Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Zamknięty przez: eM | 2010-12-22, 18:57

Autor

Wiadomość

norderaht  

Stały UserImię: Norbert

Wiek: 27

Dołączył: 24 Wrz 2010

Skąd: niewymierzona kraina

   

Wysłany: 2010-12-20, 20:26   Kawały o Holocauście w temacie "?mieszne dowcipy"

Chciałbym poruszyć sprawę kawałów dotyczących Holocaustu w dziale "?mieszne dowcipy". Jestem w stanie zrozumieć to, że mamy wolność słowa i w dzisiejszych czasach można powiedzieć dużo, ale uważam, że przykłady kretynizmu powinno się tępić. Kawały o ?ydach w kontekście stereotypów, wyśmiewania ich wad, są jak najbardziej na miejscu, niektóre nawet mnie śmieszą. Nie mogę jednak powiedzieć czegoś takiego, kiedy ktoś robi sobie banię przy opowiadaniu dowcipów na temat wydarzenia, które pochłonęło bez mała 11 mln ofiar w tym 6 mln ?ydów. Takie żarty najłagodniej mówiąc naruszają zasady dobrego smaku. Tym bardziej, że rozpowszechnianie na tym forum tego typu dowcipów podpada pod 2 pkt. regulaminu:

Cytat:

b) Zabrania się rozpowszechniania na forum treści niezgodnych z prawem polskim oraz treści pornograficznych, obraźliwych, wulgarnych i niekulturalnych.
c) Zabrania się umieszczania materiałów o treściach nazistowskich, antysemickich, rasistowskich, nawołujące do homofobii czy agresji wobec różnych grup społecznych.Liczę na to, że Administracja przyzna mi rację.
 

TQIT  

VIP


Dołączył: 22 Gru 2008

   

Wysłany: 2010-12-20, 21:03   

A ja nie przyznaję. (To nie jest stanowisko administracji, a moje własne).

http://chamskie.pl/ - podaj do sądu.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

norderaht  

Stały UserImię: Norbert

Wiek: 27

Dołączył: 24 Wrz 2010

Skąd: niewymierzona kraina

   

Wysłany: 2010-12-20, 21:11   

TQIT, nie zrozumieliśmy się. W mojej wypowiedzi nie ma nic na temat podawania kogokolwiek do sądu. Strona podana przez Ciebie obrała sobie zapewne za główny cel obrażanie pewnych grup ludzi i to już jest ich problem. Ale wydaje mi się, że porządne forum, w którego regulaminie ewidentnie stoi, czarno na białym ,że takie zachowania są niedopuszczalne, forum, którego moderatorzy dbają o to, żeby nie schodziło ono z pewnego poziomu, nie powinno takiego czegoś tolerować.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White HopeWiek: 30

Dołączył: 29 Paź 2009

Skąd: Leszno

   

Wysłany: 2010-12-20, 22:36   

Opowiadasz kawały o Jasiu? A może któryś Jan czuję się tym dotknięty. Jak to się nazywa? A hipokryzja!
 

Ostia  

VIP


Dołączyła: 02 Lut 2009

   

Wysłany: 2010-12-20, 22:41   

Spokojniej.
 

norderaht  

Stały UserImię: Norbert

Wiek: 27

Dołączył: 24 Wrz 2010

Skąd: niewymierzona kraina

   

Wysłany: 2010-12-20, 22:45   

sydnej, zaczynam wątpić w Twoją inteligencję, jeśli porównujesz śmianie się z anonimowego Jasia, z alkoholizmu Polaków czy blond włosów koleżanki z realną, brutalną historią i nieanonimowymi ludźmi.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)Imię: Bartek

Wiek: 27

Dołączył: 01 Paź 2007

Skąd: Stalowa Wola

   

Wysłany: 2010-12-20, 22:49   

Posty o niskim poziomie, nie na temat i "okoliczne" usunąłem.

Jestem za, możemy dyskutować, możemy rozważyć sugestię, ale w sposób kulturalny i konkretny. Nie interesują mnie teksty o widłach i czyiś matkach. Mamy wyrażać opinie - tak, ale nie jak dzieci w przedszkolu. Stać Was na wyższy poziom.

Ja sprawę poruszę i przedyskutuję z Michałem, póki co możecie rozmawiać, ale jeszcze raz powtarzam - na poziomie.

Jak jeszcze raz będę zmuszony do takiej reakcji nie skończy się na ostrzeżeniu słownym.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White HopeWiek: 30

Dołączył: 29 Paź 2009

Skąd: Leszno

   

Wysłany: 2010-12-21, 11:55   

norderaht napisał/a:

z alkoholizmu Polaków


A czy to nie jest tragedią? Ile osób przez to zginęło? Pewnie, że mniej niż podczas Holocaustu, jednak śmierć = śmierć i jeżeli zrezygnowałbym z kawałów o żydach to patrząc z tego punktu widzenia rezygnuje też z żartów o alkoholizmie.

norderaht napisał/a:

z realną, brutalną historią i nieanonimowymi ludźmi


Zabrzmi to może okrutnie, ale Ci ludzie są dla mnie anonimowi. Anonimowe są też dla mnie ofiary tego całego alkoholizmu. Z resztą nie ważne.
Kawały nie są po to by kogoś obrażać, a żeby się pośmiać, a jeżeli dla kogoś jakiś temat dowcipu jest nieśmieszny czy oburzający to przecież wcale nie musi go słuchać/czytać.
 

norderaht  

Stały UserImię: Norbert

Wiek: 27

Dołączył: 24 Wrz 2010

Skąd: niewymierzona kraina

   

Wysłany: 2010-12-21, 12:39   

sydnej napisał/a:

A czy to nie jest tragedią? Ile osób przez to zginęło?


Oczywiście, że to jest tragedią, nawet wielką, ale nie porównuj świadomej decyzji tysięcy czy nawet milionów Polaków, o tym, że chcą niszczyć swoje zdrowie, z decyzją grupki ludzi, która zlikwidowała 11 mln ludzi. Wg mnie nie ten kaliber, jeżeli chodzi nawet o sposób w jaki umierali.

sydnej napisał/a:

Kawały nie są po to by kogoś obrażać, a żeby się pośmiać, a jeżeli dla kogoś jakiś temat dowcipu jest nieśmieszny czy oburzający to przecież wcale nie musi go słuchać/czytać.


Jakoś nie mam zamiaru żyć w kraju, w którym żeby nie czuć się czymś oburzony, lub nie wyrazić głośno swojego sprzeciwu, muszę chodzić z zakrytymi oczami albo zatkać sobie uszy. Tym bardziej jeżeli chodzi o forum dyskusyjne odpada pomysł, że "wcale nie muszę tego czytać", nawet jeśli bym nie chciał to mimowolnie na to natrafię. Po prostu uważam, że jeżeli ktoś zobowiązał się w regulaminie forum, że będzie bronił jakiegoś porządku i nikt tutaj nie będzie dyskryminowany, ani nie będą rozpowszechnianie treści antysemickie, to powinien jednak tego pilnować. Wydaje mi się, że ?yd, który może pojawiłby się na tym albo na jakimkolwiek innym forum i przeczytał te żarty, nie stwierdził by, że

sydnej napisał/a:

Kawały nie są po to by kogoś obrażać, a żeby się pośmiać,


i mógłby się poczuć oburzony i dyskryminowany. Wg mnie jest pewna granica żartów i nie ze wszystkiego wypada się śmiać.
 

Everthus  

Pogromca postówWiek: 30

Dołączył: 18 Gru 2010

   

Wysłany: 2010-12-21, 14:02   

Hmm... a kawały o polakach? Myślisz, że takich nie ma? Miliony polaków ginęły w czasie II wojny światowej, również Oświęcimiu (Hitler chciał wymordować i zniewolić większość słowian) Nam też się należy specjalne traktowanie.
Romowie - to samo, na nich szczególnie experymentowano.
Dowcipy o blondynkach, czy łysych - a jaki wpływ ma ktoś na kolor czy ilość włosów, to samo.
Dowcipy religijne - bo jak się zaśmieje z turbaniastego allacha tworząc celną karykaturę o Mahomecie wysadzającym świat to mi poderżną gardło w nocy.
Zaśmieję się z hipokryzji Katolików to zaraz mnie antychrystem nazwą.
To z czego mam się śmiać, dajcie spokój.
_________________
lol
 

Krit  

Pogromca postówDołączył: 23 Maj 2009

Skąd: Górny ?l?sk

   

Wysłany: 2010-12-21, 15:36   

norderaht napisał/a:

kawałów dotyczących Holocaustu

norderaht napisał/a:

które pochłonęło bez mała 11 mln ofiar w tym 6 mln ?ydówA może trzeba zanim się zabierze głos wiedzieć precyzyjniej o czym się mówi, a nie szastać liczbami, które robią wrażenie (chociaż w sumie żadne. Co to jest 5 milionów ludzi? ?aden stadion tyle nie pomieści)?

Dowcipy o żydach, martwych płodach, niepełnosprawnych dziewczynkach to specyficzny rodzaj poczucia humoru. Do mnie trafia, ale nie do każdego musi. Zdaję sobie sprawę, że dla większości jest on odrażający. Dlatego pewnie nie znajdziemy go na demotach, ale na sadisticu już tak. Jak chcę poczytać takie dowcipy to wchodzę na wspomniane już chamskie.pl

Tak samo sądzę, że można zrobić tutaj. Wydzielić specjalny temat na czarny humor, gdzie będziemy pisać czego potrzeba, żeby zasmucić murarza, albo co to jest małe, czerwone i nie mieści się w drzwiach obrotowych.

Wilk syty i owca cała. Rubaszne, grubo szyte poczucie humoru ma swój azyl. Innych to nie razi.
_________________
#truestory
 

norderaht  

Stały UserImię: Norbert

Wiek: 27

Dołączył: 24 Wrz 2010

Skąd: niewymierzona kraina

   

Wysłany: 2010-12-21, 15:51   

Krit napisał/a:

A może trzeba zanim się zabierze głos wiedzieć precyzyjniej o czym się mówi, a nie szastać liczbami, które robią wrażenie (chociaż w sumie żadne. Co to jest 5 milionów ludzi? ?aden stadion tyle nie pomieści)?


Nie udawaj idioty z łaski swojej. Jeżeli nie zrozumiałeś skrótu myślowego to nie moja sprawa. Kawały o Holocauście zazwyczaj dotykają sfery obozów koncentracyjnych w których nie ginęli tylko ?ydzi, dlatego umieściłem to w jednym worku. ?arty na temat Holocaustu zapewne równie mocno zabolą wszystkie grupy ludzi, których liczba zmniejszyła się dosyć znacznie po tym jak zlikwidowano ich w obozach (Polaków, Cyganów, homoseksualistów, niepełnosprawnych).
 

Krit  

Pogromca postówDołączył: 23 Maj 2009

Skąd: Górny ?l?sk

   

Wysłany: 2010-12-21, 16:01   

norderaht napisał/a:

?arty na temat Holocaustu zapewne równie mocno zabolą wszystkie grupy ludzi, których liczba zmniejszyła się dosyć znacznie po tym jak zlikwidowano ich w obozach (Polaków, Cyganów, homoseksualistów, niepełnosprawnych).A jakoś dyskutują tutaj Polacy i ich to tak nie razi.

I przede wszystkim nie udawaj idioty. Jak coś jest holocaustem, to nie jest ludobójstwem na 11 milionach, w tym 6 milionach ?ydów. To zwyczajny błąd merytoryczny z gatunku "polskie obozy koncentracyjne".

Ale jasne. Holocaust to mocne słowo i te 5 milionów. Post ma +199 do rozckliwiania zabłąkanych duszyczek =o

A do treści poświęconej wątkowi nawet się nie odniosłeś.
_________________
#truestory
 

Stępelka  

Stały User

inż. mgr. dr. hab.Imię: Izabella

Dołączyła: 21 Gru 2010

Skąd: Finlandia

   

Wysłany: 2010-12-21, 16:03   

Ci co opowiadają i śmieją się z takich kawałów powinni odpowiadać przed własnym sumieniem. Fajnie, że masz szacunek, ale przecież ludzi nie zmienisz. Trzeba olać to i żyć własnym rozumowaniem.
 

psychopathicwizard

Pogromca postówWiek: 26

Dołączył: 22 Sty 2009

   

Wysłany: 2010-12-21, 16:07   

Cytat:

Co to jest 5 milionów ludzi?


A cóż to za żałosne pytanie? Jasne, pięć, dziesięć, co to jest.
Wyobraź sobie, że JEDNA osoba, to tragedia. Tak, nie pier&ole.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyślałem 'pier****!" i przeleżałem cały miesiąc...ćpałem, oglądałem telewizję, lizałem rany. Było fajnie.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com