Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 20:11

Wyniki ankiety

Kto był największym zbrodniarzem w historii?

  • Neron, cesarz rzymski 3% [ 18 ]
  • Czyngis-chan, wÅ‚adca mongolski 1% [ 9 ]
  • Aleksander MacedoÅ„ski, król macedoÅ„ski 0% [ 4 ]
  • Benito Mussolini, przywódca wÅ‚oski 2% [ 11 ]
  • WÅ‚odzimierz Lenin, dyktator rosyjski 6% [ 30 ]
  • Mao Zedong, przywodca chinski 6% [ 30 ]
  • Francisco Franco, dyktator hiszpaÅ„ski 1% [ 6 ]
  • Adolf Hitler, wódz niemiecki 29% [ 143 ]
  • Józef Stalin, dyktator rosyjski 33% [ 163 ]
  • Kim Dzong Il, przywódca koreaÅ„ski 4% [ 23 ]
  • Pol Pot, dyktator kambodżaÅ„ski 4% [ 22 ]
  • Ernesto "Che" Guevara, rewolucjonista kubaÅ„ski 2% [ 11 ]
  • Idi Amin, prezydent ugandyjski 0% [ 4 ]
  • Inny, jaki? 3% [ 17 ]

G³osowañ: 252

Wszystkich G³osów: 491

Autor

Wiadomo¶æ

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-01-21, 08:56   

Tigranes napisa³/a:

Przypuszczam nieskromnie, że przeczytałem więcej książek niż ty. Poza tym jestem absolwentem studiów historycznych.


Wystarczyło tylko napisać: jestem wykształciuchem
Miesza Ci siÄ™ propaganda z faktami.
Dobry historyk potrafi opisywać historię, oddzielać prawdę od propagandy ale żeby nim być trzeba jeszcze oprócz wiedzy POZASZKOLNEJ mieć lotny i nie skażony umysł oraz doświadczenie życiowe.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-01-21, 10:13   

Krit napisa³/a:


Hihihihihihihi. Trochę mnie to bawi. To Tigranes po to 5 lat studiował historię, żeby teraz każdy chłopek roztropek brał się za interpretację źródła? Uchowaj nas Panie! :<



Wiesz, różnie bywa, niektórzy doktorzy historii piszą takie pierdoły w książkach z serii HB Bellony że w ogóle powinni sobie znaleźć inne zajęcie.
A już z paroma "historykami" niemieckimi miałem nieprzyjemność debatować.
Jednym z moich ulubioncy tematów jest amerykańska wojna secesyjna - na historycy.org jest niejaki Stonewall też mgr historii - w temacie wojna secesyjna kłócę się z nim dobre 5 lat i kilkanaście pro konfederackich poglądów już mu udowodniłem jako manipulacje faktami.
Nie pijąc Broń Boże do nikogo tutaj, ale sam tytuł mgr czy dr historii to jeszcze nie powód do bezgranicznego podchodzenia z wiarą we wszystko co taki osobnik pisze.

Natomiast takie stronki ziejące nienawiścią do ¯ydów to w ogóle ktoś tutaj traktuje serio?
Przeciez to czerpie garściami z tego: http://firstlightforum.wordpress.com/
Jak czytam że ¯yd Benjamin przy pomocy Rotschilda założył KKK ( mimo że w tym czasie był w Anglii i szukał zajęcia jako prawnik ) a Skonfederowane Stany Ameryki to spisek syjonistów to przebija nawet teksty Bubla. :-D
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-21, 14:06   

$karbówka napisa³/a:

Nie pijąc Broń Boże do nikogo tutaj, ale sam tytuł mgr czy dr historii to jeszcze nie powód do bezgranicznego podchodzenia z wiarą we wszystko co taki osobnik pisze.



Też prawda, ale mimo wszystko w drugą stronę działa to w jeszcze bardziej karkołomny sposób. Rudy tak bardzo w ONR i tego typu imprezy. Po prostu trzeba ostrożności, a jednak wykształcenie historyczne powinno gwarantować pewną rzetelność. Oczywiście trzeba brać poprawkę - ludzie z historii są strasznie zideologizowani. Koszmarnie wręcz. Zresztą to też taki typ nauki. ; )

$karbówka napisa³/a:

Jednym z moich ulubioncy tematów jest amerykańska wojna secesyjna - na historycy.org jest niejaki Stonewall też mgr historii - w temacie wojna secesyjna kłócę się z nim dobre 5 lat i kilkanaście pro konfederackich poglądów już mu udowodniłem jako manipulacje faktami.



Moja znienawidzona wojna <3

Aktualnie na historykach tylko mównicę przeglądam dla beki. Niestety.
_________________
#truestory
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-01-28, 11:20   

Tigranes napisa³/a:

Wikipedia nie jest niszową stroną, tylko doskonale znaną internetową encyklopedią. Sam wprowadziłem do niej mnóstwo haseł (głównie biograficznych, choć nie tylko), a jeszcze więcej edytowałem i poszerzałem.


Skoro masz doświadczenie w poszerzaniu biografii w Wikipedii mam prośbę, dopisz przy biografii Lejby Dawidowicza Bronsztejna - Trockiego, że układał się z Niemcami w sprawie rozbioru Polski. Pakt Ribbentrop-Mołotow był dokończeniem jego starań.
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-02-08, 00:45   

Pol Pot, przywódca Czerwonych Khmerów. Jego reżim ilościowo nie pochłonął tyle, co Hitlera czy Stalina, ale na terytorium jego działania zginęło ok. 30 % żyjących tam ludzi. Nigdzie indziej nie zabito aż tak dużego odsetka.
 

adam9112  

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-28, 17:32   

Adolf Hitler i Stalin to oczywistość. Słyszałem nawet że Stalin uśmiercił więcej osób niż Adolf, ale to nie ważne. Obaj powinni zostać wyklęci raz na zawsze. I do tej dwójki dorzucam Lenina za to, że stworzył komunizm
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-02-28, 19:27   

adam9112 napisa³/a:

Adolf Hitler i Stalin to oczywistość. Słyszałem nawet że Stalin uśmiercił więcej osób niż Adolf, ale to nie ważne. Obaj powinni zostać wyklęci raz na zawsze. I do tej dwójki dorzucam Lenina za to, że stworzył komunizm


Założyłeś konto tylko po to żeby popisać się nieznajomością faktów historycznych ?
Lenin nie stworzył komunizmu, był tylko narzędziem w realizacji planu podboju ¦wiata.
Dowiedz się kto szkolił Lenina w Szwajcarii, jak rozdysponowano 10 ton złota, które tam otrzymał.
 

adam9112  

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-28, 19:35   

nikt nie musi być taki genialny z historii jak Ty. Ja posiadam wiedze ogólną i to że Lenin był szkolony w Szwajcarii i w czasie wojny Niemcy ułatwili mu drogę do Rosji to pewnie nie wszystkich interesowało
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-02-28, 19:46   

Nie ma osoby znającej historię, dużo faktów jest trzymanych w tajemnicy a ludziom podaje się proste wytłumaczenia jakich oczekują.
¯eby choć trochę poznać FAKTY historyczne trzeba znać kilka języków.
To co nam napisano i się wpaja w szkołach ma mało wspólnego z prawdą.
 

adam9112  

User


Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-28, 19:49   

tu dobrze mówisz. Jest tych zatajonych faktów, o których istnieniu pewnie nie zdajemy sobie sprawy
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-02-28, 20:38   

Historię łatwiej zrozumieć jeśli odrzucimy bajki o komunizmie, demokracji, terroryzmie a poznamy ruchy złota i kredytów międzynarodowych.
Na początku XX w. największe zasoby złota posiadała Rosja, które po rewolucji ZNIKNÊ£Y. Ci co je ukradli mogą teraz spokojnie rządzić światem.
Jako ciekawostkę podam fakt, mało znany nawet Hiszpanom jak to ¯ydzi zrobili im rewolucję po której zniknęło Hiszpanom 500 ton złota.
http://pl.wikipedia.org/w...ow_%28szpieg%29
Tu masz poczÄ…tek tej historii, resztÄ™ sam odszukaj.
 

Mordred  

Stały User



Do³±czy³: 28 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-28, 23:04   

Dla mnie najgorsi byli rewolucjoniści francuscy oraz stwórcy socjalizmu, bo to oni zapoczątkowali te chore idee, ruchy rewolucyjne, które przyczyniły się do śmierci milionów ludzi.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-03-16, 01:35   

Z mniej znanych warto by wymienić jeszcze Hong Xiuquan'a- rzekomego młodszego brata Jezusa Chrystusa który wywołał powstanie, stworzył brutalne państwo i bezpośrednio lub pośrednio przyczynił się do śmierci 20 milionów ludzi.
 

ErwinRommel  

Stały User



Wiek: 27

Do³±czy³: 26 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-27, 19:35   

Adolf Hitler: Wiadomo , poprzez rozpętanie wojny przyczynił się do śmierci około 100 mln ludzi ( nie jestem do końca pewny liczb)
Józef Stalin: Lata terroru , mnóstwo ofiar wojennych ( masowe rozstrzelania dezerterów , zsyłki, wielki głód )
Czyngis-Chan: Miliony zabitych , zniszczone całe miasta i podbój połowy Azji okupiony ogromną liczbą ofiar.
_________________
Historię piszą zwycięzcy!
Robert Brasillach

*Nie jestem nazistą, nie propaguje poglądów nazistowskich! Jestem socjalistą , szowinista i patriotą. Ty możesz to nazywać jak ci wygodnie.
 

Sacher  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-03-27, 19:57   

1. Hitler.
2. Stalin.
3. Pol-Pot.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com