekcja J. Polskiego, wyluzuj.


Właśnie zacząłem czytać "S@motność w sieci", za tydzień opowiem wrażenia.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-10-06, 18:00   

Nyksus, o co Ci chodzi?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-10-06, 19:06   

Nyksus napisa³/a:

@Jimmy

To nie lekcja J. Polskiego, wyluzuj.


Jimmy FoX napisa³/a:

Nyksus, o co Ci chodzi?


On chyba nie lubi za wiele czytać..

Autor bardzo znany-czytałam ''Sceny z życia za ścianą'',podobało mi się.Do ''Samotności..'' przymierzam się już od dłuższego czasu,ale teraz,widząc tak pochlebne opinie chyba wreszcie po nią sięgnę. :-)
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2010-10-06, 19:16   

Przez "S@motność w sieci" przebiegłam dość szybko, nieuważnie i dawno. Przy chwili czasu zajrzę do niej na spokojnie jeszcze raz i może znajdę to, czego nie dostrzegłam za pierwszym razem.
Za to bardzo podobały mi się "Arytmie". Czytałam dwa razy i chętnie powrócę do niej jeszcze raz.
_________________
meow
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-10-07, 13:45   

Nie czytałam Samotności w sieci zniechęcona ekranizacją,a także recenzjami.Wątpię jednak,by autor przewyższał choćby Kunderę Milana w opisach relacji damsko-męskich.Przeczytałam jednak jego inne książki.Z tego najbardziej podobała mi się powieść Bikini.Niemniej początek oraz rozwinięcie akcji,ponieważ zakończenie pozbawione jest już swoistego klimatu i zamienia powieść w obyczajowy bełkot.Nie stawiałabym na żadnym piedestale owego pisarza.
_________________
Drugs&hugs.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-10-18, 16:43   

Wczoraj skończyłam ''Samotność w sieci''.
Muszę powiedzieć,że ta książka poruszła mnie do głębi.Dawno tak nie płakałam przy żadnej lekturze,dawno tak mną żadna nie wstrząsnęła.Miałam wobec niej spore oczekiwania,lecz w żadnym wypadku się nie zawiodłam.Autor opisuje uczucia,relacje między ludźmi niezwykle trafnie,w sposób,który pozwala Ci je przeżyć wraz z bohaterami.Ksiązka niezwykła,na pewno wkrótce sięgnę po nią znowu,by jeszcze więcej z niej wyciągnąć.Myślę,że warta przeczytania,każdy znajdzie w niej cząstkę siebie.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Aerien  

Wymiatacz

NewBorn



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 27 Wrz 2009

Sk±d: Waszafa

   

Wys³any: 2010-10-18, 17:17   

Już jakiś czas temu przeczytałam Samotność w Sieci. Mimo, że bohaterowie nie byli w mojej grupie wiekowej to i tak bardzo mi się podobała ta książka. Była tak smutna, a tak niespodziewanie się skończyła, ze myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok.
_________________
Jakubie, zrób mi loda!
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-10-19, 08:08   

Hm... Autor zdecydowanie gra na emocjach czytelnika, stosując chwyty znane i raczej mało pożądane w świecie literatury. Nie bez powodu zresztą nazywa się go męskim odpowiednikiem Katarzyny Grocholi. Czytałam "S@motność w sieci", zachęcona i zaciekawiona fenomenalnym odbiorem tej książki i rozczarowałam się, a było to dobrych kilka lat temu, kiedy mój próg "książkowej tolerancji" był zdecydowanie niższy. Wiśniewski pisze ckliwie, banalnie, i co najbardziej mnie drażni - bardzo pretensjonalnie. A to niestety bywa komiczne, kiedy pisarz nie obdarzony wyjątkowymi zdolnościami stara się stworzyć literacki majstersztyk, podczas gdy dużo lepiej wychodzi mu pisanie lekkich, prostych historii. Domyślam się, że tego rodzaju sentymentalizm trafia do ludzi, i cieszę się, że te książki mają duży nakład (chociaż to i tak przerażające, co oznacza owy "duży nakład" w kraju, który ma 38 mln mieszkańców) i niech tak pozostanie. Ja jednak nie sięgnę już po powieści jego autorstwa.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Jazzurekcja  

User

Nie odejdÄ™ stÄ…d



Do³±czy³a: 20 Lis 2010

Sk±d: City of Angels.

   

Wys³any: 2010-11-20, 23:49   

Chociaż Wiśniewski to jeden z moich ulubionych autorów to muszę się przyznać z WIELK¡ skruchą iż Samotności w sieci jeszcze nie czytałam. Leży na półeczce i na mnie czeka.
Jednakże "Intymna teoria względności", "czy mężczyźni są światu potrzebni" jak i "Sceny z życia za ścianą" mogę zaliczyć jako jedne z pierwszych w "spisie" moich ulubionych lektur.
_________________
"Mężczyznę można wykastrować jednym zdaniem: Wolę byś był moim przyjacielem niż kochankiem"

"słyszysz bit ? - to emade
jeśli scratche - to haem (...)
jeśli beatbox to Zorak
jak styl wolny to ostry"

Czekam na POE 2
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-11-21, 00:25   Re:

Jak wcześniej mówiłem, przeczytałem S@motność w Sieci i może być choć czytałem już książki.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

nata9  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 30 Mar 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-01, 14:45   

film był beznadziejny ale książka wspaniała. ta lektura wycisnęła mi łzy z oczu...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com