Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-11, 15:53   

jusss14 napisa³/a:

a czy to jest także o wampirach?


Nie. To są książki o magach.
 

Alice  

Wymiatacz

:) Anastazja :)



ImiÄ™: Ania

Wiek: 29

Do³±czy³a: 25 Maj 2009

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2009-06-11, 22:07   

A ja jeszcze znam " W GÄ…szczach Mroku " autorstwa - Amelia Atwater-Rhodes

Jest zajefajna, i ja polecam ;)
 

EweLliNa  

User

............. :]


Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-13, 20:16   

nie o czarodziejach o wampirach czytam właśnie serię " house of night" P.C. Cast
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-13, 20:20   

Cytat:

nie o czarodziejach o wampirach czytam właśnie serię " house of night" P.C. Cast


Zacznij interesować się zasadami interpunkcji, bo nie każdy może się połapać o co ci chodzi. :]
 

NataA

User


Do³±czy³: 29 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-29, 19:15   

Ja przeczytałam całą sagę Zmierzchu i nie uważam , że to "sfeetaśna" książka. A co do wykrzykiwania o Edwardzie na korytarzach - to już kwestia filmu, nie książki, bo przecież każdy wyobraził go sobie po swojemu podczas czytania.
 

miaamy  

Stały User



Do³±czy³a: 24 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-29, 19:21   

ja polecam Stephena Kinga - "Miasteczko Salem" jednakże to horror a wampiry sa ukazane jako te zle nie tak jak w zmierzchu ale ksiazka swietna :)
_________________
I like it!
I like it!
I lkie it!
 

abracadabra

User


Do³±czy³: 04 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-04, 18:11   

ja polecam serie "Nekroskop" a ciekawy wątek z wampirami w części zatytulowanej '¬ródło' :-D
 

Kate  

User



ImiÄ™: Anita

Do³±czy³a: 08 Lip 2009

Sk±d: siê znamy??

   

Wys³any: 2009-07-08, 12:26   

Trylogia "Dary Anioła", podobno fajne. To jest trylogia Cassandry Clare XD jedna część to "Miasto Kości", więcej nie wiem. Jak interesują cie takie bardziej fnatastyczne, to seria o Mercedes- "Zew Księżyca" i "Więzy Krwi". Na razie chyba tylko te wydali w Polsce XD to są książki Patricii Briggs XD
 

goszz

User


Do³±czy³: 09 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-09, 10:59   

EweLliNa napisa³/a:

nie o czarodziejach o wampirach czytam właśnie serię " house of night" P.C. Cast



hej a masz może polski ebook tej sagi? z tego co wiem ksiązka w Polsce ma wyjśc we wrześniu
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-07-14, 16:46   

Hmm ...
J.L Smith napisala 5 czesci ksiazki - Pamietniki Wampirow - Cos dla fanow Zmierzchu.
Oczywiscie Anne Rice - Kroniki
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

Buffy

User


Do³±czy³: 27 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-27, 17:14   

Zmierzch
Kroniki wampirów ann rice
pamiętniki wampirów
wampiry morgancille
wilk katarzyny miszczuk
Dary Anioła
Nekroskop
Intruz
_________________
And So The Lion Fell In Love In The Lamb
znane ale przez wszystkich kocane
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-09-15, 20:37   

Osobiście polecam serię "Wampiry z Morganville". Akcja pędzi jak szalona. Pierwszą część przeczytałam w 3 godziny. Polecam
 

Jeri  

User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 12 Wrz 2009

Sk±d: Z w³asnego ¶wiata...

   

Wys³any: 2009-09-16, 21:17   

Tak Wampiry z Morganville to jest po prostu najlepsza seria o wampirach w sumie... W jeden dzień przeczytałam wszystkie trzy części i z niecierpliwością czekam na pozostałe, a z tego co wiem one wychodzą tak średnio co dwa miesiące. I to są książki, które ukazują te PRAWDZIWE wampiry, te które zostały wykreowane w legendach słowian i tym podobnych...

Zaraz po tym są oczywiście Pamiętniki Wampirów chociaż tu przyznam szczerze, że autorka coraz bardziej idzie w fantastykę, co mi niezbyt odpowiada. Wolałam po prostu relacje wampir vs. człowiek i tyle. No, ale i tak rewelacja.

Saga Zmierzchu - wszem ciekawa, dla osób, które lubią pomarzyć o wiecznej, czystej miłości. Ale to co Meyer zrobiła z wampirów to po prostu tylko włosy z głowy rwać nic więcej... Jak to są wampiry to ja jestem w takim razie jednym z nich :kwasny: Bo też się błyszczę w słońcu, mam proste zęby, jestem blada jak trup i co tam jeszcze... No, ale niemniej jednak można przeczytać i się w sumie nie nudzić. Tylko trzeba brać pod uwagę fakt, że jest to książka o "postaciach wampiropodobnych" a nie o samych wampirach... Echhhh... Czytając zastanawiałam się gdzie do cholery podziały się prawdziwe Dzieci Mroku, z ostrymi jak brzytwa kłami, budzącymi grozę etc etc... :idea: No, ale dobra... Po za tym książki wporządku...

Co do Kronik, to przeczytałam zaledwie dwie części "Posiadłość Blackwood" i "Merric" i przyznam, że nawet spoko, ale nie padłam na kolana :-)
_________________
...bo wszystko co istnieje, powstaje z własnego wyobrażenia...
 

Smerfeta  

User

Mała Mi



ImiÄ™: Monika

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Wrz 2009

Sk±d: z przesz³o¶ci (:

   

Wys³any: 2009-09-28, 15:10   

Witam!
Mam problem. Wybrałam jako temat na maturę "Motyw wampira w literaturze róznych epok. Omów na wybranych przykładach". Niestety nie wiem jakie książki mam wybrać by opracować ten temat.
ProszÄ™ o pomoc
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-28, 15:37   

O a ja się pod to podpisuje,ponieważ mam taki sam problem.
Oprócz klasyków typu:Dracula,ponoć polecana jest Carpe jugulum (?)
Lecz także czekam na ciekawe propozycje i trochę z tej wyższej półki niż nasz słynny Zmierzch..
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com