Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Doczy: 28 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-23, 18:03   Kasowanie tematów założonych w złym dziale

Jestem na forum już od jakiegoś czasu i zauważyłam pewną rzecz, która mnie co najmniej niepokoi. Otóż przypuśćmy, że na forum rejestruje się Jaś, który ma problem i chce uzyskać pomoc. Jaś widzi, że na forum znajduje się wielu sympatycznych i miłych ludzi, i planuje pozostać na nim na dłużej, jeśli oczywiście pomogą mu oni w rozwiązaniu problemu. Najpierw czyta regulamin, z którego dowiaduje się, że wszelkie tematy związane z osobistymi problemami powinien zamieścić w dziale Wasze problemy. Myśli sobie: Okej, będę pamiętał, ale przechodzi do strony głównej i dostaje pewnej dezorientacji, kiedy czyta opisy poszczególnych działów:

Cytat:

Każdy w życiu ma jakieś problemy, tutaj możesz napisać o wszystkim co Cię trapi, a na pewno ktoś Ci pomoże...

(dział Na poważnie)

Cytat:

Coś Cię boli? ¬le się czujesz? Pisz w tym forum, a spróbujemy pomóc

(dział Przychodnia)

Cytat:

Forum poświęcone nałogom, jak z nich wyjść, jak walczyć, jak unikać

(dział Uzależnienia)

Cytat:

Przepisy, porady - wszystko co związane z kuchnią. Nie masz pomysłu na menu? Napisz, a postaramy się pomóc!

(dział Kulinaria)

Cytat:

Piszmy tu o wszystkich problemach, nieprzyjemnościach oraz ewentualnych korzyściach z przechodzenia okresu dojrzewania

(dział Dojrzewamie)

Przyjmijmy, że problem Jasia jest związany z dojrzewaniem. W tej chwili jednak nie wie on, czy umieścić go w dziale Wasze problemy czy Dojrzewanie. Na wszelki wypadek postanawia sprawdzić, czy tematy w obydwu tych działach dotyczą problemów związanych z okresem dorastania. Okazuje się, że tak, że tematy takie zostały wcześniej zatwierdzone przez moderatorów. Po krótkim namyśle postanawia więc założyć temat w dziale związanym z dojrzewaniem. Jednak jego temat zostaje zamknięty i wyrzucony do kosza za rzekome umieszczenie go w nieodpowiednim dziale, a "uprzejmy" i "pomocny" moderator udowadnia mu, że fakt, iż to zrobił, jest większym problemem, niż to, co obecnie przeżywa i z jaką rozterką się do nas zwrócił. Efekt? Jaś czuje się potraktowany niepoważnie, rezygnuje z udzielania się na forum (z zakładania drugiego tematu w innym dziale tym bardziej) i z niego po prostu odchodzi, stając się jednorazowym problemowiczem. A przecież równie dobrze moderator mógłby przenieść jego temat do bardziej odpowiadającego działu i udzielić mu pouczenia na PW - z pewnością takie nastawienie osób "u władzy" sprawiłoby, że wielu użytkowników nie tylko nie zniechęciłoby się do forum, ale również staraliby się nie popełniać swoich błędów w przyszłości (podświadomość rejestruje prywatne pouczenie w sposób bardziej trwały, niż pouczenie zbiorowe połączone z umorzeniem całej sprawy). Obdarzyliby również moderatorów większym zaufaniem, wiedząc, że oni sami potrafią w sposób dyskretny wyjaśniać wszelkie niejasności.

Nie zmienia to przy tym faktu, że w opisach działów panuje duży bałagan, który wprowadza użytkowników w błąd. Mnie samej zdarzyło się, że nie wiedziałam, w którym dziale umieścić swój temat i napisałam w związku z tym do kilku moderatorów, przy czym każdy uważał za najodpowiedniejszy inny dział.

Wydaje mi się, że powinniśmy coś z tym zrobić, wedle zasady, że najpierw trzeba samemu uprzątnąć swój bałagan, a dopiero potem wymagać utrzymywania czystości od innych.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-09-23, 18:49   

Masz rację, przyznam, że sam nie rozumiem usuwania tematów ze złych działów. W ten sposób tematy się dublują, co nie ma sensu. A swoją drogą mamy tylu moderatorów, że bałagan wydaje się czymś niemożliwym- a jednak! Swoją drogą ostatnimi czasy widzę w Waszych problemach zadania domowe, czego nie skomentuję. Są przynajmniej dwa bardziej odpowiednie działy.

Aha, jeszcze jedna ważna rzecz: dział Przychodnia. JEST BEZ SENSU. Jedyna odpowiedź, którą proszący otrzymują brzmi "idź do lekarza", bądź jakaś rada z nią połączona. Bezsensowne nabijanie postów.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2010-09-23, 18:52   

Popieram wasze postulaty. moderatorzy stosują trochę spychologię zamiast na pw napisać użytkownikowi, że inny dział a temat po prostu przenieść we właściwe miejsce to do razu kasują. Po drugie brak trochę rejonizacji. Ty moderatorze Y odpowiadasz za ten dział a ty moderatorze X odpowiadasz za ten. w związku z tym postów jest bez liku i potop zalewa naszych adminów. Co zrobić takie czasy.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



Imię: Norbu$

Wiek: 30

Doczy: 10 Cze 2009

   

Wysany: 2010-09-23, 19:34   

Też miałem z tym problemy na początku użytkowania z forum,teraz to już wiem jak co i gdzie.
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2010-09-23, 19:50   

Nataniel, ma rację. Co prawda, bardzo mało jest takich Jasiów, co czytają regulamin, ale te opisy wypadałoby zmienić.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Eddie Van Halen  

Wymiatacz

Rockers



Imię: Igor

Wiek: 26

Doczy: 05 Lip 2010

   

Wysany: 2010-09-23, 19:57   

Racja, to takie trudne przenieść temat do odpowiedniego działu? Nie, to nie jest trudne, a z pewnością bardziej " przejrzyste". Nie wiem, może moderatorzy powinni przejść jakieś szkolenia? Swego czasu gdy byłem modem na dość popularnej stronie, to musiałem takie szkolenie przejść, w dodatku było naprawdę pomocne.

I nadal uważam, że modów jest za dużo, dziękuję.
_________________
Sprzątacze forum, po co was aż 11? To się d*py nie trzyma!
 

szostol  

Pogromca postów


Doczy: 03 Kwi 2009

   

Wysany: 2010-09-23, 20:19   

Zgadzam się z Nataniel :)

PS:

RikiTiki, brajlaaa już wróciłaś :)?
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doczya: 15 Gru 2008

Skd: Barcelona

   

Wysany: 2010-09-23, 20:35   

Dział Wasze Problemy jest pokreślony dość wyróżniającym się kolorem.
Regulamin jaki i opis działo mówiąc dość jasno,że

Cytat:

d) Tematy dotyczące spraw osobistych, prośby o pomoc, radę itd wolno umieszczać TYLKO w dziale "Wasze problemy". Z każdego innego, będą one USUWANE.


Cytat:

Dział, przeznaczony na wszelkie wasze osobiste problemy, w których oczekujecie pomocy ze strony innych userów. Tematy nazywaj precyzyjnie, wszystkie typu "Problem" będą usuwane.


Dość częsty moderatorzy przenoszą dany temat wysyłając jedynie informację wraz z upomnieniem na PW.
Niemniej usuwanie tematów nie jest z naszej strony złośliwością,lecz dbaniem o zachowanie porządku na forum.Rejestracja zobowiązuje się do zapoznania z regulaminem.Zauważyliśmy już jakiś czas temu,że jedynie przenoszone tematy powoduję,że użytkownik nie czuje się zobowiązany do "myślenia",czy choćby czytania ze zrozumieniem.
Jeśli zaś chodzi o inne tematu nie dotyczące osobistych problemów umieszczonych w złym dziale,to nie zauważyłam,by były usuwane do śmietnika.
Moderacja dopasowuje je do odpowiedniego działu,wysyłając informację do założycie tematu.


Jeżeli zaś chodzi o nieprecyzyjne adnotacje dotyczące działów :
Wciąż trwają prace nad usprawnieniem forum,stąd między innymi zmiana regulaminu.
Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju sugestie,lecz prosiłabym o cierpliwość.
Wszystko wymaga czasu,a forum kierowane jest przez osoby,które mają także inne obowiązki.

Pozdrawiam.
_________________
Drugs&hugs.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doczya: 15 Gru 2008

Skd: Barcelona

   

Wysany: 2010-09-24, 09:02   

Nataniel napisa/a:

Więc jeśli temat dotyczy osobistego problemu i zostaje umieszczony w złym dziale, to jest usuwany, a jeśli nie dotyczy, to nie? Przecież mamy do czynienia z tym samym 'przewinieniem'.


Nie mamy do czynienia z tym samym przewinieniem,ponieważ zakładanie tematu z osobistymi problemami jest jasno określone przez regulamin.Ponadto trudno przeoczyć zarówno dział jak i jego opis,więc usprawiedliwianie niezapoznania się z regulaminem przez użytkowników oraz ich lenistwa nie ma sensu.
Rzadko kiedy tematy dotyczące innych sfer (polityka,wiara,ogólnie etc) umieszczone są w złym dziale.
_________________
Drugs&hugs.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Doczy: 28 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-24, 10:57   

Cytat:

Nie mamy do czynienia z tym samym przewinieniem,ponieważ zakładanie tematu z osobistymi problemami jest jasno określone przez regulamin.Ponadto trudno przeoczyć zarówno dział jak i jego opis,więc usprawiedliwianie niezapoznania się z regulaminem przez użytkowników oraz ich lenistwa nie ma sensu.


Oczywiście, przez regulamin jest jasno określone, ale ten regulamin nie ma odniesienia do opisów poszczególnych działów, co dezorientuje użytkownika i może wprowadzać go w błąd, szczególnie, jeśli jest nowy i być może nie miał wcześniej do czynienia z żadnym forum dyskusyjnym. Nie twierdzę, że regulamin jest zły, ale że powinno się zrobić porządek z opisami działów, bo nie sądzę, aby poprzez wprowadzenie kasacji tematów założonych w nieodpowiednim dziale ilość osób wprowadzonych w błąd zmalała w stosunku do tego, co było wcześniej.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



Imię: Bartek

Wiek: 31

Doczy: 01 Pa 2007

Skd: Stalowa Wola

   

Wysany: 2010-09-24, 13:00   

Posty nie na temat usunąłem. Znajdźcie sobie inne miejsce na tego typu rozmowy.


Nataniel, ze swego rodzaju przykrością przyznaję Ci rację. Dobra uwaga.
Poprawiliśmy regulamin, zapomnieliśmy o opisach działów i uzgodnieniu nowego sposobu działania. W najbliższym czasie postaramy się to naprawić.

Jednak co do usuwania tematów. Jeżeli po poprawieniu wszystkiego nadal będą pojawiały się w nieodpowiednich działach - będą usuwane. To w interesie "potrzebującego" jest zapoznać się z forum i umieścić swój temat tam gdzie trzeba. :-)


Cytat:

I nadal uważam, że modów jest za dużo, dziękuję.


Przeszkadza Ci to w jakiś sposób?


PS: Chyba przez pomyłkę usunąłem jeden normalny post. Wybaczcie, mój błąd.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Doczy: 28 Lis 2009

   

Wysany: 2010-09-24, 14:20   

Cytat:

Jednak co do usuwania tematów. Jeżeli po poprawieniu wszystkiego nadal będą pojawiały się w nieodpowiednich działach - będą usuwane. To w interesie "potrzebującego" jest zapoznać się z forum i umieścić swój temat tam gdzie trzeba.


Takie działanie rozumiem, choć osobiście byłabym za bardziej 'humanitarnym' i zdecydowanie bardziej pedagogicznym rozwiązaniem, o którym wspomniałam już wyżej. Chodziło mi po prostu o to, że opisy działów mogą wprowadzać w błąd i nie można dziwić się, że "zielony" nowicjusz może umieścić przez to temat w złym dziale.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



Imię: Bartek

Wiek: 31

Doczy: 01 Pa 2007

Skd: Stalowa Wola

   

Wysany: 2010-09-24, 15:30   

Cytat:

Takie działanie rozumiem, choć osobiście byłabym za bardziej 'humanitarnym' i zdecydowanie bardziej pedagogicznym rozwiązaniem, o którym wspomniałam już wyżej. Chodziło mi po prostu o to, że opisy działów mogą wprowadzać w błąd i nie można dziwić się, że "zielony" nowicjusz może umieścić przez to temat w złym dziale.


Tak, ale chcąc spędzać czas na przenoszeniu tematów, pisaniu PW do autorów, wysyłaniu tego, potem czytaniu odpowiedzi każdy z moderatorów musiałby spędzać na forum połowę swojego wolnego czasu.

A co do działów itp, tak jak napisałem, wkrótce się tym zajmiemy. :-)
 

RikiTiki  

Stały User


Doczya: 22 Wrz 2010

   

Wysany: 2010-09-24, 15:33   

vialink napisa/a:

Tak, ale chcąc spędzać czas na przenoszeniu tematów, pisaniu PW do autorów, wysyłaniu tego, potem czytaniu odpowiedzi każdy z moderatorów musiałby spędzać na forum połowę swojego wolnego czasu.

A co do działów itp, tak jak napisałem, wkrótce się tym zajmiemy.


Jeżeli nie macie czasu to ja mogę pomóc moi mili
_________________
TYLKO MNIE TU NIE BLOKUJCIE!!!!!
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



Imię: Bartek

Wiek: 31

Doczy: 01 Pa 2007

Skd: Stalowa Wola

   

Wysany: 2010-09-24, 15:34   

RikiTiki napisa/a:

Jeżeli nie macie czasu to ja mogę pomóc moi mili


Nie o to chodzi, żeby zebrać ekipę 30 osób, które będą upominały i uświadamiały każdego użytkownika, który się pomyli.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com