Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Duch J.FoXa  

User



ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 33

Do³±czy³: 20 Lut 2009

Sk±d: Banicja

   

Wys³any: 2009-02-21, 20:28   "Królestwo piekieÅ‚: Powstanie Warszawskie" Svena H

Niedawno skończyłem czytać 'Królestwo Piekieł - Powstanie Warszawskie' Svena Hassela. Szczerze powiedziawszy zostałem oszukany. Myślałem, że jest to książka o powstaniu widzianym okiem niemieckiego żołnierza, ale o samym sierpniowym wydarzeniu z 1944 roku jest kilka (dwa, czy 3) rozdziałów = kilkanaście kartek. Hassel skupił się bardziej na 'drodze do Warszawy'. Bohaterowie książki - Stary, Mały, Porta, Barcelona i sam Sven przeżywają wiele... przygód. Autor pokazuje w jaki sposób niemieccy żołnierze byli traktowani przez swoich przełożonych. Jeśli coś im nie pasowało - podopieczny dostawał baty albo był zabijany (jak to mówił Adolf: 'Nie ma człowieka - nie ma problemu).
Książka jest warta polecenia, ja jednak czuję lekki zawód. Miałem nadzieję, że poczytam trochę o Powstaniu Warszawskim widzianym okiem Niemca.
Nie umiem pisać recenzji, także musicie się zadowolić tym :P.
Książka jest dostępna w Waszym Tesco! Dla Was, dla Waszych rodzin...
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-02-21, 20:50   

Może polecisz jakieś inne książki z okresu II wojny?
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Duch J.FoXa  

User



ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 33

Do³±czy³: 20 Lut 2009

Sk±d: Banicja

   

Wys³any: 2009-02-22, 12:17   

Przede wszystkim polską lekturę 'Kamienie na szaniec', bo to wg mnie obowiązek. Czytałem niedawno 'Młode lwy', próbowałem przeczytać 'O jeden most za daleko', ale nie dałem rady. Co jeszcze... 'Kompania Braci' S. Ambrose'a. Ostatnio pojawiły się "Europa walczy', 'Moskwa 1941'... Dopiero zaczynam sie wczytywać w takie książki. Na razie tyle mogę polecić :).
 

Ostatnio zmieniony przez Duch J.FoXa 2009-02-28, 13:25, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-22, 12:19   

lola napisa³/a:

Może polecisz jakieś inne książki z okresu II wojny?


"Strach" J.T Grossa. Co prawda opowiada już dzieje nieco po IIW¦, jednak warto ją przeczytać, aby mieć jako-taki pogląd na to, że Polacy wcale tacy święci nie byli...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com