Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Zamknity przez: Mizantrop | 2013-07-05, 12:26

Autor

Wiadomo

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



Imię: Klaudia.

Doczya: 09 Sty 2010

Skd: Wadowice.

   

Wysany: 2010-10-25, 18:37   

Einmana napisa/a:

Tutaj jest jeszcze w miarę dobrze. ;p


Sama liczba postów dziennie. W ciągu 2 miesięcy zmalała z 5 razy. Puste liczby?

Einmana napisa/a:

Jasne, nikt nie robi, jedynie chodzi mi o to, że forum powinno zachęcać do pisania, a nie zniechęcać.


Atmosfera zachęca, nie ma co cackać się jak z jajkiem. Też kiedyś byłam nowa, też zakładałam tematy i jakoś żyje i wciąż tu jestem. A takich jak ja jest więcej. Da się, da. Odrobina wysiłku intelektualnego.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-10-25, 18:38   

alpen. napisa/a:

Forum i tak umiera, a żadne zmiany w moderacji tego nie zmienią. Tak sądze.


Zawsze możemy mu kupić trochę czasu.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



Imię: Klaudia.

Doczya: 09 Sty 2010

Skd: Wadowice.

   

Wysany: 2010-10-25, 18:41   

Szej-Hulud napisa/a:

lpen. napisał/a:
Forum i tak umiera, a żadne zmiany w moderacji tego nie zmienią. Tak sądze.

Zawsze możemy mu kupić trochę czasu



Ale to wszystko to nie kwestia pracy moderatorów i ich rzekomego zniechęcania. Ale nie o tym mowa w tym temacie.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2010-10-25, 18:41   

alpen. napisa/a:

W ciągu 2 miesięcy zmalała z 5 razy. Puste liczby?


Nieco się pomyliłaś ;) Wyrabiamy normę w miarę :D
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Doczya: 12 Pa 2010

   

Wysany: 2010-10-25, 18:43   

Cytat:

Odrobina wysiłku intelektualnego.


Tak, bo każdy jest intelektualistą. :-o

Po prostu patrzę bardziej liberalnie, widać...
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



Imię: Klaudia.

Doczya: 09 Sty 2010

Skd: Wadowice.

   

Wysany: 2010-10-25, 18:43   

TQIT napisa/a:

alpen. napisał/a:
W ciągu 2 miesięcy zmalała z 5 razy. Puste liczby?

Nieco się pomyliłaś Wyrabiamy normę w miarę :D


Hiperbola to była, hiperbola.
Ale wyłączając tematy powitalne, gry i WP to nic się nie dzieje, smutna prawda.

[ Dodano: 2010-10-25, 19:46 ]

Einmana napisa/a:

Cytat:
Odrobina wysiłku intelektualnego.

Tak, bo każdy jest intelektualistą.


Nie wpadajmy w skrajności, ale opis
'Wasze problemy
Dział, przeznaczony na wszelkie wasze osobiste problemy, w których oczekujecie pomocy ze strony innych userów. Tematy nazywaj precyzyjnie, wszystkie typu "Problem" będą usuwane.'
powinien być wystarczająco jasny.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2010-10-25, 18:46   

Einmana napisa/a:

Tak, bo każdy jest intelektualistą.


Prośba do adminów - wywalić 2+2 z rejestracji jako test na boty bo niektórym od tego mózg się gotuje.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-10-25, 18:49   

alpen. napisa/a:

Ale to wszystko to nie kwestia pracy moderatorów i ich rzekomego zniechęcania. Ale nie o tym mowa w tym temacie.


Oczywiście, ale dobrzy moderatorzy mogą sprawić wiele dobrego.

TQIT napisa/a:

Nieco się pomyliłaś Wyrabiamy normę w miarę :D


Ale nic się nie dzieje! Wszystko jest tak, jak było, ale nic nie jest tak, jak należy. Znaczy się tak, jak napisała alpen.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2010-10-25, 18:50   

Szej-Hulud napisa/a:

Ale nic się nie dzieje! Wszystko jest tak, jak było, ale nic nie jest tak, jak należy. Znaczy się tak, jak napisała alpen.


Wierz mi, że widzę jak jest i nie potrzebuję uświadamiania. Bo sam już nie mam gdzie pisać.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-10-25, 18:57   

TQIT napisa/a:

Wierz mi, że widzę jak jest i nie potrzebuję uświadamiania. Bo sam już nie mam gdzie pisać.


No właśnie. Albo są tematy, które się ciągną, albo bardzo szybko "umierają". Dochodzi do przejedzenia, a nowych nie widać...
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doczya: 15 Gru 2008

Skd: Barcelona

   

Wysany: 2010-10-26, 05:47   

Szej-Hulud, regulamin funkcjonuje bez zastrzeżeń.Przypominam także,że naszym zadaniem nie jest ochrona wartości katolickich,lecz ogólnego poszanowanie poglądów drugiej osoby.

Einmana, ile jesteś na forum,by oceniać pracę moderatorów oraz administratorów ?


alpen., Szej-Hulud,
Pisanie,że forum umiera (zmniejszona liczba postów jest czymś naturalnym w okresie jesiennym,zwłaszcza po wakacjach i trwa niezmiennie od kilku lat ),że nie ma ciekawych tematów,nie zmieni tej sytuacji.Więc jeżeli czegoś wymagacie,wpierw zastanówcie się ile wy wnosicie w to forum.
Przypominam ,że obecność na nim jest waszym wyborem.Forum poradzi sobie bez użytkowników nie widzących jego przyszłości oraz dostrzegających same wady w jego funkcjonowaniu.
Ponadto trochę dystansu.To forum internetowe,nie zaś realny świat.
_________________
Drugs&hugs.
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



Imię: Jakub

Doczy: 28 Kwi 2009

   

Wysany: 2010-10-26, 11:03   

Szej-Hulud napisa/a:

PUNKT PIERWSZY- REGULAMIN
Jak wiadomo, regulamin stanowi ważną część każdego forum. Ten tutaj niezbyt różni się od tych z innych stron, jednakże pozostaje antyczne prawo jego interpretacji. Z tego powodu sugerowałbym go rozbudować, poszerzyć o np. punkt dotyczący linków zewnętrznych, dopracować punkt dotyczący awatarów itd., w miarę możliwości konsultując się z użytkownikami.


Do regulaminu co jakiś czas są wprowadzane zmiany. Odnośnie interpretacji to chyba logiczne, że i tak zawsze tak będzie. Nawet jeżeli chodzi o polskie prawo występuje zjawisko innej interpretacji go(danego punktu) przez różnych prawników. Oczywiście, należałoby od razu zrobić jakiś większy, porządniejszy, dokładniejszy, jednak ten również nie jest zły, a i tak w sumie czyta go mniejszość, co będzie z dłuższym, bardziej rozbudowanym? Nikt nie zwróci szczególnej uwagi i tak to niestety jest, niekiedy lepiej rzecz zostawić prostą, do zinterpretowania przez osobę zarządzającą, tylko niekiedy. Mała rozbudowa by się przydała, pewnie zostanie tam kiedyś wprowadzona, ameryki nie odkryłeś z tym punktem.


Szej-Hulud napisa/a:

PUNKT DRUGI- OSTRZE¯ENIA
To dotyczy głównie bardziej "zasiedziałych" użytkowników. Zwróciłem ostatnio uwagę, że pomimo tych samych przewinień różnych osób, kara wciąż jest zależna od widzimisię moderatora/administratora. Najprostszym rozwiązaniem byłoby stworzenie listy jaka kara za co i dla kogo, przy czym "kogo" oznacza staż( liczbę postów) użytkownika. Powinna ona uwzględniać również częstotliwość przewinienia( raz na jakiś czas, często...).


Również wspominałem o stworzeniu regulaminu mówiącego przykładowo moderatorom o tym jaką ilość ostrzeżeń przyznać danej osobie za dane wykroczenie, nie wiem czy coś takiego powstanie, propozycja nawet dobra - nie kierowałbym się jednak tym kto ile czasu spędza na forum, obiektywizm będzie tu ważniejszy.

Szej-Hulud napisa/a:

PUNKT TRZECI- PRZYJAZNO¦Æ DLA NOWYCH U¯YTKOWNIKÓW
Dotyczy głównie moderatorów. Sugerowałbym troszkę większą pobłażliwość dla nowych użytkowników, oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli raz czy dwa założą temat w złym dziale, zamiast go usuwać- przenieść i w poście upomnieć założyciela. Podobnie sprawa ma się z nazwami tematów, które czasami wypadałoby zasugerować( nowi niekoniecznie wiedzą, co ma się na myśli pisząc "bardziej precyzyjna").


Jeżeli nowym użytkownikom zaczniesz ułatwiać to nigdy się nie nauczą dobrze zakładać tych tematów. Przenosi się je dodatkowo jeżeli ktoś zdążył odpowiedzieć, gdzie ktoś to w sumie parę osób. Tyle wiem, Nataniel już poruszyła tą sprawę wcześniej - nie wiem jak to się rozwiązało wszystko. Odnośnie nazwy tematu, to chyba każdy z nas rozumie słowo precyzyjniejsza, jeżeli nie to jest słownik. Ewentualnie można napisać o poradę do danego moderatora.

Szej-Hulud napisa/a:

PUNKT CZWARTY- ROZS¡DEK
To tylko drobna uwaga z mojej strony. Zdarza się, że niektóre awatary, podpisy i co by to jeszcze nie było, zawierają ukryty sens, często dla kogoś obraźliwy. Nie rozumiem podchodów takich jak:
http://www.e-mlodzi.com/a...kow-vt17703.htm
http://www.e-mlodzi.com/a...ine-vt17711.htm
http://www.e-mlodzi.com/blog-garego-vt19432.htm
http://www.e-mlodzi.com/a...owa-vt18139.htm
http://www.e-mlodzi.com/o...ine-vt17732.htm
w których bez ton spamu i oślej upartości się nie obejdzie. Aż chciałbym zasugerować odrobinę więcej analitycznego i syntetycznego myślenia: co? gdzie? kto? w jakim celu?. Zadając sobie pytania według tego schematu można szybko dojść do odpowiednich wniosków.


Wszystkie sprawy zostały wyjaśnione. Czepiałeś się w w/w tematach wszystkiego. Mniejsza już o te avatary, bo teraz nie trudno zauważyć rozmnożenie się różnych tego typu i brak reakcji, bo moim zdaniem takowa jest nie potrzebna, jednak to oczywiście moje zdanie, zdanie jednostki. Bo wspominałem już, że jeżeli tak to karykatura Jezusa powinna być traktowana jeżeli chodzi o forum na równi z karykaturą Toma Cruse'a. To wiara i to wiara. No i teksty typu "sekciarze z KK." są również coraz popularniejsze, uważa jak uważa, nie chcesz, nie wnikaj. Chcesz, dyskutuj. Nie widzę jednak sensu tego punktu, kolejnego przypominania zaschłej sprawy.

Einmana napisa/a:

W dodatku myślę, że takie zachowania moderatorów są bardzo zniechęcające. Za mało luzu jest. Już nie jedno forum poleciało za zbytnią gorliwość. I nie chodzi o to aby panowała tu anarchia, ale respektować regulamin można w przyjazny sposób. Zamiast pisać: opcja szukaj nie gryzie można napisać po prostu, że taki temat już był i więcej informacji możesz uzyskać tu i tu (wkleić link).


Codziennie jest wiele takich tematów, więc raz że nie zawsze każdemu chce się przy oczywistym temacie pisać tym Twoim szablonem, dwa że taka opcja z linkami jest również stosowana, w zależności od przypadku.

Einmana napisa/a:

Czasem jak czytam odpowiedzi modów to tak jakby mieli kij od szczotki w czterech literach. Warto pamiętać, że nie każdy ma jakieś forumowe doświadczenia za sobą i można by tutaj postawić na mały liberalizm, lub stronę z rejestracją wyposażyć w regulamin, tak aby każdy mógł przeczytać od razu i zaakceptować niż klikać na odpowiedni odnośnik (bo większości się nie chce tego robić, ale jeżeli już się podstawi pod nos.. to się przeczyta).


Błagam Cię, nie żartuj tak. Nikt chyba nie czyta regulaminu przed rejestracją, znaczna mniejszość jeżeli już. Liberalizm? No to co, moderatorzy mają pozwalać na "kompromis między prawem a nieskrępowaną wolnością"?

Einmana napisa/a:

Ale właśnie chyba taki moderator powinien mieć tę cierpliwość, jak i rozsądek. Nie każdy może zostać moderatorem, jeżeli ktoś nie może się powstrzymać od krzywego uśmiechu, zwłaszcza do nowego, to myślę, że nie jest na odpowiednim stanowisku. Rozumiem, że są dobre i złe dni. Spoko... ale chyba każdy chce się czuć dobrze na forum, a nie, że ledwo co się ktoś loguje i zaraz dostaje nieprzyjemnie brzmiący (chłodny) komentarz. Moderatorzy powinni być bardziej ludzcy. Ale nikt nie musi się ze mną w tym zgadzać. Tak sobie tylko uroiłam, że byłoby milej.

To jak pierwsze wrażenie przy nowo napotkanym człowieku. Wolisz uśmiech czy obojętną minę? Ja to pierwsze.


No nie dołuj, znam wszystkich moderatorów i żaden nie jest nieludzki. Jak możesz właściwie pisać coś takiego będąc na forum przez taki krótki okres czasu, nie znając jeszcze ludzi i mechaniki a oskarżając wszystkich zielonych dookoła o nieludzkość, czy też sztywność. Mam pocieszać kogoś bo źle założył temat? To jest zwykła odpowiedź, na poziomie, bez zbędnych gówienek typu emotikony czy coś jeszcze. Przykład z życia, idziesz do sądu, robisz coś źle i sędzia również (Twoim zdaniem) zimnym głosem udzieli Ci ostrzeżenia. Tak to już w życiu jest, nikt nie będzie Cię głaskał po głowie jeżeli nie dostosowujesz się do istniejących zasad.

Einmana napisa/a:

Taa, jasne, ale byłam świadkiem kiedy forum ledwie żyło, bo cała banda modów miała kije zamiast kręgosłupów. Ktoś się logował i po kilku dniach przestawał się udzielać. Jakby nie patrzeć, regulamin można stosować łagodnie. I przymykać oko na tych, którzy nie potrafią czytać, i odsyłać ich cierpliwie do regulaminu.
Ja nie mówię, że nadzór jest zły. Tylko wszystko zależy od tego jakie się ma podejście do innych, zwłaszcza tych, którzy mają dopiero zacząć swoje życie w naszych szeregach. Lepiej zachęcać niż odpychać.


Jak widać e-mlodzi jeszcze zdrowo funkcjonuje. Odnośnie przymykania oka, to i tak jest to praktykowane. Lepiej jeżeli odeślemy kogoś do regulaminu, niż tego nie zrobimy i z niewiedzą będzie dalej robił to co robił, źle. Nie wiem, czy odepchnięciem jest trzymanie się regulaminu, bez przesady. Takiego suchego klimatu nikt tu nie tworzy.

Einmana napisa/a:

Takie podejście jednak sprawia, że z czasem coraz mniej ludzi się loguje, a im mniej ludzi tym gorzej prosperujące forum. A chyba nie tego chcemy?


Wolę aby na forum pisała jedna inteligentna, ogarnięta i aktywna osoba niż trzy pokemony które nie zrozumieją mojej wypowiedzi opierającej się na "taki temat już istnieje", bądź "zły dział, prosiłbym o zajrzenie do regulaminu".

alpen. napisa/a:

Forum i tak umiera, a żadne zmiany w moderacji tego nie zmienią. Tak sądze.
I nie róbmy z 'Nowych' takich ofiar. To nie banda 5 letnich przedszkolaków, a zwykle ludzie co najmniej po 13 rż. Bez przesady, czytanie ze zrozumieniem może na ciut wyższym poziomie?


Chyba nie umiera, mamy początek roku, większość dzieci które przeważnie zajmuje forum teraz się uczy, albo coś. Niedługo pewnie wszystko wróci do normy, forum jest ciągle często odwiedzane i rejestrują się nowe osoby.

alpen. napisa/a:

Sama liczba postów dziennie. W ciągu 2 miesięcy zmalała z 5 razy. Puste liczby?


Raczej koniec wakacji.

Nie wiem co tu więcej dodać, Einmana chciałaby jakiś arcyhumanistycznych moderatorów słit lowelasów i tyle.
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Doczya: 27 Sty 2009

   

Wysany: 2010-10-26, 11:16   

enchantment napisa/a:

Również wspominałem o stworzeniu regulaminu mówiącego przykładowo moderatorom o tym jaką ilość ostrzeżeń przyznać danej osobie za dane wykroczenie, nie wiem czy coś takiego powstanie, propozycja nawet dobra - nie kierowałbym się jednak tym kto ile czasu spędza na forum, obiektywizm będzie tu ważniejszy.


ej panie enchantment, ja dostałam warna za posty niewnoszące nic do tematu w moim temacie od ciebie ! A jest mnóstwo innych ludzi którzy też jak usuną zdjęcie i piszą "niema" i tak dalej i jakoś nie dostają warna więc gdzie tu sprawiedliwość ?
Niema.

A tak ogólnie to oprócz tego, że ja jestem za tym, że sami sobie przydzielajmy warny to nic bym nie zmieniła na forum.
Bo to tylko forum.
_________________
Wlecze za sobą morze niby zbrodnię ciemną. Cichy,
spogląda na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



Imię: Jakub

Doczy: 28 Kwi 2009

   

Wysany: 2010-10-26, 13:17   

margola napisa/a:

ej panie enchantment, ja dostałam warna za posty niewnoszące nic do tematu w moim temacie od ciebie ! A jest mnóstwo innych ludzi którzy też jak usuną zdjęcie i piszą "niema" i tak dalej i jakoś nie dostają warna więc gdzie tu sprawiedliwość ?
Niema.


Twój przypadek rzucił mi się wtedy w oczy, fotoalbum jest od tego żeby zdjęcia były a nie od dodawania ich na parę dni i usuwania, zastępując niepotrzebnym postem. Regulamin w tym wypadku nie określa jasno co robić, więc stuprocentowo nie jestem oczywiście pewien swojej decyzji. Dodatkowo odnośnie tych innych osób odsyłam do opcji "zgłoś post".
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Doczya: 12 Pa 2010

   

Wysany: 2010-10-26, 15:00   

Cytat:

No nie dołuj, znam wszystkich moderatorów i żaden nie jest nieludzki. Jak możesz właściwie pisać coś takiego będąc na forum przez taki krótki okres czasu, nie znając jeszcze ludzi i mechaniki a oskarżając wszystkich zielonych dookoła o nieludzkość, czy też sztywność.


A czy ja gdzieś pisałam o wszystkich? Chyba nie.
Na resztę nie będę pisać, bo już wyżej opisywałam to jak sobie widzę wizję przyjaznego forum.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com