Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

Nymeria  

Stały User

Imi─Ö: Anna

Do│▒czy│a: 31 Lip 2011

Wys│any: 2011-08-02, 12:46   

Rozwin─Ö si─Ö troch─Ö na temat Krajewskiego. Czytaj─ůc jego ksi─ů┼╝ki od razu wiemy, ┼╝e autor posiada du┼╝─ů znajomo┼Ť─ç historii i w┼éo┼╝y┼é wiele wysi┼éku do napisania ksi─ů┼╝ki. Przyk┼éadem s─ů niemieckie nazwy ulic oraz dok┼éadne opisy miasta. Odnajdujemy tam te┼╝ wiele mitologicznych alegorii i element├│w z filologii klasycznej. Krajewski ma wiedz─Ö i umie j─ů dobrze wykorzysta─ç.
Podoba mi si─Ö r├│wnie┼╝, ┼╝e opisuje stroje bohater├│w, potrawy jakie jedz─ů i tym podobne. Jednak robi to w tak umiej─Ötny spos├│b, ┼╝e czytelnik czuje niesamowity klimat czas├│w mi─Ödzywojennych/wojennych jednak te┼╝ musi polega─ç na w┼éasnej wyobra┼║ni.
Dzi─Öki Krajewskiemu umila┼éam sobie jak┼╝e pasjonuj─ůce lekcje w cudownym gimnazjum, chowaj─ůc wydania kieszonkowe do podr─Öcznika czy zeszytu. Niesamowite uczucie gdy na dworze jest szaro, deszcz dzwoni w szyby, a ja jestem wraz z Eberhardem Mockiem w mrocznym Breslau.

Naznaczony  

Stały User

Do│▒czy│: 03 Wrz 2014

Wys│any: 2014-09-23, 16:35   

co prawda nie jest to typowy krymina┼é, ale jak na ksi─ů┼╝ke o zbrodniarzu jest bardzo ciekawa - Zbrodnia i Kara, ale zapewnie ka┼╝dy z was ju┼╝ przeczyta┼é

lexie  

Hiper wymiatacz

Imi─Ö: Ola

Do│▒czy│a: 28 Sty 2012

Wys│any: 2014-10-03, 18:25   

Krymina┼é├│w za cz─Östo nie czytam, ale polecam Kod Leonarda da Vinci. Mo┼╝e niekoniecznie jest tam du┼╝o krwi, ale ksi─ů┼╝ka trzyma w napi─Öciu. Ma bardzo fajny klimat, polecam.

rejczel93  

Stały User

Inspiracja

Do│▒czy│a: 24 Sie 2012

Wys│any: 2015-01-03, 23:47   

Pierwsze, co przyszło mi do głowy - Ratownik - Patterson

kropka

User

Do│▒czy│: 17 Maj 2010

Wys│any: 2015-02-15, 15:29   

a mnie do g┼éowy przychodzi W cieniu, bardzo dobrze napisana i wci─ůgaj─ůca ksi─ů┼╝ka. Wielkie brawa dla autorki, ┼╝e z do┼Ť─ç prostej i banalnej historii jak─ů jest porzucenie ┼╝ony przez m─Ö┼╝a dla m┼éodszej kobiety zrobi┼éa tak─ů ciekaw─ů opowie┼Ť─ç.

bamini  

User

Do│▒czy│a: 31 Sie 2009

Wys│any: 2015-03-01, 17:56   

dla mnie najlepsza ksi─ů┼╝ka ever House of cards. Polityka, intrygi ┼╝─ůdza w┼éadzy. Super powie┼Ť─ç.

Lady Virgin  

Moderator

Do│▒czy│a: 19 Cze 2012

Wys│any: 2015-03-04, 09:56   

Mistyfikacja - Harlan Coben
Nie jest to szczeg├│lnie ambitne dzie┼éo tego autora, do tego mocno naci─ůgane, a akcja jest na tyle przewidywalna, ┼╝e ju┼╝ w po┼éowie ksi─ů┼╝ki mo┼╝emy domy┼Ťli─ç si─Ö "kto zabi┼é", ale zako┼äczenie i odpowied┼║ na pytanie "dlaczego?" wymaga bardzo uwa┼╝nego czytania mi─Ödzy wierszami. Jest du┼╝o element├│w, kt├│re zaskakuj─ů, kilka powiedzia┼éabym, ┼╝e nawet niez┼éych zwrot├│w akcji i to co ja lubi─Ö w tego typu ksi─ů┼╝kach to ciekawie naszkicowany charakter postaci (co ratuje t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö). W ka┼╝dym razie Polecam ^^
Or unsingable songs

Hella  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│a: 03 Sie 2014

Sk▒d: Warszawa

Wys│any: 2015-07-01, 17:51   

Krwawa jutrznia Mariusza Wollnego. Dobra ksi─ů┼╝ka, z ciekaw─ů, wartk─ů akcj─ů osadzon─ů w czasach dymitriad. Wed┼éug mnie warto po ni─ů si─Ögn─ů─ç, sama zreszt─ů planuj─Ö przeczyta─ç j─ů ponownie.

Mess_  

User

Imi─Ö: Kamil

Do│▒czy│: 12 Lip 2015

Wys│any: 2015-07-12, 21:08   

Nie mam za bardzo rozeznania, bo nie czyta┼éem kompletnie nic Cobena, Larssona, zaledwie jedn─ů powiastk─Ö Christie etc. (nawet nie wiem za bardzo kogo wymieni─ç jako tuz├│w gatunku), ale mog─Ö w sumie poleci─ç tw├│rczo┼Ť─ç Jo Nesbo, a konkretniej (cho─ç niewiele, bo mowa o dziesi─Öciu ksi─ů┼╝kach z szesnastu) seri─Ö o Harry'm Hole'u. Intryga w ka┼╝dej cz─Ö┼Ťci wci─ůga r├│wnie mocno, a bohater jest naprawd─Ö z krwi i ko┼Ťci. Moim zdaniem - warto, zw┼éaszcza, ┼╝e pierwsza cz─Ö┼Ť─ç jest raczej kr├│tka i po niej od razu wiadomo, czy styl Nesbo odpowiada gustowi czytelnika.

Milena1998  

User

Imi─Ö: Milena

Do│▒czy│a: 16 Sie 2015

Wys│any: 2015-08-16, 21:59   

Sonmi napisa│/a:

Jedyna seria kryminalna kt├│r─ů da┼éam rad─Ö znie┼Ť─ç i j─ů pokocha┼éam to Millenium - Stiega Larssona

Millennium jest ┼Ťwietne. Szkoda, ┼╝e Stieg Larsson nie zd─ů┼╝y┼é napisa─ç wi─Öcej ksi─ů┼╝ek z tej serii. Z tego co wiem, to mia┼éo by─ç 10 cz─Ö┼Ťci Millennium. Ju┼╝ nied┼éugo uka┼╝e si─Ö kontynuacja napisana przez Davida Lagercrantza, pod tytu┼éem "Co nas nie zabije", ale jestem do tego bardzo sceptycznie nastawiona.
Z innych autor├│w krymina┼é├│w bardzo polecam Jo Nesbø i jego cykl z Harrym Hole.

motyl  

Moderator

gryz─Ö.

Do│▒czy│a: 13 Cze 2009

Sk▒d: Wielkopolska

Wys│any: 2015-08-16, 22:39   

Och, ja czytam Cobena, Lackberg i Christie. Ta ostatnia ju┼╝ wydaje mi si─Ö przewidywalna. Ale wszystkich troj─Ö mog─Ö poleci─ç :).
W numery telefon├│w, kt├│re w s┼éuchawkach nigdy nie zamilkn─ů..."

Straho  

Pogromca post├│w

Imię: Jacław

Do│▒czy│: 04 Wrz 2008

Wys│any: 2015-09-21, 18:48   

Na Czytam wsz─Ödzie (taki fan page) odkry┼éem, ┼╝e wysz┼éa 4 cz─Ö┼Ť─ç sagi Millenium, poprzednie 3 przeczyta┼éem z ciekawo┼Ťci─ů, wi─Öc i po tej spodziewam si─Ö dobrej tre┼Ťci.

fenek  

Stały User

Do│▒czy│: 01 Cze 2016

Wys│any: 2016-06-28, 14:48   

Przeczyta┼éem tylko pierwsz─ů cz─Ö┼Ť─ç i jak dla mnie strasznie to przereklamowane. Taaaka gruba ceg┼éa, a intryga kryminalna prosta jak drut i maksymalnie przewidywalna. To ju┼╝ wol─Ö stare klasyki.

ZielonaKredka

User

Do│▒czy│: 30 Mar 2017

Wys│any: 2017-03-30, 16:28   

Polecam Puzy┼äsk─ů, Mi┼éoszewskiego, Lackberg.

HappyBoy  

Stały User

Do│▒czy│: 29 Lut 2012

Sk▒d: wirtual world

Wys│any: 2017-04-24, 22:31   

fenek napisa│/a:

Przeczyta┼éem tylko pierwsz─ů cz─Ö┼Ť─ç i jak dla mnie strasznie to przereklamowane. Taaaka gruba ceg┼éa, a intryga kryminalna prosta jak drut i maksymalnie przewidywalna. To ju┼╝ wol─Ö stare klasyki.

Mam inne odczucia. Bardzo dobrze jest tam budowany klimat i poazane t┼éo kulturowe, system luki kraju, kt├│rym tak si─Ö zachwycam cz─Östo, ze porzadek, pieni─ůdze.. Wcale nie tak pi─Öknie.
A czwarty tom niby czyj, jak autor nie zyje?
A czytacie co┼Ť z polskiego poletka? Znacie Wro┼äskiego?

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com