Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-19, 21:33   

¯e mnie tu jeszcze nie było .... Oczywiście uwielbiam:
- A.Sapkowski
-W. Jabłoński
- M. L. Kossakowska
- A. Pilipiuk
- A. Ziemiański
- J. Piekara
- R.A. Salvatore
- T. Goodkind
- N. Gaiman
- B. Cornwell
- M. Weiss
- T. Hickman
- R.A. Knaak
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

rebelgirl  

Stały User

I am mine



ImiÄ™: Wiktoria

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-06-19, 22:16   

Tolkien i Tad Williams, szczególnie jego "Marchia Cienia"
_________________
Rozmawiając z wieloma osobami nie mogę się doczekać kiedy się wreszcie zamkną. Jak np zamknij się. Jesteś kretynem. Nie mam nic do powiedzenia, wiesz?
 

dalia  

Stały User


Do³±czy³a: 09 Mar 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-06-30, 23:41   

Jeśli chodzi o fantasy, to ja ostatnio na maksa zaczytuję się w książkach Melissy Marr. Pisze nietypowo, bo o wróżkach, które wbrew stereotypom nie są ani dobre, ani miłe. Obecnie mam na tapecie "Króla mroku".
 

Tricky

User


Do³±czy³: 09 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-21, 11:05   

Z fajnych książek przeczytanych ostatnio, szczególnie dobre wrażenie zrobił na mnie "Lewiatan" Scotta Westerfelda. Fajna fabuła, dotyczy historii alternatywnej. Ciekawi bohaterowie, wreszcie porządna postać żeńska i zaskakujące połączenie świata zwierząt i maszyn.
 

lovez8  

Hiper wymiatacz

obserwatorka.



Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-04-21, 20:14   

Tolkien, Sapkowski, Ziemiański (Achaja), Kossakowska, Pratchett, Pilipiuk. Uwielbiam i od dawna mam przeczytać całą klasykę, a jak na złość co chwila znajduję coś innego do czytania i fantastyka schodzi na dalszy plan.
_________________
My dear fellow, the truth isn't quite the sort of thing one tells to a nice, sweet, refined girl.
One should always be in love. That's why one should never marry.

Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-04-21, 21:30   

Jestem dosyć wszechstronna, więc z samej fantastyki przeczytałam niewiele. Lubię Sapkowskiego (jestem w trakcie husyckiej trylogii - czyta się wyśmienicie), Pilpiuka oraz Pratchetta. Poza tym, nie miałam przyjemności niestety.

Byłabym wdzięczna jeżeli polecilibyście mi coś naprawdę według was godnego uwagi. Zaznaczę, że bardzo lubię gdy w książce jest trochę humoru. nie koniecznie tyle co w Pratchett'cie, ale Sapkowski ładnie wszystko wyważa. Lubię także odrobinę erotyzmu.
 

Aerien  

Wymiatacz

NewBorn



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 27 Wrz 2009

Sk±d: Waszafa

   

Wys³any: 2011-04-21, 21:40   

odwiedź forum paranormalbooks.pl tam jest wiele nowości. polecam nieumarłą i niezamężną którą znajdziesz na chomikuj.pl
Nie będę się rozpisywać ale polecam także baractwo czarnego sztyletu, wschodzący księżyc, bezduszną, zawód:wiedźma, dante valentine - prawa ręka diabła, niektóre dziewczyny gryzą,
_________________
Jakubie, zrób mi loda!
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-04, 22:05   

Jak już wspominałam w innym temacie - jestem wymagającym czytelnikiem.
Owszem, "Achaję" czy "Toy wars" Ziemiańskiego czytało się fajnie, bo poczucie humoru fajne a i język lekki, ale zdecydowanie nie jest to literatura wysokich lotów (i ta jazda konno w mini i bez majtek... XD).
Podobnie z Pilipiukiem, chociaż sam Największy Grafoman się do tego przyznaje i odnoszę wrażenie, że świetnie się bawi pisząc.

Lubię prozę C.J. Cherryh, bo babka tworzy logicznie skonstruowany świat, który trzyma się kupy i działa, za to samo uwielbiam Brzezińską - chociaż u rodaczki świat jest tak kolosalny, że to on manipuluje bohaterami a nie odwrotnie.

Nie przepadam za prozą Sapkowskiego. Zrobił wiele dla polskiej fantastyki, ale Wiedźmińska Saga w moich oczach to niewypał i strzał w stopę, bo za długo ciągnęło się na samej antybaśni. Sprawdzało się to w opowiadaniach, ale cykl powieści to jednak zły pomysł *tya, pewnie pogonią mi tu kota*

Mam wstydliwą słabość do powieści Mercedes Lackey - ona właściwie nie umie niczego poza doskonałą manipulacją emocjami czytelnika, przez co czyta się świetnie - i do cyklu Dragonlance (Raistlin!).
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-05-05, 09:17   

Też lubię cykl Dragonlance. Przedstawia ciekawy świat.
A za Sapkowskiego chyba nikt się nie obrazi. Ja nie lubię Tolkiena i jeszcze żyję.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-05, 09:45   

Isair - trafiło mi się już nieraz, że gdy wspominałam o tym, iż styl ASa mi wybitnie nie pasi, to pojawiała się znikąd ¦więta Wiedźmińska Inkwizycja, ściągała na forum kumpli i była zabawa we flamewara ;)

Co do Dragonlance - świat jak świat, klasyczny do bólu, zapisem sesji RPG śmierdzi z daleka - ale czyta się dobrze (oraz zawiera Raistlina). Swego czasu coś tam pod to pisałam, nawet wygrało mi się w jakimś konkursie za tekst "Dalamara Mrocznego" - pozycja tak przerażająca literacko, że ja się to boję zostawić w parku na ławce, bo jeszcze ktoś sobie krzywdę zrobi i przeczyta :wstyd:
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-05-05, 09:53   

Prostota nie zawsze musi być wadą.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-05, 10:07   

A czy ja mówię, że to wada?
To prosta, łatwa w odbiorze, nieco banalna lekturka, która łatwo wchodzi i jest lekko napisana (poza nieszczęsnym "Dalamarem") - czyli doskonale spełnia wszystkie funkcje literatury rozrywkowej.
Sięgając po Dragonlance, czy inne pozycje tego typu nie spodziewam się fajerwerków stylistycznych, czy poważnie rozkręconej kwestii politycznej. Ja nawet realizmu się nieszczególnie spodziewam.
Wysokich lotów nie jest i nigdy nie będzie, ale to nie zmienia faktu, że książką jest fajną, przyjemną, idealną do odpoczynku - w przeciwieństwie do niektórych pozycji przykładowego Dukaja, przy których człowiek musi iść po encyklopedię.
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

felicia

User


Do³±czy³: 13 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-05-09, 08:20   

Jestem fanką książek Trudi Canavan. Trylogia Czarnego Maga była fantastyczna dosłownie. Teraz jestem na świeżo po lekturze Księgi Drugiej Trylogii Zdrajcy "£otra"i przyznaję, że warto było tak długo czekać;-)
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 35

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-09, 08:30   

A ja pełznę przez Grę o Tron Martina.
I robiÄ™ notatki.
Bo to miejscami jest tak bzdurne, że będę musiała odreagować, a nie ma lepszego odreagowania od napisania analizy (a potem poczytam sobie rozwój gospodarki światowej, tak dla przywrócenia mózgu do stanu normalnego)

Felicia - Trudi? O Trudi mam mocno średnie mniemanie, jak trafiłam na streszczenie pierwszego tomu, to doszłam do wniosku, że to trochę nie dla mnie. A czytałaś coś Eddingsa lub McMullena? Są świetni, jeżeli idzie o powieści celowane w publikę, która chce przygody i humoru.
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

fatymid  

Stały User



Do³±czy³: 09 Maj 2011

Sk±d: Ziemia

   

Wys³any: 2011-05-09, 11:36   

Tolkien, W.Panow
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com