Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-05-27, 18:48   "Krótka historia czasu" - Stephen Hawking

Witajcie. W końcu postanowiłem zakupić tę książkę i zastanawiam się jak ona jest dalece od aktualnych wiadomości na temat wszechświata, fizyki i czasu, bowiem książka została wydana w 1988, więc na pewno się pozmieniało, ale czy dużo?

Ktoś czytał, ktoś słyszał :)?


Dzięki z góry.
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2015-05-27, 19:56   

Raczej niewiele, początkowo czarne dziury były czarne, ale Hawking napisał też, że nie są czarne... O kwazarach i pulsarach wiadomo. Jedynie pozostaje nam czekać do czerwca, kiedy to CERN uruchomi na nowo zderzacze - a będą badać inny wymiar, ciemną energię i parę innych rzeczy...
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-05-27, 20:04   

No cóż to zabieram się za czytanie bez obawy, że pochłonę nieaktualną wiedzę, dzięki! :D
 

sara1219

User


Do³±czy³: 27 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-27, 21:28   

hehe trzeba teraz go oddać nie sądzisz ?
 

Different  

Pogromca postów



Wiek: 28

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2015-06-02, 12:17   

Nie, zacząłem czytać - w końcu mam czas, na noc idealnie kiedy włączają mi się podobne rozważania jak we wprowadzeniu tej zacnej książki ;)


Zostałem wczoraj nieźle strolowany, jedna strona była tak źle przedrukowana, że nie było w ogóle odstępu między wyrazami, wszystko zlewało się w całość, a na dodatek dowiedziałem się, że Mikołaj Kopernik był księdzem, nieźle co :-P
 

_Magnolia_  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2016-03-13, 13:36   

Uważam, że jest to książka mocno przereklamowana i już nie taka aktualna, ostatecznie przez tyle lat technologie się pozmieniały, są nowsze odkrycia, które też zmieniają teorie. Jest to książka mocno teoretyczna, ale to tylko teorie i to jeszcze stare.

Jak ktoś lubi filozofować, lubi astronomię i przepada za teoriami, to będzie zadowolony z tej książki, a kto lubi konkrety, odradzam.
 

fenek  

Stały User


Do³±czy³: 01 Cze 2016

   

Wys³any: 2016-10-21, 12:10   

Ja jestem ciekaw, ile z tych naukowych gdybań ma swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Bo przecież czarna dziury, kwazary - to są rzeczy, których nikt nie widział, prawda?
 

CKwiedza.pl

User


Do³±czy³: 13 Lis 2018

   

Wys³any: 2018-11-13, 15:40   

Warto sięgnąć po tę pozycję. Poszerza horyzonty i pozwala ujrzeć konkretne zagadnienia z innej perspektywy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com