Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: eM | 2010-12-22, 18:57

Autor

Wiadomo¶æ

StÄ™pelka  

Stały User

inż. mgr. dr. hab.



ImiÄ™: Izabella

Do³±czy³a: 21 Gru 2010

Sk±d: Finlandia

   

Wys³any: 2010-12-21, 16:11   

psychopathicwizard napisa³/a:

Cytat:

Co to jest 5 milionów ludzi?


A cóż to za żałosne pytanie? Jasne, pięć, dziesięć, co to jest.
Wyobraź sobie, że JEDNA osoba, to tragedia. Tak, nie pier&ole.


Zależy dla kogo tragedia. To było dawno, nie nasze czasy. Nie koniecznie straciliśmy kogoś bliskiego z kim byliśmy zżyci. Tragedia jest dla tych, którzy przeżyli ten holocaust i stracili w nim bliskich. Ale każdy może mieć swoja definicję "tragedii".
 

norderaht  

Stały User



ImiÄ™: Norbert

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Wrz 2010

Sk±d: niewymierzona kraina

   

Wys³any: 2010-12-21, 16:31   

Cytat:

Jak coś jest holocaustem, to nie jest ludobójstwem na 11 milionach, w tym 6 milionach ¯ydów


W swoim ostatnim poście odniosłem się do właśnie tej Twojej uwagi. Kritku ,jak już pisałem wcześniej w swojej wypowiedzi użyłem skrótu myślowego. Wcale nie uważam, że Holocaust to ludobójstwo na 11 mln istot ludzkich w tym 6 mln ¯ydów. Napisałem tak dlatego, że żarty o Holocauście dotykają sfery zabijania ludzi w obozach koncentracyjnych. W obozach koncentracyjnych zakładanych przez Niemców w okresie II wojny światowej zginęło około 11 mln ludzi. Wg mnie śmianie się z ¯ydów ginących w obozie jest nijako robienie sobie żartów ze wszystkich, którzy ponieśli w tych miejscach kaźni, męczeńską śmierć. Dlatego użyłem w swoim pierwszym poście w tym temacie takich a nie innych liczb. ¯ywię nadzieję, że teraz zrozumiesz złożoność mojego toku myślenia.

Cytat:

A jakoÅ› dyskutujÄ… tutaj Polacy i ich to tak nie razi.


Ja jestem Polakiem i mnie to razi, także proszę żebyś nie uogólniał. I z tego co widzę, to psychopathicwizard też w pewnym sensie to razi. I z tego co się domyślam jest również Polką.
 

Ostatnio zmieniony przez norderaht 2010-12-21, 16:39, w ca³o¶ci zmieniany 3 razy  

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-12-21, 16:32   

Moja odpowiedź odnosiła się nie do samego przedstawionego problemu Holocaustu i przygłupich żartów, lecz do napisanego zdania ogólnie.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-12-21, 17:01   

norderaht napisa³/a:

W swoim ostatnim poście odniosłem się do właśnie tej Twojej uwagi. Kritku ,jak już pisałem wcześniej w swojej wypowiedzi użyłem skrótu myślowego. Wcale nie uważam, że Holocaust to ludobójstwo na 11 mln istot ludzkich w tym 6 mln ¯ydów. Napisałem tak dlatego, że żarty o Holocauście dotykają sfery zabijania ludzi w obozach koncentracyjnych. W obozach koncentracyjnych zakładanych przez Niemców w okresie II wojny światowej zginęło około 11 mln ludzi. Wg mnie śmianie się z ¯ydów ginących w obozie jest nijako robienie sobie żartów ze wszystkich, którzy ponieśli w tych miejscach kaźni, męczeńską śmierć. Dlatego użyłem w swoim pierwszym poście w tym temacie takich a nie innych liczb. ¯ywię nadzieję, że teraz zrozumiesz złożoność mojego toku myślenia.



I siejesz zamęt w głowach biednych dzieci. Miło, że wyjaśniłeś. Szkoda, że ograniczyłeś tylko do obozów koncentracyjnych. Wszystko. I bardzo dziękuję za pieszczotliwe zwroty. Połechtałeś moje ograniczone serduszko.

A Twój skrót myślowy jest taki, jak "polskie obozy" i tyle. Teraz możemy się chrzanić, bo ja Ci powiem, że pomniejszasz liczbę ofiar cywilnych, bo dowcipy niekoniecznie dotyczą obozów. Możemy się przerzucać, ale nie tego dotyczy temat. EOT.

psychopathicwizard

Tak. Dla 99% ludzi, to prosta statystyka i tylko liczba do wykucia na pamięć. Pomniejszanie jej dla większości nie czyni specjalnej różnicy, jak i powiększanie.

norderaht napisa³/a:

Ja jestem Polakiem i mnie to razi, także proszę żebyś nie uogólniał. I z tego co widzę, to psychopathicwizard też w pewnym sensie to razi. I z tego co się domyślam jest również Polką.



No przepraszam. A kto pierwszy pisał, że mają one razić Polaków, bo kogo nie ten cham i prostak? =O

Koniec tematu o zbrodniach nazistowskich, które są arcyciekawe. Jak się odnosisz do pomysłu wydzielenia dla plebsiarskiego humoru osobnego tematu?
_________________
#truestory
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-12-21, 17:09   

Nie ma co dyskutować nad tym czy to była tragedia czy nie.
W Ameryce śmieją się z polaków, w Polsce z ¯ydów, a wszyscy z murzynów.

norderaht napisa³/a:

Napisałem tak dlatego, że żarty o Holocauście dotykają sfery zabijania ludzi w obozach koncentracyjnych.


-Czym się różni wódka od Polskiego prezydenta?
-Wódka nie spada z nieba.

Ten obraża prezydenta, jest chamski i nietrafiony. Co z tego? Dowcip to dowcip i jakiej kwestii by nie dotyczył, tylko dowcipem pozostanie.

To czarny humor, na tym polega.
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-12-21, 17:14   

enchantment napisa³/a:

To czarny humor, na tym polega.


A i tak najwięcej czarnego humoru o murzynach :-D

Krit napisa³/a:


Tak. Dla 99% ludzi, to prosta statystyka i tylko liczba do wykucia na pamięć. Pomniejszanie jej dla większości nie czyni specjalnej różnicy, jak i powiększanie.


No i racja. Dla mnie nie jest ważna śmierć Kowalskiego, ani miliona Kowalskich. To, że wszyscy po śmierci też będę mieli mnie gdzieś - logiczne.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

norderaht  

Stały User



ImiÄ™: Norbert

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Wrz 2010

Sk±d: niewymierzona kraina

   

Wys³any: 2010-12-21, 17:16   

Krit napisa³/a:

I siejesz zamęt w głowach biednych dzieci. Miło, że wyjaśniłeś. Szkoda, że ograniczyłeś tylko do obozów koncentracyjnych. Wszystko. I bardzo dziękuję za pieszczotliwe zwroty. Połechtałeś moje ograniczone serduszko.

A Twój skrót myślowy jest taki, jak "polskie obozy" i tyle. Teraz możemy się chrzanić, bo ja Ci powiem, że pomniejszasz liczbę ofiar cywilnych, bo dowcipy niekoniecznie dotyczą obozów. Możemy się przerzucać, ale nie tego dotyczy temat. EOT.



Cieszę się, że wyjaśniliśmy wszystkie niedomówienia. Z tym, że osobiście nie porównywał bym swojego skrótu do "polskich obozów".

Krit napisa³/a:

No przepraszam. A kto pierwszy pisał, że mają one razić Polaków, bo kogo nie ten cham i prostak?



Ja. I podtrzymuję swoje zdanie. Wydaje mi się poza tym ,że więcej ludzi czytających ten temat w pewnym sensie się ze mną zgodzi, ale nie udziela tego poparcia czynnie, poprzez napisanie posta.

[ Dodano: 2010-12-21, 22:53 ]

enchantment napisa³/a:

Dowcip to dowcip i jakiej kwestii by nie dotyczył, tylko dowcipem pozostanie.



nie zawsze tak musi być.
http://di.com.pl/news/177...t_na_forum.html

myślę, że jeżeli ktoś byłby na tyle uparty i na tyle by go to dotknęło, żarty o ¯ydach może zinterpretować jako szerzenie antysemityzmu.

Cytat:

Jak się odnosisz do pomysłu wydzielenia dla plebsiarskiego humoru osobnego tematu?


nie mi to oceniać, tylko administratorom. osobiście uważam, że jeśli coś takiego by powstało, to trzeba by było zmienić te 2 pkt. regulaminu, które przytoczyłem w pierwszym poście i dodać do nich "oprócz tematu dla plebsiarskiego humoru".
 

Mirage  

Hiper wymiatacz

VIP



Do³±czy³: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-22, 18:21   

A wszystko zaczęło się od mojego żartu... Ogarnijcie się ludzie i skończcie tą kłótnie. Utwórzmy osobny temat na tego typu kawały i po sprawie
 

eM  

Administrator


ImiÄ™: lipek92@gmail.com

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

   

Wys³any: 2010-12-22, 18:55   

Mirage napisa³/a:

A wszystko zaczęło się od mojego żartu... Ogarnijcie się ludzie i skończcie tą kłótnie. Utwórzmy osobny temat na tego typu kawały i po sprawie



To rozwiązanie wydaje się być najodpowiedniejsze. Postanowiliśmy stworzyć w dziale osobny temat o nazwie czarny humor na dowcipy tego typu.

http://www.e-mlodzi.com/czarny-humor-vt21184.htm
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com