Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Śpi?cy  

Wymiatacz

wieczny ?pioch

Imię: Marcin

Wysłany: 2015-07-10, 13:32   

To jak tak ostatnio mia?em, ale nie z Dzie?mi z Bulerbyn tylko "Metrem" i przepad?em na weekend. :D
Ale i tak nie by?o nic do roboty w upa?. :P
Czytasz co? z komiksów z tego lata? "Wakacyjn? sielank?" np?

motyl  

Moderator

gryz?.

Wysłany: 2015-07-10, 18:21   

Mia?am ulubion? ksi??k? o rodzinie sus?ów :P. By?o ma?o tekstu i du?o obrazków.
Oprócz tego oczywi?cie ba?nie Andersena, wiersze Tuwima i Brzechwy. Ba?am si? niektórych ba?ni, np. Królowej Śniegu, bo by?y tam takie straszne obrazki :D.
Jak by?am starszym dzieckiem to czyta?am "Oto jest Kasia", wszystkie cz??ci "Ani z Zielonego Wzgórza","Przygody Robinsona Kruzoe", Harrego Pottera.
W numery telefonów, które w s?uchawkach nigdy nie zamilkn?..."

PrawieGrzeczny  

User

Imię: Piotr

Wysłany: 2015-07-18, 12:13   

Jako taki ca?kiem niedu?y ch?opiec w wieku lat sze?ciu, mo?e siedmiu bardzo lubowa?em si? w fantasy. Ojciec chc?c nak?oni? mnie to obcowania z jak?kolwiek literatur? kupi? mi ca?? seri? Harry'ego Pottera. Podobnie jak reszta dzieciaków oszala?em na punkcie owej produkcji. W ogóle do tej pory j? lubi?. Ale w ka?dym razie od tego zacz??a si? moja przygoda z ksi??kami. Przez ca?? podstawówk? kocha?em fantastyczne serie - po Potterze nast?pi?a fascynacja sag? Wied?mina, pó?niej kolejno trylogi? Tolkiena i jakimi? randomowymi seriami, których tytu?ów w tej chwili nie mog? odnale?? w pami?ci. W gimnazjum zacz??em ju? przywi?zywa? troch? wi?ksz? wag? to tego, co czytam. Do fantasy do??czy?a ca?a gama gatunków, które lubi?em - pocz?wszy od krymina?ów, przez biografie, a? do powa?nych dramatów. Po oczarowaniu fenomenem 'Mistrza i Ma?gorzaty' zacz??em notorycznie 'zasysa?' biografie ludzi, którzy mnie w jaki? sposób ciekawili. Wtedy, byli to g?ównie pi?karze, ale z czasem zacz??y si? pojawia? postacie historyczne. Oczywi?cie biografie to nie by?y, ale uwielbia?em ksi??ki po?wi?cone Hitlerowi, Stalinowi, D?yngis Hanowi, Pi?sudskiem. Trylogia Sienkiewicza rozpocz??a fascynacj? literatur? historyczn? osadzon? w pó?nym ?redniowieczu, renesansie, baroku. Czyta?em du?o, pobudzi?em w sobie patriotyzm. Nast?pnie ujawni? si? we mnie jaki? tam orientalizm - by?em zachwycony histori? i kultur? wschodni?. Postacie Sulejmana Wspania?ego, Bayezida I, czy Murada IV Osmana by?y moim konikiem.

juzwika  

User

ma?y anio?ek

Imię: Natalia

Wysłany: 2015-08-03, 13:03   

nigdy nie zapomn? ch?opców z placu broni. pi?kna to by?a lektura... pierwsza któr? przeczyta?am w ca?o?ci.

Hella  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2015-08-18, 04:40   

Chyba jest to Harry Potter. Do dzisiaj uwielbiam. To by?a jedna z pierwszych ksi??ek jakie przeczyta?am. Gdy by?am bardzo ma?a, mama czyta?a mi ró?ne ba?nie, lubi?am je, ale dopiero Harry'ego Pottera mog? nazwa? ksi??k? mojego dzieci?stwa.

odiaeth  

User

Imię: L.

Wysłany: 2015-08-18, 08:35   

Ksi??ki mojego dzieci?stwa? O psie, który je?dzi? kolej?, Ma?y Ksi???, Harry Potter, seria Je?ycjada i generalnie ca?a twórczo?? L.M. Montgomery. :-)

Milena1998  

User

Imię: Milena

Wysłany: 2015-08-18, 12:14   

We wcze?niejszym dzieci?stwie moimi ulubionymi ksi??kami by?y "Kubu? Puchatek", seria o ?ó?wiu Franklinie, i ba?nie braci Grimm.
Potem przyszed? czas na Harry'ego Pottera, seria 'mi?towa" Ewy Nowak, "Hobbit", powie?ci Krystyny Siesickiej i "Je?ycjada" Ma?gorzaty Musierowicz.

borsuk9w  

User

Wysłany: 2015-08-19, 19:29   

O tak, Nowak i Musierowicz to i ja czyta?am. Z reszt? t? drug? czytam do dzi?. A z jeszcze wcze?niejszych to "Dzieci z Bullerbyn", "O psie, który je?dzi? kolej?" i "Akademia Pana Kleksa". Franklina te? uwielbia?am, ale jako bajki w telewizji.

lisica  

User

Wysłany: 2015-08-21, 16:55   

Śpi?cy napisał/a:

Czytasz co? z komiksów z tego lata? "Wakacyjn? sielank?" np?

"wakacyjna sielank?" ju? dawno, teraz mam juz "Odszuka? przeznaczenie" :) zreszt? przeczytane te?, bo nie da rady inaczej :)
A je?li chodzi o Musierowicz to mam od pierwszego tomu, a nawet od zerowego (Ma?omówny), co prawda te ostatnie czesci troche mnie zawiod?y, ale jestem wierna ;)

Czarne Indigo  

VIP

szach mat

Imię: Julia

Wysłany: 2015-08-21, 17:41   

Dzieci z Bullerbyn, Muminki. No i Harry Potter, ale to ju? by? wysoki level jak na kilkuletnie dziecko. Pierwsza powa?na ksi??ka w tym wieku. Mo?e dlatego mam taki sentyment do tego cyklu.

Śpi?cy  

Wymiatacz

wieczny ?pioch

Wysłany: 2015-11-13, 16:35   

Czarne Indigo - nie czyta?em muminków z tej listy, ale by?o sporo ba?ni i Pan samochodzik z tych co pami?tam. Te? par? ksi??ek Musierowicz po siostrach.:) A z dzieci?stwa kontynuuje ju? tylko komiksy - wczoraj sko?czy?em czyta? nowego Giganta, czyli nie?miertelny Kaczor Donald w grubszym wydaniu.

lisica  

User

Wysłany: 2016-01-05, 16:14   

Ja na chandr? to sobie wyci?gam czasem z pólki co? z dzieciecych lektur i od razu mi lepiej :) np Kubusia Puchatka, niezmiennie poprawia nastrój :) Śpi?cy no w???nie tu wymieniamy si? zachwytami nad kolejnymi tomami :)

Śpi?cy  

Wymiatacz

wieczny ?pioch

Wysłany: 2016-02-19, 14:23   

Lisica - nom. Giganty co miesi?c wychodz? i nie wiem kiedy mi si? znudz?. Ostatnio czyta?em, ?e z Kaczora Donalda te? zrobi? si? miesi?cznik. Tego ju? rzadziej kupowa?em.Kiedy? za to co tydzie?. :)

lisica  

User

Wysłany: 2016-02-23, 16:52   

Śpi?cy napisał/a:

Lisica - nom. Giganty co miesi?c wychodz? i nie wiem kiedy mi si? znudz?. Ostatnio czyta?em, ?e z Kaczora Donalda te? zrobi? si? miesi?cznik. Tego ju? rzadziej kupowa?em.Kiedy? za to co tydzie?. :)

Najlepiej zaprenumerowa?, wtedy same wpadaj? do skrzynki :D i si? nie zapomina :)

bartek80

User

Wysłany: 2016-02-26, 23:55   

"O psie, który je?dzi? kolej?" i tak jak du?a cz??? poprzedników Kaczor Donald, w krótszej wersji oraz Giganty. Cz?sto wracam do starych numerów, które zalegaj? w szafkach :D

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com