Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

timex00  

User

Mentalista


ImiÄ™: Piotr

Wiek: 27

Do³±czy³: 03 Gru 2011

Sk±d: G.

   

Wys³any: 2011-12-03, 22:05   Jest sens?

Witam

Jestem w trzeciej klasie gimnazjum. Na pierwsze półrocze moja średnia wyniesie ok. 3,7 + dojdą wyniki testów próbnych które napiszę 7, 8, 9 oraz 15, 16, 17. Stawiam sobie powiedzmy "wyzwanie" - w drugim semestrze będę miał średnią 4.0! i tu zaczynają się schody. Bez jakiegokolwiek przechwalania się jestem bardziej inteligentną osobą niż całą moja klasy, która bez owijania w bawełnę jest nienormalna. - Trzecia gimnazjum a czuję się tam jak w podstawówce wyzwiska od "starych", głupie przezwiska jak np. Paweł na osobę która ma na imię Michał itp itd. Jestem tam jedyną osobą która siedzi sama w ławce i z nikim się nie zadaje. Na szczęście mam przyjaciół z szkoły i z nimi przebywam na przerwach. Wszystkie zadania które odrabiam to w domu, to na lekcji są robione na tzw. chłopski rozum i na moją wrodzoną logikę zupełnie inną od wszystkich.... i właśnie dzięki temu mam te 3,7 a nie 2,5 :chytry: W takim razie jaki problem dobić do 4.0 ? - no właśnie wystarczy że przestanę gadać a zacznę się choć trochę uczyć. I tu skończy się moje na pewno bardzo interesujące opowiadanie i przejdę do prośby użytkowników forum:

Załóżmy że kończąc gimnazjum będę miał 4.0 i połowę z maksymalnych punktów z testów mam prawo dostać się do LO o średnim poziomie? czy z góry jestem zdany na zawodówkę? Pytam się czy jest warto aby na sam koniec gimnazjum wziął się do roboty czy od razu iść na siłownię przygotowywać się do kopania rowów ?

Niech mi ktoś na to odpowie bo ja juz sam nie mam siły, za duzo tego wszystkiego, wiem wiem mogłem o tym pomyśleć na początku edukacji a nie na sam koniec :-|
 

takitampan  

Hiper wymiatacz


ImiÄ™: Bartek.

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Mar 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2011-12-03, 22:33   

timex00, hm, ja mialem 3.9 i srednie wyniki z testów i dostalem się do 5 szkoły w Polsce.musisz zobaczyc jakie przedmioty sa brane pod uwage do gimnazjum i dostac z nich dobre oceny na koniec bo to tez Ci dodadzą do punktacjii do szkoły.
_________________

LandonAston. napisa³/a:

Mówie mojemu bliższemu koledze, że jest mi smutno. Oczekiwałam, że chociaz spyta dlaczego, a on: to zrób palcówke.

 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-12-03, 22:34   

timex00 napisa³/a:

Załóżmy że kończąc gimnazjum będę miał 4.0 i połowę z maksymalnych punktów z testów mam prawo dostać się do LO o średnim poziomie? czy z góry jestem zdany na zawodówkę? Pytam się czy jest warto aby na sam koniec gimnazjum wziął się do roboty czy od razu iść na siłownię przygotowywać się do kopania rowów ?


Zwróć uwagę na to, że to do jakiej szkoły się dostaniesz nie zależy praktycznie w ogóle od średniej. Połowa pkt z egzaminu to mało, ale poparte dobrą oceną z polskiego, matematyki i języka obcego => bez problemu LO.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

timex00  

User

Mentalista


ImiÄ™: Piotr

Wiek: 27

Do³±czy³: 03 Gru 2011

Sk±d: G.

   

Wys³any: 2011-12-03, 22:38   

No i to rozumiem :evil:

W końcu ktoś mnie wsparł na duchu i to mi pomaga do osiągania celów - tutaj średniej 4.0 :oops:

dzięki ;)
 

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-12-04, 09:47   

timex00, jeżeli wybrałeś już jakiś profil w LO, sprawdź jakie przedmioty są Ci potrzebne do rekrutacji i to na nich się skup. Oczywiście, jeszcze na tych podstawowych, czyli polskim i majcy.
Powodzenia!
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

normalny  

Stały User


ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 29

Do³±czy³: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-12-04, 12:09   

inteligencja wrodzona ze średnią w gimnazjum 4.0? ja bym tak tego nie nazwał .... może na tle klasy wyglądasz okey. ja trzecią klasę kończyłem ze średnią 4.8 i nie uważam się za zaje**** inteligentnego. i olałem liceum i poszedłem do technikum, radzę sobie dobrze z reguły średnia na poziomi 4.0
_________________
"Kocham życie, którym żyję.
¯yję życiem które kocham."
 

timex00  

User

Mentalista


ImiÄ™: Piotr

Wiek: 27

Do³±czy³: 03 Gru 2011

Sk±d: G.

   

Wys³any: 2011-12-04, 13:24   

normalny napisa³/a:

inteligencja wrodzona ze średnią w gimnazjum 4.0? ja bym tak tego nie nazwał .... może na tle klasy wyglądasz okey. ja trzecią klasę kończyłem ze średnią 4.8 i nie uważam się za zaje**** inteligentnego. i olałem liceum i poszedłem do technikum, radzę sobie dobrze z reguły średnia na poziomi 4.0



Wiedziałem ze ktoś to tak odbierze :mrgreen: Chodziło mi raczej nie o inteligencję czysto naukową lecz o to ze bez jakiegokolwiek uczenia się mam z fizyki 5 bo robię to co mi umysł podpowiada .
 

normalny  

Stały User


ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 29

Do³±czy³: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-12-04, 14:06   

no to nic tylko zazdrościć ; )
_________________
"Kocham życie, którym żyję.
¯yję życiem które kocham."
 

xenovobez  

Hiper wymiatacz

;]



ImiÄ™: Oryginalne

Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-12-05, 15:02   

Hmm... z mojego doświadczenia to takie przeciętne liceum powinno cię wziąć, z resztą wejdź na stronę tego LO zobacz, co jest wymagane, może znasz tam jakis ludzi, to zapytaj jak jest z poziomem, lepiej nie pchać się gdzieś, gdzie nie dasz sobie rady i nie zdasz. ale no... nie powiem 4.0 wyzwanie to jest teraz dla mnie w liceum, ale w gimnazjum... troche głupio... a może pomysl do technikum od razu zawód masz, jesteś facetem, możesz jakis fajny zawód znaleść i matura od razu, liceum to co? tylko studia ;P
_________________
"[...] miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka."
 

Gadatliwa  

User



Do³±czy³a: 15 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-12-06, 20:34   

Masz jeszcze cały drugi semestr, no i ten się nawet jeszcze nie skończył. Skoro zależy Ci na dostaniu się do dobrej szkoły, to może po prostu weź się do roboty. Twierdzisz, że jesteś inteligentny, więc możliwe, że nawet przy odrobinie wysiłku Twoje wyniki mogą być sporo lepsze.
_________________
"Jest brzydki i smutny (...) ale cały jest miłością."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com