Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 23 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2011-11-19, 15:58   

TQIT napisa³/a:

Do wymienionych:

Truman Capote - ¦niadanie u Tiffany'ego
Vladimira Nabokov - Lolita



O tak LOLITA jest świetna polecam również filmn :-D

Polecam książki Guido Knoppa a njabardziej tajemnice XXwieku. Zabić Hitlera oraz Wehrmacht: Od Inwazji na Polskę do Kapitulacji
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Samael  

User


Do³±czy³a: 04 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-11-19, 19:02   

"Milion małych kawałków"
"Mamusiu dlaczego?"
"My dzieci z dworca ZOO"
"Posłuchaj mnie"
"Pan Ibrahim i kwiaty koranu"
_________________
Za wiele lat śmiertelnego poniżenia, za wiele dni gdy wiele się dzieje, a nie wiele się zmienia, za dużo krwi, parszywych chwil.
 

Jefferson!  

User

Wild World.



ImiÄ™: Antoni.

Do³±czy³: 14 Kwi 2011

Sk±d: WSHR.

   

Wys³any: 2011-12-27, 12:11   

A jednak....strzelę! - Elisabeth Zöller.
Książka nie jest gruba bo ma zaledwie ponad 100 stron ale wciągnęła mnie niesamowicie.
_________________
Kiedy rodzisz się nawet góry toną we krwi.
Będąc dzieckiem pragnień nadzieją zabarwiasz złe sny.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-12-27, 13:07   

"A jednak....strzelę! - Elisabeth Zöller."

Hm, czy ja wiem czy taka dobra. Czytałam ją, gdy miałam 13 lat i wtedy też mną lekko wstrząsnęła, kiedy po prostu o przemocy miałam małe pojęcie.
Teraz mogłabym śmiało napisać, że znam lepsze. Dla przykładu "Ukarana", zresztą wszystkie te książki z serii "Pisane przez życie" są genialne, wciągające.

Również popieram, że książka Lolita, Imię Róży, Faust (to jedna z moich ulubionych nawet) są godne polecenia.

Dużo książek przeczytałam godnych polecenia, których tytułów pewnie nie znacie, bo są to romanse.

Z brutalnych książek, które również mogę polecić to na pewno: 120 dni Sodomy, Zbrodnie miłości, Czarny anioł.

Mogłabym również polecieć wiele książek science fiction, ale tylko i wyłącznie rosyjskich braci Strugackich.
_________________
W miękkim futrze kota
 

ashtray_heart  

Stały User

Master Troll



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 04 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-01-04, 13:10   

Większość pewnie zna, ale i tak muszę - "Cień Wiatry" autorstwa Carlosa Ruiza Zafóna.

Oto moja recenzja tej książki na Lubimy Czytać:

Po przeczytaniu tej książki chwilę jeszcze siedziałem w bezruchu pogrążony w myślach, ze łzami w oczach. Oparłem nogi na fotelu, położyłem książkę na kolanach, po czym przytuliłem ją z całych sił, opierając jednocześnie głowę na jej grzbiecie i patrząc w zamyśleniu w ścianę.

Jestem kompletnie oszołomiony. Książka ta zatrzęsła mną, moim światopoglądem i uczuciami w posadach. Historie bohaterów są niesamowicie poruszające, pouczające i co najważniejsze - tak realne, że chwilami bywa to niepokojące. Czytając czułem ciągle strach o bohaterów, napięcie, a w chwili śmierci poczucie straty i żalu.
Początkowo, podczas dorastania Daniela czułem się jak jego Ojciec, patrzący na niego z góry, to kiwając głową z dezaprobatą, to chwaląc go i dopingując. W rozwinięciu, kiedy Daniel wyrasta już na młodzieńca w mniej więcej w moim wieku stałem się nim, oglądając wszystko z jego oczu, zaprzyjaźniłem się z Ferminem.

Czytając inne recenzja naprawdę dziwią mnie zarzuty wobec tej książki. Zbyt szczegółowe opisy? Opisy Barcelony i zdania typu: "Oddech ulicy poruszał lekko firankami." czy "brudna woda, zbierająca się w środku ulicy, płynąca czarną procesją w stronę placu[...]" (cytaty z głowy, mogą niedokładnie odzwierciedlać te książkowe) notowałem i zaznaczałem skrzętnie, niczym mały chłopiec zbierający pokemony. Co do tego, że książka różni się trochę klimatem na początku od reszty opowieści uważam nie za przywarę, a geniusz pana Zafóna. Początek to dzieciństwo, trochę oniryczny, pełen wyolbrzymiana, pytań i piękna. Potem zaczyna się życie i po prostu czujemy to przejście. Czujemy, że główny bohater nie jest już dzieckiem. To jest piękne.

Mógłbym rozpisywać się o walorach książki godzinami, mógłbym sterczeć tutaj do rana i opisywać wam wspaniałość tej książki, ale... ja się po prostu nie znam. Tak szczerze jest to tak naprawdę 2 (słownie: druga)książka, którą przeczytałem od deski do deski bez przymusu i starając się w nią zagłębić. Jest to wystarczający powód byście więc nie wierzyli, że ta książka jest tak naprawdę warta aż takich zachwytów czytelnika. Jednak w jedno możecie uwierzyć - ta książka dała mi do zrozumienia, że te lata, życie bez książek było ogromnym błędem, który z całą siłą postanowiłem naprawić.

Są więzienia gorsze od słów. Jest to ignorancja i brak wrażliwości, też na piękno książek. Niech zginą w cieniu wiatru.
Dziękuje, panie Zafón. Mój prywatny Julianie Caraxie.
 

Ciri  

Stały User

Wiedźminka



ImiÄ™: Marta

Wiek: 34

Do³±czy³a: 06 Sty 2012

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2012-01-06, 06:02   

Podbijam post wyżej, "Cień wiatru" czytałam 2 razy. Zapoznałam się z nim kilka lat temu, a na ostatnią gwiazdkę kupiłam ją mamie. Korzystając z obecności tomiszcza w domu, odświeżyłam je sobie :). B. przyjemna książka, trzymająca się z dala od pretensjonalnego stylu i tanich środków przyciagania uwagi czytelnika. Barcelona rzeczywiście jest prawie odrębnym bohaterem, tyle uwagi zostało jej poświęcone, ale jednocześnie nie są to opisy drażniące, przynajmniej wg. mnie. Służą konstrukcji świata i zaangażowannia otoczenia w historię, a nie zgrywania się i robienia z tego reklamy biura podróży. Zupełnie odmienne zdanie mam np. po lekturze pierwszego rozdziało "Bogowie rocka" Georga.R.R. Martina, gdzie narrator, odzwierciedlając myśli głównego bohatera, nieomal spuszcza się na okładki płyt gigantów rocka.

Polecam Ci kontynuację - prolog "Gra anioła". Setki razy mroczniejsza i dodająca trochę pikanterii do czegoś, co można by nazwać klątwą lub przeznaczeniem bohaterów.

Przy okazji podoba mi się, jak Nuria Monfort nazywa w końcu całą tę kaleką, rozpaczliwą, miłosną intrygę - "jesteśmy przeklętymi ludźmi, Danielu". Biorąc pod uwagę, że niejeden psychoterapeuta i psychiatra miałby dużo do powiedzenia na ich temat, termin przekleństwa wyjątkowo moim zdaniem pasuje jako określenie sytuacji.
 

jagnięcina

User


Do³±czy³: 20 Lip 2009

   

Wys³any: 2014-09-14, 12:12   

zobacz sobie "Oczyszczenie" A. Millera, na pewno ci się spodoba, bo to jedna z tych książek, co zaczynasz czytać, nie możesz się oderwać
 

budowniczy70

User


Do³±czy³: 15 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-15, 11:50   

Ja także polecam "Cień wiatru", ze swojej strony z horrorów mogę polecić "Milczenie owiec" Toma Harrisa.
_________________
'Cogitodocieplenia ergobudownictwo sum'
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-10-06, 18:32   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ferdynand_Ossendowski
" W latach miÄ™dzywojennych Å‚Ä…czny nakÅ‚ad książek „polskiego Karola Maya” siÄ™gnÄ…Å‚ 80 mln egzemplarzy. Gdy chodzi o przekÅ‚ady na jÄ™zyki obce, Ossendowski zajÄ…Å‚ wówczas drugie miejsce po Henryku Sienkiewiczu i do dziÅ› nikomu nie udaÅ‚o siÄ™ go w tej kategorii pobić....
Po wojnie skazany na zapomnienie, umieszczony w „zapisie cenzorskim.” Wszystkie jego utwory objÄ™te cenzurÄ… w 1951 roku podlegaÅ‚y natychmiastowemu wycofaniu z bibliotek"
http://naszdziennik.pl/my...rz-wyklety.html
W bibliotekach dalej nie ma książek Ossendowskiego, warto jednak kupić i przekazywać je wśród patriotycznej młodzieży.
 

mariolka23

User


Do³±czy³: 03 Mar 2016

   

Wys³any: 2016-09-26, 15:07   

ja polecam pachnidło, ostatnio przeglądając stronę ksiegarnia-internetowa.pl trafiłam na książkę przypadkiem, zachwyciła mnie! Jestem zdecydowanie na tak!
 

Spencer42

User


Do³±czy³: 17 Wrz 2009

   

Wys³any: 2016-10-07, 10:15   

"Trauma" Marcina Pomiećko

Wiem, słyszalem o tej książce różne opinie ale jak dla mnie ciekawie opowiedziana.

Polecam
_________________
Twójtwór- Portal gdzie znajdziesz streszczenia, wiersze, kawały, opowiadania, recenzje i prace domowe www.twojtwor.pl
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2016-10-07, 17:23   

"W obronie syna" William Landay
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2018-03-29, 23:56   

W sumie w ostatnim czasie pochłonęłam ksiązki Bondy i zdecydowanie je polecam :) Fajnie pisze ;)
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

CKwiedza

User


Do³±czy³: 24 Maj 2018

   

Wys³any: 2018-05-24, 12:51   

Ja ze swojej strony mogę gorąco polecić książkę pt. "Metro 2033" z tych bardziej fantasy oraz książki braci Strugackich.
 

CKwiedza.pl

User


Do³±czy³: 13 Lis 2018

   

Wys³any: 2018-11-13, 15:38   

Zawsze ważną i godną polecenia książką będzie Władca Pierścieni. Warto sięgnąć także do Sztuki Wojny autorstwa Sun Tzu, która ma bardzo uniwersalny wymiar.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com