Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-16, 23:21   komercjalizacja ¦wiÄ…t

Tak jak w temacie. Jak na nią reagujecie :?: Denerwuje Was :?: Czy może nic Was ona nie obchodzi :?:
Mnie np denerwuje i to niesamowicie, że umęczono powtórnie św. Mikołaja i Walentego i dokonano aborcji Bożego Narodzenia. Dziś np postanowiłem, że na ¦więta wyślę znajomym kartki prawdziwie świąteczne (tzn z okazji ¦wiąt Bożego Narodzenia, a nie ¦więta Lasu, czy też ¦więta Ozdób Ręcznie Malowanych).

A i taki smaczek na koniec:
http://info.wiara.pl/doc/...e-z-konstytucja
fragment:

Cytat:

Podjęto decyzję, że obecność żłóbka nie godzi w konstytucję, o ile towarzyszą mu inne, "świeckie elementy", np. Santa Claus (Dziadek Mróz) czy renifery. "W ten sposób narodziła się "klauzula renifera", wedle której mierzy się stopień laickości szopki betlejemskiej"

_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

frygnij  

User

meeeeen



Wiek: 33

Do³±czy³: 30 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-16, 23:32   

Czerwony Mikolaj zostal wykreowany jakby specjalnie pod komercje. Sami sie zamotalismy (: przeciez 6 grudnia obchodzimy jako kraj chrzescijanski św. Mikołaja tego biskupa, ale rodzice malych dzieci przebieraja sie za czerwonego, zaraz, zaraz... A gdzie prezenty pod choinka ? W telewizji przeciez tam sie pojawiaja, no ale to dopiero 24. Mamo mam pisac dwa listy do mikolaja na 6 i 24 ? Synku mikolaj juz nie przyjdzie. (Dziecko placz) matka na to ale przyjdzie gwiazdor.A dziecko ma to w dupie czeka na prezent.
_________________
http://needproxy.co.cc - szybkie webproxy.
Jednym ruchem szczęki, odgryzam wam języki i zostawiam bez słów.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-12-16, 23:33   

Wiesz... Ludzie świętują Boże Narodzenie zapominając, że jest ono obchodzone na cześć narodzin Boga.
Sprzątają po dwa, trzy dni, pieką ciasta, smażą ryby aby w 27 grudnia usiąść i stwierdzić, że nic ze świąt nie mają.
Nic oprócz rachunków. I zmarnowanego czasu.
XXI wiek, a ludzie głupsi od małpy
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-16, 23:40   

Cóż.
PatrzÄ…c na to z perspektywy nie wierzÄ…cego, to mi ta komercjalizacja odpowiada.
Całkiem ciekawy okres, fajne rozdawanie prezentów, dobry motyw z choinką i Mikołajem, nie zapominając o zjeździe rodzinki z różnych stron :)

No ale to subiektywne zdanie kolesia, którego nie obchodzi źródło tego wszystkiego ; p
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-17, 09:41   

Komercjalizacja ?
Podoba mi siÄ™.
Podobają mi się porozwieszane w mieście czerwone mikołaje,choinki, przyozdobione sklepy oraz pełne świątecznych gadżetów centra handlowe.
Z mojego punktu widzenia w pełni po prostu oddaje tą świąteczną atmosferę ,a nawet ją stwarza.
Ale tak jak kolega wyżej wspomniał i co dotyczy także mnie:

dobry_dziekan napisa³/a:

No ale to subiektywne zdanie kolesia, którego nie obchodzi źródło tego wszystkiego ; p

_________________
Drugs&hugs.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-17, 15:06   

Z tego co słyszałem mikołaja wykreowała coca-cola :P

Ogólnie to nie przeszkadzają mi ozdobione miasta, ale telewizja mnie wku****. Tradycyjnie Kewin sam w domu, pieprzenie godzinami o bogu i tego typu rzeczy.

ale ofc

Cytat:

No ale to subiektywne zdanie kolesia, którego nie obchodzi źródło tego wszystkiego ; p

_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-12-17, 17:11   

denerwuje mnie to, że święta w sklepach zaczynają się już w listopadzie, w tv często też. i chociaż religijnej wartości to dla mnie nie ma, jednak robi się z tego śmieszną bajkę, która ładnie wygląda na ekranie.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-12-17, 17:21   

Komercję stworzyli ludzie, więc ci, co ją tworzą, niech sobie ją tworzą nadal, jeśli nie mają nic innego do roboty :-) . W święta piekę pierniki, ubieram choinkę, sprzątam w mieszkanku i wszystkie te sprawy, nie zważając na wielkie krasnale podszywające się za ¦w. Mikołaja. Nie chcę tracić na to czasu :-) święta są za krótkie.
Lubię te wszystkie światełka, Kewina samego w domu :-D , filmy religijne w tym czasie, dlaczego nie? Dla mnie to buduje w jakiś sposób atmosferę świąt, nie są to sprawy najważniejsze oczywiście, tylko poboczne, ale sympatyczne :-) . Jak dla mnie oczywiście.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-17, 22:27   

co mnie denerwuje to, że o świętach słyszeć już można od początku listopada, pełno mikołajów, reniferów, ble ble. podobają mi się ozdobiony domy, lice itp. ale reklamy w telewizji, czy nowości filmowe z okazji świąt są okropnie denerwujące.
również Kościół na tym korzysta, no bo przecież wtedy nagle wszyscy są wierzący...
_________________
ona umrze martwa.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-18, 19:35   

Missy napisa³/a:

również Kościół na tym korzysta


Kościół tylko cierpi przez tę hipokryzję.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-18, 19:43   

Missy napisa³/a:

ównież Kościół na tym korzysta, no bo przecież wtedy nagle wszyscy są wierzący...


Skąd to absurdalne założenie ?

Osobiście nie staję nagle wierząca. ¦więta nie mają dla mnie żadnego znaczenia religijnego,kulturowego,tradycyjnego owszem.
Nie czytam nagle ewangelii, nie odę na pasterkę,zresztą czytają wypowiedzi innych można dojść do podobnych wniosków.

Atmosfera świąt jest niesamowita właśnie ze względu na targi świąteczne,choinki,kevina samego w domu.
_________________
Drugs&hugs.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-18, 20:08   

slow napisa³/a:


Osobiście nie staję nagle wierząca. ¦więta nie mają dla mnie żadnego znaczenia religijnego,kulturowego,tradycyjnego owszem.


Chodziło jej pewnie o to, że dużo osób niewierzących, idzie do spowiedzi ze względu na tradycję.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-12-18, 20:32   

Missy napisa³/a:

co mnie denerwuje to, że o świętach słyszeć już można od początku listopada


Ja widziałam kartki świąteczne i noworoczne już pod koniec sierpnia, ale to nie w Polsce. ; DD

Uwielbiam święta i każdy ich aspekt. Uwielbiam siedzenie w sklepach, gdzie gra tylko świąteczna muzyka, wszędobylskie mikołaje, lampki, kokardki, gwiazdki i kolędy. Nic mnie nie nastraja tak pozytywnie, jak ten czas przed Bożym Narodzeniem. Niech sobie wszyscy mówią, że to komercja i zatracanie w tym tradycji. Dla mnie święta są magiczne i już!;DD
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-18, 23:13   

slow napisa³/a:

Skąd to absurdalne założenie ?


a skąd, że od niedzieli (pojutrze) Kościoły są na tyle zapełnione, że ludzie stoją na zewnątrz.
_________________
ona umrze martwa.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-19, 17:04   

Missy napisa³/a:

a skąd, że od niedzieli (pojutrze) Kościoły są na tyle zapełnione, że ludzie stoją na zewnątrz.


Wzmożona aktywność religijna,ale nie sądzę,aby odnosiło się do ogółu,że wszyscy stają wierzący.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com