Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Madzialena13  

Wymiatacz

Wysłany: 2010-07-19, 11:51   

Uwielbiam takie ksi??ki.

Moj? ulubiona autorka jest Rosiek. :)
Jej ksiazki moge czytac razy sto.
Przeczyta?am wszystkie - Pami?tnik Narkomanki jest najmniej drastyczny.
Bardzo lubie "W poszukiwaniu ducha" :)

Prócz jej ksi??ek pamietam, ?e w r?kach mia?am ksi??ke "Ćpun" - ?wietna.
I "Stokrotka". :)

Napewno chwyce za ksi??ki wymienione tutaj .:)

myshadow95  

User

Imię: Milena

Wysłany: 2010-07-19, 19:08   

Madzialena13 napisał/a:

Uwielbiam takie ksi??ki.

Moj? ulubiona autorka jest Rosiek. :)
Jej ksiazki moge czytac razy sto.
Przeczyta?am wszystkie - Pami?tnik Narkomanki jest najmniej drastyczny.
Bardzo lubie "W poszukiwaniu ducha" :)

Prócz jej ksi??ek pamietam, ?e w r?kach mia?am ksi??ke "Ćpun" - ?wietna.
I "Stokrotka". :)

Napewno chwyce za ksi??ki wymienione tutaj .:)

Z tych, o których mówisz, czyta?am "Pami?tnik Narkomanki" i "Ćpuna". S? naprawd? bardzo ciekawe. Ta pierwsza jest tak fajna, ?e czyta?am j? ostatnio kolejny raz. Polecam te? "Hera moja mi?o??" (i 2 cz??? tego "Lot Komety").
Co mo?esz powiedzie? o "Stokrotce" i "W poszukiwaniu ducha"?

Ayako88

User

Wysłany: 2010-08-05, 18:58   

bardzo lubi? ksi??ki o tej tematyce, wstrz?sn??y mn? ksi??ki "hera moja mi?o??" i "heroina" tomasza pi?tka. niedawno wysz?a ksi??ka "Gabriel i Fantazja" Sylwii Waszewskiej o przyja?ni ch?opaka uzale?nionego od heroiny i dziewczyny z porz?dnego domu, która ma narzeczonego- i wzruszaj?ca i zabawna

[ Dodano: 2010-08-05, 18:58 ]
bardzo lubi? ksi??ki o tej tematyce, wstrz?sn??y mn? ksi??ki "hera moja mi?o??" i "heroina" tomasza pi?tka. niedawno wysz?a ksi??ka "Gabriel i Fantazja" Sylwii Waszewskiej o przyja?ni ch?opaka uzale?nionego od heroiny i dziewczyny z porz?dnego domu, która ma narzeczonego- i wzruszaj?ca i zabawna

BurgerQueen  

Stały User

Wysłany: 2010-08-18, 21:31   

Czytam. O narkomanach, anoreksji, bulimii, alkoholizmie. Im bardziej naturalistyczna, obrzydliwa, tym bardziej mnie wci?ga.

Je?eli chodzi o anoreksj? polecam Mart? Syrwid i jej "Zaplecze".

Mrokodyl.  

Stały User

Wysłany: 2010-08-19, 16:21   

BurgerQueen napisał/a:

Im bardziej naturalistyczna, obrzydliwa, tym bardziej mnie wci?ga.

Sk?d ja to znam..
Czyta?am "My dzieci z dworca Zoo", teraz szukam nast?pnej o takiej tematyce.
Spróbuje "Zaplecze"
Patrz jak czas nam zmieni? twarz"-
Trzeci Wymiar

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor

Imię: Adrian

Wysłany: 2010-08-20, 23:47   

Lubi? szczególnie o narkomani typu "dzieci z dworca zoo" i hera moja mi?o?? czy inne tego typu a wszystko zacz??o si? od "pami?tnika narkomanki"

alpen.  

Pogromca postĂłw

ma?e du?e dziewcz?.

Imię: Klaudia.

Wysłany: 2010-08-21, 01:27   

Wiele, wiele. Narkomania, anoreksja, bulimia, patologia i inne problemy. Swego czasu mi sie podoba?yt, teraz wole ksi??ki z g??bszym pod?o?em.

Darcia  

Pogromca postĂłw

Imię: Daria

Wysłany: 2010-08-21, 18:46   

Uwielbiam takie ksi??ki, mog?abym czyta? tonami - gdyby nie mama, która blednie i ma twarz koloru ?ciany, kiedy widzi, ?e si?gam w bibliotece po jak?? ksi??k? zwi?zan? z narkotykami, bulimi?, bo przecie? ja jestem za m?oda na takie okropie?stwa :D
Do tej pory, nie ma co si? chwali?, przeczyta?am tylko My, dzieci z dworca zoo i Dziennik bulimiczki, zamierzam nadrobi? zaleg?o?ci.

dalia  

Stały User

Wysłany: 2010-09-09, 10:12   

To zawsze s? ciekawe ksi??ki. Ale zale?y jak autor napisa? taki tekst. Jak go ogra?. Np. Marr napisa?a "Króla mroku", który opowiada o dziewczynie maj?cej problemy z bratem i ojcem, generalnie patologiczna rodzina i nagle ona jest uwik?ana w ?wiat z?ych wró?ek po tym jak chce si? odci?? od realnego ?wiata...ciekawie i o powa?nych sprawach.

mru  

Wymiatacz

o weso?ym wydechu.

Imię: srola

Wysłany: 2010-09-09, 10:55   

Swojego czasu, gdy by?am m?odsza, bardzo wci?gn??y mnie tego typu ksi??ki. Szczególnie o narkomanii. Z reszta do tej pory je?eli mam okazj? czyta? o uzale?nieniach, o problemach ludzi z alkoholem i o patologiach to jestem b. ch?tna.
Uwa?am, ?e ka?dy m?ody czlowiek powinien przeczyta? takie ksi??ki jak Pami?tnik Narkomanki czy My dzieci z Dworca Zoo, poniewa? one pokazuj? jak tak naprawd? wygl?da ?wiat ?punów i nie s? to jedynie fajne do?wiadczenia po za?yciu narkotyku. PO tych lekturach (i póxniej jeszcze po paru innych) powiedzia?am stanowcze NIE narkotykom, do tej pory, kiedy s?ysz?, ze kto? ?pa jaki? ci??szy narkotyk przypomnianm sobie sceny z ksi??ki i domy?lam si?(je?eli to nie za du?e s?owo) przez co musz? przechodzi?. Jest mi takich osób ?al, lecz jednocze?nie wiem ?e sami sobie na to "zas?u?yli".

Z pewno?ci?, je?eli b?d? mia?a w przysz?o?ci dziecko w wieku 12-13-14 lat ch?tnie sama wr?cz? mu jedn? z tych ksi??ek, które sama przeczyta?am.

Ostia  

VIP

Wysłany: 2010-09-10, 11:17   

Nie wiem czemu, ale nigdy nie uwa?a?am takich ksi??ek za "pouczaj?ce", czy maj?ce jaki? walor edukacyjny. Ot, pokazuj?, jak to wygl?da - ale to chyba za ma?o, aby zniech?ci?.

Anio?ek^^  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2010-09-13, 15:54   

Ja lubi? takie ksi??ki ostatnio przeczyta?am Cia?a i dusze Vincent Isabel dobra ksi??ka:)o kobietach zmuszanych do prostytucji

A jeszcze kiedy? czyta?am tak? super ksi??k? tytu?u nie pami?tam a naprawd? by?a dobra! o przemocy w szkole.
A teraz wypo?yczy?am sobie Rodzina Theodore czytam czytam o niej i my?l?, ?e b?dzie dobra.

Tears  

Stały User

Wysłany: 2010-10-04, 09:49   

BurgerQueen napisał/a:

Im bardziej naturalistyczna, obrzydliwa, tym bardziej mnie wci?ga.

Dok?adnie.
Lubi?am takie ksi??ki. Najmilej wspominam "Hera, moja mi?o??" i "My, dzieci z dworca ZOO", natomiast "Pami?tnik narkomanki" w niektórych momentach strrrrasznie mnie m?czy?.
Czyta?am równie? par? ksi??ek o bulimii/anoreksji i nie wywiera?y na mnie a? takich wra?e?, poniewa? mia?am z tym styczno?? i mniej wi?cej wiem jak to wygl?da.

Anio?ek^^ napisał/a:

Cia?a i dusze Vincent Isabel [...] o kobietach zmuszanych do prostytucji

Poszukam, bo teraz wol? tak? tematyk?.
smutne, zdziwione,

bardzo otworzysz...

ka-ma  

User

;)

Imię: Katarzyna

Wysłany: 2010-10-14, 13:15   

Nataniel napisał/a:

Uwielbiam tego typu ksi??ki, ale bardziej, ni? narkomania interesuje mnie prostytucja nieletnich i innyce zachowania dewiacyjnych. Niestety, niewiele jest ksi??ek po?wi?conych temu problemowi, a postaci paraj?ce si? tym "zawodem" najcz??ciej stanowi? bohaterów epizodycznych.

Je?lio chodzi o ksi??ki tego typu to n.p.:
-11 minut-Paulo Coelho
-Zobaczysz, ?e pewnego dnia...- K.Boglar

— Paulo Coelho
Weronika postanawia umrze?

rainbow  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2010-10-18, 02:19   

Darcia napisał/a:

mama

moja: "o nie. znowu czytasz takie okropie?stwa? dziecko, dziecko.." :-P

z ksi??ek tego typu szczególnie podoba?a mi si? "My, dzieci z dworca ZOO" i "W ?lepym zau?ku wolno?ci. Dzieci ulicy".

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com