Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

┼Ťwiate┼éko

User

Do│▒czy│: 31 Mar 2019

Wys│any: 2019-07-14, 15:38   "Jestem z Tob─ů, cho─ç Mnie w chwili walki nie czujesz &q

Prawd─Ö o Bogu ┼Ťwiat zacz─ů┼é poznawa─ç, tak w pe┼éni, dopiero pod koniec XX wieku porzez szerzenie kultu Mi┼éosierdzia Bo┼╝ego. Mo┼╝e si─Ö to wydawa─ç dziwne: przecie┼╝ Ko┼Ťci├│┼é istnieje od tak dawna. Dlaczego B├│g nie objawi┼é tej prawdy jakiemu┼Ť m─ůdremu zakonnikowi, kt├│ry przepisywa┼é Bibli─Ö po ┼éacinie?
Dlatego, ┼╝e dla Boga pi─Ökne jest to co pokorne. I na sekretark─Ö Swojego mi┼éosierdzia wybra┼é m┼éod─ů, prost─ů, s┼éabo wykszta┼écon─ů zakonnic─Ö. Tak powsta┼é “Dzienniczek” w kt├│rym swe objawienia spisywa┼éa polska dziewczyna: siostra Maria Faustyna Kowalska.
Faustyna by┼éa osob─ů niezwykle radosn─ů. W swym ┼╝yciu bardzo cierpia┼éa i ta rado┼Ť─ç nie zawsze by┼éa emocjonalna, ale mia┼éa w sobie pewno┼Ť─ç mimo wszystko, pewno┼Ť─ç, ┼╝e B├│g wci─ů┼╝ z ni─ů jest. Na swej drodze pe┼énienia woli Bo┼╝ej spotyka┼éa mn├│stwo przeciwno┼Ťci. W Zgromadzeniu Si├│str Matki Bo┼╝ej Mi┼éosierdzia nie by┼éo jej ┼éatwo, cho─ç kocha┼éa tam by─ç. Inne siostry ┼Ťmia┼éy si─Ö z niej, zazwyczaj dlatego, ┼╝e zazdro┼Ťci┼éy jej opanowania, pokoju serca, ufno┼Ťci i dzieci─Öctwa duchowego. Wy┼Ťmiewano te┼╝ jej objawienia, m├│wiono, ┼╝e "z takimi n─Ödznymi duszami jak ona Pan Jezus nie obcuje". A On w┼éa┼Ťnie przez ni─ů da┼é nam pozna─ç Swoje bezgraniczne mi┼éosierdzie. Najwi─Öksz─ů prawd─Ö o sobie poprzez to, co przez ludzi uwa┼╝ane za najmniejsze, a wi─Öc ┼Ťw. Faustyn─Ö.
Jednak tak naprawd─Ö ┼Ťw. Faustyna by┼éa doskonale prowadzona w swoim ┼╝yciu duchowym przez kap┼éan├│w: ks. Micha┼éa Sopo─çk─Ö i ojca Andrasza SJ. Dla niej najwa┼╝niejsz─ů rzecz─ů by┼éo pos┼éusze┼ästwo i to w┼éa┼Ťnie na polecenie swojego spowiednika spisywa┼éa objawienia w "Dzienniczku". To jej powierzono powstanie obrazu Jezusa Mi┼éosiernego, wi─Öc w┼éa┼Ťnie tego, kt├│ry dwa lata temu ocali┼é moje ┼╝ycie. Oczywi┼Ťcie ┼Ťw. Faustyna nie umia┼éa malowa─ç, wi─Öc powierzono to innej, wykwalifikowanej osobie. Gdy Faustyna zobaczy┼éa pierwsz─ů wersj─Ö, pop┼éaka┼éa si─Ö m├│wi─ůc, ┼╝e Pan Jezus jest du┼╝o pi─Ökniejszy ni┼╝ na tym obrazie. Pan Jezus odpowiedzia┼é jej, ┼╝e nie w pi─Öknie pedzla, czy farby jest istota obrazu, ale w Jego ┼éasce.
Ufno┼Ť─ç ┼Ťw. Faustyny to nie by┼éo wznios┼ée, czy mistyczne uczucie, ale pe┼énienie woli Bo┼╝ej pomimo trudno┼Ťci, to odwaga i rado┼Ť─ç z ┼╝ycia, mimo upokorze┼ä.
Kolejnym elementem kultu mi┼éosierdzia jest koronka do Mi┼éosierdzia Bo┼╝ego. T─Ö koronk─Ö, kt├│ra p├│┼║niej uratowa┼éa tysi─ůce dusz, Pan Jezus podyktowa┼é ┼Ťw. Faustynie w... pi─ůtek trzynastego. Pan Jezus nie lubi przes─ůd├│w i naprawd─Ö ma poczucie humoru.
Jest te┼╝ godzina mi┼éosierdzia, czyli po prostu ka┼╝da 15:00, codziennie. Jest to pamiatka momentu, w kt├│rym Pan Jezus umiera na krzy┼╝u i daje nam nowe ┼╝ycie. To godzina ┼éaski. Pan Jezus chcia┼é, ┼╝eby┼Ťmy w tej godzinie prosili go, o co chcemy, a On wype┼éni to, co zgodne z Jego ┼Ťwi─Öt─ů wol─ů. Faustyna zmar┼éa w wieku 33 lat, po wielu cierpieniach, ale z ufno┼Ťci─ů, rado┼Ťci─ů i pewno┼Ťci─ů, ┼╝e Pan Jezus na ni─ů czeka. W 2000 roku papie┼╝ Jan Pawe┼é II og┼éosi┼é j─ů ┼Ťwi─Öt─ů.
B├│g, objawiaj─ůc prawd─Ö o Swoim mi┼éosierdziu, zawsze m├│wi┼é o tym, ┼╝e Jego przebaczenie w sakramencie spowiedzi nie ma granic. " Niech nie l─Öka si─Ö zbli┼╝y─ç do Mnie ┼╝adna dusza, chocia┼╝by grzechy jej by┼éy jak szkar┼éat".
"
. Mi┼éosierny Jezus potrafi rozweseli─ç nasze serca wbrew naszej przesz┼éo┼Ťci, wbrew cierpieniu, niedowierzaniu i wbrew logice, bo z Nim tak ju┼╝ jest, ┼╝e przychodzi "mimo drzwi zamkni─Ötych".

Tytu┼é tematu jest cytatem s┼é├│w Jezusa zanotowanych w "Dzienniczku" ┼Ťw. Faustyny
Odk─ůd umi┼éowa┼éam Boga ca┼é─ů istot─ů swoj─ů, ca┼é─ů moc─ů swego serca, od tej chwili ust─ůpi┼éa boja┼║┼ä, i chocia┼╝by mi nie wiem ju┼╝ jak m├│wiono o Jego sprawiedliwo┼Ťci, to nie l─Ökam si─Ö Go wcale, bo pozna┼éam Go dobrze: B├│g jest Mi┼éo┼Ť─ç, a Duch Jego jest spok├│j

DeVaneio  

Moderator

Do│▒czy│: 27 Lip 2014

Wys│any: 2019-07-14, 17:44   

Cytat:

Prawd─Ö o Bogu

Ju┼╝ pierwsze s┼éowa s─ů rozbrajajace :-D

┼Ťwiate┼éko napisa│/a:

Dlatego, ┼╝e dla Boga pi─Ökne jest to co pokorne.

Nie tylko. B├│g jest Alpha i Omega. Cieszy si─Ö i smuci zar├│wno jak ci si─Ö co┼Ť uda tak smak jak przydarzy ci si─Ö nieszcz─Ö┼Ťcie.

Cytat:

Inne siostry ┼Ťmia┼éy si─Ö z niej, zazwyczaj dlatego, ┼╝e zazdro┼Ťci┼éy jej opanowania, pokoju serca, ufno┼Ťci i dzieci─Öctwa duchowego.

Typowe zachowanie dla chrze┼Ťcijan. A┼╝ mi si─Ö rzyga─ç chce :-)

Cytat:

Wy┼Ťmiewano te┼╝ jej objawienia, m├│wiono, ┼╝e "z takimi n─Ödznymi duszami jak ona Pan Jezus nie obcuje".

Pan?
To wy macie Pana?
Jak niewolnicy w staro┼╝ytno┼Ťci
:-D :-D :-D

┼Ťwiate┼éko napisa│/a:

W 2000 roku papie┼╝ Jan Pawe┼é II og┼éosi┼é j─ů ┼Ťwi─Öt─ů.

Jak Matk─Ö Teres─Ö czyli najokr├│tniejsz─ů kobiet─Ö w ostatnim stuleciu.

┼Ťwiate┼éko napisa│/a:

Mi┼éosierny Jezus potrafi rozweseli─ç nasze serca wbrew naszej przesz┼éo┼Ťci, wbrew cierpieniu, niedowierzaniu i wbrew logice, bo z Nim tak ju┼╝ jest, ┼╝e przychodzi "mimo drzwi zamkni─Ötych".

A to ┼╝e jeste┼Ťcie nielogiczni to prawda :-)

O. Spengler

┼Ťwiate┼éko

User

Wys│any: 2019-07-14, 18:37   

DeVaneio, mo┼╝e by┼Ť tak co┼Ť konstruktywnego napisa┼é? ┼üatwo jest wy┼Ťmia─ç. Je┼Ťli masz wstr─Öt do mnie i do innych katolik├│w to dlaczego tak Ci─Ö cieszy odpowiadanie w tematach o wierze? T─Ö rado┼Ť─ç wnioskuj─Ö po ilo┼Ťci rozradowanych emotikonek....
Odk─ůd umi┼éowa┼éam Boga ca┼é─ů istot─ů swoj─ů, ca┼é─ů moc─ů swego serca, od tej chwili ust─ůpi┼éa boja┼║┼ä, i chocia┼╝by mi nie wiem ju┼╝ jak m├│wiono o Jego sprawiedliwo┼Ťci, to nie l─Ökam si─Ö Go wcale, bo pozna┼éam Go dobrze: B├│g jest Mi┼éo┼Ť─ç, a Duch Jego jest spok├│j

DeVaneio  

Moderator

Wys│any: 2019-07-14, 22:12   

Cytat:

mo┼╝e by┼Ť tak co┼Ť konstruktywnego napisa┼é?

Moje wszystkie posty s─ů konstruktywne :-)

┼Ťwiate┼éko napisa│/a:

Je┼Ťli masz wstr─Öt do mnie i do innych katolik├│w to dlaczego tak Ci─Ö cieszy odpowiadanie w tematach o wierze? T─Ö rado┼Ť─ç wnioskuj─Ö po ilo┼Ťci rozradowanych emotikonek....

Wr├│c─Ö do tego ale najpierw bo to a┼╝ si─Ö prosi o sprostowanie:
*Sk─ůd pomys┼é ze mam wstr─Öt do ciebie?
*Na podatwie tego ┼╝e jeste┼Ť katolikiem?
*Dlaczego utozsamaisz wiar─Ö z samym sob─ů i na podstawie tego wyciagasz b┼é─Ödny wniosek?

O. Spengler

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Imię: kasia_demańska

Do│▒czy│a: 22 Lut 2019

Wys│any: 2019-07-15, 08:34   

DeVaneio napisa│/a:

A┼╝ mi si─Ö rzyga─ç chce :-)

A zatem po c├│┼╝ to, dobry cz┼éowieku, zadajesz sobie dobrowolnie duchow─ů tortur─Ö i czytasz rzeczy, kt├│re przyprawiaj─ů Ci─Ö o tak nieprzyjemn─ů reakcj─Ö fizjologiczn─ů?

DeVaneio napisa│/a:

Moje wszystkie posty s─ů konstruktywne :-)

Jest to emocjonalne, nie-intersubiektywne twierdzenie niepoparte wystarczaj─ůc─ů ilo┼Ťci─ů dowod├│w naukowych.

DeVaneio  

Moderator

Wys│any: 2019-07-15, 10:15   

Cytat:

A zatem po c├│┼╝ to, dobry cz┼éowieku, zadajesz sobie dobrowolnie duchow─ů tortur─Ö i czytasz rzeczy, kt├│re przyprawiaj─ů Ci─Ö o tak nieprzyjemn─ů reakcj─Ö fizjologiczn─ů?

Kasia, nie manipuluj ;) Wyrwa┼éa┼Ť moje kawa┼éek mojego zdania i przez to zmieniajac kontekst.

Cytat:

Jest to emocjonalne, nie-intersubiektywne twierdzenie niepoparte wystarczaj─ůc─ů ilo┼Ťci─ů dowod├│w naukowych.

DeVaneio I emocje? Tego si─Ö nie je :-D
Jak nie jest intersubiektywne to jakie jest?
Co┼Ť wymy┼Ťlisz chyba ;)

O. Spengler

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Imię: kasia_demańska

Do│▒czy│a: 22 Lut 2019

Wys│any: 2019-07-15, 10:22   

DeVaneio napisa│/a:

Kasia, nie manipuluj ;) Wyrwa┼éa┼Ť moje kawa┼éek mojego zdania i przez to zmieniajac kontekst.

No przecież nauczyłam się tego od Ciebie :-)
Jak mi idzie?

DeVaneio napisa│/a:

DeVaneio I emocje? Tego si─Ö nie je :-D

Szkoda, DeV. Emocje poprawiaj─ů apetyt i sprawiaj─ů, ┼╝e ┼╝ycie jest zno┼Ťniejsze.

DeVaneio napisa│/a:

Jak nie jest intersubiektywne to jakie jest?
Co┼Ť wymy┼Ťlisz chyba ;)

Po prostu subiektywne.
Nie wpad┼ée┼Ť na to? :-P

DeVaneio  

Moderator

Wys│any: 2019-07-15, 10:33   

kasia_demańska, Ehh... Może lepiej zostawmy to bo temat nie dotyczy naszej zawiłej relacji :-D

O. Spengler

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imi─Ö: Karolina Magdalena

Do│▒czy│a: 28 Gru 2010

Wys│any: 2019-07-16, 12:53   

Szkoda, że nikt tej kobiety nie zdiagnozował psychiatrycznie.

┼Ťwiate┼éko

User

Wys│any: 2019-07-16, 21:44   

metalmummy napisa│/a:

Szkoda, że nikt tej kobiety nie zdiagnozował psychiatrycznie.

Spowiednik ┼Ťw. Faustyny, ┼╝eby stwierdzi─ç wa┼╝no┼Ť─ç objawie┼ä musia┼é skierowa─ç j─ů na konsultacj─Ö psychiatryczn─ů. Lekarze stwierdzili, ┼╝e jest zdrowa psychicznie.

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imi─Ö: Karolina Magdalena

Do│▒czy│a: 28 Gru 2010

Wys│any: 2019-07-17, 09:36   

Bardzo ciekawe, s─ů gdzie┼Ť udost─Öpnione wyniki?
Jednak my┼Ťl─Ö, ┼╝e mo┼╝liwo┼Ťci ├│wczesnej psychiatrii by┼éy znikome w por├│wnaniu do dzisiajszej diagnostyki.

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Imię: Łukasz

Do│▒czy│: 07 Sty 2010

Wys│any: 2019-07-19, 22:06   

┼Ťwiate┼éko napisa│/a:

Spowiednik ┼Ťw. Faustyny, ┼╝eby stwierdzi─ç wa┼╝no┼Ť─ç objawie┼ä musia┼é skierowa─ç j─ů na konsultacj─Ö psychiatryczn─ů. Lekarze stwierdzili, ┼╝e jest zdrowa psychicznie.

Zabawne, bo psychiatria w tamtym czasie wci─ů┼╝ raczkowa┼éa ;)
"Polskie ┼╝ycie polityczne nie mo┼╝e by─ç d┼╝ungl─ů afryka┼äsk─ů, w kt├│rej buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije g┼éow─Ö o demokracj─Ö, albo Polska zap┼éonie wojn─ů domow─ů." - Ignacy Daszy┼äski

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com