Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-19, 23:49   

slow napisa³/a:

ale nie sądzę,aby odnosiło się do ogółu,że wszyscy stają wierzący.


to znaczy miałam na myśli to, że nagle każdy uważa się za prawdziwego katolika, no wiesz takiego co to zawsze w niedzielę ładnie do Kościoła chodzi, nie ważne czy to święta czy zwykły dzień.
_________________
ona umrze martwa.
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-12-20, 01:24   

Kiedyś jak byłam mniejsza, owszem zwracałam uwagę na kążdą reklamę w TV, każdą witrynę w sklepie ozdobioną w kolorowe ozdoby i światełka, na wszytsko co było związane z tymi symbolami świątecznymi. Ba, jarałam się tym niesamowicie. Ale teraz... teraz to już coroczna rutyna, jesli chodzi o "otoczkę" tych świąt. Bardziej przykładam wagę do źródeł Bożego Narodzenia i aspektów związanych z wiarą.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2009-12-20, 14:37   

Missy napisa³/a:


również Kościół na tym korzysta, no bo przecież wtedy nagle wszyscy są wierzący...


Moim zdaniem jedyna korzyść to więcej pieniędzy na tacy w świąteczne dni, bo większość z tych osób do kościoła chodzi jedynie na Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Mi tam komercja nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Uwielbiam jak miasto jest oświetlone i ozdobione, reklamy też są przyjemne dla oka, to dodaje takiej magii. A kwestie religijne? Wg. mnie można bez problemu połączyć i komercję i przeżywanie ¦wiąt w sposób religijny, przecież jedno nie wyklucza drugiego.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-20, 14:44   

endorfina napisa³/a:

Mi tam komercja nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Uwielbiam jak miasto jest oświetlone i ozdobione, reklamy też są przyjemne dla oka, to dodaje takiej magii.


otóz to, zresztą cala komercjalizacja świąt nie przeszkodzi tym wierzącym, bo zawsze odnajda droge do Boga, bez względu na okoliczności.
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2009-12-20, 20:32   

though napisa³/a:

endorfina napisa³/a:

Mi tam komercja nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Uwielbiam jak miasto jest oświetlone i ozdobione, reklamy też są przyjemne dla oka, to dodaje takiej magii.


otóz to, zresztą cala komercjalizacja świąt nie przeszkodzi tym wierzącym, bo zawsze odnajda droge do Boga, bez względu na okoliczności.



zgadzam siÄ™ !
jeśli człowiek naprawdę wierzy, nic mu nie przeszkodzi w duchowym przeżyciu świąt.
szkoda tylko, że tak wiele osób zapomina w całym tym pędzie o sensie tego, co się dzieje. nawet wierzących.
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-12-29, 11:53   

Kocham te choinki w sklepach, reklamy, światełka. ¦mieszy mnie przedświąteczny szał zakupowy, gdy to wszyscy dochodzą do wniosku, że nagle muszą kupić niemal wszystko, m.in. parę kilo cukru (akurat przed świętami sie skończył?). Ale i tak, lubię to.
 

Anty  

Wymiatacz

I'm a legal alien



Do³±czy³: 05 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-12-29, 12:04   

To jest XXI wiek. Nigdy nie będzie tak jak kiedyś. Dzisiaj wszyscy chcą zarobić na wszystkim.

Ta komercja najbardziej widoczna jest w ¦więta Bożego Narodzenia. Za sprawą reklam "atmosferę" świąteczną czuje się już miesiąc przed samymi świętami. Najbardziej podatne na takie zabiegi są dzieci, dla których liczą się tylko prezenty, Jezus na ostatnim miejscu.
_________________
"Przed Elvisem nie było niczego" (J.Lennon)
 

zestawywroclaw

User


Do³±czy³: 14 Lis 2018

   

Wys³any: 2018-11-14, 13:51   

Firmy bardzo często rozdają gadżety, kosze świąteczne lub inne dodatki byle się tylko skusić i u nich kupić.
_________________
zestawy świąteczne dla firm
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com