Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2009-09-28, 16:00   

Wywiad z wampirem.
polecam :-)
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-09-28, 21:21   

Smerfeta napisa³/a:

Witam!
Mam problem. Wybrałam jako temat na maturę "Motyw wampira w literaturze róznych epok. Omów na wybranych przykładach". Niestety nie wiem jakie książki mam wybrać by opracować ten temat.
ProszÄ™ o pomoc


Właśnie czytam "¦wiat nocy" to 3 zupełanie przyzwoite książki o wampirach 9kupisz w każdym empiku). Jak zwykle przedstawiony jest w nich motyw miłości wampira i człowieka. Dalej masz wcześniej przeze mnie opisane "Wampiry z Morganville". Tutaj autorka pokazuje je jako zimne i wyrachowane bestie. Oczywiście idąc dalej nie zapomnij o "hotelu Transylvania". Tutaj akcja dzieje się w XVII wieku i również jest motyw ludzko - wampirzej miłości. idąc tym śladem nie trudno napomknąć o "Pamiętniku wampirów".
Jeżeli interesują Cię również postacie historyczne związane z wampiryzmem to sprawdź sławnego Drackulle orza Elżbietę Batory.
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

Mikhael  

User

Nieśmiały... :D



Imię: Michał

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-28, 21:44   

A ja Ci polecam Sean mcmullen - Podróż „Mrocznego księżyca” oraz Szklane Smoki tego samego autora :D SÄ… i wampiry i masa innych ciekawych postaci :D
A i jeszcze mi się przypomniało :D Polecam również "Księga bez tytułu" Wspaniała książka, bardzo mi przypadła do gustu
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-30, 11:46   

Możesz pokusić się o ''Miasteczko Salem" Kinga lub "Mroczną Wieżę" również Kinga no i ogólnie "Kroniki wampirów" Anne Rice...
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Fasolka.  

User



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-04, 22:27   

Wiecie coś na temat ,,Pamiętnika Cathy" ?

Koleżanka mówiła żebym sobie kupiła i nie wiem czy warto.

Z góry thx :)
 

akio

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 31

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2009

Sk±d: wroc³aw

   

Wys³any: 2009-10-04, 22:29   

ja znam tylko jakieś True Blood'y, na podstawie których zrobiony jest serial.
 

Aerien  

Wymiatacz

NewBorn



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 27 Wrz 2009

Sk±d: Waszafa

   

Wys³any: 2009-10-05, 18:35   

Anne Rice zdecydowanie, a tak poza tym to innych ksiązek o wampirach nie ma. Zawsze ktoś musi kogoś kochać... Przeczytaj "Wiedźmina" to też jest ciekawe. Nie zatrzymuj się tylko na wampirach :mrgreen:
_________________
Jakubie, zrób mi loda!
 

Fasolka.  

User



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-21, 19:26   

Dzięki przeczytam :)
 

Aerien  

Wymiatacz

NewBorn



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 27 Wrz 2009

Sk±d: Waszafa

   

Wys³any: 2009-10-21, 19:29   

ProszÄ™ bardzo:)
_________________
Jakubie, zrób mi loda!
 

miss.katy  

Stały User

Niezależna .



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Pa¼ 2009

Sk±d: Poland?

   

Wys³any: 2009-10-23, 19:47   

"Intruz" Stephenie Meyer to bardziej opowieść o przyjaźni i akceptacji, niż o miłości. Oczywiście przejawia się tam taki motyw, ale nie dosadnie. A kolejnych wampirzych romansów literackich nie znam ;]
_________________
`We live, as we dream - alone .
 

Raven78  

User

Vampires


ImiÄ™: Raven

Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-30, 18:28   

Znalazłam spis książek o tematyce wampirzej dla pasjonatów ;) Swoimi siłami ją pewnie też uzupełnimy.

Lektura lekka i przyjemna, czyli powieści/opowiadania :

Pokój na wieży: Opowieści wampiryczne " (1991, antologia)
Amelia Atwater-Rhodes - "Kształt demona", "Nocny drapieżca", "W gąszczach mroku"
Edward Frederic Benson - "Pokój na wieży"
Leslie Daniels - "Bez rozlewu krwi"
Dolenec - "Wampir z Grojanców"
Aleksander Dumas (ojciec) - "Biesiada widm" (1849, zbiór opowiadań/nowel)
Hanns Heinz Ewers - "Wampir" (1921, powieść)
Joseph Sheridan le Fanu - "Carmilla" (1872, opowiadanie ze zbioru "Przez zwierciadło w zagadce")
Stefan Grabiński - opowiadania
Théophile Gautier - "Panna młoda z krainy snów"
Johann Wolfgang Goethe - "Narzeczona z Koryntu" (1797, ballada)
Nikołaj Gogol - "Wij" (opowiadanie/nowela)
Laurell K. Hamilton - "Grzeszne Rozkosze"
Charlaine Harris - "Martwy aż do zmroku" (powieść)
Paul Heyse - "Piękna Abigail" (opowiadanie)
Stephen King - "Miasteczko Salem"
Magdalena Kozak - "Nocarz" (2006), "Renegat"
Edward Kramer - "Jeden z tajemniczych władców"
B. Leman - "Pielgrzymka Clifforda M." (nowela)
Siejgiej £ukjanienka - "Straż dzienna", "Straż nocna"
Bogdan Loebl - "Letni dom wampirów" (1990)
Brian Lumley - "Wampiry" (seria Nekroskop)
Prosper Mérimée - "Upiór. Ballada morlacka"
Kim Newman - "Anno Dracula" (1992, opowiadania)
Andrzej Pilipiuk - "Kuzynki"
David Pirie - "The Vampire Cinema"
Edgar Allan Poe - "Berenice" (1835), "Opowieści niesamowite"
John William Polidori - "Wampir"
Garfield Reeves-Stevens - "Metamorfoza krwi"
Władysław Stanisław Reymont - "Wampir"
Anna Rice - "Królowa potępionych", "Merrick", "Opowieść o złodzieju ciał", "Pandora", "Wampir Armand", "Wampir Lestat", "Wampir Vittorio", "Wywiad z wampirem" i inne
Z. Siewierski - "Zemsta zza grobu" (opowiadanie)
L. J. Smith - "Pamiętniki wampirów" - seria
Justin Somper - "Wampiraci. Demony oceanu" (2006)
Bram Stoker - "Dracula"
McKee-Charnas Suzy - "Gobelin z wampirem"
A.K. Tołstoj - "Rodzina wilkołaka" , "Upiór"
Roland Topor - "Zęby wampira"
Peter Tremayne - "Dracula, My Love (Dracula Lives, book 3)"
Chelsea Quinn Yarbro - "Hotel Transylvania"
Narcyza ¯michowska - "Poganka"
Tanya Huff - "Cena Krwi", "¦lad krwi", "Linie Krwi" - seria, sześcioksiąg
Kyle Marffin - "Gothique"
Ksenia Basztowa - ''Wampir z przypadku''
Dawid Kornaga - "Znieczulenie miejscowe"
Brian Lumley - "Nekroskop"
Nancy A. Collins - "Tuzin czarnych róż"
Christopher Moore - "Krwiopijcy"
Christopher Moore - " Ssij mała, ssij"
George R. R. Martin - ''Ostatni Rejs''
Robert R. McCammon - "Pragnienie"
J. Polidori - "Wampir"
Guy Newman Smith - "Wampiry z Kinghton"
Lindqvist John Ajvide - "Wpuść mnie"

Wampir w literaturze popularno-naukowej, czyli tylko dla wytrwałych :

Claude Lecouteux- Tajemnicza historia wampirów
Ilona Czamańska - "Drakula. Wampir, tyran czy bohater?"
Maria Janion - "Wampir - biografia symboliczna"
Latarzyna Kaczor - "Od Draculi do Lestata. Portrety wampira" (1998), "Geralt, czarownice i wampir. Recykling kulturowy Andrzeja Sapkowskiego"
Walter-Jörg Langbein - "Największe tajemnice świata /Niezwykłe wydarzenia ostatnich XXV wieków"
Erberto Petoia - "Wampiry i wilkołaki. ¬ródła, historia, legendy od antyku do współczesności"
Barbara Zwolińska - "Wampiryzm w literaturze romantycznej i postromantycznej" (2002)
Maria Janion - "Wampir. Biografia symboliczna"
Albert Bernstein - "Emocjonalne wampiry"
Wokół gotycyzmów: wyobraźnia, groza, okrucieństwo (Wokół gotycyzmów: wyobraźnia, groza, okrucieństwo) - Grzegorz Gazda, Agnieszka Izdebska, Jarosław Płuciennik

No ja znam tyle ksiazek o wampirach oczywiscie dobiero przeczytalam polowe tego i polecam tez laurel Hamilton seria o Anicie Black. ;)
_________________
http://s7.bitefight.onet.pl/c.php?uid=164842

Nie stój nad mym grobem i nie roÅ„ Å‚eż. ↵Nie ma mnie tam; nie zasnÄ…Å‚em też. ↵Nie stój nad mym grobem i nie pÅ‚acz na darmo. ↵Nie ma mnie tam. Ja nie
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-10-30, 18:29   

Wywiad z wampirem. Pierwsza część.
Zajebiaszcza książka.
_________________
 

renata

User


Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-31, 14:45   

jeżeli ktoś szuka czegoś w stylu Zmierzchu to polecam "Naznaczoną" książka też w serii, lecz premiera w polsce dopiero 12 listopada.

A dla kogoś kto szuka czegoś o Wampirach zmieszanych trochę z Fantazy polecam "Nocny Patrol" i jego kolejne części, dużo nie mogę napisać, bo sama zaczynam czytać ;)
 

Smile  

Stały User

Histeryczny chichot



ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 09 Lis 2009

Sk±d: okolice Wroc³awia

   

Wys³any: 2009-11-10, 19:26   

Miałam lekką manię, owszem, i przeczytałam:

*"Martwy aż do zmroku"- byłam zaciekawiona serialem (swoją drogą w pewnych momentach serial jest dosyć nieprzyzwoity, ale jeżeli to nie przeszkadza, to polecam).
*"Wampiry z Morganville"- seria. Osobiście bardzo mi się podobało, lekturka lekka i wciągająca zarazem.
*Oczywiście całą serię Meyer. Tutaj pragnę odnieść się do wypowiedzi Moderatorki z początków tematu- mam 14 lat, książkę połknęłam, zrozumiałam i skłoniła mnie do refleksji. Dodam, że szufladkowanie ludzi ze względu na ich wiek czy upodobania nie jest ani poprawne ani uzasadnione ;)
*"Grzeszne rozkosze"- mam zamiar przeczytać całą serię. Nie sugerować się tytułem, książka ma niewiele wspólnego z miłosnymi ekscesami (przy czym zdaję sobie sprawę, że autorka tego tematu prosiła o książki z wątkiem miłosnym). Opowiada o Anicie, zabójczyni wampirów. Polecam jeśli ktoś chce zobaczyć wampirzy świat z nieco innej strony.

Jak coÅ› sobie jeszcze przypomnÄ™, to dopiszÄ™.
:-D

[ Dodano: 2009-11-10, 19:26 ]
Miałam lekką manię, owszem, i przeczytałam:

*"Martwy aż do zmroku"- byłam zaciekawiona serialem (swoją drogą w pewnych momentach serial jest dosyć nieprzyzwoity, ale jeżeli to nie przeszkadza, to polecam).
*"Wampiry z Morganville"- seria. Osobiście bardzo mi się podobało, lekturka lekka i wciągająca zarazem.
*Oczywiście całą serię Meyer. Tutaj pragnę odnieść się do wypowiedzi Moderatorki z początków tematu- mam 14 lat, książkę połknęłam, zrozumiałam i skłoniła mnie do refleksji. Dodam, że szufladkowanie ludzi ze względu na ich wiek czy upodobania nie jest ani poprawne ani uzasadnione ;)
*"Grzeszne rozkosze"- mam zamiar przeczytać całą serię. Nie sugerować się tytułem, książka ma niewiele wspólnego z miłosnymi ekscesami (przy czym zdaję sobie sprawę, że autorka tego tematu prosiła o książki z wątkiem miłosnym). Opowiada o Anicie, zabójczyni wampirów. Polecam jeśli ktoś chce zobaczyć wampirzy świat z nieco innej strony.

Jak coÅ› sobie jeszcze przypomnÄ™, to dopiszÄ™.
:-D
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-11-21, 19:38   

John Ajvide Lindqvist "Wpuść mnie"- teraz właśnie czytam. Zapowiada się naprawdę nieźle, choć czasami źle się czyta. ¬le, bo na początku nie można skojarzyć tych przeskoków w opisywaniu raz jednej osoby, raz drugiej.

Opowiada o prześladowanym w szkole chłopcu, który interesuje się kryminałami. W jego okolicy zaczyna dochodzić do okrutnym morderstw. W klatce obok niego mieszka dziewczynka, którą poznaje na placu zabaw. Z czasem dowiadujemy się, że jest ona wampirem, a jej "ojciec", Hankan, to tak naprawdę morderca- zabija dla niej, swojej ukochanej.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com