Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

makeawish  

User



ImiÄ™: Ola

Wiek: 26

Do³±czy³a: 10 Lip 2012

Sk±d: siê to wziê³o?

   

Wys³any: 2012-07-18, 22:52   

"O psie, który jeździł koleją", "Dzieci z Bulerbyn", seria książek o Ani z Zielonego Wzgórza i Emilce tej samej autorki, "Polyanna", Doktor Dolittle i jeszcze znalazłoby się parę. :-P
_________________
Oddech weź, już najgorsze jest za Tobą
W końcu gdzieś będzie lepiej, daję słowo
Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko
Poczuj więc, że przed Tobą cała przyszłość
Przecież wiesz.
 

CzarnaOwca  

Stały User

Czarna Owca



ImiÄ™: Atena

Wiek: 28

Do³±czy³a: 31 Lip 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2012-07-25, 01:33   

Zdecydowanie na pierwszym miejscu ´´Dzieci z Bullerbyn´´. Ksiazke przeczytalam kilkanascie razy i do dzis potrafie fragmenty wyrecytowac z pamieci slowo w slowo.

Bajki Braci Grimm i Basnie Andersena oraz wiersze Tuwima - to chyba taka podstawa.

´´O psie, ktory jezdzil koleja´´, ´´Oto jest Kasia´´, ´´Pipi ponczoszanka´´.
A jak juz bylam starsza to ´´Mala Ksiezniczka´´, ´´Chlopcy z placu broni´´. ´´Ten Obcy´´ - do dzis wracam do tych ksiazek.

No i cala seria malych ksiazeczek PIXI.
_________________
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedną z nich - i żyj."
Axl Rose (Guns N' Roses)
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2012-07-25, 16:44   

Mity greckie i mity- jakieś ze wchodnie przywpowiastki którym już nigdy nie odnalazłem
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2012-08-05, 09:46   

"Biały Kieł", "Zew Krwi", "O psie, który jeździł koleją", "Dzieci z Bulerbyn" i "Kajtkowe Przygody" :d.
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

coquillage92

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 03 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-05, 10:50   

Moje ulubione w dzieciństwie: Tajemniczy ogród, Mała Księżniczka i Pan Samochodzik :)
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-08-05, 12:21   

Będąc dzieckiem byłem już wybitnym człowiekiem, który w poziomie inteligencji i wiedzy ogólnej na tle swojej szkoły wychodził ponad normę przez co jak się urodziłem to w pierwszej chwili życia uzyskałem świadectwo ukończenia I klasy szkoły podstawowej, z paskiem i wzorowe zachowanie. Nie czytałem o panu aucie, o kleksie z kałamarza. Czytałem takie pozycje jak Hamlet, Upiór w operze czy Pan Tadeusz.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2012-08-06, 12:51   

Pan Tadeusz... naprawdÄ™ ambitnie :D.
Moje typy to: "Chłopcy z Placu Broni", "Mały Książę", "Harry Potter", "Hobbit", "Piątka z Barskiej".
Ogólnie w okolicach 10 roku życia przeczytałem masę książek (taki nagły zryw), przy czym większość była za ambitna dla mnie (część możne nawet zbyt głupia, bo części nie rozumiem po dziś dzień).
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

22MaÅ‚Gosia08  

Stały User



Imię: MałGosia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 28 Cze 2012

Sk±d: Chojnice

   

Wys³any: 2012-08-07, 13:46   

"Dzieci z Bulerbyn", kilka książek z serii: "Doktor Dolittle", "Polyanna", "Mała księżniczka", "Ten Obcy", "Inna", "Mały Książę", "Harry Potter" i oczywiście kilka pozycji Tolkiena
_________________
"Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.. ¯ycie pier**** nas wszystkich."
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2012-08-08, 12:11   

W dzieciństwie (czyli okres podstawówki) najmilej wspominam 'Dzieci z Bulerbyn', 'Wakacje z duchami', cykl o Tomku Szklarskiego, 'Winnetou', 'Hobbit'.
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lilia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 19 Lip 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-08-08, 20:24   

"Baśnie Andersena", dzięki którym nauczyłam się czytać, książeczki napisane na podstawie bajek disneyowskich, wyżej wspomniana "Polyanna", czytana przez mamę przed snem, wiersze Tuwima i obrazkowy słownik języka angielskiego dla dzieci, który uwielbiałam przeglądać przesiadując całymi dniami w bibliotece - z okresu 3-6 lat, później lektury szkolne ("Dzieci z Bulerbyn" moim faworytem) i od trzeciej klasy jakieś bzdety dla nastolatków.
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

sinope  

Stały User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 03 Sie 2012

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2012-08-28, 10:05   

Książki, które z dzieciństwa najbardziej pamiętam, to chyba "Ania z Zielonego Wzgórza", "Mały Książę", "Baśnie Andersena", "Harry Potter" ale mam swój niebywały, cudowny numer 1. - "Biały Kieł". Piękna powieść, dostarczyła mi kiedyś wiele wzruszeń. Chyba do niej niedługo wrócę, by sobie przypomnieć siedzenie na przerwach w ciasnej szkolnej bibliotece i zaczytywanie się w kolejnych stronicach tej cudnej książki.
 

canberra  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 25 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-28, 11:31   

Polyanna, Harry Potter oczywiście, Tomek w krainie kangurów i pozostałe części, Mały Książę,Spotkanie nad morzem- chyba pierwsza i ostatnia książka, podczas czytania której miałam łzy w oczach, mimo że byłam dzieciakiem. Było jeszcze wiele innych, bo od dzieciństwa tonę w książkach, ale z powodu zbyt dużej ich ilości nie jestem w stanie przypomnieć sobie tak szybko poszczególnych tytułów.
_________________
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu.
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-08-28, 14:30   

Gdy jeszcze chodziłam do przedszkola, to czytałam głównie bajki (tak, dość wcześnie nauczyłam się czytać), ale w późniejszych latach nie czytałam szczególnie dużo. Lektury szkolne czytałam chyba tylko w podstawówce, w gimnazjum tylko niektóre, a w liceum to chyba żadnej do końca... Pamiętam, że w podstawówce byłam wielką fanką książek Musierowicz, oczywiście Harry'ego Pottera. Podobały mi się też książki z serii Beverly Hills 90210. Nigdy za to nie czytałam fantastyki (jedynie Hobbita). A, i jeszcze Trzej Muszkieterowie mieli fajny klimat, ale chyba byłam za młoda, żeby tę książkę zrozumieć w całości.
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-10-16, 23:34   

pamiętam głównie nagranego na kasecie Kubusia puchatka. Poza tym lektury z podstawówki, tytus romek i atomek, jajko i kokosz - komiksy, ale uwielbiałem.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

Limonka  

Stały User



Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-19, 22:40   

,,Dzieci z Bullerbyn" ,,Mała Księżniczka" to moje ulubione :-) A poza tym pozycje takie jak ,,O psie, który jeździł koleją" , Baśnie Andersena, była też taka seria książeczek o Kasztance kupowana w kiosku. A gdy trochę podrosłam, pod koniec podstawówki dorwałam ,,Felixa, Neta i Nikę" - czytuję do tej pory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com