Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Niszaja

User



ImiÄ™: no moje

Do³±czy³: 08 Sie 2009

Sk±d: mogê to wiedzieæ

   

Wys³any: 2009-09-04, 21:07   

throndor napisa³/a:

Niszaja napisa³/a:

chrześcijaństwo może i przyjęło czołowe miejsce ale nie w porównaniu do całego świata;p

o wiele więcej jest buddystów, islamistów. one zajmują czołówkę w świecie



Dziwne masz te dane. Liczbę chrześcijan na świecie ocenia się na ok 2 miliardy, muzułmanów na ok. 1.3 miliarda, zaś buddystów na 300-400 milionów.

Co do samego zastanawiania się jakby wyglądało przyjście Jezusa na Ziemię w dzisiejszych czasach wydaję mi się ono nieco bezsensowne. Konia z rzędem temu kto przewidzi jak wyglądałby dzisiejszy świat, gdyby Jezus wcześniej nie było. Więc raczej od tego powinno się chyba rozpocząć wszelkie rozważania.



no na wikipedii tak jest napisane jak mówisz

ale mi chodziło raczej o praktyki religijne, nie liczy się przynależność do religii, tylko praktykowanie jej
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 21:18   

praktykuje ponad 1 miliard muzłumanów i podobna liczba chrześcijan..


a jak jezus przybyłby na świat dziś w europie żyli by poganie i żydzi, a żydzi jak to żydzi, na krzyż z nim itp...
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-05, 09:42   

Ty w to wierzysz? Bardziej prawdopodobne jest, że głowy by sobie nim nie zawrócili... I zadajcie sobie pytanie, czy powstanie takiego Chrystusa w dziś w ogóle jest możliwe... wydaje mi się, że już bardzo niewiele osób przyjęłoby tę gadkę o mesjaszu i Bogu. 2000 lat temu Jezus trafił na podatny grunt, dziś takiej szansy już praktycznie nie ma. Ujmując w kilku słowach wszystkie wielkie religie się już ukształtowały, teraz mogą konkurować ze sobą tylko o wpływy. Ja stawiam na Islam lub ateizm z dużo większą szansą na to pierwsze. Islam jest agresywny i choć posiada w tej chwili sztywną wykładnię prawdopodobnie w niedługim czasie zacznie uelastyczniać. Jeśli Islam połączy elastyczność ze swoją naturalną witalnością przejmie Europę po upadku Chrześcijaństwa. Ta opinia odnosi się przede wszystkim do Europy.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Sarpiss

User


Do³±czy³: 05 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-05, 09:50   

pryzmat napisa³/a:

praktykuje ponad 1 miliard muzłumanów i podobna liczba chrześcijan..



praktykuje to znaczy co robia a raczej jak postępują w swoim zyciu?
_________________
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-05, 10:25   

Aniele Ciemności, gdyby nie było Jezusa nie byłoby islamu, gdyż ma on swoje korzenie w chrześcijaństwie i judaizmie...

sarpiss, praktykujący znaczy udzielający się w życiu religijnym, modlący się, o..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-05, 17:35   

Cytat:

Aniele Ciemności, gdyby nie było Jezusa nie byłoby islamu, gdyż ma on swoje korzenie w chrześcijaństwie i judaizmie...



To nie ma zbyt wiele wspólnego z moją wypowiedzią... Chrześcijaństwo to Chrześcijaństwo, a Islam to Islam. Różnią się od siebie siłą ekspansji oraz witalnością. To wszystko co zawarte było w mojej wypowiedzi.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Niszaja

User



ImiÄ™: no moje

Do³±czy³: 08 Sie 2009

Sk±d: mogê to wiedzieæ

   

Wys³any: 2009-09-05, 19:34   

w gruncie rzeczy to katolicyzm jest słabą religią, nie wiem jak z innymi odłamami chrześcijaństwa.
ale katolicy, no sorry, jak słyszę wypowiedzi- chodzą do kościoła w czasie świąt, nie praktykuję, nie słucham przykazań...no po prostu religia nieco podupada, bo jej wierni są mierni.

europejscy buddyści też są zupełni inni od buddystów, z krajów gdzie dominuje ta religia.
ale buddyzm dzięki temu gwarantuje sobie hm.... długowieczność ;p bo jest elastyczny i dostosowuje się do kraju i społeczności, do której przenika

no a nasza patriarchalna religia, narzucająca odpowiedni schemat życia ludziom, ich restrykcje, ee...nie ma sensu abym mówiła dalej

nie wiem jak jezus by sobie poradził w dzisiejszej sytuacji
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-06, 13:13   

pryzmat napisa³/a:

praktykuje ponad 1 miliard muzłumanów i podobna liczba chrześcijan..


katolików ;) Chrześcijan jest więcej :-) Samych katolików jest 1.2mld :-)

Niszaja napisa³/a:

ale katolicy, no sorry, jak słyszę wypowiedzi- chodzą do kościoła w czasie świąt, nie praktykuję, nie słucham przykazań...no po prostu religia nieco podupada, bo jej wierni są mierni.


W Polsce, a Polska jest zdecydowanym fenomenem (w negatywnym znaczeniu) jeśli chodzi o hipokryzję.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2009-09-08, 19:30   

Sama myślę, że pewnie wykorzystywałby nowe techniki masowego przekazu - może nawet założyłby swoją partię polityczną. Ludzie uznaliby jednak go (gdyby doszedł do jakieś władzy), ze jest poprańcem.
Jakby wrócił powtórnie (o ile w ogóle zstąpił z nieba - nie wierzę dlatego tak mówię), pewnie nawet chrześcijanie - głównie katolicy by wykpili, popukali się po czole i powiedzieli, ze nie... Ty nie jesteś Jezusem. Zachowaliby się tak jak mieli podobno zachowali się ¯ydzi nie uznając go.
Może jednak dostosowałby się do panującego chaosu w świecie, zastosowania tych nowych technik telewizja, komputery, radio, muzyka mogłoby mu się udać i nie byłby uznany za wariata. Jak wiadomo polityka miłości według Jezusa na pewno nie przypominała "tej" w Polsce. Mógłby być jednak uznawany za jakiegoś naiwnego gościa jeśli chciałby aby wszyscy byli dobrzy, chciał, żeby wycofały się gry oparte na agresji... Jednocześnie mogłyby założyć jakąś instytucję charaytatywną i nieść pomoc każdemu na całym świecie dzięki swojej boskości.
Dwie drogi, a wszystko zależy jakby przyszedł, z jakimi słowami, po co i jakby... wyglądał.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Evi  

Wymiatacz

^.^



ImiÄ™: Ewa

Wiek: 38

Do³±czy³a: 06 Wrz 2009

Sk±d: podkarpacie.

   

Wys³any: 2009-09-08, 23:43   

bosh... jakby ktoś dzisiaj powiedział, że jest Jezusem to by przecież u czubków siedział dawno :D

edit: tak swoją drogą to pewnie już sporo takich Jezusów tam siedzi...
_________________
"You may say im a dreamer... But im not the only one..."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com