Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je
Najnowsze tematy:
Siemka (2)
Hey (2)

Autor

Wiadomość

Karton1789  

User

Katka

Imię: kasia

Wysłany: 2019-06-20, 12:49   Krótszy okres ?

Hej . Ostatnio spotkałam się z pewną rzeczą która mnie troszkę zaniepokoiła . Mianowicie mam niergularne cykle . W tym cyklu okres przyszedł troszkę wcześniej ( cykl trwał 29 dni ) .Przez pierwsze 2 dni był dość obfity i bolesny . Trzeciego dnia było już lepiej czwartego również . I na tym koniec . Okres jakby się skończył . W poprzednich cyklach okres zawsze trwał 7 dni . A teraz tylko 4 . I nie wiem co mam o tym myśleć . Te 4 dni okresu były dla mnie intensywne ponieważ miałam dużo wyjazdów i spotkań więc dla wygody używałam tamponów ,. Częściej niż zwykle . Jeszcze jedną rzeczą która rzuciła się mi w oczy , że nie było w nim skrzepów .Czym to może być spowodowane ?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź .

Lady Virgin  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2019-06-20, 21:22   

Czterodniowy okres to nie jest anomalia, tym bardziej przy nieregularnych cyklach. Krótszy czas okresu był spowodowany intensywniejszym niż zwykle złuszczaniem się błony śluzowej macicy, a to z kolei mogło mieć wiele przyczyn: stres, zmiana diety, większa aktywność fizyczna, hormony itd. Z nieregularną miesiączką polecam udać się do ginekologa (chyba, że mówimy o różnicy 3-7 dni - to żadna rozbieżność).
Nie wiem do końca o jakich "skrzepach" mówisz, ale generalnie bez paniki, w sytuacji, którą opisujesz nie widzę większych nieprawidłowości fizjologicznych :)
Or unsingable songs

Karton1789  

User

Katka

Wysłany: 2019-06-20, 21:59   

Dziękuję bardzo serdecznie za odpowiedź !!!
Wszystko doskonale zrozumiałam ♥. A co do skrzepów miałam na myśli takie małe strzępi które zawsze wydobywały się razem z krwią miesięczną ( resztki endometrium?)
Po wczorajszym dniu przerwy dzisjaj okres jakby wrócił to znaczy że mam delikatne plamki tak jak zawsze w 6 dniu . Mam nadzieję że to tylko jednorazowa anomalia i w następnym cyklu wszystko wróci do normy :)

Jeszcze raz dziękuję !!!

Maniurka  

User

Imię: Magda

Wysłany: 2019-06-22, 08:42   

troszke niepokojące ze byl, zniknal, wrocil itd.. na tamponach zwykle nie widac tych skrzepow tak jak na podpasce.. niemniej jednak mysle ze powinnas to skontrolowac.. ja mialam takie nieregularne okresy po ciazy. hormony bardzo mi szalaly i nie moglam nic zaplanowac bo nie wiedzialam kiedy on znow nadejdzie, do tego koszmarne PMS i oczywiscie bol. Lekarz zaproponowal mi tabletki antykoncepcyjne jako hormony ktore wyreguluja cykl. Zaczelam brac vines i po 3 miesiacach wszystko sie uspokoilo juz calkowicie. Myslalas o hormonach?

muszelka

User

Wysłany: 2019-06-22, 08:46   

nieprawidlowo dzialajaca gospodarka hormonalna u kobiety to nie jakis wielki powod do stresu ale jednak jest dosc uciazliwe. osobiscie stosije ovarin http://ovarin.pl/ ktory tą gospodarke reguluje, przepisal mi je lekarz a ze mam do niego pelne zaufanie to zaczelam stosowac bez stresu. biore dopiero 4 miesiace ale efekt juz mi pasuje

Karton1789  

User

Katka

Wysłany: 2019-06-22, 08:57   

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi !!! I tak jak zostało powiedziane napewno to skonsultuje z lekarzem . Okres skończył się wczoraj i niby trwał re 7 dni . Tylko po prostu te pierwsze 4 były dużo bardziej obfite (byłam strasznie zabiegana ) a pozostałe 3 były już dużo mniej obfite może dlatego , że leżałam w domu i byłam dużo mniej aktywna .co nie zmienia faktu że to krwawienie było tylko o innej aktywności .

Jescze raz dziękuję za każdą odpowiedź , i napewno ogarnę swoje hormony i wszystko wróci do największego porządku .

Dziękuję !!!

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com