Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-10-31, 21:05   

Cytat:

Złoto i jadeitowe ozdoby to mieli miały nawet prymitywne, koczownicze plemiona z Amazonii.

Ty w ogóle rozumiesz ten artykuł na Wikipedii i o co chodzi w sentymentalizmie i koncepcji "szlachetnego dzikusa"?
Zacznijmy od tego, bo mam wątpliwości - Machu Picchu nie ma tu nic do rzeczy, sama ta koncepcja była stosowana od XVIII wieku w stosunku do ludów Mezoameryki, które potrafiły zbudować osady o wiele bardziej zaawansowane architektonicznie od przereklamowanego Machu Picchu (np. Tolum).


No ale nie dziwi Cię fakt jak oni wybudowali miasto w tak wysokich górach ?
Albo jak Egipcjanie zbudowali piramidy ?

Cytat:

Od dupy strony chyba.
Tracz akurat w Boga wierzył.


No właśnie nie od dupy strony bo nie szanował kleru ;)

Cytat:

No, bo chciałbym cię zobaczyć klęczącego przy konfesjonale na Boże Narodzenie.


Ale co miałbym się tam spowiadać czy mówić rymowanki ?

$karbówka napisa³/a:

A potem podzielilibyśmy się opłatkiem.


A bardzo chętnie :-) ale co ma tradycjia i obyczaje do wiary i Religi ?
Jak chcesz to możemy jechać do Mekki na pielgrzymke albo świętować Radaman :-D

$karbówka napisa³/a:

I zjedli karpia - wcześniej wywalczonego w Lidlu.


:-D

Cytat:

SÅ‚aby jestem w gry RPG.


Ale co mają z tym wspólnego gry RPG ?

$karbówka napisa³/a:

Poza tym nie wiem na jakich zasadach św. Piotr wpuszcza do nieba.


A widzisz.To skąd wiadomo na jakich zasadach idzie się do piekła.Kler coś ukrywa...
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2017-11-01, 01:22   

DeVaneio napisa³/a:

No ale nie dziwi Cię fakt jak oni wybudowali miasto w tak wysokich górach ?


Nie, to zwykle dziwi oszołomów pokroju Ericha von Danikena doszukującego się tam technologii obcych.
I gadającego bzdury o kryształowych czaszkach, które tworzyli Indianie dysponujący wiedza kosmitów z Oriona...

Machu Picchu wcale nie jest jaką rewelacją architektoniczną, podobnie jak Vilcabamba - te ośrodki to cokolwiek prymitywne miasteczka, dość prostackie pod względem urbanistycznym w porównaniu do choćby także inkaskiego Cuzco.
Polecam poczytać jakąś fachową literaturę na ten temat, to się przekonasz.

Ale nadal nie rozumiem w jaki sposób ma to związek z tematem sentymentalizmu?

DeVaneio napisa³/a:

Albo jak Egipcjanie zbudowali piramidy ?


A co mają piramidy egipskie czy w ogóle Egipcjanie do mitu "szlachetnego dzikiego"?
Po co mieszasz kultury odległe od siebie w czasie o blisko 30 wieków i istniejące na innych kontynentach?

A jak zbudowano, to już egiptologia wyjaśniła.
KwestiÄ… kontrowersyjnÄ… jest czas ich powstania i przeznaczenie.


DeVaneio napisa³/a:

No właśnie nie od dupy strony bo nie szanował kleru


Ale są odcinki gdzie dawał na kościół.
W przeciwieństwie do ciebie. :-D

DeVaneio napisa³/a:

Ale co miałbym się tam spowiadać czy mówić rymowanki ?


Tak.
I pocałujesz stułę, odmówisz pokutę i pójdziesz z uśmiechem i w podskokach do komunii!
Będę stał na chórze i patrzył.


DeVaneio napisa³/a:

A bardzo chętnie ale co ma tradycjia i obyczaje do wiary i Religi ?


To jako ateusz i antyklerykał, dzielisz się opłatkiem, śpiewasz kolędy i ubierasz choinkę?


DeVaneio napisa³/a:

Jak chcesz to możemy jechać do Mekki na pielgrzymke albo świętować Radaman


Takie bieda imprezy z ciapatymi fanatykami Mahometa, w samym męskim towarzystwie gdzieś w zadupiu na pustyni i z gwałceniem kóz w tle, mnie nie interesują.

Tutaj bym stawiał jednak na katoliczki i karnawał w Rio de Janerio.
Może byś zbajerował jaką Murzynkę, jak ci twoje wiejskie dziewuchy nie odpowiadają.
Z tego co widziałem to niektóre tańczą nawet nago :-D

DeVaneio napisa³/a:

Ale co mają z tym wspólnego gry RPG ?


Zwykle w grach RPG wcielasz się w różne postacie.
Mówie o prawdziwych RPG (nie komputerowych) - na podstawie specjalnych ksiąg.

DeVaneio napisa³/a:

A widzisz.To skąd wiadomo na jakich zasadach idzie się do piekła.Kler coś ukrywa...


To, że ja nei wiem na jakiej zasadzie wpuszczają do raju chrześcijańskiego nie znaczy, że nikt tego nie tłumaczył.
Po prostu nie pamiętam (jeśli w ogóle wiedziałem), sorry ale czas gdy czytałem księgi różnych religii od judeo-chrześicjańskiej Biblii po hinduistyczną Mahabharatę, minął już dawno.

Natomiast z tego co kojarzę, to w oryginalnej hebrajskiej Biblii, ani nawet w Septuagincie nie ma czegoś takiego jak piekło.
Jest to raczej specjalnie przekręcone w Vulgacie i dalej Bibliach tłumaczonych na języki narodowe.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-11-01, 09:40   

$karbówka napisa³/a:

Nie, to zwykle dziwi oszołomów pokroju Ericha von Danikena doszukującego się tam technologii obcych.
I gadającego bzdury o kryształowych czaszkach, które tworzyli Indianie dysponujący wiedza kosmitów z Oriona...

Machu Picchu wcale nie jest jaką rewelacją architektoniczną, podobnie jak Vilcabamba - te ośrodki to cokolwiek prymitywne miasteczka, dość prostackie pod względem urbanistycznym w porównaniu do choćby także inkaskiego Cuzco.
Polecam poczytać jakąś fachową literaturę na ten temat, to się przekonasz.


Poczytam.

Cytat:

A co mają piramidy egipskie czy w ogóle Egipcjanie do mitu "szlachetnego dzikiego"?
Po co mieszasz kultury odległe od siebie w czasie o blisko 30 wieków i istniejące na innych kontynentach?

A jak zbudowano, to już egiptologia wyjaśniła.
KwestiÄ… kontrowersyjnÄ… jest czas ich powstania i przeznaczenie.


Że dzięki klerowi nic o nich nie wiemy.No wlasnie przeznaczenia i czas powstania.

$karbówka napisa³/a:

Ale są odcinki gdzie dawał na kościół.
W przeciwieństwie do ciebie.


Ale dlaczego mam dawać tym nie robom na tacę? Już wolę bezdomenmu albo żulowi na wino :-D

$karbówka napisa³/a:

Tak.
I pocałujesz stułę, odmówisz pokutę i pójdziesz z uśmiechem i w podskokach do komunii!
Będę stał na chórze i patrzył.


Jak ja mogę pójść do komuni jak ja ochrzczony nie jestem :-D
A chociaż ładnie śpiewasz :] ?
Dlaczego ty chesz ze mnie zrobić katolika.Nie mogę być inny w tym chorym katolandzie :-D ?

Cytat:

Takie bieda imprezy z ciapatymi fanatykami Mahometa, w samym męskim towarzystwie gdzieś w zadupiu na pustyni i z gwałceniem kóz w tle, mnie nie interesują.


To możemy do Bohemain Grove.Pomodlimy sie do sowy i będzie okazja poznać amerykańskich polityków i biznesmenów :]

$karbówka napisa³/a:

Tutaj bym stawiał jednak na katoliczki i karnawał w Rio de Janerio.
Może byś zbajerował jaką Murzynkę, jak ci twoje wiejskie dziewuchy nie odpowiadają.
Z tego co widziałem to niektóre tańczą nawet nago


No właśnie karnawał w Rio.Niby też katoliczki a są bardziej otwarte od naszych skrytych "zakonnic". :-D

$karbówka napisa³/a:

Mówie o prawdziwych RPG (nie komputerowych) - na podstawie specjalnych ksiąg.


Czyli o jakich bo nie rozumiem ?

$karbówka napisa³/a:

nikt tego nie tłumaczył.


Ale książki zwanej biblią czy bełkotu borzego prosto z nieba :-D ?

Cytat:

sorry ale czas gdy czytałem księgi różnych religii od judeo-chrześicjańskiej Biblii po hinduistyczną Mahabharatę, minął już dawno.


Spoko ale to były książki.Skąd wiadomo ze zapisane jest w nich słowo Boże.Jeżeli Bóg jest taki wspaniały to czy godzinny się na kasty w Indiach,na maltertowanie kobiet i dzieci w krajach muzułmańskich czy na obcinanie skórki z penisa małym chłopcom w judaizmu ?
Swoją drogą zawsze mnie ciekawiło dlaczego chrześcijanie nie są obrzezani (No chyba że są i się nie chwalą :-D ).Skoro ich prorok był to dlaczego by się do niego nie upodobnic.I dochodzi jeszcze fakt że on przyjął chrzest jak miał 33 lata a nie kilka miesięcy :-D
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2017-11-01, 19:37   

DeVaneio napisa³/a:

Jak ja mogę pójść do komuni jak ja ochrzczony nie jestem


Są takie możliwości, że łapiesz się jednego dnia na chrzest, komunie i bierzmowanie.

DeVaneio napisa³/a:

Dlaczego ty chesz ze mnie zrobić katolika.


Żeby mi się statystyka zgadzała.

DeVaneio napisa³/a:

A chociaż ładnie śpiewasz


Nie, dlatego śpiewam w chórze, a nie sam. :]

DeVaneio napisa³/a:

No właśnie karnawał w Rio.Niby też katoliczki a są bardziej otwarte od naszych skrytych "zakonnic".


To akurat nie dziwne, bo różnice kulturowe w podejściu do religii występują i w islamie.
W Albanii na przykład, muzułmanka może się wydać za chrześcijanina.


DeVaneio napisa³/a:

Czyli o jakich bo nie rozumiem ?


Warhammer chociażby.

DeVaneio napisa³/a:

Że dzięki klerowi nic o nich nie wiemy.No wlasnie przeznaczenia i czas powstania.


Haha, że jak?

W jaki sposób ten wszechpotężny kler forsuje na uczelniach i w świecie archeologii pogląd, iż piramidy zostały zbudowane jako grobowce, lub, że ich początki są datowane na 2650 r p.n.e?
I to jest wersja oficjalna - utrzymywana przez naukÄ™ akademickÄ….
A badań nad domniemanym labiryntem pod Sfinksem zabrania nie Watykan, ale Zahi Hawass i egipska Najwyższa Rada Starożytności.
W ogóle początki egiptologii to czasy Napoleona (po rewolucji francuskiej, która odebrała władze KK na dobre), a potem lata 30-te XX wieku, gdy Egipt był brytyjskim protektoratem.
Tu Watykan nie miał nic do rzeczy - a wiedza na temat starożytnego Egiptu, nigdy nie była przez kościelne kręgi cenzurowana.

Bez urazy, ale kompromitujesz siÄ™ teraz.


DeVaneio napisa³/a:

Spoko ale to były książki.Skąd wiadomo ze zapisane jest w nich słowo Boże


Kwestia wiary.
Cześć Biblii to sumeryjskie, akadyjskie lub babilońskie mity inkorporowane do judaizmu, a cześć zawiera dzieje starożytnego Izraela i była pisana przez ludzi dobrze wykształconych i z elit (w sumie tylko tacy wtedy umieli pisać).
O ile można potwierdzić istnienie i panowanie kilku królów wymienionych w Biblii o tyle działalność proroków i ich wizje są nie do udowodnienia.

DeVaneio napisa³/a:

Bóg jest taki wspaniały to czy godzinny się na kasty w Indiach,na maltertowanie kobiet i dzieci w krajach muzułmańskich czy na obcinanie skórki z penisa małym chłopcom w judaizmu ?


A co ja Sybilla jestem?
Skąd mam wiedzieć?
A czy Bóg jakkolwiek go tam rozumieją w różnych religiach, miałby interweniować w tę wolną wolę, to też nie do mnie pytanie.
Zapytaj jakichś biskupów, braminów, imamów czy rabinów, jak sobie to widzą.


DeVaneio napisa³/a:

Swoją drogą zawsze mnie ciekawiło dlaczego chrześcijanie nie są obrzezani (No chyba że są i się nie chwalą ).Skoro ich prorok był to dlaczego by się do niego nie upodobnic.


Z prostego powodu - dla chrześcijanina symbolem obrzędem przynależności do tej religii jest chrzest, jak sama nazwa wskazuje.
Obrzezanie to tradycja judaizmu.

Poza tym w Izraelu tez dzisiaj nie ma obowiązkowego obrzezania, bo to państwo świeckie.
Co więcej, właśnie spośród nieobrzezanych ludzi, jednostki specjalne armii Izraela (np. Sayeret Matkal) rekrutują żołnierzy -- żeby w razie czego wróg nie rozpoznał, że są Żydami.


DeVaneio napisa³/a:

I dochodzi jeszcze fakt że on przyjął chrzest jak miał 33 lata a nie kilka miesięcy


Niewątpliwie Maryja i Józef powinni czym prędzej zanieść małego Jezusa do kościoła na chrzest, a w wieku 8 lat kazać mu przyjąć Komunię św.
I dać mu obrazek z Matką Boską z Częstochowy. :-D

Jak ty serio to wszystko pytasz, to zaczynam się dobrze bawić.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-11-01, 22:24   

Cytat:

Są takie możliwości, że łapiesz się jednego dnia na chrzest, komunie i bierzmowanie.


Ale po co mi to ?

Cytat:

Żeby mi się statystyka zgadzała.


To Ty taki misjonarz jesteś.Jak święty Wojciech :] .Nie rozumiem skąd ta ksenofobia u krzyżaków(inne okreslenie na "Katoli" lub "żydoprzebieranców")

Cytat:

Nie, dlatego śpiewam w chórze, a nie sam.


Ale sam tak uważasz czy to opinia innych ?

Cytat:

To akurat nie dziwne, bo różnice kulturowe w podejściu do religii występują i w islamie.
W Albanii na przykład, muzułmanka może się wydać za chrześcijanina.


Dobrze wiedzieć :-) .Może one nie są takie chłopobojne jak Polki.Usmiechniesz się do takej na ulicy a ona albo z strachem sposci wzrok albo się zaczenie chichrać :zalamany:
Jest też wersja ze sobie pomysli "mój książę on mnie kocha" albo powie Ci "co się gapisz pe*ale" :-D

Cytat:

Warhammer chociażby.


Nie grałem.

Cytat:

W jaki sposób ten wszechpotężny kler forsuje na uczelniach i w świecie archeologii pogląd, iż piramidy zostały zbudowane jako grobowce, lub, że ich początki są datowane na 2650 r p.n.e?


Ma układy.Kler zbudował większość uniwersytetów w średniowieczu i moim zdaniem ma na nie wpływ dalej.Papież rządzi światem.

$karbówka napisa³/a:

I to jest wersja oficjalna - utrzymywana przez naukÄ™ akademickÄ….


Za niedługo wersja oficjalna będzie taka ze polacy robili obozy śmierci i zmusili do tego biednych Niemców :-D
Wybacz ale "nie wierzÄ™" im.

Cytat:

A badań nad domniemanym labiryntem pod Sfinksem zabrania nie Watykan, ale Zahi Hawass i egipska Najwyższa Rada Starożytności.


A kto niÄ… zarzÄ…dza ?

Cytat:

W ogóle początki egiptologii to czasy Napoleona (po rewolucji francuskiej, która odebrała władze KK na dobre), a potem lata 30-te XX wieku, gdy Egipt był brytyjskim protektoratem.
Tu Watykan nie miał nic do rzeczy - a wiedza na temat starożytnego Egiptu, nigdy nie była przez kościelne kręgi cenzurowana.


Historyczna to może i tak ale techologiczna jeżeli w ogóle istniała to napewno nie udostępnili.

$karbówka napisa³/a:

Bez urazy, ale kompromitujesz siÄ™ teraz.


To już jest twoja opinia jednakże opinia jest zdaniem na jakiś temat czyli można powiedzieć sądem gdyż Ty sądzisz że coś jest takie lub takie,toteż jak mawiał J.C -"Nie sądzicie,abyście nie byli sądzeni" :]

$karbówka napisa³/a:

Kwestia wiary.


Czyli brak wiarygodnych dowodów.

Cytat:

A co ja Sybilla jestem?
Skąd mam wiedzieć?


A nie? Ja w Ciebie wierzÄ™ :-)

Cytat:

Zapytaj jakichś biskupów, braminów, imamów czy rabinów, jak sobie to widzą.


Powiedza mi - Sp*erdalaj szatanski pomiocie
,Jak smiesz kwestionować słowo Pana,Nie zbadane są wyroki pańskie itp.Albo będą się na mnie patrzeć z pogardą jak na g*wno lub w wypadku kleru jak na coś do w*ruchania :zalamany:

Cytat:

Jak ty serio to wszystko pytasz, to zaczynam się dobrze bawić.


Nie rozumiem.Uważasz że jestem głupi bo tego nie wiem i to Cię bawi czy ze Cię wkręcam ?
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-11-02, 11:30   

DeVaneio, chyba poczucie humoru u Ciebie szwankuje. :] Podobnie, dystans do siebie i świata.
$karbówka ewidentnie robi sobie jaja i Cię podpuszcza, a Ty się dajesz podpuszczać, zamiast reagować śmiechem i żartami.

Dla mnie bycie św. Piotrem jest tak wielką abstrakcją, że wolę się w ogóle nie zastanawiać nad tym, co bym robił na jego miejscu. Bo nie ma to najmniejszego sensu. Wcielanie się w rolę św. Piotra to zupełnie jak gra RPG - nigdy mnie nie kręciło.

DeVaneio napisa³/a:

Już wolę bezdomenmu albo żulowi na wino


Chyba raczej na jabol, piwo albo denaturat. :-P Bo prawdziwego wina (z winogron) to żule raczej nie piją.

$karbówka napisa³/a:

To akurat nie dziwne, bo różnice kulturowe w podejściu do religii występują i w islamie.
W Albanii na przykład, muzułmanka może się wydać za chrześcijanina.


W Albanii większość mieszkańców to "muzułmanie tylko z nazwy", podobnie jak w Kazachstanie czy Kirgistanie. Zupełnie inna bajka niż mieszkańcy krajów Półwyspu Arabskiego, Sahary, Somalii, Czadu, Sudanu, Afganistanu czy Iranu, którzy zwykle traktują islam śmiertelnie poważnie i dosłownie.
Choć Iran różni się od w/w krajów tym, że jest bardziej zróżnicowany, i że tam islam jest traktowany trochę bardziej elastycznie niż w pozostałych wymienionych krajach.

Zresztą Albania swoją tożsamość zbudowała na postaci Skanderbega, który walczył z Turkami i nie był muzułmaninem. Kazachstan i Kirgistan z kolei mają pozostałości szamanizmu, bo na islam przeszli stosunkowo późno.

A skoro mowa o różnicach kulturowych w podejściu do religii, to podejście Polaków do katolicyzmu mocno się różni od podejścia Austriaków, Słoweńców, Chorwatów, Włochów, Hiszpanów czy nawet sąsiadujących z nami Słowaków.
Polski katolicyzm jest o wiele bardziej konserwatywny niż w w/w krajach. A jednocześnie bardziej "ludowy" i oparty na bardzo silnej pozycji kleru względem laikatu. I mocniej związany z polityką.

DeVaneio napisa³/a:

To Ty taki misjonarz jesteÅ›.


Oczywiście, że ze $karbówki żaden misjonarz - on po prostu sobie żartuje i się z Tobą droczy.

DeVaneio napisa³/a:

Może one nie są takie chłopobojne jak Polki.Usmiechniesz się do takej na ulicy a ona albo z strachem sposci wzrok albo się zaczenie chichrać


Ogólnie, Albanki są bardzo chłopobojne - Albania to najbardziej patriarchalny kraj w Europie. Poza Tiraną, trudno zobaczyć Albankę na ulicy, poza domem. Albańczycy zwykle zamykają swoje kobiety w domach i nie wypuszczają. Jeśli na ulicy np. Szkodry zobaczysz kobiety, to niemal na 100% będą to Cyganki, które żebrzą i/lub kradną.

DeVaneio napisa³/a:

Kler zbudował większość uniwersytetów w średniowieczu i moim zdaniem ma na nie wpływ dalej.Papież rządzi światem.


:-D
Uniwersytet w Salamance założył król Leónu Alfons IX.
Uniwersytet Paryski został założony przez króla Francji Ludwika IX.
Statut Uniwersytetu Bolońskiego ustalił ostatecznie cesarz Fryderyk Barbarossa. I nie wiadomo nic o tym, jakoby to kler był założycielem tego uniwersytetu.
Podobnie jak o uniwerkach w Oksfordzie i Cambridge. Mimo że nie jest jasne, jak dokładnie powstały.
Uniwersytet w Padwie został założony przez grupę studentów i profesorów wywodzących się z Uniwersytetu Bolońskiego.
Uniwersytet w Pradze został założony przez króla Karola Luksemburskiego (stąd teraz nazywa się Uniwersytetem Karola).
Akademię Krakowską założył król Kazimierz Wielki.

Więc o jakiej "większości uniwersytetów w średniowieczu" piszesz?
I na czym niby ma polegać wpływ kleru na współczesne uniwersytety? Studiowałeś Ty kiedyś? Ha?
Co rektorzy, prorektorzy, dziekani i inne władze współczesnych uczelni mają wspólnego z klerem?

Poza tym mówimy chyba o Kościele katolickim, a współczesna egiptologia zaczęła się od Howarda Cartera w latach 90. XIX w. Co on miał wspólnego z katolicyzmem? Był badaczem, nie działaczem religijnym, a już na pewno nie katolickim.

Papież rządzi światem? :-D Przecież nawet władze arcykatolickiej Polski mają gdzieś zdanie papieża. A co dopiero władze takich światowych mocarstw, jak USA (rządzone głównie przez protestantów), Rosja (rządzona przez niewierzącego Putina sprzymierzonego taktycznie z Cerkwią Prawosławną), Arabia Saudyjska (rządzona przez muzułmanów) itd.?

Widać jesteś wyznawcą jakichś teorii spiskowych. W tym wypadku: o rządzeniu światem przez KK.
Cóż, jedni wyznawcy teorii spiskowych mówią, że światem rządzą Żydzi, inni, że masoni, inni, że Żydzi i masoni razem, inni, że Soros i reszta światowej finansjery, inni, że muzułmanie, inni, że Iluminaci, inni, że Reptilianie lub inni kosmici, a DeVaneio, że Kościół Katolicki. :-) To ma dokładnie tyle samo sensu.

Można nie lubić Kościoła Katolickiego. Jednak grunt to nie rzutować emocji na fakty. A Ty właśnie to robisz. Co czyni Cię stronniczym i niewiarygodnym.
Właśnie dlatego $karbówka stwierdził, że się kompromitujesz. Bo wymyślasz teorie spiskowe i rzutujesz własne uprzedzenia i emocje na fakty.
Redneck robi w dużej mierze to samo, tylko w drugą stronę. Ale przynajmniej nie jest tak skłonny wyskakiwać z teoriami spiskowymi.

DeVaneio napisa³/a:

A kto niÄ… zarzÄ…dza ?


Naprawdę takiś leniwy, że nie chce Ci się szukać? Czy uważasz, że Google gryzie?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Najwy%C5%BCsza_Rada_Staro%C5%BCytno%C5%9Bci
Najwyższa Rada Starożytności to jedno z ministerstw Egiptu, a poprzednio wydział egipskiego Ministerstwa Kultury.
Co, może egipskim rządem też zarządzają katolicy lub sam papież? :mrgreen:
Masz chyba jakÄ…Å› obsesjÄ™.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zahi_Hawass
Obecnie na czele tego resortu stoi Mohamed Abdel Fattah. Co, może też katol?
Mohamed - piękne katolickie imię. :-)

DeVaneio napisa³/a:

Historyczna to może i tak ale techologiczna jeżeli w ogóle istniała to napewno nie udostępnili.


Kto nie udostępnił?
Przecież Kościół katolicki nigdy nie trzymał łapy na Egipcie ani wiedzy o starożytnym Egipcie.

DeVaneio napisa³/a:

Powiedza mi - Sp*erdalaj szatanski pomiocie
,Jak smiesz kwestionować słowo Pana,Nie zbadane są wyroki pańskie itp.Albo będą się na mnie patrzeć z pogardą jak na g*wno lub w wypadku kleru jak na coś do w*ruchania


A skąd wiesz? Może któryś będzie chciał to wyjaśnić i odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2017-11-02, 13:13   

Tigranes napisa³/a:

chyba poczucie humoru u Ciebie szwankuje. Podobnie, dystans do siebie i świata.


Nie no skąd.Dlaczego tak uważasz ?

Cytat:

$karbówka ewidentnie robi sobie jaja i Cię podpuszcza, a Ty się dajesz podpuszczać, zamiast reagować śmiechem i żartami.


A skąd wiesz że się nie śmieje :-D ?

Tigranes napisa³/a:

W Albanii większość mieszkańców to "muzułmanie tylko z nazwy", podobnie jak w Kazachstanie czy Kirgistanie. Zupełnie inna bajka niż mieszkańcy krajów Półwyspu Arabskiego, Sahary, Somalii, Czadu, Sudanu, Afganistanu czy Iranu, którzy zwykle traktują islam śmiertelnie poważnie i dosłownie.
Choć Iran różni się od w/w krajów tym, że jest bardziej zróżnicowany, i że tam islam jest traktowany trochę bardziej elastycznie niż w pozostałych wymienionych krajach.

Zresztą Albania swoją tożsamość zbudowała na postaci Skanderbega, który walczył z Turkami i nie był muzułmaninem. Kazachstan i Kirgistan z kolei mają pozostałości szamanizmu, bo na islam przeszli stosunkowo późno.

A skoro mowa o różnicach kulturowych w podejściu do religii, to podejście Polaków do katolicyzmu mocno się różni od podejścia Austriaków, Słoweńców, Chorwatów, Włochów, Hiszpanów czy nawet sąsiadujących z nami Słowaków.
Polski katolicyzm jest o wiele bardziej konserwatywny niż w w/w krajach. A jednocześnie bardziej "ludowy" i oparty na bardzo silnej pozycji kleru względem laikatu. I mocniej związany z polityką.


Dobrze wiedzieć :-)

Cytat:

Oczywiście, że ze $karbówki żaden misjonarz - on po prostu sobie żartuje i się z Tobą droczy.


Nie możliwe :-> Skarbówka by ze mnie nie żartował.Nie "wierzę" w to.

Cytat:

Ogólnie, Albanki są bardzo chłopobojne - Albania to najbardziej patriarchalny kraj w Europie. Poza Tiraną, trudno zobaczyć Albankę na ulicy, poza domem. Albańczycy zwykle zamykają swoje kobiety w domach i nie wypuszczają. Jeśli na ulicy np. Szkodry zobaczysz kobiety, to niemal na 100% będą to Cyganki, które żebrzą i/lub kradną.


To lipa :zalamany:

Cytat:

Uniwersytet w Salamance założył król Leónu Alfons IX.
Uniwersytet Paryski został założony przez króla Francji Ludwika IX.
Statut Uniwersytetu Bolońskiego ustalił ostatecznie cesarz Fryderyk Barbarossa. I nie wiadomo nic o tym, jakoby to kler był założycielem tego uniwersytetu.
Podobnie jak o uniwerkach w Oksfordzie i Cambridge. Mimo że nie jest jasne, jak dokładnie powstały.
Uniwersytet w Padwie został założony przez grupę studentów i profesorów wywodzących się z Uniwersytetu Bolońskiego.
Uniwersytet w Pradze został założony przez króla Karola Luksemburskiego (stąd teraz nazywa się Uniwersytetem Karola).
Akademię Krakowską założył król Kazimierz Wielki.


A to nie było wtedy przypadkiem tak że papież był ponad królami skoro tamte kraje były katolickie ?

Cytat:

Studiowałeś Ty kiedyś?


Dopiero będę :-D

Cytat:

współczesna egiptologia zaczęła się od Howarda Cartera w latach 90.


A nie dziwi Cię że dopiero tak późno ?

Cytat:

USA (rządzone głównie przez protestantów), Rosja (rządzona przez niewierzącego Putina sprzymierzonego taktycznie z Cerkwią Prawosławną), Arabia Saudyjska (rządzona przez muzułmanów) itd.?


To marionetki.Wszyscy kapłani wszystkich Religi grają w jednej drużynie.Tak samo politycy.

Tigranes napisa³/a:

Widać jesteś wyznawcą jakichś teorii spiskowych. W tym wypadku: o rządzeniu światem przez KK.
Cóż, jedni wyznawcy teorii spiskowych mówią, że światem rządzą Żydzi, inni, że masoni, inni, że Żydzi i masoni razem, inni, że Soros i reszta światowej finansjery, inni, że muzułmanie, inni, że Iluminaci, inni, że Reptilianie lub inni kosmici, a DeVaneio, że Kościół Katolicki. To ma dokładnie tyle samo sensu.


No ale co się dziwisz.Przecież temat nosi nazwę "Kościół katolicki to zło czyli świat według DeVaneio" czyli mnie :-D
Ale z drugiej strony to są też wyznawcy teori spiskowych wierzących w Chrystusa,Allaha,Jahwe czy innych wymyślonych postaci.To też ma tyle samo sensu tylko że ludzi z racji tego że wierzą w religie traktuje sie przyzwoicie a na gości takich jak ja patrzy się jak na idiotów.Dziwny jest ten swiat :zalamany:

Tigranes napisa³/a:

Można nie lubić Kościoła Katolickiego. Jednak grunt to nie rzutować emocji na fakty. A Ty właśnie to robisz. Co czyni Cię stronniczym i niewiarygodnym.


A gdzie ja rzutuje emocje na fakty .I czymże jest wiarygodność ?

Cytat:

Właśnie dlatego $karbówka stwierdził, że się kompromitujesz.


Starożytni Żydzochrześcijanie też tak mówili patrząc na J.C a potem go uznali za boga.Czyli jestem na dobrej drodze :-)

Tigranes napisa³/a:

Bo wymyślasz teorie spiskowe i rzutujesz własne uprzedzenia i emocje na fakty.


A skąd wiesz że nie pisze tego pod natchnieniem boga :] ?

Tigranes napisa³/a:

Redneck robi w dużej mierze to samo, tylko w drugą stronę. Ale przynajmniej nie jest tak skłonny wyskakiwać z teoriami spiskowymi.


Czytałem kiedyś że w 2017 według tam jakiś perskich czy muzułmańskich przepowiedni ma odbyć się ostateczna walka dobra z złem.A co jeśli ona dzieje się teraz na tym forum ?
Redneck jest dobrem a Ja złem :-)
Może on też jest natchniony przez boga tylko nie tego co ja :]

Tigranes napisa³/a:

Co, może egipskim rządem też zarządzają katolicy lub sam papież?


Jeżeli chodzi o kraje arabskie to moim zdaniem Baszszar al-Asad jest marionetką wiec to dla mnie nie jest żaden argument.
Gdzie byli przywódcy krajów arabskich jak zabili Husajna ?
Ci przywódcy to marionetki.
A skąd wiesz że nie ? Może grupa Bilderberg naprawdę rządzi światem ?
Jest to moim zdaniem bardziej wiarygodne niż to że około 2017 lat temu narodził się syn boży :]

Tigranes napisa³/a:

Obecnie na czele tego resortu stoi Mohamed Abdel Fattah. Co, może też katol?
Mohamed - piękne katolickie imię.


Może i nie krzyżak ale skad wiesz czy nie ma z nimi jakiś układów ?
I ktoś mi chyba tutaj kiedyś pisał ze Discovery kłamie ale nie pamiętam kto.

Cytat:

Kto nie udostępnił?


A egzorcyzmy,przeżywanie demonów jak robił to król Salomon,nie mówiąc już o magii która pojawia się często w czasach średniowiecza.Nie mówiąc już o młocie na czarownice.

Cytat:

A skąd wiesz? Może któryś będzie chciał to wyjaśnić i odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.


Wątpię wiekszosc księży jest bardzo ograniczona.Musiałbym spotkać naprawdę mądrego duchownego,bo z katechetkami to nie ma o czym gadać :-D
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-11-02, 13:58   

DeVaneio napisa³/a:

A to nie było wtedy przypadkiem tak że papież był ponad królami skoro tamte kraje były katolickie ?


Jak papież mógł być ponad królami (i ogólnie ponad monarchami europejskimi), skoro w 1084 cesarz Henryk IV zdjął papieża Grzegorza VII z tronu i wysunął własnego papieża, Wiberta, który przyjął imię Klemensa III (uznano go za antypapieża)? Skoro w 1118 cesarz Henryk V zdjął z tronu papieża Paschalisa II i powołał na tron papieski Maurice'a Bourdina, który przyjął imię Grzegorza VIII? Skoro w 1164 mimo że rządził papież Aleksander III, to Cesarstwo Niemieckie wysunęło na papieski tron antypapieża Paschalisa III, a w 1168 Kaliksta III? Skoro w 1303 król Francji Filip IV zwołał sąd nad papieżem Bonifacym VIII, który nie chcąc się stawić przed sądem, uciekł z Rzymu, a późniejszy papież, Klemens V, był faktyczną marionetką w rękach króla i nawet przeniósł swoją siedzibę do Awinionu (okres tzw. niewoli awiniońskiej)? Skoro w 1328 cesarz Ludwik IV, niezadowolony z rządów papieża Jana XXII, nakazał wybór na nowego papieża Pietro Rainalducciiego jako Mikołaja V?
Ponadto, od 1378 do 1417 miała miejsce tzw. wielka schizma zachodnia, gdy kierujący się pobudkami politycznymi kardynałowie nie mogli się dogadać w sprawie wyboru papieża, i pretensje do papieskiego tronu rościło sobie jednocześnie dwóch lub nawet trzech kandydatów nazywających siebie papieżami.

Te kwestie były o wiele bardziej złożone niż może się wydawać.

DeVaneio napisa³/a:

A nie dziwi Cię że dopiero tak późno ?


Nie. Co w tym dziwnego? Każda dziedzina nauki potrzebuje czasu, by się rozwinąć. Zresztą Carter też miał poprzedników.

DeVaneio napisa³/a:

To marionetki.Wszyscy kapłani wszystkich Religi grają w jednej drużynie.Tak samo politycy.


NaprawdÄ™ w to wierzysz? :zalamany:

DeVaneio napisa³/a:

A gdzie ja rzutuje emocje na fakty .


Tam, gdzie stwierdziłeś "papież rządzi światem", "to marionetki", że kościelne kręgi cenzurowały wiedzę o starożytnym Egipcie, że kler faktycznie rządzi uniwersytetami itd.
A odnośnie tej dobra ze złem: bądź poważny.
 

Redneck  

User



Wiek: 36

Do³±czy³: 25 Gru 2016

Sk±d: Edmonton / WrocÅ‚aw

   

Wys³any: 2017-11-08, 13:35   

Tigranes napisa³/a:

Jasne. Katolicyzm ogranicza wolność człowieka na innych płaszczyznach niż nakaz sprzątania terenu kościoła parafianom (bo takiego nakazu nie ma, za to jest pełno innych regulacji).


Człowieku dociera do ciebie, zę każda religia w jakiś tam sposób cie ograniczy?
Zawsze sa jakies zasady w danej wspólnocie.
ze ja musze tłumaczyć takie podstawy jezusieńku

A sprzątanie kościoła to nie nakaz, to inicjatywa parafian!
Przestań do cholery manipulować


Tigranes napisa³/a:

Nie. Dodałeś to sobie. Poza tym: kto to jest "domorosły ateista"? I czym się wyróżnia na tle innych ateistów?
Jest wielu ludzi wierzących na swój sposób. Jest wielu protestantów. Jest wielu deistów i panteistów. Jest wielu nonteistów i agnostyków. Świat nie dzieli się na gorliwych katolików i resztę. Świat nie jest czarno-biały.


WIem, ze jest wielu roznych ludzi.
Domorosły ateista to taki jak Devaneio, krzykacz co to nie znosi kościoła bo tak i już, bo teraz taka moda.
A ateista, którego mogę szanować to człowiek który nie wierzy, ale nie pluje jadem na wierzących.


Tigranes napisa³/a:

Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś wiedział, że szydzę nie z ludzi wierzących w Boga, tylko z fanatyków, którzy bezrefleksyjnie, bezmyślnie przyjmują wszystko to, co głosi Kościół katolicki i przy tym stawiają księży na wysokim piedestale, uważając ich za nadludzi, których nie wolno krytykować, bo to słudzy Boga.


Wierni nie sa od wybierania sobie w co maja wierzyć i jakie są zasady religii.
Jakby tak było to każdy by sobie po swojemu interpretował czy powinien isc do kościoła w niedziele, czy orzchcić dziecko, czy w ogóle się spowiadać, bo przecież grzechy to wymysł kleru nie?
Są zasady i się ich przestrzegać powinno.
Nie pasuje, droga wolna.

Tigranes napisa³/a:

A zwiÄ…zki lesbijek?


To samo.
Myślisz, ze kobieta to grzeszy inaczej?

Tigranes napisa³/a:


Liczy się miłość, nie orientacja


To sobie opowiadaj w towarzystwie sobie pdobnych wykolejeńców.


Tigranes napisa³/a:

Albo dlaczego jedzenie grzybków psylocybków lub zawierających meskalinę kaktusów pejotl i San Pedro uznawać za cokolwiek złego, skoro to też nie jest groźne dla zdrowia? W Holandii grzybki i kaktusy są legalne, a w każdym razie nie zakazane.

Papierosy i alkohol są o wiele bardziej zabójcze niż marihuana, grzybki i święte kaktusy. Czyli idąc tym tropem, to chlanie i palenie powinieneś uznać za grzechy, jako zabijanie się na własne życzenie.

Za to eksperymenty z psychodelikami, jak np. grzybki czy święte rośliny (które są w Holandii dozwolone), potrafią uczynić człowieka lepszym, oczyścić go z nienawiści i negatywnych uczuć i napełnić miłością. Więc co w tym grzesznego?


Nie będę się w dawał w dyskusje o narkotykach bo z twoich postów wynika, zę ćpał byś wszystko jak leci byleby szybciej sponiewierało.


Cytat:

Przeczytałem w 2004 roku. I po tej lekturze stwierdziłem, że nie uważam się za katolika - właśnie z powodu treści Katechizmu KK.


No to do widzenia, i krzyz na droge.

Tigranes napisa³/a:

BTW: skąd w tobie tyle agresji, złości, jadu i negatywnego nastawienia? I po co te wulgaryzmy, przytyki i sarkazm? Wyluzuj, bo atmosfera się zaczyna robić ciężka. Można odnieść wrażenie, że zbyt długo nikt cię nie przytulał, albo coś.


A w tobie skad ten jad i ujadanie na ludzi sprzątających kościoły/
Możę ciebie jednak nie przytulano?

Tigranes napisa³/a:

Chrześcijaństwo nakazuje kochać swoich wrogów, pamiętaj.


Ojojojoj już nie bądź taki cwaniaczek - tutaj akurat skarbówka pięknie podał przykład Jezusa który potrafił rozprawić się z agresorami i łajdakami.

Miłowanie bliźniego nie znaczy, że katolik ma odpuszczać jak atakują i pisza głupoty.


DeVaneio napisa³/a:

Odchodząc od nauki a skupiając się na żydowskich zabobonach.Wmowieniu wszystkim ze kto nie jest za żydowskim krzyżem jest poganienem i jest fee


Te "żydowskie zabobony' właśnie ocaliły antyk.
Ksieza i mnisi przepisywali wiele antycznych dzieł.
Bzdury pleciesz trzy po trzy z tym krzyżem.
Chrystianazacja rzymu nie znisczyła antyku, a tymbardziej nawracanie pogan np. na teranie Polski.


DeVaneio napisa³/a:

Ale skoro tak bronisz ich wiary to dlaczego uważasz że Aztecy byli źli.Przecież muzułmanie też nie są źli.Oni tylko dobrze wykonują zasady zapisane im w koranie od ich boga.A to że ta religia każe zabijać to przecież niema w tym nic złego.Chrześcijańska moralność


Bredzisz.
Jezus nie kazał zabijać, wiec ci Hiszpanie robili nie według nauk Jezusa, ale mieli obowiązek nawracać Azteków!!
I tak robili misjonrarze.
Cortez to takie wasze ateuszowskie słowo wytrych - tylko on nie miał nic wspołnego z Kosciołem, polazł tam po złoto i tyle.
W co wierza Indianie to miał w poważaniu.

A ISlam wręcz nakazuje zabijac niewiernych, bo tak im Mahomet kazał.
Jezus za wrogow umarł, Mahomet ich zabił.

DeVaneio napisa³/a:

Jestem jak Chrystus.


Jestes chamskim kretynem i niczym więcej, po tym co teraz nabazgrałeś.
Naprawdę szczeniaku ktoś ci powinien wtłuc kiedyś i mam nadzieje że tak będzie.

[ Dodano: 2017-11-08, 13:29 ]
A Tigranes i Skarbówka dobrze ci pojechali za ten Egipt i gadanie o klerze kontrolującym uczelnie.
Siedz teraz przed monitorkiem i becz sobie ze zrobiłeś z siebie kretyna.

Ale chyba brakuje tu jednego postu, bo pamiętam, że ładnie cie w nim rozpierdolil :-o
Śmiałem z tego mocno wyobrażają twoja minę
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2017-11-08, 18:32   

Redneck napisa³/a:

Człowieku dociera do ciebie, zę każda religia w jakiś tam sposób cie ograniczy?


Jasne, że to wiem - i dlatego nie jestem wyznawcą żadnej religii.
A o inicjatywie parafian, to sam pisałem. To, że ta inicjatywa jest głupia i źle świadczy o parafianach, to inna sprawa - kwestia mentalności Polaczków.

Redneck napisa³/a:

ateista, którego mogę szanować to człowiek który nie wierzy, ale nie pluje jadem na wierzących.


A kto tutaj pluje jadem na wierzÄ…cych?
Nawet DeVaneio krytykuje instytucję Kościoła, kler, hierarchów i papieża, jednak nie używa epitetów wobec wierzących.

Redneck napisa³/a:

Wierni nie sa od wybierania sobie w co maja wierzyć i jakie są zasady religii.


1. Czyli Kościół to nie wspólnota wiernych?
2. Czyli wiara zwalnia od myślenia?

Redneck napisa³/a:

To sobie opowiadaj w towarzystwie sobie pdobnych wykolejeńców.


:mrgreen: Wykolejeńców? :-D
Twierdzisz, że każdy, kto popiera legalizację małżeństw jednopłciowych, jest wykolejeńcem? :mrgreen:
Jeśli tak, to w takim razie wykolejeńcami są m.in. władze USA, Kanady, Brazylii, Kolumbii, Urugwaju, Argentyny, Islandii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Niemiec, GB, Irlandii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, RPA, Malty, Nowej Zelandii i paru innych państw świata.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo_os%C3%B3b_tej_samej_p%C5%82ci#/media/File:World_laws_pertaining_to_homosexual_relationships_and_expression.svg

Redneck napisa³/a:

Nie będę się w dawał w dyskusje o narkotykach bo z twoich postów wynika, zę ćpał byś wszystko jak leci byleby szybciej sponiewierało.


:mrgreen: Ciekawe, skąd takie stwierdzenie, bo z moich postów nic takiego nie wynika.
Wynika z tego najwyżej, że psychodeliki są jedynymi psychotropami, po które warto sięgnąć.
A argumentów żadnych oczywiście nie przedstawiłeś, i nie odniosłeś się do stwierdzenia, że papierosy i alkohol zabijają o wiele szybciej niż mnóstwo nielegalnych substancji.
Czyli co - twierdzisz, że papierosy i alkohol są OK, mimo że zabijają i uzależniają, a psychodeliki już nie OK, mimo że nie zabijają, tylko pomagają?

A wiesz chociaż, że gdyby nie LSD, to być może teraz nie miałbyś komputera ani internetu, bo Steve Jobs na swoje najlepsze pomysły wpadł będąc pod wpływem LSD?

Tak przy okazji: co to sÄ… narkotyki?

Radzę trochę poczytać i się dokształcić, zamiast wypowiadać stereotypowe stwierdzenia.

Redneck napisa³/a:

A w tobie skad ten jad i ujadanie na ludzi sprzątających kościoły


:mrgreen: Jakie ujadanie?
Ja sobie z nich kpię i szydzę - co to ma wspólnego z ujadaniem?
Choć w sumie fakt, nie widzisz mojego wyrazu twarzy, gdy piszę posty. Jednak przecież, i tak widać różnicę między słownictwem moim a DeVaneio. I różnicę między emocjami DeVaneio a moim brakiem emocji. No, nie licząc rozbawienia momentami.

Odnośnie Cortesa, to już napisałem, że byli konkwistadorzy dużo gorsi od niego.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2017-11-09, 17:38   

Przypadkiem usunÄ…Å‚em poprzedni post, wiec pisze jeszcze raz. :oczami:

Tigranes napisa³/a:

W Albanii większość mieszkańców to "muzułmanie tylko z nazwy", podobnie jak w Kazachstanie czy Kirgistanie. Zupełnie inna bajka niż mieszkańcy krajów Półwyspu Arabskiego, Sahary, Somalii, Czadu, Sudanu, Afganistanu czy Iranu, którzy zwykle traktują islam śmiertelnie poważnie i dosłownie.


No rozumiem, przecież nie porównuję Albanii do wahabitów z Rijadu.
Wiadomo, że to nie ten sam islam.
Zdaje się, że w Azerbejdżanie i Bośni jest podobnie.

Tigranes napisa³/a:

Choć Iran różni się od w/w krajów tym, że jest bardziej zróżnicowany, i że tam islam jest traktowany trochę bardziej elastycznie niż w pozostałych wymienionych krajach.


Ja bym powiedział, że w Iranie islam tez jest poważnie traktowany przez państwo, ale już młodzi z dużych metropolii, mają na niego lekko mówiąc wywalone.

DeVaneio napisa³/a:

A nie dziwi Cię że dopiero tak późno ?


Nie, ponieważ długi czas Egipt był pod panowaniem władz muzułmańskich (Fatymidów, Mameluków), a potem Imperium Osmańskiego - wiec jak twoim zdaniem Europejczycy mogli sobie tam badac piramidy?
Jak już napisałem pierwsze próby zrobiono dopiero za Napoleona (odczytanie kamienia z Rosetty), a potem gdy Brytole przejęli rządy w Egipcie.
Wcześniej było to po prostu niemożliwe.
A muzułmanie nie interesowali się za bardzo historią piramid, i głównie rozkradali budulec - jakby co od razu poproszę o dokumenty zaświadczające, że przeciętny chłop spod Kairu robił to na tajne polecenia papieży. :-D


DeVaneio napisa³/a:

A gdzie ja rzutuje emocje na fakty .I czymże jest wiarygodność ?


Napisałem już tu czym jest wiarygodność i nie bardzo mi się chce to przepisywać.

W każdym razie, na Holokaust jest masa dowodów, nawet mimo, że trafiają się debile temu zaprzeczający - wiec jest to duża wiarygodność, że Holokaust miał miejsce, bo mamy miejsca kaźni zachowane jako pomniki historii, mamy dokumentny, mamy zdjęcia, filmy i multum niezalenych od siebie żyjących jeszcze świadków..
Na twój spisek Egiptu z Watykanem, dowodów nie podałeś żadnych.
Jesteś wiec w ogóle niewiarygodny.

DeVaneio napisa³/a:

A skąd wiesz że nie pisze tego pod natchnieniem boga ?


Jak już wspomniałem, tym gorzej dla ciebie, bo zaprzeczasz sam sobie.
Klasyczne w psychologii wyparcie wtórne.


DeVaneio napisa³/a:

Jeżeli chodzi o kraje arabskie to moim zdaniem Baszszar al-Asad jest marionetką wiec to dla mnie nie jest żaden argument.
Gdzie byli przywódcy krajów arabskich jak zabili Husajna ?
Ci przywódcy to marionetki.
A skąd wiesz że nie ? Może grupa Bilderberg naprawdę rządzi światem ?
Jest to moim zdaniem bardziej wiarygodne niż to że około 2017 lat temu narodził się syn boży


Jasne, jak przestawisz na te rewelacjÄ™ dowody, to spoko.
Na razie nie przedstawiłeś dosłownie nic.

DeVaneio napisa³/a:

Za niedługo wersja oficjalna będzie taka ze polacy robili obozy śmierci i zmusili do tego biednych Niemców
Wybacz ale "nie wierzÄ™" im.


Jak pisałem, robisz to samo co ci od "polskich obozów".
Na dowody odpowiadasz tylko "a mnie siÄ™ wydaje", lub "nie wierzÄ™ im".

DeVaneio napisa³/a:

To już jest twoja opinia jednakże opinia jest zdaniem na jakiś temat czyli można powiedzieć sądem gdyż Ty sądzisz że coś jest takie lub takie,toteż jak mawiał J.C -"Nie sądzicie,abyście nie byli sądzeni


Nie.
Ty stawiasz tezę - na tobie leży ciężar dowodu.


DeVaneio napisa³/a:

Historyczna to może i tak ale techologiczna jeżeli w ogóle istniała to napewno nie udostępnili.


To ciekawe czyli ten Watykan ze swoją doktryna egiptologii opanował wszystkie Uniwersytety świata (nawet w krajach w których katolicy stanowią nikły procent jak Japonia?), a na dodatek ma sztamę z Najwyższą Radą Starożytności Egiptu, a Zahi Hawass jest pokornym sługa papieża i biskupów? :-D
Nie wiem, ale bierzesz coś czy z kumplami to wymyślasz? :-D


Czyli jak to się dzieje, że Zahi Hawass utrudnia niezależne badania piramid, forsuję tezy, że piramidy to grobowce, mówi, że czegoś tam nie badali, a tak naprawdę przyłapano go, zę wynajął wojsko i w tajeniy przed archeologami z zachodu już dawno to przebadał, zabrania wykopalisk pod sfinksem itp.
I wszystko na polecenie Watykanu a tymczasem w takiej Indonezji gdzie tez panuje islam dr Danny Hilman Natawidjaja razem z paroma innymi archeologami z zachodnich krajów (w tym odkrywcą Gobekli Tepe - tym Niemcem, już zapomniałem naziwska), badają piramidę zwaną Gunung Padang, liczącą według najnowszych badań około 12 tys lat i nie dość, zę nikt im ni przeszkadza, to mało tego rząd indonezyjski pompuje w te badania kasy ile tylko może, licząc na olbrzymia sensację i wypromowanie kraju.

Natawidjaja opisaÅ‚ swoje badania w książce “Platon nigdy nie kÅ‚amaÅ‚: Atlantyda leży w Indonezji”:
Zalane obecnie przez morze tereny tworzyły południową część subkontynentu zwanego przez geologów Sundalandem. Był to prawdziwy raj na ziemi o doskonałym klimacie, który przecinała rzeka wielkości Nilu. Temperatury Sundalandu nigdy nie spadały poniżej 20 C i nie przekraczały 25 C. Nic dziwnego, że ziemia ta zamieszkiwana była od najdawniejszych czasów. Badania genetyczne prehistorycznych ludzkich szczątków wskazują na pierwsze osadnictwo na tych terenach już 60 tys. lat temu.

Mało tego właśnie te badania i hipotezy Natawidjaji, Snocha, Collinsa czy Hancocka, publicznie zostały skrytykowane przez Hawassa, który jednak nie podał zadnych przekonujących argumentów (podobnie srał z furii gdy odkopano Gobekli Tepe, bo archeolodzy mainstramowi długo zaprzeczali, że mogło w ogóle istnieć).
Wiec jak to jest?
Watykan kontroluje wszystkie uczelnie, cały świat nauki, ale w Indonezji nie potrafią zrobić porządku i dogadać się z rządem, żeby przestał finansować badania? :]
 

Ostatnio zmieniony przez $karbówka 2017-11-10, 23:37, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-11-10, 09:55   

skarb napisa³/a:

Przypadkiem usunÄ…Å‚em poprzedni post, wiec pisze jeszcze raz.



Kto jest autorem? (Nie chce mi się analizować;)
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-11-10, 09:59   

Chyba miłość jest najważniejszą wartością w oczach Boga? Miłość do bliźniego. No tak czy nie?
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-11-10, 14:25   

metalmummy napisa³/a:

Chyba miłość jest najważniejszą wartością w oczach Boga? Miłość do bliźniego. No tak czy nie?


Ostatnio się dowiedziałam czegoś innego.
Mama koleżanki przyszła do pokoju, kiedy akurat debatowałyśmy na tematy ważne, czyli co będziemy spożywać na kolację.
I zapytała, jaka jest różnica pomiędzy bliźnim a bliskim, bo gdzieś tam podobno jest napisane, żeby się modlić za bliźnich, a my niby takie bardzo uczonę.
W końcu doszła do takiego wniosku - skoro na miano bliskich zasługują nasi przyjaciele i powiedzmy rodzina, a pojęcie bliźniego obejmuje raczej szersze zakresy, przynajmniej obecnie tak się sprawy mają.
To ona stwierdziła - no to po co ja się modlę za wszystkich bliźnich, po co się za wszystkich ludzi modlić?! Jak trzeba tylko za rodzinę.
Ha!! Normalnie, aż otworzyłam usta ze zdziwienia.
Założę się, że od tamtej pory nie używa ona słowa bliźni.
Sądzę, że z podobnego założenia wychodzi większość ludzi wierzących, miłość z pewnością nie stanowi dla nich wartości najwyższej. :-)
_________________
W miękkim futrze kota
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2017-11-10, 15:58   

metalmummy napisa³/a:

Kto jest autorem? (Nie chce mi się analizować;)


$karbówka.
Sam sobie usunÄ…Å‚em.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com