Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Mrs. Devilish

User

Dead in your head.

Imię: A czy to wa?ne?

Wysłany: 2012-01-16, 18:38   

Zdecydowanie poruszy?a mn? "Pi?ta Góra" spod pióra P. Coelho. Wy?mienita ksi??ka o Eliaszu i przeciwno?ciach losu które go spotykaj?, a tak?e pomagaj? nam zrozumie? ?e ka?da tragedia jaka na nas spada nie jest kar? lecz prób?... Naprawd? warte przeczytania.

nika93  

Stały User

Wysłany: 2012-01-17, 12:32   

zapomnia?am jeszcze o "Szklanym kloszu"

lola  

Pogromca postĂłw

z g?ow? w chmurach

Wysłany: 2012-01-17, 20:36   

Kilka osób wyró?ni?o tu "tam gdzie spadaj? anio?y", z tego co pami?tam podoba?a mi si? ta ksi??ka.
Wiele przemy?le? mia?am po przeczytaniu ksi??ki "Portret Doriana Gaya", jednak nie jest to ?atwa ksi??ka (cho? i jednym tchem mo?na j? przeczyta?), czasem niektóre strony musia?am po 5 razy czyta?, ?eby zrozumie? my?l.
Renesans zna? przedziwne sposoby trucia: he?mem lub p?on?c? pochodni?, haftowan? r?kawiczk? lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, z?otym puzderkiem lub ?a?cuchem z bursztynów. Dorian Gray zosta? zatruty ksi??k?.

poem sometimes  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2012-04-16, 19:59   

To raczej nijak nie pasuje do ksi??ek wymienianych tu, ale kiedy czytam temat, to od razu przychodzi mi do g?owy Kurt Vonnegut. Przede wszystkim Trz?sienie czasu i Losy gorsze od ?mierci, ale Rze?nia nr. 5 np te?, bardzo celne i gorzkie diagnozy wspó?czesnej kondycji cz?owieka.

BlackCherry  

Stały User

Wysłany: 2012-04-16, 20:12   

"Prawo do smierci" wincenta humberta i "Weronika postanawia umrzec" P.Coelho

muflonowa  

Stały User

Imię: Kasia

Wysłany: 2012-05-27, 13:33   

U mnie to chyba najbardziej by?y "Gady" M.Soko?owskiego. Buszuj?cego z Zbo?u te? czyta?am i wg mnie b.fajna ksi??ka. :-)
-Bo je?li umrzesz, zostan? sam.

dalia  

Stały User

Wysłany: 2012-06-04, 18:27   

Jerzy i Wielki Wybuch Lucy i Stephena Hawkingów. Fabu?a jest lekka i prosta, ale informacje jakie mo?na pozyska? przy okazji, na temat powstania wszech?wiata, uk?adu s?onecznego, Ksi??yca, ciemnej materii, hadronach... bezcenne.

Porcelana.  

Pogromca postĂłw

Laura Palmer

Wysłany: 2012-06-04, 18:50   

Wszystko zale?y od tematyki. Pami?tam, ?e jaki? czas temu bardzo uderzy?a we mnie ksi??ka Doris Lessing pt. "Pi?te dziecko", któr? czyta?am pod przymusem, bo by?a moj? lektur?, mimo tego, ?e niespecjalnie lubi? jej pisarstwo, a utwór sam w sobie by? momentami wr?cz banalny. Trafi? we mnie temat, specyficzne uj?cie macierzy?stwa, które wali?o mi po g?owie lepiej ni? najbardziej wysmakowana literatura erudycyjna, któr? czyta si? z przyjemno?ci?. Tkwi we mnie ci?gle te? "Pianistka" Elfriede Jelinek, chocia? w tym przypadku nie tylko jej twórczo?? - ale i ?ycie - sk?ania do my?lenia. Co tam jeszcze... swojego czasu mia?am sporo refleksji po "Mie?cie ?lepców" Jose Saramago czy "Śmierci pi?knych saren" Ota Pavla... ogólnie jara mnie mocno literatura akurat tych dwóch cz??ci ?wiata, ale to wiadomo nie od dzi?. Fajny temat, przypomn? sobie wi?cej i napisz? z czasem obszerniejszego posta.
My?l? o jej ch?odnych poca?unkach.

fire, walk with me...

rumianek

User

Wysłany: 2012-06-07, 13:32   

dalia napisał/a:

Jerzy i Wielki Wybuch Lucy i Stephena Hawkingów. Fabu?a jest lekka i prosta, ale informacje jakie mo?na pozyska? przy okazji, na temat powstania wszech?wiata, uk?adu s?onecznego, Ksi??yca, ciemnej materii, hadronach... bezcenne.

Czy to ten Hawking od Krótkiej historii czasu?

Piracy  

Pogromca postĂłw

Makaveli

Imię: M.

Wysłany: 2012-06-10, 13:56   

Jack London - "Martin Eden". Bardzo m?dra ksi??ka o pragnieniach, mi?o?ci i ró?nicach klasowych w spo?ecze?stwie.

Bananowagumka;*  

User

Imię: Kasia

Wysłany: 2012-06-11, 13:33   

Weronika postanawia umrze? - Paulo Coelho;)

juzwika  

User

ma?y anio?ek

Imię: Natalia

Wysłany: 2015-09-17, 13:38   

Polecam "Skrajno?ci" Piotra Bara?skiego. Bardzo ?wietna ksi??ka która pomo?e ukszta?towa? nasze my?li...

_Magnolia_  

Wymiatacz

Wysłany: 2016-03-13, 13:50   

Z takich które w ci?gu ostatniego roku mocno poruszy?y:

"451° Fahrenheita" Raya Bradburego (sci-fi);
"Hrabia Monte Christo" Aleksandra Dumasa (dramat historyczny).

Ale czasem nawet literatura faktu po??czona z literatur? podró?nicz? daj? mi do my?lenia, z tego gatunku poruszy?o mnie (napisz? z ostatniego roku):

"?wiat równoleg?y" Tomka Michniewicza;
"Pozdrowienia z Korei. Uczy?am dzieci pó?nocnokorea?skich elit" Suki Kima.

tessa3  

User

Wysłany: 2017-11-17, 12:20   

Ja polecam stosunkowo now? ksi??k? "Przystojny jestem, a ona mnie nie chce" https://www.facebook.com/PrzystojnaGosia/ Niby b?ahy problem, ale bardzo istotny w dobie dzisiejszych czasów. I jednocze?nie kawa? ?wietnego humoru :) Ja osobi?cie przy tej ksi??ce super si? bawi?am :D

dandy5

User

Wysłany: 2018-05-22, 10:24   

"Cz?owiek, który wspina si? na drzewa". Reporta? podró?niczy go?cia, który ze wspinania na drzewa uczyni? swój zawód. Jest mnóstwo refleksji o otaczaj?cym nas ?wiecie, sensie ?ycia, wp?ywie cz?owieka na przyrod? i o tym, jak godzi? si? z tym, co nieuniknione. Wszystko to okraszone opisami niesamowitych przygód w?ród koron najwy?szych drzew na ?wiecie. Genialne!

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com