Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

polka  

User



Do³±czy³a: 12 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-08-11, 12:00   Książki na faktach

Witam. :)
Co myślicie o książkach pisanych na faktach? Lubicie? Czytacie? Czy uważacie, że niepotrzebnie 'ryją banię'?
Ja osobiście bardzo lubię tego typu historie. Polecam serię "Pisane przez życie". Przeczytałam narazie trzy książki z tej serii i jestem pod wrażeniem. Jednocześnie gorąco polecam.
"Skrzywdzona", "Tatusiu, proszę, nie" i "Czekając na anioły"
Piękne, wzruszające, często wstrząsające i budzące oburzenie i pytanie: "Jak tak można??"
Co Wy o tym myślicie? Może możecie polecić jakieś tego typu książki? :)
Pozdrawiam. :)
_________________
Jedno słowo, słowo znaczy tak wiele
jedno słowo, słowo i od razu się śmiejesz,
jedno słowo, słowo i wylewasz łzy'
 

22MaÅ‚Gosia08  

Stały User



Imię: MałGosia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 28 Cze 2012

Sk±d: Chojnice

   

Wys³any: 2012-08-11, 12:11   

Polecam serię OSSOLINEUM. W większości są oparte na prawdziwej historii. Autorka prowadzi szczegółowy wywiad i redaguje książkę.. Super!
_________________
"Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.. ¯ycie pier**** nas wszystkich."
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-08-13, 17:36   

Dla mnie książki oparte na faktach to książki, które czytam najchętniej - jakoś tak dobrze się je czyta, o niebo lepiej niż jakąś tam fantastykę. Lubię czytać o prawdziwym życiu, prawdziwych radościach, prawdziwych dramatach.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

Drevni Kocur  

Stały User


ImiÄ™: Asia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 09 Cze 2012

Sk±d: Czêstochowa

   

Wys³any: 2012-08-13, 21:28   

Darcia napisa³/a:

Dla mnie książki oparte na faktach to książki, które czytam najchętniej - jakoś tak dobrze się je czyta, o niebo lepiej niż jakąś tam fantastykę. Lubię czytać o prawdziwym życiu, prawdziwych radościach, prawdziwych dramatach.



podpisujÄ™ siÄ™ pod tÄ… wypowiedzÄ…..
Nie lubię raczej innych książek choć też czytam..

Jeżeli mogę coś polecić to: Judy Westwater "Dziecko ulicy"
Jest to książka pisana oczywiście pisana na prawdziwych zdarzeniach.
Opowiada o dziewczynie, która od samego dzieciństwa miała trudne życie. I to co przeszła będąc małą dziewczynką jest sobie ciężko wyobrazić. Uważam że książka daje do myślenia i pokazuje jak okrutni potrafią być rodzice..
_________________
"Ufam Ci" to o wiele więcej niż "Kocham Cię".
Można nie ufać osobie którą Kochasz, ale nie można nie kochać osoby, której ufasz.
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lilia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 19 Lip 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-08-13, 21:31   

Zazwyczaj książki pisane na faktach są książkami wstrząsającymi i wzruszającymi. Osobiście lubię czytać biografię i tak polecam "Dziewczynkę w czerwonym płaszczyku" Romy Ligockiej (o tym, jak autorka uciekła z krakowskiego getta i ukrywała się w różnych rodzinach, walcząc o przetrwanie, standard), jeszcze goręcej "Opowieść dla przyjaciela" Haliny Poświatowskiej traktującą o jej tułaczce przez życie pełne chorób, śmierci, miłości i rozstań. Jak byłam młodsza, to również czytałam książki z serii Ossolineum; zafascynowana tematyką narkotyków przeczytałam prawie wszystkie utwory Barbary Rosiek, także obowiązkowe "My, dzieci z dworca ZOO". :)
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com