Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 12:09   KOMUNIZM

A mnie siÄ™ bardzo nie podoba nagonka na system komunistyczny...
Wszyscy krzyczą że UB zdejmowało krzyże a tymczasem egzekwowało elementarne prawo ludzi do wolności wyzniania.
Wszyscy krzyczą że nic nie było w sklepach a nikt nie zastanawia się przez kogo taki był stan rzeczy? Oczywiście przez strajkujących robotników którzy byli protoplastami tych którzy dzisiaj reprezentują poglądy skrajno prawicowe.
PRL-jako obrońca pokoju nie mógł dopuścić by zrobiono z niego państwo wyznianiowe...
Co o tym myślicie? Nawet Jan Paweł II mówił że widział dobre strony komunizmu!
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 12:26   

Wszystko jest w założeniu dobre. Spójrz na ZSRR i ich komunizm. Stalin wymordował więcej ludzi niż Hitler.
A kto zabijał górników na Wujku? Robotników na Wybrzeżu? Strajkowali, bo mieli za dużo pieniędzy? Taka ta władza dobra, że utnie rękę jak ktoś się ośmieli podnieść? ¯ałuję, że po wojnie trafiliśmy w takie ręce jakie trafiliśmy. Pół wieku zaboru...
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 12:34   

człowiek nalefka, Nic nie jest czarne i nic nie jest białe

Nie wiem czy wiesz, że argumenty jakie przytoczyłeś często używała PRLowska władza
Typu : Nic nie ma w sklepach, bo robotniczy strajkujÄ… i nic nie robiÄ…

Gdzie sprawą oczywistą jest, że gospodarka to kwestia wielu lat a nie 2 dni
Zobacz, nam Ruscy zakręcili gaz na 2 tygodnie i jakoś nic z półek ani gazówek nie znikło.


osobiście uważam że komunizmu nigdy nie bylo, bo komunizm to stan utopijny
W polsce był socjalizm
Socjalizm który jak kazdy powstały w europie był skazany na kleskę.
Czemu ? Z prostych racji, zaprzeczył on sam sobie...
Socjalizm miał wyjść z kapitalizmu... o ile dajmy na to Owen i Saint, mieszkający w Anglii mieli jakies realne perspektywy i wprowadzali ( K*a jak to sie nazywało... reformizm ? ) powolne zmiany za pomoca ustaw które polepszały sytuacje klasy robotniczej - Sami też wysyłali ich na wakacje, jako pierwsi skrócili godziny pracy i zapewnili dzieciom edukacje, nie jestem pewien czy nawet opieki medycznej nie sponsorowali. O tyle Komunizm rewolucyjny nie miał szans na przetrwanie w tamtych czasach.
Zbyt słabo rozwinięta technologia gospodarcza, błedna idea planowania produkcji, niedojrzałe powojenne społeczeństwo...
No i nie da się ukryć, że komuna trzymała się w wielu miejscach siłą
A Socjalizm wschodni odrzucał siłę, w końcu dążył do komunizmu a nie do faszyzmu...

Cytat:



Wszyscy krzyczą że UB zdejmowało krzyże a tymczasem egzekwowało elementarne prawo ludzi do wolności wyzniania.



teraz też masz prawo wyznania.

Dodam, że komunizm to UTOPIA
A każdy utopia wprowadzona w życie ma to do siebie, że dość szybko upada i z wielkim hukiem.

pomyśl o samej paranoi
PRL - Polska Rzeczpospolita LUDOWA
Stała pod przewodnictwem partii
POLSKIEJ ZJEDNOCZONEJ PARTII ROBOTNICZEJ
Przeciwko której, w państwie robotniczej, państwie ludowym strajkują... uwaga ROBOTNICY

Czysta parodia :)
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 12:39   

A dlaczego żałujesz? Komunizm dał szanse Polsce na odbicie się od dna. PRL-pozostawił po sobie tysiące zakładów pracy i fabryk, zostało skolektywizowane rolnictwo, rozpoczeła się walka z analfabetyzmem, komunizm cechowała też troska o obywatela a przedewszystkim został pokonany nazizm.
A co dało nam 20 lat kapitalizmu? stosy bezdomnych, bezrobocie sięgające 16%, dług publiczny sięgający 500 mld złotych...

Cytat:

teraz też masz prawo wyznania.


Tylko teoretycznie, przykład? szkoła-krzyże w każdej klasie...

Cytat:

Dodam, że komunizm to UTOPIA


To jest kwestia dyskusyjna, chodziło mi raczej w tym temacie aby wybielić nieco system jaki panował w Polsce.
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 12:47   

Cytat:

komunizm cechowała też troska o obywatela



Obywatela, który musiał kochać czerwonych. Troska przejawiała się milionami ofiar tego systemu?

A głód na Ukrainie to przypadek?
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 12:52   

Cytat:

Obywatela, który musiał kochać czerwonych. Troska przejawiała się milionami ofiar tego systemu?


Bzdura! nikt nie musiał nikogo kochać, każdy mógł liczyć na pomoc państwa. Sam mam przodków którzy działali w Polskim podziemiu i nikt nie robił im żadnych nieprzyjemności z tym związanych.

Tak mnie zastanawia też czemu w demokracji jaką mamy obecnie nie wspomina się słowem o wielkich bitwach oręża polskiego? Bitwa pod Lenino? Bitwa o Berlin? Usuwa się pomniki i zmienia nazwy ulic...To przecież jawne okłamywanie historii.
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-01-24, 12:56   

czÅ‚owiek nalefka napisa³/a:

Usuwa się pomniki i zmienia nazwy ulic...To przecież jawne okłamywanie historii.



Bo być może nie każdy ma ochotę mieszkać na ulicy Lenina.

Dwa .. to co powiesz chociażby na temat księdza Popiełuszki ?
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 13:00   

To wyjdź na ulicę w tamtym okresie i krzycz, że nie lubisz władzy. Ciekawe jak długo byś tak stał żywy.
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 13:04   

Cytat:

Bo być może nie każdy ma ochotę mieszkać na ulicy Lenina.


Nawet nie chodzi mi o Lenina tylko o np Gen.Karol ¦wierczewski, Marsz. Iwan Koniew, i inni wojskowi którzy zasłużyli się w walce z hitleryzmem, a są niesłusznie pomijani!

Cytat:

Dwa .. to co powiesz chociażby na temat księdza Popiełuszki ?


Powiem tak, morderstwo nie jest nigdy dobre ale to co robił ten człowiek też nie było bez skazy. Powinnością księdza jest się modlić a nie wykorzystywać ambone jako mównice sejmową.
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 13:08   

Odnośnie strajków: Dlaczego robotnicy strajkowali w państwie z rządem posiadającym słowo 'robotnicza' w nazwie, skoro wszystko było dostępne i były godne pieniądze? To co w końcu pierwsze było: strajki czy puski i bieda? Skutek wyprzedza przyczynę?
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 13:12   

Cytat:

Odnośnie strajków: Dlaczego robotnicy strajkowali w państwie z rządem posiadającym słowo 'robotnicza' w nazwie


No wiesz, walczyli o przywileje. Nikt tego nie kwestionuje. Chce tylko powiedzieć to co jest prawdą że niesłusznie mówi się o komunizmie na każdym kroku że był be.
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 13:19   

Przed i w czasie IIWS niemieccy obywatele też widzieli pozytywy. Przecież Hitlera nie wybrano nielegalnie. Każdy ustrój krzywdzi. Kwestia jeszcze ile jest ofiar takowego.
 

człowiek nalefka

Stały User



Do³±czy³: 07 Lis 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 13:34   

Muszę się przyznać że troche zagolopowałem się z tym tematem. Niechce tu gloryfikować systemu. Chodziło mi raczej o wytworzenie poczucia tożsamości narodowej z niektórymi faktami i osobami.
Błędem jest mówienie że jak ktoś służył w LWP to już był zdrajcą...
_________________
Nalewka...to brzmi dumnie!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-01-24, 13:47   

Cytat:

Niechce tu gloryfikować systemu



I tak byś mnie nie przekonał. Nienawidzę ludzi, którzy zniszczyli Polakom oraz osobom z mojej rodziny życie tym pięknym systemem. Jestem świadom historii naszego kraju. Niektóre postacie jeszcze są obecne- i wstydzę się, że mam takich rodaków.
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-24, 13:48   

Cytat:

Cytat:
Odnośnie strajków: Dlaczego robotnicy strajkowali w państwie z rządem posiadającym słowo 'robotnicza' w nazwie

No wiesz, walczyli o przywileje. Nikt tego nie kwestionuje. Chce tylko powiedzieć to co jest prawdą że niesłusznie mówi się o komunizmie na każdym kroku że był be.



A Ja Ci napisze drugi raz
Nic nie jest czarne albo białe
A komunizm był bardziej czarny niż biały
Dlatego tyle narodów chciało go obalić
A demokracja jest bielsza od niego
I dlatego teraz jÄ… mamy

Nie ma systemów idealnych, są po prostu lepsze
i kapitalizm lepiej się sprawdza w obecnych czasach niż kapitaizm na chwile obecną
Z resztą jak można budować socjallizm bez kapitalizmu
głupia propaganda...



Co do rzyżyków w twojej szkole
to po pierwsze zastanów się, czy krzyczysz po to żeby krzyczeć
Czy Ci to na prawdÄ™ przeszkadza...
A jak Ci przeszkadza, to napisz pismo oficjalne administracyjne do dyrekcji, że uraża to twoje uczucia oraz wolności religijne, że nie chodzisz do prywatnej szkoly katolickiej i chcesz by krzyże ściągnięto.

[ Dodano: 2009-01-24, 13:49 ]
człowiek nalefka, stubarwny, tak btw moge prosic o wiek, tak z czystej ciekawosci ?
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com