Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Lubisz komiksy?

  • Tak 75% [ 28 ]
  • Nie 5% [ 2 ]
  • SÄ… mi obojÄ™tne 18% [ 7 ]

G³osowañ: 37

Wszystkich G³osów: 37

Autor

Wiadomo¶æ

Aumbach  

User


Do³±czy³: 24 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-07-11, 20:50   Konstrukt Nadchodzi

Od jutra w sprzedaży w Empikach na terenie całego kraju! Jeśli ktoś nie czytał, to zapraszam [REGULAMIN]. W wakacyjnej promocji dwa komiksy za piątaka.

_________________
Idź do kiosku po komiks!
 

Andariel

Stały User



Do³±czy³: 05 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-07-15, 18:00   

1. Jakie komiksy przeczytałeś/łaś?
Tytus , Romek i A'Tomek , Kajko i Kokosz , Asterix i Obelix , Kaczor Donald, jakiś jeden poważniejszy , ale nie pamiętam tytułu , bo dostałam go już dawno , na 7 urodziny i do tej pory nie mogę znaleźć .
2. Jakie masz zdanie na temat komiksów?
Komiksy sÄ… dobrym rozwiÄ…zaniem na deszczowe dni . :-)
3. Co myślisz o ludziach interesujących się komiksami?
Cieszę się , że są ludzie , których zaineresowania sięgają dalej niż monitor i kanapa .
4. Czy są komiksy które chciałbyś komuś polecić, bądź chciałbyś kiedyś przeczytać?
Nie wiem .
_________________
When you say to me "F*** You"
Say It louder...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-11-01, 09:55   

Mój tata jest prawdziwym hobbystą jeśli chodzi o komiksy. Ma ich naprawdę całkiem sporą kolekcję.
W dzieciństwie zaczytywałam się w Lucky Luke; Tytus, Romek i A'Tomek i większość produkcji Marvela. Następnie stałam się zagorzałą fanką Akiry. Zebrałam wszystkie części przed ukończeniem podstawówki.
Pojawił się także moment fascynacji mangą. Szczególnie, że miałam przyjaciela, który był zagorzałym fanem tego rodzaju twórczości. Z pewnością sięgnęłam po Helsinga, Death Note, Naruto, Dragon Ball, Slayers.

Często niedoceniana alternatywa książek. Jest to mniej wymagająca forma pod względem czytania, jednak z pewnością warto zwrócić uwagę na wartość oraz kunszt komiksów :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2012-03-28, 23:06   Komiksy

Czy czytacie (nie mam na myśli pasków z gum "Donald" albo z internetu...) komiksy? Jak tak, to jakie? Znacie jakieś ciekawe lub "wartościowe" tytuły?

Sam czytałem wiele mang lub komiksów o superbohaterach, pewnie jak co druga osoba na forum.

Jakiś czas temu przeczytałem "Maus", który okazał się genialny (jedyny komiks uhonorowany nagrodą Pulitzera) i szczerze powiedziawszy nadawałby się na lekturę do szkół.

Drugi komiks, który mnie zaskoczył to "Pinokio". Chora abstrakcja na temat znanej baśni. Opowiada o historii robota (zamiast drewnianej lalki) w bardziej współczesnym świecie. "Dla dorosłych" to trochę mało powiedziane. Opowiedziany prawie bez słów.

Ostatnim, o którym wspomnę jest komiks "Pomidorowa". Polski twór, mocno czarny humor, również nie dla dzieci.

P.S Użyłem opcji "szukaj", jednak nic się nie znalazło. Jeżeli mimo to są (lub jest) takie tematy, proszę o scalenie/usunięcie tego.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

NeSamurai  

Stały User


Do³±czy³: 09 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-03-29, 09:35   

Ja jestem miłośnikiem klasyki gatunku czyli...Thorgal,Thorgal i jeszcze raz Thorgal :)
Tytus,Romek ....też daje radę .
Ostatnio żeby się pośmiać wracam do Asteriksa .Spoko jest też Yans.
_________________
Samurai
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2012-03-29, 11:21   

The nobody.
Arkham Asylum.
Maus.
Jericho.
Chosen.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-03-29, 11:41   

Ok nie licząc mangi to czytałem:
- Cortez
- 300
- Borgia
- Jeż Jerzy:
- Dla Dzieci
- Wróg Publiczny
- Egzorcysta
- Unspe­aka­ble Vault (of Doom)
Jeszcze parę komiksów dla dorosłych, których tytułów nie pamiętam.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-29, 20:57   

Wojtas, jest już temat o komiksach. Wątki scalam. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-05-14, 19:22   

Nigdy jakoś za komiksami poza Kaczorem Donaldem nie szalałem. Wydawały mi się zawsze zbyt dziecinne (nawet, jak miałem 15 lat ;x). Wyszło, że na starość zinfantylniałem, bo ostatnio zacząłem czytać The walking dead, ale w oryginale. Raz, że w komiksach język nie jest zbyt skomplikowany, to klimat jest lepszy. Zombie po polsku źle brzmią. Do tego stwierdziłem, że muszę zacząć Spider-mana czytać. I teraz przedzieram się przez gąszcz wydanych komiksów, bo stron mam kilkadziesiąt tysięcy, serii wyszło kilka, a spin-offów cała masa. Zachwyciła mnie seria Marvel 1602 pisana przez Gaimana.

No i oczywiście nieśmiertelny Asterix. Mam kilka numerów z Francji. Fantastyczna rzecz. W ogóle podobał mi się tamtejszy Auchan. Potężne 3 regały komiksów. A to zwykły supermarket na południowej prowincji. Bardzo lubię też ¯ycie i czasy Sknerusa McKwacza, czyli chyba najbardziej klasyczny komiks z kaczego uniwersum. Niedawno wyszły po polsku oba tomy. Każdy za 2 dyszki. Polecam, bo mnie przynajmniej zawsze początki Sknerusa niesamowicie ciekawiły : )

Mang, jak nie lubiłem tak nadal nie lubię. Zachód i Ameryka, to mój dom ^^
_________________
#truestory
 

cala_w_trawie  

Hiper wymiatacz

alternatywna



ImiÄ™: Anet

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Lut 2012

Sk±d: z lubelskiej wsi

   

Wys³any: 2012-05-16, 22:02   

Kaczor Donald i Spółka - to chyba tak się nazywało. Moje dzieciństwo :) Miałam chyba tylko ze cztery, ale czytałam po kilkadziesiąt razy.
 

Julieta

User


Do³±czy³: 23 Lis 2016

   

Wys³any: 2016-12-07, 20:31   

Julieta może zacznij od https://issuu.com/mazda_pl/docs/mazda-rodzinna-tradycja Komiks to ciekawa forma. To ciekawy pomysł na hobby. Wiele komiksów to prawdziwe arcydzieła. Można przy tym dowiedzieć wiele na temat historii XX w. Japonii. Historia została opowiedziana przez dziadka, który opowiada swojemu wnukowi historię Japonii i miasta Hiroszima.
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-03-14, 17:58   

Lata temu czytałem Kaczora Donalda, Giganta, Asteriksa, Kajka i Kokosza, Dawida i Sandy'ego i Smerfy. Pierwsze trzy tytuły mógłbym polecić praktycznie każdemu, a trzy ostatnie tylko fanom tego typu opowiadań i głównie dzieciakom.

Gdybym miał okazję, to chciałbym przeczytać Persepolis, V jak Vendetta i klasyczne komiksy Marvela i DC Comics.
 

ZielonaKredka

User


Do³±czy³: 30 Mar 2017

   

Wys³any: 2017-03-30, 15:27   

Bardzo dobra jest seria Fables.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2018-02-10, 21:30   

Przeczytałam może ze dwadzieścia komiksów, wszystkie z serii Star Wars. W sumie sięgnęłam po nie tylko dla tego, że tych konkretnych historii nie było nigdzie indziej - ani w filmach, ani w książkach. Zdecydowanie najbardziej podpasowała mi seria "Dziedzictwo" - dobre rysunki, fabuła i bohaterowie, a przede wszystkim mnóstwo emocji.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com