Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Do³±czy³: 05 Mar 2014

   

Wys³any: 2015-07-10, 13:53   Jedzenie na dÅ‚ugie podróże.

Już jutro wybieram się nad polskie morze, a podróż będzie trwała ok. 8h.Może macie jakieś swoje ulubione potrawy, które doskonale się sprawdzają? Ja zawsze miałem z tym problem i jedyne co ze sobą zabierałem to kanapki, ale tym razem przydałby się też jakiś większy posiłek i coś do przegryzienia na trasie.Tak żebym nie musiał jeździć o pustym żołądku co się zdarzało :-x Może jest tu jakiś miłośnik kuchni i podpowie co ze sobą zabrać i jak zrobić? :-D
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-07-10, 14:16   

Przyłączam się do pytania. Jedyne co brałam w dalekie podróże to właśnie kanapki z suszoną wędliną typu salami.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-07-10, 15:25   

Na wyjątkowo długie podróże zdarzało mi się się brać kanapki z kotletem (zazwyczaj drobiowym) lub po prostu ze smażonym filetem z kurczaka.

8 godzin to nie jest jakaś mega długa podróż - jeśli jedziesz samochodem z klimatyzacją to (przynajmniej moim zdaniem) możesz zabrać ze sobą w pudełku na żywność pieczone nóżki z kurczaka (lub jakieś inne mięso). Jeśli wybierasz się nad morze pociągiem to właściwie też można zabrać sobie jakieś mięcho w pudełku, aczkolwiek nie wiem czy współpasażerowie byli by zachwyceni.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2015-07-10, 16:31   

Warto zaopatrzyć się w jedzenie, które przetrwa podróż. Mnie się zdarzało brać ze sobą naleśniki, kabanosy, chyba nawet kiedyś kotlety schabowe na zimno, owoce, różne słodycze, w tym sucharki posmarowane nutellą i ciasta, jajka na twardo, serki czy jogurty pitne. Generalnie dużo jest możliwości, aby zjeść w podróży, nie da się jedynie mieć ciepłego obiadu.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2015-07-10, 17:14   

Kabanosy, pakowane w atmosferze ochronnej, które nie wymagają chłodzenia, twardy ser dojrzewający, do tego umyte pomidory, ale w całości, ogórki. Jako przekąskę - pokrojone w plasterki marchewki, jabłka, twarde nektarynki, mandarynki. Ja bym się nie obyła też bez czegoś słodkiego, typu seven days, ciastka hity :P.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2015-07-10, 18:22   

Koniecznie pomidor i bułka z jajkiem na twardo. :D Klasyka w PKP.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

karokrakow  

Stały User



Do³±czy³a: 15 Wrz 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2015-07-10, 20:43   

Jeśli chodzi o PKP, to najlepiej kanapki z jajkiem zrobić jeszcze dzień wcześniej.
Tak przygotowany posiłek daje znaczne szanse na zwiększenie ilości pustych miejsc w przedziale :D
 

remek09

User


Do³±czy³: 17 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-21, 09:00   

Jesc jak jesc ale na pewno pic się będzie chciało :D ja bym radził zabrać np. perłe chmielową ze sobą :D
 

Kapsaicyna  

Stały User



ImiÄ™: Kinga

Do³±czy³a: 01 Lip 2015

   

Wys³any: 2015-07-21, 10:11   

Szczerze ja zawsze na dłuższe podróże np pociągiem czy samochodem zabieram batoniki białkowe zakupione w sklepie sportowych :) mają wszystko czego potrzebuje do tego są bardzo pożywne.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2015-07-21, 20:29   

Na długą samochodową trasę zawsze przygotowuje...bułki z filetem z kurczaka :-D są pyszne i na zimno i na ciepło i idealnie zaspokajają nasz głód obiadowy. Nie wiem jak bym zrobiła w przypadku pociągu czy busu, chyba bym się nieco krępowała ;) i przygotowała zwykłe bułki z serm i wędliną.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

marigold  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Sty 2015

Sk±d: Wawa

   

Wys³any: 2015-08-25, 21:03   

W przypadku busa czy pociągu trzeba wziąć pod uwagę pasażerów - nie każdy chce wąchać rybę czy jajo :) Ja zawsze kupuję rogaliki 7daysy i słodycze i na tym jadę :) Kiedyś praktykowałam bułki z żółtym serem i kabanosa :) W tym roku w pociągu ludzie jedli gotowe zupki w kubeczkach z serii "Pan Chłodnik" :D
 

Sasza_555

User


Do³±czy³: 17 Sty 2017

   

Wys³any: 2017-03-27, 13:39   

Może jakąś sałatkę sobie przygotuj? Tylko żeby nie miała żadnych intensywnie pachnących składników
 

Andrewo  

User



ImiÄ™: Andrzej

Wiek: 25

Do³±czy³: 15 Mar 2017

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2017-04-26, 14:34   

Ja również staram się jeść jakieś bułki z serem , batoniki proteinowe , rogaliki kupne , może drożdzówki z makiem :)
_________________
Panta Rhei!
 

Justtina  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Lis 2012

   

Wys³any: 2017-04-28, 14:11   

A to mi się wydaje, że sałatki szybko więdną. Ja stawiam na kanapki i owoce.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com