Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:49

Autor

Wiadomo¶æ

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-05-09, 00:11   

Spokojnie, mądre głowy to ogarną.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2012-05-09, 17:47   

Ja raczej nie chcę precyzować jakie miałyby to być plebiscyty, ale myślę że powinno być ich więcej. Jak narazie z takich regularnych plebiscytów są wybory miss i mistera raz na kwartał. Sądzę, że administracja powinna trochę urozmaicić "życie" forumowe tak, by chociaż raz na dwa miesiące coś ciekawego było, poza tymi wyborami miss i mistera. Różne konkursy można wymyślić tak, by każdy mógł wziąć udział dobrowolnie bądź wtedy gdy jego kandydatura zostanie zaproponowana przez innych.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2012-05-09, 22:53   

Damn napisa³/a:

Ja raczej nie chcę precyzować jakie miałyby to być plebiscyty, ale myślę że powinno być ich więcej. Jak narazie z takich regularnych plebiscytów są wybory miss i mistera raz na kwartał. Sądzę, że administracja powinna trochę urozmaicić "życie" forumowe tak, by chociaż raz na dwa miesiące coś ciekawego było, poza tymi wyborami miss i mistera. Różne konkursy można wymyślić tak, by każdy mógł wziąć udział dobrowolnie bądź wtedy gdy jego kandydatura zostanie zaproponowana przez innych.

Tak, tylko że nie ma kto się tym zająć.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2012-05-10, 19:14   

Ja jestem za nowÄ… szatÄ… graficznÄ… :-)
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-05-11, 18:44   

viphouse napisa³/a:

Ja jestem za nowÄ… szatÄ… graficznÄ… :-)


Po co Ci wodotryski? Nikt chyba nie siedzi na forum dłużej niż kilkanaście minut, dlatego wrażenia estetyczne nie są w tym przypadku najważniejsze. Cenię sobię przejrzystość i prostotę.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-05-11, 19:18   

Cytat:

Tak, tylko że nie ma kto się tym zająć.

Niech administracja i moderatorzy się tym zajmą, zamiast tylko dawać ostrzeżenia.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-05-13, 03:10   

Zmiany to na pewno rzecz dobra i przydatna. Między innymi dlatego, że to forum nie wyróżnia się prawie niczym na tle podobnych. Ale wszystko robi się od dupy strony trochę. Bolączki są, co jest ewidentne dla każdego. Pozostają one tylko i wyłącznie nienazwane. To jest problem wszystkich forów ogólnotematycznych ze względu na ich pozornie nieograniczony charakter. Daje się tutaj jakieś recepty, które wcale nie muszą pomóc. Nie wiadomo na co to komu, więc szybko odchodzi do lamusa. Na przykład postulat częstszych wyborów. Nie w tym tkwi istota problemu, a w tym, że nie budzą one w zasadzie żadnych emocji.

Od siebie polecałbym po prostu zdiagnozowanie, co jest nie tak, jak być by mogło (a nie powinno) i rozwiązanie po kolei każdego problemu z udziałem forumowiczów. W tym sensie demokracja byłaby bardzo wskazana. Zapytać, czego brakuje, co doskwiera, co utrudnia korzystanie z forum. Zwłaszcza tak pytać powinno się nowych użytkowników.

I jeszcze jedna rzecz, która w polskim necie chyba jest nieznana. Ktoś w administracji, kto zajmowałby się nie tylko kwestiami technicznymi, ale osoba odpowiedzialna za rozwój merytoryczny forum wytyczająca kierunki rozwoju, cele istnienia, nowe pomysły, strategię. Być może forum powinno stać się dochodowe.

Może problemem jest bezgraniczna wiara w regulamin. Oprócz niego powinno istnieć jeszcze coś takiego, jak ogólnie przyjęte forumowe dobre obyczaje. Zróżnicowanie podejmowanej na forum tematyki sprawia, że nie można jedną regulacją porządnie ogarnąć wszystkich działów. Zrobi się albo e-faszyzm (z przymrużeniem oka proszę to rozumieć), albo e-burdel. Różnica między obyczajem, a regulaminem jest jeszcze zasadnicza. W tworzeniu tego pierwszego uczestniczy praktycznie każdy i może on podlegać dosyć naturalnym zmianom i jest bardziej na nie podatny, niż sztywny regulamin, a przy okazji może zawierać rzeczy, które "godności" tego urągają i zawierać sformułowania bardziej potoczne i mniej ścisłe. Każdy, kto o robocie moderatora myślał chociaż chwilę wie, że wszelkie ścisłe wytyczne tutaj bywają zgubne i o wiele lepiej jest zostawić margines "od... do..." rozpatrywany indywidualnie.

Kończę już powoli ględzić. Osobiście zamiast usera miesiąca wolę rangę pośrednią między zwykłym userem, a modem, która oprócz koloru nicku coś by dawała. Byłaby ona zarezerwowana dla userów aktywnych. Ci nieaktywni mieliby jakąś swoją osobną. Nie korzystają z forum, to i nie rzucałaby się ona w oczy.

Co mnie irytuje, to zamykanie tematów w złych działach zamiast ich przenoszenia do właściwych (to drugie, to nawet mniej kliknięć!) i może zbyt rygorystyczne traktowanie stwierdzenia, że coś już "BY£O". Może z nachalnie pojawiających się reklam dałoby się czerpać jakieś zyski. Być może istniałaby możliwość nawiązania współpracy z innymi stronami internetowymi z obopólną korzyścią. Pamiętam, że rok temu ogłaszał się Wojtek - admin forum historia.org.pl z reklamą oferty portalu dla maturzystów. Moim zdaniem świetna sprawa, ale zostało to wyrzucone do kosza. Za to nachalny wręcz marketing szeptany polegający na tym, że kilkanaście osób nagle szuka informacji o krakowskiej szkole wyższej - Apeiron działa niszcząco na dyskusję i jakoś jest tolerowany. Obstawiam, że wszyscy to widzą, ale nikomu nie chce się tego załatwić.

Z technikaliów bardzo mi przeszkadza, że w tym drugim skinie (szarawy taki), który mi się po prostu bardziej podoba nie ma żadnych widocznych na pierwszy rzut oka powiadomień o nowych wiadomościach w skrzynce odbiorczej. Może jakieś ścisłe procedury rozdawania ostrzeżeń znane wszystkim by się przydały, żeby nie było specjalnych wątpliwości i kontrowersji. Co jeszcze, to sprawa edycji postów. Wydłużyłbym ten czas do 12 godzin, jeżeli nie doby z prostego względu - nie od razu widzi się wszystkie błędy. Historia edycji postu powinna być widoczna dla moderacji.

Na koniec zachęcam userów do jak najczęstszego mieszania się w kompetencje administracji. Może nie w zakresie poprawiania literówek i przenoszenia tematów (to zazwyczaj wychodzi żałośnie), ale rozwoju forum na każdej płaszczyźnie.

Koniec ględzenia. Proszę mi to wybaczyć : d
_________________
#truestory
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-05-13, 03:39   

Krit napisa³/a:

i może zbyt rygorystyczne traktowanie stwierdzenia, że coś już "BY£O"


Odkopiesz stary temat- ¬LE, stworzysz nowy- BY£O. Tak to już jest ;p
_________________
There can be only one
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-05-13, 04:09   

Akeyo20 napisa³/a:

Odkopiesz stary temat- ¬LE, stworzysz nowy- BY£O. Tak to już jest ;p



To głupie, bo już dla samej aktywności na forum, odświeżenia spojrzenia, dopuszczenia nowych dyskutantów, argumentów i punktów widzenia lepiej usunąć stary wątek i zachować nowy. Na przykład w dyskusjach o aborcji jeszcze 5 lat temu nikomu by się nie śniło, że może istnieć coś takiego, jak aborcja postnatalna, a tymczasem to zagadnienie dostało się na łamy magazynu naukowego.
_________________
#truestory
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-05-13, 10:14   

Krit napisa³/a:

To głupie, bo już dla samej aktywności na forum, odświeżenia spojrzenia, dopuszczenia nowych dyskutantów, argumentów i punktów widzenia lepiej usunąć stary wątek i zachować nowy.


Nie jestem za usuwaniem starych wątków, jednym rozwiązaniem jest scalnie starego z nowym. Gdzie wówczas dopuszcza się stare poglądy jak i ten nowe, nowe spojrzenie na temat przez włączenie do starego tematu "nową krew". Trochę bezsensu usuwać np. temat gdzie jest 200 wpisów, po to by nowy mógł się rozwijać. Tamte poglądy wówczas idą do kosza.

Cytat:

Niech administracja i moderatorzy się tym zajmą, zamiast tylko dawać ostrzeżenia.


No tak, system kar zawsze nie był mile widziany, najlepiej pogłaskać po główce "aj aj" i powiedzieć "tak się nie robi, będzie karny jeżyk".

Krit, dzięki za obiektywną i merytoryczną odpowiedź. Dająca do zastanowienia :-)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-05-13, 12:32   

Krit napisa³/a:

Co jeszcze, to sprawa edycji postów. Wydłużyłbym ten czas do 12 godzin, jeżeli nie doby z prostego względu - nie od razu widzi się wszystkie błędy.


Jestem za. Ile razy chciałem edytować swój temat po upływie 90min. Nie wiem czy tutaj jest coś takiego, ale na innym forum widziałem rubrykę, w której wpisywało się powód edycji postu/ tematu.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-05-13, 12:42   

Przede wszystkim, to przydałoby się pozamykać głupie, nabijackie tematy typu "ostatni zakup", które nie służą niczemu, jak tylko wyliczance.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-05-13, 12:47   

MichaÅ‚ napisa³/a:

Przede wszystkim, to przydałoby się pozamykać głupie, nabijackie tematy typu "ostatni zakup", które nie służą niczemu, jak tylko wyliczance.


Lepsze to niż "hit czy kit". Ale fakt faktem- należałoby usunąć kilka takich tematów. Nie wszystkie, żeby to forum nie było nudne jak flaki z olejem, gdzie tylko wchodzi się sprawdzić, czy ktoś zastanawia się nad ciążą pozamaciczną.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

MichaÅ‚  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-05-13, 12:56   

Ale takie tematy niczemu nie służą, bo każdy wchodzi tylko żeby napisać o sobie, nie czyta postów innych i wychodzi.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-05-13, 13:00   

Michał, ja czytam, temat o zakupach ma zatem 1 zadeklarowanego czytelnika, zostaje.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com