Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

DeSade  

Pogromca postĂłw



Doł±czyła: 20 Lip 2011

   

Wysłany: 2019-04-17, 08:47   

Kurcze, chciałabym sobie przypomnieć, bo byłam z chłopakiem w Barcelonie.
Problem tylko, że on za wszystko płacił, i nie pamiętam ile.
Wiem tylko, ĹĽe noclegi sÄ… bardzo, bardzo tanie, szczegĂłlnie w okresie posezonowym.
Jadaliśmy zwykle na mieście, ale tez nie płacił za dużo, chyba jakieś 40 euro za dwie osoby za paelle i piwo, czy wino, albo te pyszne ziemniaczki (koniecznie musisz ich spróbować), oni mają cudowne sosy do nich.
I oczywiście grillowane polędwiczki, pokrojone w plastry, podane na talerzu.
Absolutna konieczność. A nie braliśmy żadnego jedzenia ze sobą. Zakupy robiliśmy w sklepie, pamiętam, jak na śniadanie skręcał mi tortille z jakąś sałatką.
To wszystko nie jest drogie.
Są bilety tygodniowe dla turystów, na metro z tego, co się orientuję i tramwaj, czy jak się to tam u nich nazywa i autobus. Tygodniowe, albo trzydniowe. Tego nie pamiętam.
W zasadzie, to nigdzie nie kupowaliśmy biletów, oprócz oceanarium.
I tak dla mnie największą atrakcją była plaża (w sumie to dwie), chociaż trochę brudna , ale piaszczysta, w porównaniu z innymi plażami na których byłam, czyli kamienistymi, ale pięknymi, to doceniam urok plaż piaszczystych.
W jakich dniach lecicie?
Macie juĹĽ jakiĹ› plan zwiedzania?
_________________
W miękkim futrze kota
 

DeSade  

Pogromca postĂłw



Doł±czyła: 20 Lip 2011

   

Wysłany: 2019-04-17, 21:14   

Super termin. Polecam końcówkę września, bo wtedy jest tam i tak naprawdę ciepło. I poza sezonem właśnie, aczkolwiek można się kąpać i chodzić w kapeluszu i sukienkach, a nawet jest to konieczne.
Teoretycznie masz rację, ja w sumie nie odczuwałam podobnej ekscytacji. Może dlatego, że uliczek jakich wiele. Choć trzeba przyznać dzieła Gaudiego zachwycają. Widok z parku Guell na Barcelone. Polecam usiąść tam na takiej betonowej ławeczce i się pozachwycać.

No i koniecznie polecam paelle po północy, bo tam się w Barcelonie o tej godzinie zaczyna życie!
Polędwiczki i te pieczone ziemniaczki.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com