Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Hodor

User


Doczy: 18 Mar 2015

   

Wysany: 2015-03-18, 23:35   Język młodzieży- prezentacja maturalna

Witam, otóż mam pewien problem ze swoją prezentacją maturalną, a konkretniej z dobraniem literatury podmiotu do tematu: Język młodzieży, gdzie mam przeanalizować zebrane przez siebie wypowiedzi na podstawie zebranego materiału. Na samym początku myślałem o wyborze kilku filmów i ewentualnie jakiejś książki, jakiegoś bloga, ale niestety chyba przeceniłem swoje możliwości; zwłaszcza, że raczej nie jestem wybitnym pisarzem a z językiem młodzieży (maturzyści) spotykamy się często, ba nawet sami go również tworzymy, więc temat wydaje się łatwy i w miarę przyjemny.

Byłbym ogromnie wdzięczny za nawet niewielką pomoc w nakierowaniu na jakieś materiały, propozycje filmów(tu ze zwiększonym naciskiem, będzie łatwiej przedstawić), książek. Przecież gdzie nie jak u młodzieży szukać pomocy na temat, który jej dotyczy. :-)
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2015-03-19, 00:45   

Zerknij może na filmy jutuberów. Z książkami będzie raczej trudno, młodzieżowy język często wprowadza się tam sztucznie i nierzadko nie ma on niczego wspólnego z realiami. W każdym razie takie mam odczucia.
Chociaż w sumie nigdzie nie jest powiedziane, że język ma być współczesny... wydaje mi się, że w "Syzyfowych pracach" i "Kamieniach na szaniec" mógłbyś znaleźć sporo "historycznych" przykładów.
Taka prezentacja mogłaby być całkiem ciekawa.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

candida_skip

User


Doczy: 19 Mar 2015

   

Wysany: 2015-03-19, 12:46   

Przepraszam za OT, ale czy Wy od 2015 roku nie mieliście na maturze nie mieć prezentacji?
_________________
Pozdrawiam serdecznie forumowiczów. Sprawdź meble indyjskie na miarę Twoich potrzeb!
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



Imię: Julia

Wiek: 27

Doczya: 14 Sie 2012

Skd: wielkoPolska

   

Wysany: 2015-03-19, 14:51   

LO już nie ma, technikum ma po raz ostatni
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Hodor

User


Doczy: 18 Mar 2015

   

Wysany: 2015-03-19, 16:24   

Szej-Hulud, bardzo ciekawy pomysł z wykorzystaniem "Kamieni na szaniec" :-)

candida_skip, dokładnie tak jak napisała Czarne Indigo, technikum po raz ostatni ma prezentacje.
 

krul umiłowany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Doczy: 22 Lut 2014

   

Wysany: 2015-03-19, 20:29   

sam napisz książkę a później się na nią powołaj, proste? A na serio to miodek przecież często o tym mówi. A na zakończenie prezentacji możesz powiedzieć: "i co ziomeczki, jaka ocena będzie grana, mam nadzieje że wszystko git?"
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com