Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

7klakier

User


Do³±czy³: 16 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-16, 23:11   

no to nie wiem. wydawało mi się, że oferta jest taka sama dla wszystkich.
 

orelka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 06 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-17, 11:13   

7klakier napisa³/a:

no właśnie - wiadomo jaka jest studencka kieszeń. tak naprawdę każdy grosz się liczy i lepiej nie płacić za to za co nie trzeba. rzecz, która jest szczególnie korzystna i dość nowa, to cashback - znika problem bankomatu. Sęk w tym, że za cashback również różne banki pobierają różne prowizje.


Ale nawet jak się kilka groszy zapłaci za taka usługę to i tak warto ją mieć bo nie muszę szukać bankomatu, a gotówkę mogę podjąć nawet w sklepie spożywczym.
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-01-17, 11:59   

7klakier napisa³/a:

wydawało mi się, że oferta jest taka sama dla wszystkich.

Oferta nie jest praktycznie nigdy dl akazdego własciciela konta taka sama... sa rózne rodzaje konti, kart itp itd...

Studenckie konto to dobra rzecz tylko w prawie wszystkich bankach jest ograniczenie wiekowe do 26 lat i trzeba sobie tego samemu pilnować....
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

7klakier

User


Do³±czy³: 16 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-17, 22:11   

no właśnie - trzeba każdą ofertę porównać ze swoimi oczekiwaniami i możliwościami. Jak dla mnie usługa cash back rządzi. Lepiej tak uzyskać gotówkę niż płacić w obcym bankomacie. A wiecie jaki procent sklepów ma tę usługę w ofercie?
 

GeneralFuneral

User


Do³±czy³: 12 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-17, 22:20   

Wg danych VISA.pl w czerwcu 2008 w Polsce bylo przeszlo 10 tysiecy placowek ( sklepow, stacji benzynowych, restauracji, hoteli) gdzie byl dostepny CashBack. Teraz w prawie kazdej sieci handlowej to norma. Nawet w takim relikcie komunizmu jak Sezam na marszalkowskiej w Warszawie panie kasjerki pytaja o to 'czy nie jestem zainteresowany wyplaceniem pieniedzy z konta' :)
 

orelka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 06 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 10:56   

Znalazłam info gdzie i ile płaci się za cash back i tak np PKO pobiera złotówkę, w mbanku 0,50 groszy w sumie opłata waha się między 0,5 zł - 1 zł. W skoku jak dotąd za darmo.
 

kozel111  

User


Do³±czy³: 17 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-18, 12:29   

to oplaty w granicach 0,5-1pln to nieduzo, ale oczywiscie lepiej jak jest bez prowizji. Sklepow jest coraz wiecej bo i im sie moze oplacic. Wyplacisz kase to moze od razu cos jeszcze dokupisz :)
 

kulfon

User


Do³±czy³: 18 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-18, 20:46   

A ja byłem ostatnio w Bomi na Towarowej w Warszawie i oprócz tego, że zapłaciłem za zakupy, to jeszcze wziąłem gotówkę z kasy. Miałem niezły problem, bo potrzebowałem szybko gotówki. Ufff...
 

orelka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 06 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-19, 08:30   

Fakt, że tylko niewielkie sumy można sobie wypłacać, tak do 200 zł , ale to zazwyczaj wystarcza jak ma się pilną potrzebę :) Większe kwoty to już w bankomacie, ale może to i lepiej dla nas.
 

kozel111  

User


Do³±czy³: 17 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-19, 08:41   

haha zgadza sie, jak za duzo okazji to wydawania pieniedzy to tez nie za dobrze :) czasami mozna uniknac dzieki temu przypadkowych wydatkow
 

alicy  

Stały User


Do³±czy³a: 17 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-19, 14:03   

No ale jak np. trzeba zapłacić za mieszkanie czy ogólnie zrobić opłaty, to chyba wygodniej jest przelać przez neta. No hjasne, że to pokusa do wydawania kasy, ale nie da się ukryć że przydatna ta pokusa:)
 

orelka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 06 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-20, 08:01   

GeneralFuneral napisa³/a:

..Nie podoba mi sie to ze bank wiecej moze zarobic na mnie niz na banku. Dlatego kieruje sie w strone kont internetowych ktore w ogole nie maja oplat , duzo bankomatow lub Cash Back...


Tak jest banków polityka, są nastawione za zyski i działają na rzecz swoich właścicieli, muszą na tobie zarobić, żeby właścicielowi dać, a już na przykład kasy spółdzielcze działają na rzecz swoich członków i mogą zaoferować więcej usług za darmo.
 

kozel111  

User


Do³±czy³: 17 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-20, 08:13   

co to znaczy ze banki spoldzielcze dzialaja na rzecz swoich czlonkow? Brzmi to troche niewiarygodnie, przeciez to nie organizacje charytatywne :D
 

kulfon

User


Do³±czy³: 18 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-20, 20:02   

tradycja banków spółdzielczych została zapoczątkowana jeszcze w XIX wieku w Niemczech. Choć to może dziwić, taki rodzaj banków to nie jest polska domena. Ten utopijny pomysł działania banków/kas "na rzecz swoich właścicieli" jakoś mi również jest trudno sobie wyobrazić, choć wiem, że spóldzielnie kierują się swoimi prawami - na przykład spółdzielnie mieszkaniowe. One również nie są nastawione na zysk.
 

GeneralFuneral

User


Do³±czy³: 12 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-20, 23:58   

Dokladnie, spoldzielcze kasy oszczednosciowo-kredytowe maja 150 letnia tradycje i istnieja w kilkudziesieciu krajach , zrzeszaja 185 mln czlonkow w uniach kredytowych. To nie sa instytucje ktore powstaly rok temu na fali jakiejs koniunktury ...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com