Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

nina88112  

User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 29

Do³±czy³a: 09 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-09, 19:27   

Pamiętniki wampirów. fajne. Czytałam
 

Karii_:*  

User



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 27

Do³±czy³a: 24 Gru 2010

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2010-12-24, 14:29   

Osobiście polecam sagę ,,Dom Nocy" autorstwa P.C Cast + Kristen Cast i sagę ,,Akademia wampirów'' Richelle Mead.
 

Don Rafaello  

Hiper wymiatacz


Imię: Rafał

Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2010

Sk±d: z planety Ziemia

   

Wys³any: 2010-12-25, 23:34   

Zmierzch jest to wspaniała książką tylko jeszcze ją nie czytałem
_________________
Jestem tylko człowiekiem ^^
 

k4Miil4

User


Do³±czy³: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-26, 17:20   

Ja przeczytałam i polecam te książki :

Zmierzch - Stephanie Mayer
Intruz - Stephanie Mayer
Akademia Wampirów - Richelle Mead
Naznaczona - P.C Cast+Kristin Cast
Wizje w mroku - L.J Smith
Pamiętniki Wampirów - L.J. Smith
¦wiat Nocy - L.j Smith
Ever - Alyson Noël
Skrzydła Laurel - Aprilynne Pike

Iii jak na razie to tyle mam nadzieje ze pomogłam :)) :-P
 

¡żelik  

User

suo



ImiÄ™: Angelika

Wiek: 28

Do³±czy³a: 27 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-27, 21:37   

Wreszcie trafiłam na temat, w którym mogę dać upust swojej złości. Wszystkie te żałosne autorki i wydawnictwa starają się zarobić podtykając nastolatkom książki w czarnych okładkach z "mrocznymi" tytułami, którymi są najczęściej nazwy faz księżyca, czy też pór dnia. Aż mnie rzuca jak widzę w Empiku taką czarną ścianę w dziale młodzieżowym. A te wszystkie książki są po prostu na jedno kopyto. ¯eby nie wydawać bezpodstawnego osądu, przeczytałam jedną z nich (obowiązkowo miała czarną okładkę, jakżeby inaczej). Był w niej tylko jeden wątek dotyczący oczywiście miłości. Przez całą powieść główni bohaterowie wymyślali sobie problemy, które stanęłyby na drodze ich związku, jak na przykład to, że oboje są Zmiennokształtni, jedno z nich zamienia się w wilka, a drugie w pumę. Straszne, prawda? Według mnie powinni od razu się rozstać, bo nie dadzą rady takim przeciwnościom losu :/
_________________
"Why don't presidents fight the war?
Why do they always send the poor?"
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2010-12-28, 03:19   

¡żelik napisa³/a:

Wreszcie trafiłam na temat, w którym mogę dać upust swojej złości. Wszystkie te żałosne autorki i wydawnictwa starają się zarobić podtykając nastolatkom książki w czarnych okładkach z "mrocznymi" tytułami, którymi są najczęściej nazwy faz księżyca, czy też pór dnia. Aż mnie rzuca jak widzę w Empiku taką czarną ścianę w dziale młodzieżowym. A te wszystkie książki są po prostu na jedno kopyto. ¯eby nie wydawać bezpodstawnego osądu, przeczytałam jedną z nich (obowiązkowo miała czarną okładkę, jakżeby inaczej). Był w niej tylko jeden wątek dotyczący oczywiście miłości. Przez całą powieść główni bohaterowie wymyślali sobie problemy, które stanęłyby na drodze ich związku, jak na przykład to, że oboje są Zmiennokształtni, jedno z nich zamienia się w wilka, a drugie w pumę. Straszne, prawda? Według mnie powinni od razu się rozstać, bo nie dadzą rady takim przeciwnościom losu :/



W takich chwilach zawszÄ™ polecam "Miasteczko Salem".
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-12-28, 23:10   

Ja osobiście polecam "Kroniki Wampirów" Anne Rice. Może to i nie to czego szuka autorka tegoż tematu, ale książki naprawdę bardzo wciągające. Osobiście przeczytałem niemalże wszystkie części. To również dzięki "Kronikom Wampirów" zainteresowałem się "Zmierzchem" który jednak bardzo mnie rozczarował.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

Blackrabbit

User


Do³±czy³: 19 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-19, 13:53   

A ja polecÄ™ Wampir z M-3 Pilipiuka
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-19, 17:49   

Przez tę całą Zmierzchomanię totalnie się zraziłam do jakichkolwiek książek o wampirach. A półki w księgarniach są wręcz oblegane przez mniej lub bardziej opasłe tomy z okładkami ozdobionymi niby mrocznymi obrazkami utrzymanymi w ciemnych barwach. Nie zamierzam zatem zagłębiać się zbytnio w ich treść.
Niemniej jednak Miasteczko Salem Kinga zrobiło na mnie zupełnie dobre wrażenie, ale porównywanie tej powieści z sagą Meyer ( bo innych na temat krwiopijców, jak już wspomniałam, nie czytałam) powinno być karane.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

dalia  

Stały User


Do³±czy³a: 09 Mar 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-01-19, 22:53   

Niedługo, tj. pod koniec stycznia jakoś, ma wyjść polski horror - "Zmorojewo" Jakuba ¯ulczyka. W sumie nie wiem, czy będzie tam o wampirach, ale i tak czekam niecierpliwie, bo opisy są bardzo zachęcające:)
 

Houkin

User


Do³±czy³: 23 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-23, 16:56   

Poleciłabym Nocarza Magdaleny Kozak, ale znajdzie się tam "trochę" rozlewu krwi, z drugiej jednak strony- KURCZE- po co szukać książek o wampirach bez krwi?! :D
Chcę się jeszcze odnieść do tego co na samym początku napisała Missy... Książek Anne Rice NIE polecam niewinnym fankom "Zmierzchu". Stanowczo. Przeczytałam (może nie wszystkie) ale dużą część "Kronik Wampirów". Jeżeli ktoś zna tytuł "Posiadłość Blackwood" wnet zrozumie, dlaczego rozbawiło mnie zdanie: "Jeśli o miłość to owszem jest, ale nie taka jak w "Zmierzchu" jest tutaj bardziej na zasadzie kochanka i kochanek, pięknie dobrane słowa przedstawiające subtelnie i delikatnie sytuacje między nimi.".. Subtelne.. khe khe :D sex, freaks & buttholes
 

literia

User


Do³±czy³: 12 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-24, 17:49   

na blogu naszej księgarni przygotowaliśmy fajną listę książek o wampirach. większość z nich wymieniliście już w tym wątku, ale jest parę nowych, godnych polecenia tytułów. Może ktoś znajdzie coś dla siebie. Poniżej link:
http://blog.literia.pl/wa...sci-o-wampirach
 

noeliaa  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 31 Sty 2011

Sk±d: GW

   

Wys³any: 2011-01-31, 19:56   

Polecam cykl "Dom Nocy" i szczególnie trzy tomy "¦wiat Nocy", które bardziej przesiąknięte miłością już nie mogą chyba być. Tyle że to nie jest tylko o wampirach, o innych istotach też, ale bardzo fajne książki, szybko się czyta i wciągają. :-P
_________________
Shoot pictures, not people.
 

Kamila1201  

User

Qamcia


ImiÄ™: Kamila

Wiek: 33

Do³±czy³a: 07 Mar 2011

Sk±d: Grudzi±dz

   

Wys³any: 2011-03-07, 16:43   

ja polecam wampiry z Morganville, pamietniki wampirów i książki autorstwa Karrelyn Sparks.
sama wydałam książkę i po tym wszystkim co tu przeczytałam stwierdzam z ulgą, że moja książka nie ma czarnej okładki i nie chodzi w niej tylko o miłość, ale także o przyjaźń. Jest trudnych wyborach oraz o poświęceniu i zemście. Książka nie jest jeszcze dobrze znana, ale na razie zebrałam same pozytywne opinie, a mój utwór nosi tytuł Ciemno. Polecam ;)
 

dalia  

Stały User


Do³±czy³a: 09 Mar 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-04-01, 04:58   

"Pocałunki wampira.Początek" Ellen Schreiber
¦wietna, mroczna książka. Wampiry w niej na pewno nie są grzeczne i łagodne.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com