Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-01-11, 11:51   KamieÅ„ poÅ‚udnia.



Ten kamyczek znajduję się w Libanie. Dokładniej to w mieście Baalbek.
Wymiary 21,5 x 4,8 x 4,2 m i waży przypuszczalnie około 1170 ton to odpowiada masie 4 Boeingów,zależy od wersji. Uważany za największy obrobiony blok kamienny na świecie!!

Swoje pytanie kieruje do"forumowych ekspertów"
W jaki sposób został obrobiony i przetransportowany ???

Kamień ten musiał być uprzednio zrzucony z wyrobiska,a następnie wniesiony do miejsca docelowego.Pod sporym nachyleniem.
Jeżeli ktoś napiszę,że udało się go doczołgać dzięki tytanicznej pracy ludzi,żywiących się chlebem ,wodą i cebulą... :mrgreen:
Czekam..
_________________
You know who i am
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-01-11, 13:16   

A może tam już był wielki głaz który został obrobiony? Jak, nie wiem, ale skoro cegły na piramidy dało rade ciosać to czemu by nie wyciosać takiego większego klocka?

Inna moja teoria - nie potrzebne bylo wyrobisko tylko wystarczyło podłożyć poziomo (.O. < coś takiego tylko O bardziej jajowate) grube drewniane bale po bokach głazu i podkopywać go po środku dopóki nie osadł na tych balach (opartych o ziemie oczywiście). Zrobiło się coś na wygląd kanału do naprawy samochodów. Obrobienie z spodu stało się możliwe, góra i boki - wiadomo że to było możliwe.

Transport? Nie wiem skąd był transportowany, jak z górki to mam taką teorię - zasypanie kanału pod obrobionym głazem, włożenie bali drewnianych pod niego, podsypanie bocznych bali żeby osiadł na wszystkich. Należałoby mu dać ruch do przodu i podkładać stopniowo bale które wiadomo - pełniły role kółek. Chociaz czy takie bale by wytrzymały - nie wiem.

Jestem za teorią że ten głaz tam już stał. A nachylenie to nie problem biorąc pod uwagę jego długość.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-11, 16:50   

sznurek napisa³/a:

Jeżeli ktoś napiszę,że udało się go doczołgać dzięki tytanicznej pracy ludzi,żywiących się chlebem ,wodą i cebulą... :mrgreen:


Kosmici! To musieli być kosmici! Wszak tysiące ludzi i technologia to za mało, by poruszyć taką bryłę.

sznurek napisa³/a:

W jaki sposób został obrobiony i przetransportowany ???


Pewnie działa laserowe. Albo dłuta. Stawiałbym jednak na działa laserowe kosmicznej cywilizacji, która przyleciała na Ziemię po to, by ciosać w kij ciężkie kamienie. Takie ich hobby.

Jeśli idzie o transport, to albo tysiące ludzi + zwierzęta pociągowe i drewniane, okrągłe kłody pod spodem, albo wiązka antygrawitacyjna. O, albo uwięzienie kwantowe!
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2014-01-13, 10:17   

Patrząc na piramidy, na różne posągi Egiptu, na chociażby sfinksa - też można by się zapytać - jak to zrobiono, transportowano.
Jak, skÄ…d, kto...
sznurek, mam nadzieję, że Twoja teoria nie jest następująca: przyleciało ufo i z kosmosu sobie kamień na Ziemie przywiozło?
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2014-01-13, 17:21   

A może przed nami na ziemi była inna rozwinięta cywilizacja?
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-13, 17:38   

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

A może przed nami na ziemi była inna rozwinięta cywilizacja?


A sÄ… na to dowody? Nie ma.
 

Fowo  

Mega wymiatacz

mors immineat



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 24

Do³±czy³: 16 Lis 2013

Sk±d: Najlepsze Miasto

   

Wys³any: 2014-01-14, 20:13   

@KCN
Rozumiem, że nie ma dowodów... Ale czy to znaczy, że od razu trzeba takową tezę odrzucać? Gdzieś (Azja? Nie wiem, nie pamiętam, zachęcam do własnego googlowania) wykryto dość duże promieniowanie, prawdopodobnie zbyt duże by uznać je za naturalne... Pojawiło się wiele tez na temat powstania ów terenu, w tym oczywiście wiele z nich mówiło o cywilizacji poprzedzającej obecną.
Ostatecznie, pewnie i tak nic na ten temat nie zostanie nam ujawnione, więc na gdybaniu skończymy.

Blok. Duży, kamienny blok w XXI wieku. No nie wiem, może po prostu go wycięli i przywieźli? Albo, co ze względu na masę bardziej prawdopodobne, stworzyli go na miejscu?
_________________
INSERT PROPER INSCRIPTION HERE
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-01-17, 10:21   

Liczyłem na więcej "forumowych ekspertów" odezwał się jeden i nie zawiódł mnie,bo wiedziałem,że nic logicznego nie napiszę.
Nie chciałem i nie chcę przedstawiać swojego stanowiska w tej rozmowie,chciałem poznać tylko opinie innych użytkowników. Odniosę się jednak do wypowiedzi lola, Czy ja napisałem gdzieś słowo UFO? :-)
Fowo, podsumował tą skromną gadkę chyba najbardziej racjonalnie

Fowo napisa³/a:

Ostatecznie, pewnie i tak nic na ten temat nie zostanie nam ujawnione, więc na gdybaniu skończymy.



Chociaż..kto wie? :-)
Temat do zamknięcia.Dzięki za wypowiedzi.
Aa i jeszcze RysiekPeja swoimi tezami mnie zainteresował-Dzięki ,SLU
_________________
You know who i am
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-17, 14:41   

Fowo napisa³/a:

Rozumiem, że nie ma dowodów... Ale czy to znaczy, że od razu trzeba takową tezę odrzucać?


Tak, raczej tak. Jak nie ma dowodów, to po prostu nie ma dowodów, nie ma sensu optować za takim wyjaśnieniem.

Fowo napisa³/a:

Gdzieś (Azja? Nie wiem, nie pamiętam, zachęcam do własnego googlowania) wykryto dość duże promieniowanie, prawdopodobnie zbyt duże by uznać je za naturalne... Pojawiło się wiele tez na temat powstania ów terenu, w tym oczywiście wiele z nich mówiło o cywilizacji poprzedzającej obecną.


Tak, i magicznym sposobem nie znaleźliśmy ani jednej rzeczy pozostałej po tej cywilizacji. No, chyba że piramidy, ociosany kamień na środku terenu i miejsce z ponadprzeciętnym promieniowaniem to wszystko, co udało im się dokonać... ¯adnych pięknych, opuszczonych miast, żadnej super technologii. Ciekawi mnie też z jakich form życia ta rasa miałaby wyewoluować.
Takie ponadprzeciętne promieniowanie można wyjaśnić na sto różnych sposobów, raczej nie ma sensu dodawać specjalnie do grona wyjaśnień historyjek o ufoludkach. Póki co Szaracy to bajki rodem z New Age i nie ma sensu zniżać się w tak ciekawych tematach do poziomu tych idiotów i szarlatanów.

sznurek napisa³/a:

Czy ja napisałem gdzieś słowo UFO? :-)


Znasz taki termin jak "sugestia". Nie napisałeś nigdzie o UFO, ale zasugerowałeś, że "Jeżeli ktoś napiszę,że udało się go doczołgać dzięki tytanicznej pracy ludzi,żywiących się chlebem ,wodą i cebulą... :mrgreen: "
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-01-17, 17:47   

HCNOPS napisa³/a:

Tak, i magicznym sposobem nie znaleźliśmy ani jednej rzeczy pozostałej po tej cywilizacji



Bo dowiedzieli się że kiedyś powstanie UE i Allah więc sprzątneli wszystko i wylecieli na najodleglejszą odkrytą wówczas planetę. I teraz mają święty spokój bo ich nie szukamy.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2014-01-20, 01:02   

HCNOPS napisa³/a:

Tak, i magicznym sposobem nie znaleźliśmy ani jednej rzeczy pozostałej po tej cywilizacji



Brak ci wyobrazni, widocznie za duzo uzywasz lewej polkuli muzgu, a za malo prawej;)

[ Dodano: 2014-01-20, 01:13 ]
zaluzym ze przed nasza cywilizacja byla inna podobna do nas rozwinieta na poziomie 17 wieku... ludzie z tamtej cywlizacji pewnie poradzili sobie z masowanym atakiem pedalskiej zydo komuny - selekcja naturalna , sabi musza odejscitd. ale zbudowali z bambusa czy innego baboabu superbombe atomowa i jak to w zyciu cos komus sie nie spodobalo , i rozpiepszyli cala planeta, zostali nieliczn,i ktozy niewiedzli jak robic prad jedynce co potrafili to rozpalic ogien zbiegiem lat zapomnieli swoje przyslosci przysza powdz potem epko lodowcowa trwajaca 1000 lat wylowana wybuchem bomby z palmy nafaszerowanej prochem o dzuej mocy. wszystkie slady o jakies starszej cywilizacji sie zatarly a ludzi ktorzy przetrwali wrocili do swoichpradawncyh korzeni...a potem wymyslili kolo i powstala nastepna nasza cywilizacja.... nie jestem zwolenikiem tej teori .. wedlug mnie ufo jest bardzej prawdopodobne ,ae to ze nie ma na cos dowodow nie znaczy ze tego nie bylo czy nie ma na pewno. sorry za literowki i przecinki : D

[ Dodano: 2014-01-20, 01:22 ]

sznurek napisa³/a:

Nie chciałem i nie chcę przedstawiać swojego stanowiska w tej rozmowie,



to po cj*j zakladasz taki temat?
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-21, 00:47   

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

Brak ci wyobrazni, widocznie za duzo uzywasz lewej polkuli muzgu, a za malo prawej;)


A to akurat jest urban legend ;)

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

zbudowali z bambusa czy innego baboabu superbombe atomowa i jak to w zyciu cos komus sie nie spodobalo , i rozpiepszyli cala planeta


Ile musiałeś wypić, by to wymyślić? :D
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-21, 01:36   

sznurek napisa³/a:

W jaki sposób został obrobiony i przetransportowany ???



Nie pytaj się o takie rzeczy na forum, bo nikt tutaj nie zajmuje się starożytnymi megalitami... Odpowiedzi do zadań z funkcji kwadratowej nie należy szukać w książce do polskiego.

Minuta w google:

http://michaelsheiser.com...ancient-aliens/
http://gilgamesh42.wordpr...an-engineering/

Jak już mamy zamiast książek google university, to szukajmy najlepszych rozwiązań...

A nie: Przypadek? Nie sondzem.
_________________
#truestory
 

weroobih  

User

BIURO HELLO Wrocław


Imię: BIURO HELLO Wrocław

Wiek: 40

Do³±czy³: 27 Maj 2015

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2015-05-27, 13:38   

Kamień ma bardzo ciekawą historię.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com