Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Nymeria  

Stały User

Imię: Anna

Wysłany: 2011-08-02, 12:46   

Rozwin? si? troch? na temat Krajewskiego. Czytaj?c jego ksi??ki od razu wiemy, ?e autor posiada du?? znajomo?? historii i w?o?y? wiele wysi?ku do napisania ksi??ki. Przyk?adem s? niemieckie nazwy ulic oraz dok?adne opisy miasta. Odnajdujemy tam te? wiele mitologicznych alegorii i elementów z filologii klasycznej. Krajewski ma wiedz? i umie j? dobrze wykorzysta?.
Podoba mi si? równie?, ?e opisuje stroje bohaterów, potrawy jakie jedz? i tym podobne. Jednak robi to w tak umiej?tny sposób, ?e czytelnik czuje niesamowity klimat czasów mi?dzywojennych/wojennych jednak te? musi polega? na w?asnej wyobra?ni.
Dzi?ki Krajewskiemu umila?am sobie jak?e pasjonuj?ce lekcje w cudownym gimnazjum, chowaj?c wydania kieszonkowe do podr?cznika czy zeszytu. Niesamowite uczucie gdy na dworze jest szaro, deszcz dzwoni w szyby, a ja jestem wraz z Eberhardem Mockiem w mrocznym Breslau.

Naznaczony  

Stały User

Wysłany: 2014-09-23, 16:35   

co prawda nie jest to typowy krymina?, ale jak na ksi??ke o zbrodniarzu jest bardzo ciekawa - Zbrodnia i Kara, ale zapewnie ka?dy z was ju? przeczyta?

lexie  

Hiper wymiatacz

Imię: Ola

Wysłany: 2014-10-03, 18:25   

Krymina?ów za cz?sto nie czytam, ale polecam Kod Leonarda da Vinci. Mo?e niekoniecznie jest tam du?o krwi, ale ksi??ka trzyma w napi?ciu. Ma bardzo fajny klimat, polecam.

rejczel93  

Stały User

Inspiracja

Wysłany: 2015-01-03, 23:47   

Pierwsze, co przysz?o mi do g?owy - Ratownik - Patterson

kropka

User

Wysłany: 2015-02-15, 15:29   

a mnie do g?owy przychodzi W cieniu, bardzo dobrze napisana i wci?gaj?ca ksi??ka. Wielkie brawa dla autorki, ?e z do?? prostej i banalnej historii jak? jest porzucenie ?ony przez m??a dla m?odszej kobiety zrobi?a tak? ciekaw? opowie??.

bamini  

User

Wysłany: 2015-03-01, 17:56   

dla mnie najlepsza ksi??ka ever House of cards. Polityka, intrygi ??dza w?adzy. Super powie??.

Lady Virgin  

Moderator

Wysłany: 2015-03-04, 09:56   

Mistyfikacja - Harlan Coben
Nie jest to szczególnie ambitne dzie?o tego autora, do tego mocno naci?gane, a akcja jest na tyle przewidywalna, ?e ju? w po?owie ksi??ki mo?emy domy?li? si? "kto zabi?", ale zako?czenie i odpowied? na pytanie "dlaczego?" wymaga bardzo uwa?nego czytania mi?dzy wierszami. Jest du?o elementów, które zaskakuj?, kilka powiedzia?abym, ?e nawet niez?ych zwrotów akcji i to co ja lubi? w tego typu ksi??kach to ciekawie naszkicowany charakter postaci (co ratuje t? ksi??k?). W ka?dym razie Polecam ^^
Or unsingable songs

Hella  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2015-07-01, 17:51   

Krwawa jutrznia Mariusza Wollnego. Dobra ksi??ka, z ciekaw?, wartk? akcj? osadzon? w czasach dymitriad. Wed?ug mnie warto po ni? si?gn??, sama zreszt? planuj? przeczyta? j? ponownie.

Mess_  

User

Imię: Kamil

Wysłany: 2015-07-12, 21:08   

Nie mam za bardzo rozeznania, bo nie czyta?em kompletnie nic Cobena, Larssona, zaledwie jedn? powiastk? Christie etc. (nawet nie wiem za bardzo kogo wymieni? jako tuzów gatunku), ale mog? w sumie poleci? twórczo?? Jo Nesbo, a konkretniej (cho? niewiele, bo mowa o dziesi?ciu ksi??kach z szesnastu) seri? o Harry'm Hole'u. Intryga w ka?dej cz??ci wci?ga równie mocno, a bohater jest naprawd? z krwi i ko?ci. Moim zdaniem - warto, zw?aszcza, ?e pierwsza cz??? jest raczej krótka i po niej od razu wiadomo, czy styl Nesbo odpowiada gustowi czytelnika.

Milena1998  

User

Imię: Milena

Wysłany: 2015-08-16, 21:59   

Sonmi napisał/a:

Jedyna seria kryminalna któr? da?am rad? znie?? i j? pokocha?am to Millenium - Stiega Larssona

Millennium jest ?wietne. Szkoda, ?e Stieg Larsson nie zd??y? napisa? wi?cej ksi??ek z tej serii. Z tego co wiem, to mia?o by? 10 cz??ci Millennium. Ju? nied?ugo uka?e si? kontynuacja napisana przez Davida Lagercrantza, pod tytu?em "Co nas nie zabije", ale jestem do tego bardzo sceptycznie nastawiona.
Z innych autorów krymina?ów bardzo polecam Jo Nesbø i jego cykl z Harrym Hole.

motyl  

Moderator

gryz?.

Wysłany: 2015-08-16, 22:39   

Och, ja czytam Cobena, Lackberg i Christie. Ta ostatnia ju? wydaje mi si? przewidywalna. Ale wszystkich troj? mog? poleci? :).
W numery telefonów, które w s?uchawkach nigdy nie zamilkn?..."

Straho  

Pogromca postĂłw

Imię: Jac?aw

Wysłany: 2015-09-21, 18:48   

Na Czytam wsz?dzie (taki fan page) odkry?em, ?e wysz?a 4 cz??? sagi Millenium, poprzednie 3 przeczyta?em z ciekawo?ci?, wi?c i po tej spodziewam si? dobrej tre?ci.

fenek  

Stały User

Wysłany: 2016-06-28, 14:48   

Przeczyta?em tylko pierwsz? cz??? i jak dla mnie strasznie to przereklamowane. Taaaka gruba ceg?a, a intryga kryminalna prosta jak drut i maksymalnie przewidywalna. To ju? wol? stare klasyki.

ZielonaKredka

User

Wysłany: 2017-03-30, 16:28   

Polecam Puzy?sk?, Mi?oszewskiego, Lackberg.

HappyBoy  

Stały User

Wysłany: 2017-04-24, 22:31   

fenek napisał/a:

Przeczyta?em tylko pierwsz? cz??? i jak dla mnie strasznie to przereklamowane. Taaaka gruba ceg?a, a intryga kryminalna prosta jak drut i maksymalnie przewidywalna. To ju? wol? stare klasyki.

Mam inne odczucia. Bardzo dobrze jest tam budowany klimat i poazane t?o kulturowe, system luki kraju, którym tak si? zachwycam cz?sto, ze porzadek, pieni?dze.. Wcale nie tak pi?knie.
A czwarty tom niby czyj, jak autor nie zyje?
A czytacie co? z polskiego poletka? Znacie Wro?skiego?

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com