Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:17   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

wiele z nich i tak się da skusić



bo ludzie sÄ… grzeszni :)

swEeTbOyMuah napisa³/a:

to gwałcicielem lub czymś w tym stylu



gwałciciele właśnie nie potrafią zapanować nad pokusami.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

człowiek dorasta psychicznie etapami aż do 21 roku życia



jedni dorastają wcześniej, drudzy później, ale i tak nie wiem, do czego się to odnosi.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:20   

Cytat:

jedni dorastają wcześniej, drudzy później, ale i tak nie wiem, do czego się to odnosi.


To była introdukcja :P

Cytat:

gwałciciele właśnie nie potrafią zapanować nad pokusami.


Tak, bo je wcześniej za bardzo powstrzymują aż wreszcie to musi wybuchnąć, jak będziesz pompować balon i nie dasz w między czasie ulecieć powietrzu to w końcu pęknie.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:26   

trzeba próbować rozładować pokusy. nie wolno ich dusić w taki sposób, by skończyło się to gwałtem. poza tym, jeśli ktoś wierzy w Boga i w to, że On może to zabrać, to Bóg, zabierze od nas te pokusy. ale trzeba tego chcieć, niestety.

swEeTbOyMuah napisa³/a:

To była introdukcja :P



do czego? ;>
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-26, 22:35   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Ale to jest po prostu przeciwko naturze i nie zdziwiłbym się gdyby taki on został przez to gwałcicielem lub czymś w tym stylu


Masz o mnie dobre zdanie... Bo ja także miałem (i nie ja jeden) pokusy, aby cokolwiek w sferze seksualnej uczynić, ale się opieram i raczej zadatków na gwałciciela nie mam...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 23:06   

Tyle że różni ludzie są i inaczej wszystko odbierają i na różne rzeczy różnie reagują, zresztą gwałciciel to tylko przykład był ale musi mieć to jakiś efekt.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-26, 23:13   

swEeTbOyMuah, racja, ale gwałciciel to nie jest człowiek w pełni sprawny psychicznie, nie myśli normalnie.

poza tym, ilu na świecie jest gwałcicieli, a ile takich, którzy pieprzą sie na prawo i lewo, bo nie potrafią odeprzeć pokusy ;/ no nie ma porównania...
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-26, 13:16   

istota tkwi w tym, co piszecie, że nie da się opanować pokusy.
Jeśli nie da się opanować pokusy, to jest to już swego rodzaju uzależnienie. A mastrubacja, podobnie jak palenie papierowów czy picie alkoholu, wciąga. I dochodzi w pewnym momencie do takiej sytuacji, że nawet jakbyś chciał, to nie możesz tego opanować (samemu). Dlatego właśnie masturbacja jest grzechem, bo każde uzależnienie prowadzi do zaniku jakichś ludzkich odruchów i każde uzależnienie niszczy to, co jest dobre w człowieku.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-07-26, 13:28   

A kościół jest przeciwny telefonom albo kalkulatorom?
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-26, 14:01   

nie rozumiem pytania.
Kalkulator i telefon to urządzenia, któe potrzebne są w dzisiejszym świecie. A dlaczego? Dzięki rozwojowi nauki.
Nie sprowadzajmy kościoła to instytucji, która tylko zakazuje różnych rzeczy. Tak nie jest.

¦więty Paweł napisał: "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść" - i tak jest np. z masturbacją. Wolno Ci, bo każdy człowiek ma wolną wolę, ale trzeba się zastanowić czy przyniesie to korzyść. A odpowiedź jest taka, że na pewno nie przyniesie korzyści. Masze ludzkie odruchy zaginą, a staniemy się zwierzęciami, które tylko muszę się masturbować i uprawiać seks. A gdzie rozwój ducha? Dusza będzie "umierać", i razem z nią wszystko co dobre.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-07-26, 14:11   

Ale telefon i kalulator nie są niezbędne do życia, a ludzie nałogowo z nich korzystają.
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-26, 15:01   

nie pobadajmy w skrajności. Kalkulator dla każdego np. inżyniera jest nieodzownym atrybutem. Podbnie jak telefon dla jakiegoś manager'a.

Masz rację, że ludzie czasami bezsensownie korzystają z telefonów, ale nie porównujmy telefonów i kalkulatorów z uzależnieniem od masturbacji czy seksu.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-07-26, 15:15   

A ja mam wrażenie, że kościół zabiera się za coś o czym nie ma pojęcia.
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-26, 15:29   

co masz na myśli, bo nie za bardzo rozumiem?
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-26, 16:04   

Wciąż uważacie, że kościół jest przeciwny miłości cielesnej. A nie, nie jest - kościołowi zależy, aby ta miłość właśnie nie skupiła się tylko na tej fizycznej stronie, a przez masturbację tak właśnie się dzieje.
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-26, 19:03   

fizyczna strona miłości też jest piękna i ma być piękna. A całą pełnię piękności osiągnie dopiero w małżeństwie, wtedy będzie błogosłąwieństwem.

A masturbacja ... wiem z własnego doświadczenia jakie to bagno ...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com