Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

rejczel93  

Stały User

Inspiracja



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-07-31, 17:16   książki w jÄ™zyku angielskim

Chciałabym, żeby ktoś polecił mi książki w języku angielskim, zarówno konkretne strony lub w wersji papierowej i miejsca gdzie będę mogła je zakupić. Interesuje mnie poziom od najniższego - tzn taki średniozaawansowany, żeby zacząć od czegoś prostszego, a z czasem przejść do trudniejszych. Celem jest pociągnięcie języka także liczę na coś przyjemnego i lekkiego :)
Czekam na propozycje i z góry dziękuję!
_________________
I poczuj choć raz, że jesteś częścią tego świata.
I nie możesz bez niego istnieć, a on nie może istnieć bez Ciebie.
 

Frankie  

Wymiatacz

It's alive!



Wiek: 27

Do³±czy³: 25 Lip 2014

Sk±d: ³ódzkie

   

Wys³any: 2014-07-31, 19:09   

£atwiej by było coś polecić, znając Twoje preferencje co do gatunków. Z tego co pamiętam, ''Gra o tron'' w oryginale jest łatwą książką do ogarnięcia (czytanie pierwszej części po angielsku pozwala także uniknąć błędów rzeczowych, przekręceń i zdań, które niekiedy są pozbawione sensu, jakie zaserwował nam tłumacz). W googlach na pewno znajdziesz w wersji pdf za darmo. ''Dr Jekyll and Mr Hyde'' też nie jest chyba najtrudniejszą w odbiorze pozycją.
W niektórych empikach są działy z literaturą obcojęzyczną. Nie ma tam jakiegoś powalającego wyboru, ale przy odrobinie szczęścia coś się znajdzie, w internecie zapewne oferta jest bogatsza. Ogólnie poszukiwania skierowałbym raczej na większe księgarnie, niekoniecznie w galeriach handlowych, choć tam chyba najprościej coś znaleźć. Merlin także ma w sprzedaży takie książki. Ostatecznie szukać można na allegro, tam też się coś trafia.
_________________
I never chose this fate - brains what I want
I never chose this fate... more!!
 

3dana  

Stały User


Wiek: 30

Do³±czy³a: 30 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-31, 20:44   

mam takich znajomych,którzy mają na półce niektóre książki po angielsku,ale ja nie pamiętam,gdzie oni to kupowali...
 

Zosiak  

Stały User

Zosiak



Wiek: 27

Do³±czy³a: 23 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-07-31, 21:21   

Książki po angielsku powinny być nawet w bibliotece przecież... Sama ściągałam takie na telefon przez ten cały ePUB czy jakoś tak i miałam specjalny program do czytania Bookviser. Ja zaczęłam od Youth Isaac'a Asimova. Ale nie każdemu musi podobać się takie science fiction.
 

Frankie  

Wymiatacz

It's alive!



Wiek: 27

Do³±czy³: 25 Lip 2014

Sk±d: ³ódzkie

   

Wys³any: 2014-07-31, 21:36   

Fakt. Nie wziąłem pod uwagę bibliotek, ale to pewnie ze względu na to, że sam wolę mieć książkę na własność. Teraz jeszcze do głowy przyszły mi antykwariaty.
_________________
I never chose this fate - brains what I want
I never chose this fate... more!!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com