Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: Mizantrop | 2013-07-05, 13:49

Autor

Wiadomo¶æ

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-05-13, 15:35   

Porcelana., jest nas dwoje. Ja czytam kilka wpisów przede mną. Zazwyczaj jest to cała bieżąca strona.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-05-13, 18:21   

Dzięki za odzew Mizantropie. Mam nadzieję na więcej ; )

Oczywiście pisałem też trochę z przymrużeniem oka. Na pewno to by się nie sprawdziło w przypadku większości tematów. Zauważyłem, że czasem jednak takie rozwiązanie mogłoby się zdarzyć. Ktoś mógł na przykład założyć wątek, ale zrobił to w sposób gówniany począwszy od tego, że źle go nazwał, źle napisał o co chodzi w ogóle nie zachęcając użytkowników do dyskusji, ani też nie poświęcił mu dalszej uwagi. Czasem warto coś takiego wywalić na rzecz nowego. Być może na wniosek usera chętnego do założenia nowego. Ciężko mi teraz konkretny przykład przywołać, ale na pewno go tu podam, jak mi się rzuci coś takiego w oczy.

Tak z technikaliów, to fajnie gdyby się dało wprowadzić opcję "szybkiej odpowiedzi" na 2-3 ostatnich stronach tematu. Często jakaś wypowiedź, którą chciałoby się selektywnie zacytować jest na poprzedniej stronie i dosyć to niewygodne bawić się kopiowanie, dopisywanie nicku i tak dalej.

Co do kwestii forumowej netykiety, to przydałoby się rozwiązać problem jednolinijkowców, które moim zdaniem są bardziej irytujące od postów zawierających jedno słowo i zdecydowanie bardziej rozwalają tematy. Oczywiście trzeba odróżnić celną, chociaż lakoniczną ripstę od jednolinijkowego pisania dla pisania.
_________________
#truestory
 

cala_w_trawie  

Hiper wymiatacz

alternatywna



ImiÄ™: Anet

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Lut 2012

Sk±d: z lubelskiej wsi

   

Wys³any: 2012-05-13, 18:39   

Krit napisa³/a:

Tak z technikaliów, to fajnie gdyby się dało wprowadzić opcję "szybkiej odpowiedzi" na 2-3 ostatnich stronach tematu. Często jakaś wypowiedź, którą chciałoby się selektywnie zacytować jest na poprzedniej stronie i dosyć to niewygodne bawić się kopiowanie, dopisywanie nicku i tak dalej.


Dobrze, że mamy na Forum kogoś, kto widzi wszystko. Mi takie rzeczy wypadają z głowy, a niejednokrotnie chciało się o tym napisać.

EDIT:
A kim sÄ… jednolinijkowcy?
 

Ostatnio zmieniony przez cala_w_trawie 2012-05-13, 18:42, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

MagicalFire  

Stały User

McGavyer



Imię: Paweł

Wiek: 37

Do³±czy³: 21 Lis 2008

Sk±d: cybinka

   

Wys³any: 2012-05-13, 18:40   

demokracja ?? chyba wam sie powaliło w głowach

ja bym na początek zmienił skrypt forum później udoskonalił dopiero wygląd
_________________
'Może i jestem idiotÄ…, ale nie jestem gÅ‚upi.' © Forrest Gump


reklamuje swoje forum :p
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-05-13, 18:44   

Co do technicznej strony, to ja się nie wypowiem, tutaj musiałby Bartek lub Michał, bo oni mają możliwości takowych zmiana w kodzie.

Krit napisa³/a:

Ktoś mógł na przykład założyć wątek, ale zrobił to w sposób gówniany począwszy od tego, że źle go nazwał, źle napisał o co chodzi w ogóle nie zachęcając użytkowników do dyskusji, ani też nie poświęcił mu dalszej uwagi. Czasem warto coś takiego wywalić na rzecz nowego.


Być może. Ale to tylko w przypadkach gdy to topic faktycznie nie dostał odzewu i odszedł w niepamięć na dalszą stronę działu. Choć nawet jeśli scali się nowy ze starym, to i tak automatycznie on wędruje na samą górę działu, bo liczy się ostatnia wypowiedź - tym samym nowi i starzy użytkownicy widzą go.

Co do regulaminu/netykiety. Z tym zawsze był, i pewnie będzie problem, gdyż w regulaminie nie da się przewidzieć wszystkich możliwości jakie zastosują użytkownicy. I tak my - moderatorzy możemy w swoim gronie ustalić, że takie i takie posty zostają usunięte, lecz zaraz się okaże, że X użytkownik złoży skargę, że w regulaminie forum nie było o tym mowy. A gdyby opierać się ogólnie na netykiecie korzystania z Internetu, to o wiele więcej postów by było kasowanych.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-05-13, 19:21   

cala_w_trawie napisa³/a:

A kim sÄ… jednolinijkowcy?



Taki post to po prostu krótka, pozbawiona większego sensu wypowiedź o nikłej wartości merytorycznej. Zazwyczaj to jedno proste zdanie, które mieści się w jednej linijce. Stąd nazwa. Mam nadzieję, że to zrozumiałe. W poniższym temacie z forum fanów Pieśni Lodu i Ognia można znaleźć więcej info z przykładami ; )

http://www.ogienilod.in-m...7dd3cdc6ac3c8d3

Mizantrop napisa³/a:

Co do technicznej strony, to ja się nie wypowiem, tutaj musiałby Bartek lub Michał, bo oni mają możliwości takowych zmiana w kodzie.



Spoko. Fajnie, jakby ktoś wszystkie uwagi na bieżąco podsumowywał i im posyłał co jakiś czas, bo chyba nie bywają na bieżąco. Jak tak, to czekam na odpowiedź : )

Mizantrop napisa³/a:

Co do regulaminu/netykiety. Z tym zawsze był, i pewnie będzie problem, gdyż w regulaminie nie da się przewidzieć wszystkich możliwości jakie zastosują użytkownicy. I tak my - moderatorzy możemy w swoim gronie ustalić, że takie i takie posty zostają usunięte, lecz zaraz się okaże, że X użytkownik złoży skargę, że w regulaminie forum nie było o tym mowy. A gdyby opierać się ogólnie na netykiecie korzystania z Internetu, to o wiele więcej postów by było kasowanych.



Dlatego też starałem się w poprzednim poście o tym napisać. Poza tym też i szarzy userzy powinni w tym procesie uczestniczyć. Wtedy wszelkie decyzje administracji będą miały większe poważanie, bo na dzisiaj wydaje mi się, że stosunki na linii moderacja - użytkownicy to głównie rozdrapywanie starej sprawy z Motylem, której nie ogarniam zupełnie. : ]
_________________
#truestory
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2012-05-13, 20:50   

Przydałaby się mobilna wersja e-młodych. Aktualnie przeglądanie forum na telefonie jest dosyć uciążliwe :-/
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-05-13, 21:00   

viphouse napisa³/a:

Aktualnie przeglądanie forum na telefonie jest dosyć uciążliwe :-/


Dlaczego? Ja na swoim śmigałem ostatnio bez problemu.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-05-13, 22:06   

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna funkcjonalność, którą można wprowadzić. Mianowicie podczas przeglądania listy tematów na wielu forach można łatwo zobaczyć w jakich tematach już się pisało. Po prostu ikona koło nazwy tematu jest inna. Takie rozwiązanie bywa użyteczne.
_________________
#truestory
 

MagicalFire  

Stały User

McGavyer



Imię: Paweł

Wiek: 37

Do³±czy³: 21 Lis 2008

Sk±d: cybinka

   

Wys³any: 2012-05-13, 22:09   

to jest w standardzie tylko trzeba właczyc to w panelu

Michael Cera napisa³/a:

Dlaczego? Ja na swoim śmigałem ostatnio bez problemu.


ponieważ wersie mobilne żrą mniej transferów

Krit napisa³/a:

Tak z technikaliów, to fajnie gdyby się dało wprowadzić opcję "szybkiej odpowiedzi" na 2-3 ostatnich stronach tematu. Często jakaś wypowiedź, którą chciałoby się selektywnie zacytować jest na poprzedniej stronie i dosyć to niewygodne bawić się kopiowanie, dopisywanie nicku i tak dalej.


to także kwestia włączenia w panelu administracyjnym
_________________
'Może i jestem idiotÄ…, ale nie jestem gÅ‚upi.' © Forrest Gump


reklamuje swoje forum :p
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2012-05-13, 22:11   

Krit napisa³/a:

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna funkcjonalność, którą można wprowadzić. Mianowicie podczas przeglądania listy tematów na wielu forach można łatwo zobaczyć w jakich tematach już się pisało. Po prostu ikona koło nazwy tematu jest inna. Takie rozwiązanie bywa użyteczne.

Temat, w którym się udzielaliśmy, jest oznaczony takim znakiem, umieszczonym przed tytułem.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-05-13, 22:15   

Jimmy FoX napisa³/a:

Temat, w którym się udzielaliśmy, jest oznaczony takim znakiem, umieszczonym przed tytułem.



Dobra. Proszę mi wybaczyć ślepotę. Aczkolwiek wolałbym, żeby był trochę bardziej widoczny ; ]
_________________
#truestory
 

MagicalFire  

Stały User

McGavyer



Imię: Paweł

Wiek: 37

Do³±czy³: 21 Lis 2008

Sk±d: cybinka

   

Wys³any: 2012-05-13, 22:17   

Krit napisa³/a:

Aczkolwiek wolałbym, żeby był trochę bardziej widoczny ; ]


moze cos takiego http://www.przemo.org/php...pic.php?t=80679
_________________
'Może i jestem idiotÄ…, ale nie jestem gÅ‚upi.' © Forrest Gump


reklamuje swoje forum :p
 

eM  

Administrator


ImiÄ™: lipek92@gmail.com

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

   

Wys³any: 2012-05-13, 22:20   

Panel szybka odpowiedź jest już widoczny na każdej stronie tematu. :-)
W panelu "urodzinowym" zmniejszyłem także liczbę dni z 7 do 3, żeby trochę lepiej to wyglądało.

Co do oznaczeń tematów, w których się pisało, myślę że wystarczy to co jest teraz (ten znaczek + informacja w pasku po najechaniu na temat).
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-05-13, 22:27   

viphouse, możesz wybrać na dole forum wersję Lo-Fi
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com