Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kanrunka  

Stały User



Do³±czy³: 11 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-11-30, 14:46   

Komunizm nie sprawdza się w dużych społeczeństwach, a poza tym jest również niesprawiedliwy jak wszystkie inne systemy
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-12-01, 19:43   

kanrunka napisa³/a:

Komunizm nie sprawdza się w dużych społeczeństwach



Akurat komunizm sprawdził się jego TWÓRCOM w 100% i osiągnął zakładany cel w ciągu 2 pokoleń.
 

neverm0re  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 08 Kwi 2015

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2015-04-08, 17:21   

A moim zdaniem każdy ustrój polityczny na początku miał na celu dobro państwa. A że został wykorzystany źle, przez złych i chorych psychicznie z tendencją do narcyzmu ludzi... to już inna sprawa.
_________________
"Nie znać, co kryją ogniste zasłony,
A każda sobą zasnuła grzesznika."
 

Krisu  

User


ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 04 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-05, 15:16   

Zastanawia mnie czemu akurat komunizm jest w ,,tematach ważnych"...
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2015-08-11, 18:24   

Krisu napisa³/a:

Zastanawia mnie czemu akurat komunizm jest w ,,tematach ważnych"...



bo przez komunizm rzyci zamordowali 100 mln SÅ‚owian


Użytkownik został ukarany ostrzeżeniem.
JF
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

romanov1907

User


Do³±czy³: 17 Pa¼ 2015

   

Wys³any: 2015-11-07, 08:11   

Cytat:

A moim zdaniem każdy ustrój polityczny na początku miał na celu dobro państwa.



Otóż to - państwa! A dobro państwa bardzo często nie równa się dobru obywatela. A to drugie jest ważniejsze, więc większość lewicowych ustrojów, z komunizmem włącznie, nie ma na celu dobra obywatela (inną sprawą to jest to, że jakiś, za przeproszeniem, idiota sobie ubzdurał, że jednak ma).
 

Jakuta

Stały User



ImiÄ™: Jakuta

Wiek: 27

Do³±czy³: 06 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-12-04, 15:55   

romanov1907 napisa³/a:

Cytat:

A moim zdaniem każdy ustrój polityczny na początku miał na celu dobro państwa.



Otóż to - państwa! A dobro państwa bardzo często nie równa się dobru obywatela. A to drugie jest ważniejsze, więc większość lewicowych ustrojów, z komunizmem włącznie, nie ma na celu dobra obywatela (inną sprawą to jest to, że jakiś, za przeproszeniem, idiota sobie ubzdurał, że jednak ma).

Gdybyś znał założenia komunizmu wiedzał byś że ciężko mówić o czymś bardziej przeciwnym. Komunizm powstał jako ruch emancypacyjny, a jego celem ostatecznym było "wygaszenie" państwa i ustrój bezpaństwowy, pisali o tym Marks i Engels. Lenin w "Państwo A Rewolucja" pisze nawet że wolność nie zapanuje tak długo jak będą państwa. Celem komunizmu miało być dobro "mas robotniczych", "proletariatu", czyli po prostu większości ludzkości.
Tym bardziej wielką tragedią jest to jak idee te próbowały być realizowane. Ale myślę że aby wyciągnać z nich wnioski, trzeba na nie najpierw spojrzeć trzeźwym okiem.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2015-12-04, 18:45   

Jakuta napisa³/a:

Ale myślę że aby wyciągnać z nich wnioski, trzeba na nie najpierw spojrzeć trzeźwym okiem.



Gdybyś zrozumiała założenia komunizmu nie pisała byś takich kocopołów ;)
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Jakuta

Stały User



ImiÄ™: Jakuta

Wiek: 27

Do³±czy³: 06 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-12-04, 18:53   

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

Jakuta napisa³/a:

Ale myślę że aby wyciągnać z nich wnioski, trzeba na nie najpierw spojrzeć trzeźwym okiem.



Gdybyś zrozumiała założenia komunizmu nie pisała byś takich kocopołów ;)

Myślę że rozumiem. Czytałam manifest, "Kapitał", "Idoogię Niemiecką" i jeszcze "Czerwoną książeczkę" Mao. Do tego zapoznawałam się tez z organizacjami komunistycznymi dzisiaj na swiecie :P
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2015-12-04, 19:02   

: " Kim jest komunista? Jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak nazwać antykomunistę? To ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina."

[ Dodano: 2015-12-04, 19:08 ]


[ Dodano: 2015-12-04, 19:15 ]

Jakuta napisa³/a:

Gdybyś znał założenia komunizmu wiedzał byś że ciężko mówić o czymś bardziej przeciwnym. Komunizm powstał jako ruch emancypacyjny, a jego celem ostatecznym było "wygaszenie" państwa i ustrój bezpaństwowy, pisali o tym Marks i Engels. Lenin w "Państwo A Rewolucja" pisze nawet że wolność nie zapanuje tak długo jak będą państwa. Celem komunizmu miało być dobro "mas robotniczych", "proletariatu", czyli po prostu większości ludzkości.
Tym bardziej wielką tragedią jest to jak idee te próbowały być realizowane. Ale myślę że aby wyciągnać z nich wnioski, trzeba na nie najpierw spojrzeć trzeźwym okiem.



Jest to Twój oglad rzeczywistości. masz prawo do tego . Pytanie czy opisuje on stan faktyczny? Ja uważąm, ze nie.
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Jakuta

Stały User



ImiÄ™: Jakuta

Wiek: 27

Do³±czy³: 06 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-12-04, 19:16   

Nie jestem komunistkÄ….
Jeśli chcesz porozmawiać o intepretacji dzieł komunistów to możemy o nich porozmawiac, ale z rzeczowymi argumentami, a nie tylko powoływaniem się na autorytet Regana :)

[ Dodano: 2015-12-04, 19:20 ]
Tutaj prosty artykuł na wiki, konkretnych cytatów nie chce mi się teraz po Polsku szukać, bo az tak dobrze tych dzieł nie znam. To powinno wystarczyć Ci na początek :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Withering_away_of_the_state
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2015-12-04, 19:36   

hah nie twierdze ze jesteÅ› komunistkÄ…, tylko ze nie rozumiesz komunizmu dlatego opowiadasz takie bajeluki... masz do tego prawo..ale stan faktyczny jest inny.
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Jakuta

Stały User



ImiÄ™: Jakuta

Wiek: 27

Do³±czy³: 06 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-12-04, 19:39   

To pokaż mi jak go nie roumiem :)
Jestem niemal pewna że w tym temacie wiem o wiele więcej od Ciebie, z racji takiej że interesowałam sę tematem. Jeśli wskażesz mi gdzie się mylę to będę zaszczycona mogąć Ci przyznać rację. Więc poproszę o konkrety, albo o wycofanie się z oskarżania mnie o bycie dyletantką :)
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2015-12-04, 21:28   

Jak ci konkretnie odpowiem to dostane bana za antysemityzm XD XD
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Jakuta

Stały User



ImiÄ™: Jakuta

Wiek: 27

Do³±czy³: 06 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2015-12-04, 22:26   

Czyli poza propagandą z czasów wojny Polsko-Bolszewickiej o "żydokomunie" nie masz nic merytorycznego do powiedzenia.
Czego więcej spodziewać się po ludziach, którzy krytykują jakiś ruch polityczny, bez znajomości jego podstaw.
¯artem powiem Ci że może komuniści mieli trochę racji... wiesz Lenin zawsze kazał młodzieży "uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć"... Może polscy antykomuniści powinni przyjąć tę leninowską strategię i dowiedzieć się czemu tak dokładnie się sprzeciwiają.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com