Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Robaksabina  

Stały User

Zakręcona;)



ImiÄ™: Sabina

Wiek: 27

Do³±czy³a: 09 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-12-09, 21:58   

IstniejÄ… biblioteki;)
 

melancholia  

User



ImiÄ™: Kaja

Do³±czy³a: 28 Gru 2011

   

Wys³any: 2011-12-28, 19:51   

uwielbiam twórczość T.Goodkind'a, posiadam wszystkie części 'seeker'a'. Zawsze chętnie wracam do tych książek, ponadto lubię H.Pottera, wszystkie części czytałam kilka razy. Twórczość A.Sapkowskiego też nie jest mi obca. obecnie czaję się na 'sagę o ludziach lodu', ale w bibliotece nie mogę dorwać ;)
 

Eregus  

User


Do³±czy³: 27 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2012-01-06, 18:19   

Ja ostatnio czytam "Grę o Tron". Naprawdę niezła książka, serial podobno też. :)
 

Gin_Z_Tonikiem  

Stały User



Wiek: 35

Do³±czy³a: 02 Sty 2012

Sk±d: ?l?sk

   

Wys³any: 2012-01-06, 23:31   

Lubię czytać fantastykę :D Za sobą mam już między innymi :
- cykl Artemis Fowl Eoina Colfera (czytając je człowiek się relaksuje ;D a ostatni tom jest chyba najbardziej intrygujący)
- no oczywiście Harry Potter musiał być przeczytany :P Trzeba mi się przyznać...
- kolejny jest cykl Eragon - czyli czytam dlatego bo głupio skończyć w połowie. Kilka lat temu powiedziałam A, to muszę powiedzieć B... ale na szczęście ostatni tom tuż tuż...
- potem mam kącik Tolkiena - Władca Pierścieni, Hobbit, Silmarillion + trochę książek bibliograficznych o Tolkienie.
- Ewa Białołęcka i cykl o Pożeraczu Chmur i Kamyku, czyli Tkacz Iluzji i inne ;D Te książki GOR¡CO polecam!!!
- posiadam parę książek Piekary, w tym momencie czytam "Ani słowa prawdy" - też polecam :)
- błędy młodości, czyli książki Philipa Athansa... Baldur's Gate I i II...
- no i sagę o wiedźminie Sapkowskiego :)

Plus trochę e-booków do poczytania w chwili nudy ;D
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-01-07, 08:44   

Powie ktoś coś na temat "Opowieści z niebezpiecznego królestwa" Tolkiena?
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-01-07, 10:51   

dzilu96 napisa³/a:

Powie ktoś coś na temat "Opowieści z niebezpiecznego królestwa" Tolkiena?


Takie tam baśnie dla dzieci. Z 5 podobała mi się jedna, do tego jest zbiór kilku wierszy, niestety i oczywiście przetłumaczonych, więc ogólnie może i warto przeczytać. Niemniej z czytanych dotąd książek Tolkiena podobało mi się najmniej, może już jestem za stara? Jeśli czytałeś Silmarillion i nie pogubiłeś się za bardzo, bo przyznam, że ja miejscami owszem, to polecam raczej Niedokończone Opowieści ;)
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

scianka13

User


Do³±czy³: 12 Lut 2011

   

Wys³any: 2012-01-08, 15:02   

Debiutancka książka Pereta V Bretta - Malowany człowiek oraz jego kontynuacja Pustynna włócznia :)
nie moge się doczekać kiedy pojawi sie kolejna 3 już częśc pt. The Daylight War
można przeczytać więcej na petervbrett.pl lub petervbrett.com
 

matiz55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 12 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-01-08, 17:30   

Ostatnio zacząłem "Oko Jelenia" Pilipiuka, jakoś tam sobie leci, ale styl tego pana jest dla mnie za...dziecinny? No w każdym razie są lepsi autorzy, chociażby Jacek Piekara, od którego czytałem pierwsze cztery części sagi o Mordimerze i powieść "Charakternik". Teraz poszukuję "Księgę jesiennych demonów", albo coś innego od Grzędowicza.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2012-01-08, 18:42   

"Ostatnio zaczÄ…Å‚em "Oko Jelenia" Pilipiuka"

Ogroooomny plus!!!!

Przeczytałam wszystkie tomy.
Polecam tym, którzy lubią się przenosić w czasy średniowiecza i tym również, którzy mają poczucie humoru.
_________________
W miękkim futrze kota
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-01-08, 22:04   

matiz55 napisa³/a:

ale styl tego pana jest dla mnie za...dziecinny?


Z czasem siÄ™ poprawia.
Ja zatrzymałam się na trzecim tomie, bo postanowiłam, że dalej nie przeczytam póki nie kupię.... a niestety kryzys mnie dosięgnął xD
 

Igni

User


Do³±czy³: 31 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-31, 20:21   

Witajcie! Zaraz polecę do części odpowiedniej do przedstawiania się, ale tylko tutaj szybko napiszę, że jestem świeżo po lekturze książki "Niewidzialni: Tajemnica Misty Bay" napisanej przez Ponte Giovanni i jestem bardzo pozytywnie do tej książki nastawiony. Tekst z okładki dość precyzyjnie oddaje naturę tej powieści. Przygoda, magia, lekki dreszczyk (lecz nie taki, by odstraszyć mniej zaprawionych w tej tematyce czytelników) i ciekawi bohaterowie... jeśli ktoś nie miał okazji się zapoznać, to "Tajemnica Misty Bay" od Zielonej Sowy jest godna polecenia.
 

alkopoligamista  

Stały User



Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2012

Sk±d: niwka

   

Wys³any: 2012-10-31, 21:50   

Uwielbiam inkwizytorską serię Piekary, niedawno przeczytałem też Nocarza, autorstwa Magdaleny Kozak. ¦wietny klimat i akcja, polecam.

Daaaawno temu próbowałem się zabrać za Tolkiena, ale co ciekawe nie przypadł mi do gustu, może dlatego, że wcześniej widziałem filmy o WP.
_________________
¯ycie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być.
 

feshout

User


Wiek: 26

Do³±czy³: 04 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-11-04, 14:31   

Ja natomiast lubię Tolkiena, jak większość widzę. Prócz niego lubię także "Zwiadowców" Johna Flanagana, oraz sagę "Szeptem" Becci Fitzpatrick, dobrze się czyta.
 

misiek18  

User


Wiek: 28

Do³±czy³: 26 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-02-20, 23:30   

polecam książki Orsona Scotta Carda. Card jest co prawda głównie pisarzem SF ale napisał też kilka książek które można zaliczyć do fantasy. Na pewno jest to cykl o Alvinie który dzieje sie w XVII wiecznej Ameryce. Polecam też Glizdawce - to mieszanina fantasy i SF.
_________________
podróżuję z wirtualnemapy.pl
 

Amoco  

User

All Hail Chelsea



ImiÄ™: Amoco Cadiz

Do³±czy³: 16 Lut 2013

Sk±d: mam wiedziec?

   

Wys³any: 2013-02-21, 00:00   

Nix, Sapkowski oczywiscie, cykl "Zwiadowcy", Domagalski ktory czeka na to az bede mial czas, Zelazny Tron, Achaja.
i zbior zadan z matematyki, FANTASTYCZNA ksiazka :x
_________________
Czlowiek ze swojej natury jest piekny i wielki [...] Ale nie wie o tym.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com